Dětem

Hřejivá dárková knížka, kterou věnoval milovaný malíř všem dětem. Lidová říkadla, bajky, autorovy vzpomínky na dětství strávené v malebné středočeské vesničce Hrusice, které doplňují verše J. Seiferta a F. Hrubína. A především spousta kouzelných Ladových obrázků s neopakovatelnou atmosférou. Veselá knížka plná zvířátek a svérázných postaviček potěší malé i velké....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359969/big_josef-lada-detem-vwY-359969.jpg 4.7135

Kniha Dětem

Pippi
12.04.2021

Nádherná klasika pro děti

AgiMangi
28.12.2020

Kniha je moc pěkná, Lada v ní doplńuje různá říkadla a básně svými ,,ladnými¨ ilustracemi. Je pěkná knížka

Kontryhelka
05.12.2020

Lada- už jen to jméno ve mně vyvolává příjemné mrazení v zádech. Jeho nádherné kresby nás prováděly celé naše dětství a jsou nádherné až do dnešních dní. Pan Lada je jeden z nejlepších malířů a spisovatelů pro děti vůbec. Měl vynikající cit pro vše, ty jeho kresby, zimní, vánoční, vodníci to prostě nemá a jen tak nebude mít konkurenci. Dobrý umělec, stejně jako dobré zboží se chválí samo a netřeba dělat reklamy. Za mně český poklad.

n.ezn.amy
28.09.2020

Nestárnoucí kniha říkadel, bajek a básniček, plná nádherných obrázků Josefa Lady se vzpomínkami na jeho milované Hrusice. Pro předškolní děti naprosto ideální kniha. Ze všech těch obrázků dýchá neskutečná pohoda, kapela zvířátek, čert s fajfkou, Josef Lada uměl vždy v knihách vytvořit krásnou atmosféru

Pajina68
17.07.2020

Nádherná knížka plná nestárnoucích říkadel a básniček. Já jako dítě jsem je milovala, četla jsem je i mým dětem pořád dokola. V naší rodině hodně oblíbená kniha. Předala jsem ji dál svým vnoučátkům.

Knihomura
21.04.2020

Ladovy ilustrace jsou od lidových říkadel neodmyslitelné.

Nočnípták
14.04.2019

Kniha má doporučení - pro předškolní věk i pro čtenáře do 9 let . Tak nějak nevím, že by mě bylo těch devět, když si ji s chutí občas znova přečtu? Říkadla čtu vždycky těm nejmenším vnoučátkům, takže teď už po páté. Ta starší zase mají ráda bajky. Ovšem Ladovy vzpomínky na dětství v Hrusicích, na Mikoláše Alše a verše od Seiferta a Hrubína, ty jsou jenom pro mne. Děti zatím nezaujaly, ale určitě na ně také dojde. Jenom v těch devíti letech je na ně asi brzy.
Vzpomenete si někdy na krásný Ladův obrázek čerta v kožichu a s fajfkou, který sedí u velkého kotle? V dětství jsem ho milovala. Zajímavé je, že ho měli rády i naše děti a mají ho ráda i vnoučata.

Není lepší

Není lepší na tom světě
jako čertům v pekle,
ve dne v noci přikládají,
pěkně sedí v teple.

Mánička178
12.03.2019

Milá kniha o milých časech, které se už nikdy nevrátí. Když člověk otevře knihu po letech, stejně si vzpomene na leckterý obrázek, že ho jako dítě vídával, dokonce i kdejaký veršík je zasunut hluboko v hlavě, stačí jenom chytnout první větu. :) Kombinace s verši Seiferta a Hrubína je až dojemná. Doufám, že jednou se tytéž verše budou líbit i mým dětem :)