Děti kapitána Granta

Děti kapitána Granta https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300/bmid_deti-kapitana-granta-6603def81e8d0.jpg 4 772 77

Až do Severního průlivu donesl žralok kusou zprávu o ztroskotání lodi Britania i výzvu nešťastných trosečníků o pomoc. A tak tři neúplné listiny nalezené v útrobách žraloka zavedou jachtu Duncan a její statečnou posádku, odhodlanou pomoci, na bludnou pouť kolem celého světa. Na palubě jachty jsou i Mary a Robert, děti skotského kapitána Granta, který se svou lodí Britania zmizel kdesi v neznámých oceánských pustinách, kde hledal novou vlast pro hladovějící lid své země. Jen úvahy a dohady řídí cestu dětí za otcem po neschůdných cestách, kde číhá plno nesnází, nebezpečí a nejednou i smrt. Víra obou dětí v konečný úspěch výpravy je však nezlomná a přenáší se i na jejich ochránce a přátele až do chvíle radostného setkání s kapitánem Grantem. Tato kniha se stala jednou z nejčtenějších a nejrozšířenějších Vernových knih, které byly i dramatizovány a filmovány. Verne vložil do tohoto prostého, ale napínavého příbehu mnoho zeměpisných, přírodovědných i národopisných poznatků o dalekých krajích, o Jižní Americe, Austrálii a Tichomoří, a jako dobrý znalec lidských povah vykreslil v dětech kapitána Granta opravdové malé hrdiny, kteří jsou i dnes vzorem statečnosti a odvahy.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Josef R. Vilímek

Les enfants du capitaine Grant , 1867

boxas
14.10.2018 5 z 5

Bylo milé vrátit se znovu do dětství, kdy mě tato kniha nadchla.

Karcoolka2210
10.08.2018 5 z 5

Ja si nemôžem pomôcť, ale Jules Verne je neuveriteľný. Nielenže sú jeho príbehy pútavé, ale tento človek čitateľovi predostiera také množstvo informácií, že mi niekedy padala sánka. Skvelý príbeh! Skvelý autor! Odporúčam :)

Ran
10.07.2018 3 z 5

Postavy mi byly sice sympatické, ale samotný příběh mě nebavil.

RyonMathrin
27.03.2018 4 z 5

Asi se budu lišit od ostatních komentářů, ale tato kniha mne tolik nenadchla. Mezi ostatními Verneovkami je to sice slušný průměr, je to napínavé, pěkné... i hledání souřadnic podle rozmazané zprávy je vynikající nápad a dobře zpracovaný...
Přesto to na Pět neděl v balónu, Tajuplný ostrov nebo 20 000 mil pod mořem nemá.
Ale pořád je to Verne a tak si 4* s přehledem zaslouží.

Martian
27.03.2018 3 z 5

Moc dlouhé, moc popisné, moc Verneovské - a to mám rád.

vlastimil577
24.03.2018 4 z 5

Ale jo bavila mě !!

Peternikdy
09.02.2018 5 z 5

Úžasná knížka...plná příšerných nesmyslú. Méně by bylo více platí u tohohle románu stoprocentně. Méně kondorú, odnášejících v pařátech urostlého dvanáctiletého kluka a pak, se střelou v boce, ladně s uvedeným břemenem přistávajících. Méňe otravného pitomce Paganela, který je zde vědcem, aniž by věděl byť jenom kde sa nachází; týpek na hranici mentální dysfunkce - pane Verne, to jste...lecčeho méně.
...ale hezký, hezký příběh.

85098211
29.01.2018 5 z 5

V dobách mého mládí a dospívání byla tato kniha jednou z mých nejoblíbenějších verneovek. Moc se mi líbila, byla napínavá, dobrodružná s lehkým nádechem romantiky ;-). Byla a je i v dnešní době čtivá a vyprávění má stále co nabídnout.

midloch
19.12.2017 3 z 5

Jedna z těch lepších Verneovek - nejsem jejich zarytý fanda. Po polovině přichází trochu stereotyp - kdyby byla kniha o polovinu kratší bylo by to tak akorát...

