Ještě není konec

Ještě není konec https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278498/bmid_jeste-neni-konec-FNH-278498.jpg 4 288 79

Český detektivní román se svéráznou komisařkou Výrovou v hlavní roli. Literární předloha televizní série Detektivové od Nejsvětější trojice. Je horké srpnové odpoledne roku 1987. Končí prázdniny a dvanáctiletá Hana se v prvorepublikové vile u řeky na kraji města stane svědkem šokující vraždy. Příslušníci Veřejné bezpečnosti pachatele nápadně rychle zadrží, přičemž Hanino tvrzení, že vrahem byl ve skutečnosti podivný zelený přízrak, ze všeho nejvíc připomínající vodníka z Erbenovy Kytice, nikdo nebere vážně. Policejní komisařka Marie Výrová se tentokrát bude zabývat čtvrt století starou vraždou. Po setkání s Hanou Kolihovou, která se z hrůzného zážitku nikdy nevzpamatovala, zpočátku jen ze zvědavosti prostuduje spis dávno uzavřeného případu. Záhy však nabyde jistoty, že se tehdejší vyšetřovatelé dopustili řady chyb a že podezřelých, již ke zločinu měli motiv a příležitost, může být mnohem víc. Rodinné přízraky po pětadvaceti letech ožívají i proti vůli těch, kteří si ze všeho nejvíc přáli zapomenout. Na všech leží stín viny. Kdo je skutečným pachatelem zločinu, který zcela rozvrátil kdysi prominentní rodinu věhlasného místního lékaře?... celý text

petr8467
20.10.2021 4 z 5

První seznámení s autorem. Příjemné překvapení! Poctivá, dobře vypiplaná sociální detektivka s historickým pozadím a přesahem.
Varování: Bohužel televizní adaptace (Vodník) zkazila, co se dalo.

JSmerda
16.10.2021 5 z 5

Byla to pro mě knížka na "zkoušku". Nakonec se z ní vyklubal velmi čtivá, napínavá výborná detektivka. Jednoznačně velmi příjemné překvapení letošního léta :)

aralka
23.08.2021 5 z 5

Tento díl se mi zdál z té série Detektivové od Nejsvětější trojice nejlepší... už jsem ho kdysi četla, nyní znovu, uvědomila jsem si to až během četby, ale jako by to bylo poprvé, i když některé detaily jsem si přece jen pamatovala... skvělá oddechovka !

kolacky
30.04.2021 5 z 5

Velice dobře napsané. Výrová je nejlepší!
I když... Ygtohé! Ygtohé!

Marla
07.04.2021 5 z 5

Mrazivě napínavá a zábavná detektivka. Tohle se autorovi povedlo, těším se na další díl.

Šimon_
12.03.2021 5 z 5

Všechny Sýkorovy detektivky jsem viděl v televizi a tahle je první, kterou jsem četl. A vůbec to nevadilo, bavil jsem se stejně, protože Sýkora píše lehce, zábavně a umí budovat napětí. Postavy jsou živé a když za Výrovou vidíte Melíškovou, jde to samo. Navíc jde o poctivou detektivku, žádný módní pokus o severskou krimi v Česku. Sýkora má dar psát žánrovou literaturu velmi chytře, takže kniha rozhodně neurazí ani čtenáře náročnější literatury. Jdu na Pět mrtvých psů!

Magdalena5
05.01.2021 5 z 5

prvně jsem viděla část filmu a bylo mi z toho šoufl, tak jsem si to raději přečetla. Moc dobře napsané, četla jsem i další od pana Sýkory.

aneryi
21.11.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé. Nečekaný konec.

grillica
04.10.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá česká detektivka. Přelouskala jsem ji v podobě audoknihy, načtené Norbertem Lichým. Spolu s autorem textu perfektně podali všechny postavy, jako bych je viděla před sebou. Velmi příjemné překvapení u spíše náhodného výběru k poslechu. Určitě si přečtu další knihy ze série.

