Děti času

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kdo zdědí novou Zemi? Poslední zbytky lidstva opouštějí umírající Zemi a zoufale hledají nový domov. Vydávají se na cestu podle starých hvězdných map svých předků a nalézají největší poklad minulosti – terraformovanou planetu připravenou pro lidský život. Ale v tomto novém Edenu není vše úplně v pořádku. Planeta nečeká na lidstvo prázdná a čistá. Její noví vládcové ji z bezpečného přístavu proměnili na nejhorší můru lidstva. Blíží se nevyhnutelný střet dvou civilizací a stejně nevyhnutelný boj o přežití. Osud lidstva je na vážkách. Kdo je skutečným dědicem nové Země?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366127/deti-casu-vr5-366127.jpg 4.150
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno · Triton
Orig. název

Children of Time · 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Děti času

Přidat komentář
Ema22
24. září

Knihu jsem četla na své poměry velmi dlouho. Kapitoly o lidech mě dost nudily, zato pavouci nenechali spát. Spousta informací technického rázu mě minula úplně.
"Vše se dá použít jako nástroj. Vše je užitečné."
A závěr? Dost idealistický. Opice a pavouci na cestě ke hvězdám. Zázračný nanovirus. Hm.

Feryy
27. května

Musím říct, že jsem konec nečekal. Teda myslel jsem si, že přijde, ale tohle luxusní. Opravdu jiné, nečekané, prostě parádní. Snad budou další díly a udělat by se daly. Rozhodně doporučuji.

Jura50
05. května

Velice napínavé, akorát autor má celkem rád hmyz, což jsem zrovna moc neocenil, když mě pak pronásledoval i ve snech :-D

deedulka
27. března

Nedočteno. Nějak se mi kniha netrefila do noty a po cca 150 stránkách odkládám. Přišlo mi, že se text zbytečně často opakoval a příliš mne svým dějem nezaujal.

Roux
16. února

Musím říct, že knihu jsem kupovala celá nadšená. Postupně se ovšem vytrácí zajímavý děj a časem kniha začne zkrátka nudit. Přiznávám, že jsem ji ani nedočetla a to se mi skutečně již dlouhou dobu nestalo.

MM1979
27. ledna

WOW, to byla jízda – tedy let! :-) Tento sci-fi román z naší postapokalyptické doby je uchopen velmi originálně. Nechtěl bych možnému čtenáři zkazit zážitek naznačováním a prozrazením dějové linky, tak se omezím na strohé konstatování, že je to dobrý román, který je psán chronologicky z dvou pohledů. Tyto pohledy se střídají a provází nás časem. Nejdříve se mi více líbil ten lidský „přirozený“ pohled, ale časem jsem ocenil pohled druhý .-) Zajímavý příběh plný napětí, zvratů, „lásky“ a i poučení. Knihu mohu s klidným svědomím doporučit, a kdo projede prvních 100 stran už knihu neodloží… Dlouho jsem nedal plný počet hvězd s tak dobrým pocitem.

stejcz
29.12.2018

Poutavě prokládané pohledy do nitra lodi a na nově vznikající život. Četlo se samo. Konec vcelku překvapil, i když události ke konci knihy se z části daly předvídat.

burianek
12.12.2018

Nedá mi to, musím to napsat. Zaujal mě námět. Ze začátku jsem byl dokonce nadšený, jenže postupně moje nadšení opadalo a nakonec jsem přeskakoval celé pasáže, které se týkaly pavoučí civilizace. Nějak jsem neuvěřil tomu, že by se chovali tak jak autor popisuje. O chování samotných lidí si ale myslím totéž. Nevěřím, že by si nedokázali poradit s jedním satelitem, který chrání planetu. K smrti mě vytáčí hloupost, a je mi líto, všichni se tak nějak chovají hloupě. Neustále jsem čekal na něco chytrého, překvapivého. Ale skoro od začátku mi tak nějak bylo jasné, o co jde a jak to dopadne. Pak už Vám nezbývá, než se prokousat několika stovkami stránek. Škoda. Věřil jsem, ale opět jsem byl zklamán.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Adrian Tchaikovsky
britská, 1972

všech 6 knih autora

Podobné knihy

Kniha Děti času je v

Právě čtených3x
Přečtených61x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených3x
Knihotéce40x
Chystám se číst78x
Chci si koupit26x
dalších seznamech2x