Dětem: (Určeno pro školy všeobececně vzdělávací)

Dětem: (Určeno pro školy všeobececně vzdělávací) https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170679/bmid_detem-170679.jpg 4 17 7

Oblíbené drobné básničky, srozumitelné i nejmenším čtenářům svým pohledem na svět, představivostí, jazykem i zpěvným veršem.

Jessica007
09.06.2023 5 z 5

Krásné verše J. V. Sládka s ilustracemi Mikoláše Alše. Knihu jsem četla vícekrát - i jako dospělá, nyní jsem si ji přečetla znovu.

Nohy
Na jedné noze husa stává
a čtyřmi krávy jdou,
pes hravě o třech pobíhává
a člověk dost má dvou.
A ryba nohy nemá žádné
a brouk má nožek šest, -
a každý z nás tak někdy padne,
však zase vstát - je čest!

RADOST
12.08.2021 4 z 5

Útlá knížka Sládkových veršů s ilustracemi Mikoláše Alše. Takový malý poklad klasiky.
V naší knihovně je už přes šedesát let. Zřejmě to byla i povinná četba mých dětí, protože je na různých místech podepsaná každým z nich. Vyzkouším, zda osloví i dnešní generaci. Nedoufám v to. Ale na tuto báseň si vzpomínám i po těch desítkách let.

Okáč

na nich jako růže květ,
a mne těší celý svět!

ULtraAktuar
18.06.2021

Kniha plná krásných básniček J. V. Sládka a nádherných obrázků M. Alše.

stanislav0373
07.02.2021 5 z 5

Krásný návrat do dětství, milá poezie na nedělní večer. Nádherné ilustrace Mikoláše Alše taktéž potěší...

Ani jsem neměl v plánu číst, ale manželka ji donesla ze školky jako vyřazenou, tak když už jsem ji měl v ruce, nešlo odolat. Sentiment...

Jadla
11.06.2020 5 z 5

Některé básničky si z dětství ještě pamatuji z hlavy, některé jsem si připomněla a s dětmi si je povídáme před spaním. Ilustrace jsou ke každé z nich nádherné, vždycky dovedly jakoby polechtat fantazii a nechat ji rozeběhnout.

Květi62
26.01.2020 4 z 5

Milé dětské básničky, pěkné ilustrace. Knížka mého dětství.

Nočnípták
21.07.2018 3 z 5

Milá vzpomínka na dětství. Sládkovy básničky s ilustracemi Mikoláše Alše byli asi první, které jsem dostala od svého dědečka. Některé umím ještě dnes zpaměti. Učila jsem je i děti. Měli je docela rádi, ale u vnoučat už s nimi úspěch nemám. Přece jen Sládek, Čarek apod. jsou jim už moc vzdálení. Jednu básničku ale umí všichni a to je Oříšek.

Říkali mu Oříšek,
huňatý měl kožíšek,
uši také, toť se ví -
jazýček měl růžový.

Jenom toho čerta, jak je psáno níže, jsem tam nikde nenašla.