Děti

Děti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291621/mid_deti-zTo-291621.png 3 21 4

Próza Jaroslava Durycha zavádí čtenáře do roku 1622 ke křesťanům v japonské Nagasaki.

Legens
Legens
28.12.2022 5 z 5

Přestože byla tato knížka napsána před románem Služebnící neužiteční, dá se docela dobře vnímat jako jeho poslední kapitola, a to jak významem, tak časovou návazností na události 10.9.1622 v Nagasaki. Na základě osobní zkušenosti doporučuji to takto i číst - Nejdříve Služebníky neužitečné, potom Děti. Vnímavému čtenáři se tím zmírní hororovost toho, že si Děti přečte izolovaně.

Nikola086
Nikola086
19.04.2022 2 z 5

Po přečtení autorovy Sedmikrásky jsem měla vyšší očekávání. Knížečka je opravdu útlá, čte se velmi rychle, ale nic dalšího mi dílo neříkalo.

Cinik
Cinik
22.08.2016 5 z 5

Vynikající dílo, které zavádí čtenáře do časů pronásledování křesťanů v Japonsku.

anthraxCZ
anthraxCZ
21.04.2015 4 z 5

Durych v kulturně založeném Japonsku rozehrává příběh několika dětí, které se ocitají v mezní situaci rozporu morálních hodnot a svého vlastního života. Byť uvědomění ratolestí působí nerealisticky, nádherně dotváří zrůdnost celé dějové linie. Durych si klade otázky po smyslu smrti, její oprávněnosti, jejího chápání jako vykoupení, do toho míchá etiku, lidskou víru, společenskou čistotu, zodpovědnost a zároveň zlo, které je trpělivé, a o to strašnější. Dokonalý důkaz toho, že i s málem se dá pracovat velkolepě.