Dětem

Dětem https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359969/bmid_josef-lada-detem-vwY-359969.jpg 5 142 35

Hřejivá dárková knížka, kterou věnoval milovaný malíř všem dětem. Lidová říkadla, bajky, autorovy vzpomínky na dětství strávené v malebné středočeské vesničce Hrusice, které doplňují verše J. Seiferta a F. Hrubína. A především spousta kouzelných Ladových obrázků s neopakovatelnou atmosférou. Veselá knížka plná zvířátek a svérázných postaviček potěší malé i velké.... celý text

martas006
07.01.2017 5 z 5

Co dodat, prostě Josef Lada, to se snad musí líbit každému :)

Jaruš7
20.12.2016 5 z 5

Srdeční záležitost, hodnotu knihy poznáte podle opotřebovanosti, Tu moji by asi v bazaru ani nevzali, zato pro mě je nenahraditelná, každá skvrnka má punc stvrzenky jak jsme se nemohly se sestrou dočkat, jak si budeme na střídačku předčítat, i veršovat zpaměti podle obrázků, ještě upatlané od jídla, ještě lehce natržené listy svědčí i hádkách při sporu, která bude z paměti recitovat tu nejdelší, to aby se poznalo, kdo jich umí víc. Vlastně není se co divit, že pohled na tyto nevygumovatelné značky rozslzí oči. Vzpomínky na dětství prostřednictvím knih je to , to nejpůsobivější co vám zůstane v paměti, Díky za ně.

Kiwisska
04.12.2015 5 z 5

Kniha mého dětství..

Damato
10.11.2015 5 z 5

Jako malá holka ( před mnoha a mnoha lety) jsem tuto knihu milovala a s velkou úctou a láskou jsme ji četli později i s mými dětmi. A pak najednou nastal čas, kdy ji - prozatím prohlížíme- s vnučkami. A moji rodiče dodnes posílají ( a rádi dostávají) vánoční pohledy ilustrované Ladou. Je to úžasná pohoda, klid, spokojenost, která z jeho obrázků čiší.

marcela6183
07.06.2015 5 z 5

Tohle prostě musím napsat - shodou okolností jsem ji dneska držela v ruce při utírání prachu v knihovně. MILUJU tuhle knihu! Prolistovala jsem ji a proletěla jsem ji dneska znova celou. Stále mě fascinují obrázky i Lada. Rozhodně jsem šťastná, že ji mám v knihovně a budu ji i nadále opatrovat jako oko v hlavě. Pro děti a pro vnoučata.

Rajana
02.06.2015 5 z 5

Krásné knihy a ještě hezčí ilustrace ... :-)

Pivka1
04.05.2015 5 z 5

Nejkrásnější kniha mého dětství. Díky nádherným obrázkům jsem s bráškou vymýšleli příběhy dětí v každém ročním období. Nádhera, která zůstane i další generaci, teď už vnoučatům.

aduska9561
22.01.2015 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších knih mého dětství.

Alzbetta
14.04.2014 5 z 5

Moje jedna s prvních čtených knih.Je moc krásná :))))

valda
11.07.2013 5 z 5

Jak je napsáno v anotaci, jedná se o takovou Ladovskou všehochuť. Lada nakreslil spoustu obrázků ke vzpomínkám z dětství, básním, říkadlům, bajkám a pohádkám. Které by měly znát všechny děti.
Josef Lada patřil v dětství k mým nejoblíbenějším autorům. Sbíral jsem pohlednice s jeho obrázky. A můj největší hrdina byl samozřejmě kocour Mikeš. Tahle knížka mi sice přišla opravdu trochu jako dort od pejska a kočičky a nevím jak se děti vypořádají se sentimentálními verši od Seiferta, nebo Ladovými vzpomínkami. Ale to, že moc nedrží pohromadě není asi tak důležité. Děti ji stejně nebudou číst od začátku do konce a vyberou si jenom ty kapitoly, které je budou nejvíc bavit, a kde jsou nejpraštěnější obrázky, a těch je tam opravdu požehnaně. :-)

kika 13
08.02.2013 3 z 5

To asi zná každý moc hezká říkadla.

sabanka
08.11.2012 1 z 5

:((((((((((((((((((((((((((( nic moc .ale je to holt klasika

WEIL
12.08.2011 5 z 5

Josef lada měl děti rád. Sám jim měl požehnaně, takže mu byly inspirací pro jeho pěkná říkadla.

WEIL
12.08.2011 5 z 5

Výborné říkadla, která by se měla říkat malým dětem v každé české rodině.

anyzek
08.02.2011 5 z 5

Doporučuji do každé dětské knihovničky!