Miro.slav
22.10.2017 5 z 5

Ako malý chlapec som si užíval putovanie ďalekým krajmi. Doteraz nezabudnem na scénu potopy, kde sa hlavní hrdinovia zachránili vylezením na obrovitánske stromy. Verne je naozaj dokonalý tvorca atmosféry a dobrodružstva. Odporúčam.

brodequin
11.10.2017 3 z 5

S touto knihou jsem měl od Verna problémy. Zkoušel jsem jí dvakrát a ani jednou jsem jí nedočetl. Začátek, nebo asi první třetina dobrá, ale pak se to začne tak neuvěřitelně natahovat, že to nevydržím. Přitom mě to tak vždycky zajímalo, jak to dopadne. Snad tomu dám zase někdy šanci a dokončím to.

Tarzan1978
03.07.2017 5 z 5

Když jsem tuto knihu bral do ruky, říkal jsem si to nemůžeš přečíst, vždyť to má přes 500 stran.Přečetl a jsem nadšený dobrodružstvím které skupinu potkalo a co všechno museli podstoupit.Člen geologické společnosti Paganel podával naprosto zajímavé historické fakta o dobývání neznámých končin.Třeba u cest Jacoba Laupera a Johna Witcomba jsem viděl v televizi dokument a hned jsem si je vybavil.

Christo
10.05.2017 3 z 5

Po pár Verneovkách už vím jaké mám rád. Ty s popisem zeměpisných reálií a cestopisné nikoli a tou je i tato tj. Děti Kapitána Granta. Kde jsou zeměpisné reálie v dávce vrchovaté a mohla by se spíše jmenovat Putování dětí kapitána Granta.

marmota-b
17.03.2017 5 z 5

Tohle je zcela subjektivně moje nejmilejší verneovka. Když jsem se k ní po letech vrátila, četla jsem skoro až překvapená tím, kolik je tam zajímavých detailů (zeměpisných i dějových), na které jsem zapomněla. Mám dojem, že v dospělosti zvlášť na ty zeměpisné pasáže prostě mám víc trpělivost a taky jsem na ně víc zvědavá. Tak jsem moc ráda, že teď mám vlastní výtisk a můžu se k ní vracet dál.

TheRaven
16.10.2016 5 z 5

K této knize mám trochu zvláštní vztah, protože Děti kapitán Granta byli mou vůbec první přečtenou verneovkou, která nakonec vedla i k tomu, že jsem u čtení Julese Verna zůstal dodnes. Jedná se sice o zástupce naivnějšího proudu verneovek, který se vyznačují silně romantickým chováním postav a poněkud černobílými charaktery, ale to pro milovníky Vernových knih jistě není překážka. O tom svědčí i velká obliba tohoto románu, nepochybně těžící i z vynikajícího námětu, díky kterému se spolu s hlavními hrdiny vypravíme na opravdu podivuhodnou a neuvěřitelně dobrodružnou cestu kolem světa. Pár dalších poznámek ke knize k přečtení zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-pata-deti-kapitana-granta-6613

tereza1198
10.08.2016 5 z 5

Výborná dobrodružná kniha. Doslala jsem se k ní až v dospělosti a četla ji při plavbě na moři. O to byl můj zážitek silnější a strach z bouře a ztroskotání větší. Můj výtisk bohužel skončil zapomenut na jednom ostrově (ne tolik tajuplném), ale myslím, že by se to té knize líbilo.

zuzana4291
07.05.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem milovala v dětství. Díky čtenářské výzvě jsem se k ní vrátila a opět nezklamala. Velmi napínavý, dobrodružný děj. Některé dlouhé pasáže vyprávění Paganela jsou náročnější, ale popisné momenty má Jules Verne ve všech svých knihách, tudíž ani v této knize se čtenář tomu nemůže divit.

RAGDOLLMASA
19.04.2016 5 z 5

Kniha byla velmi povedená a čtivá jako u ostatních knih autora i tady sem měl problém začíst se, ale když se to stalo kniha byla do pár dní přečtená.

radusak9806
01.03.2016 3 z 5

Kniha je báječná, ale ponechávám si rozpětí pro další Verneho knihy.

konicekbily
15.02.2016 5 z 5

Ještě dnes žasnu na tím, kolik toho Verne ve své době stihl do sebe nasát, aby mohl psát takové romány! Neměl k dispozici žádné informační kanály jako máme dnes a přesto na základě jemu dostupných dokázal rozvíjet svou obrazotvornost.