EvaApple
29.09.2020 5 z 5

Netušila jsem, že objevím kvalitní českou detektivku a jupí, je tady! Knihu jsem četla dřív než jsem viděla televizní zpracování a líbilo se mi obojí, i když kniha o něco víc. Skvěle propracované a děsivé. Těším se na další

Vestička
22.09.2020 5 z 5

Výborná detektivka, krásně se to poslouchalo, dala bych 11 hvězdiček z pěti. 6 jich bohužel musím škrtnout, protože ten konec byl blbej, nedomyšlenej a nepravděpodobnej, a to i na hloupou detektivku.

reddwarf358
10.02.2020 4 z 5

Moje první "Výrovka" a musím říct, dobrý. Bavilo mě to,nebylo tam moc násilí (kromě samozřejmě začátku) a detektiv nebyl šílenej ani alkoholik. Určitě zkusím další díly ze série.

pavel64
10.01.2020 5 z 5

Autor pochází z mého kraje (Olomoucko), takže možná i proto jsem přečetl jedním dechem:-)

Nifredil
11.11.2019 4 z 5

Pan Sýkora ví moc dobře jak vypadá dobrá detektivka a umí zdařilou sám napsat. Tohle je totiž velmi zdařilá česká detektivka. Zápletka je velmi dobře vystavěná a čtenář je autorem voděn od jedné teorie k druhé, je mu nabízena tu jedna, tu druhá postava jako vrah, až se nakonec dostane k tomu, kdo opravdu zločin spáchal. Ten, kdo neviděl film, jako já, si tuhle autorovu hru užije. A ti ostatní si mohou užít pěknou práci s jazykem, propracovanou psychologii postav nebo třeba autorovo pomrkávání na čtenáře skrz postavu spisovatele Kolihy, který nám zároveň také připomíná, že autor téhle detektivky je literární věděc, který si je velmi dobře vědom hranic žánru a tak si do něj může dovolit zakomponovat vtipné narážky na Dostojevského, Faulknera a Capoteho. Ke čtení můžu jen doporučit, tohle je totiž prima dílko, které směle v detektivním žánru obstojí.

kiki11
07.11.2019 4 z 5

Nejprve jsem viděla film, díky kterému jsem objevila tuhle knížku. Věděla jsem tedy kdo je vrah, takže jsem si čtení až tak neužila, přesto se mi ale knížka líbila a chvílemi jsem cítila pořádné mrazení v zádech (nejvíc u části, kde došlo k oné vraždě a autor přitom cituje část Vodníka). Určitě stojí za přečtení.

Jaruš7
14.09.2019 5 z 5

Audiočetba, neuvěřitelně skutečná, tragédie s hrůzostrašným zločinem a jeho zničující následky pro celou rodinu, nedávají vzpomínkám zapadnout. Ulevit si výpovědí nastartuje vyšetřování. Jiný pohled na okolností donutí aktéry po letech k přiznávání nyní již podřadných, tehdy úzkostlivě střežených tajemstvím, které v chaosu vyšetřování hrály roli mlžného závoje.
Prozření se dostaví, tak jako, že v životě na každého dojde, ať tak, či tak.
Opravdově působivé.

burdolu
13.09.2019 5 z 5

V telce jsem to neviděla a díky bohu, protože to gradování zápletky je prostě skvělý a když už člověk myslí, že je vše vyřešené a čeká na nějaký nudný konec přijde..... Ještě není konec!

Miky88
20.08.2019 5 z 5

Stejně jako většina jsem nejdřív viděla televizní adaptaci. Vlastně jsem viděla v televizi všechny příběhy Detektivů od Nejsvětější trojice. A když jsem v knihovně objevila knihu Ještě není konec, tak jsem si řekla, že ji tedy zkusím. Ale nedávala jsem jí moc nadějí. A musím uznat, že to byl omyl. K mému velkému překvapení kniha byla skvělá - od začátku až do konce ve všech směrech. Děj měl spád, vůbec jsem se u něj nenudila. Navíc jsem moc ráda za českou detektivku v českém prostředí.

Baiba
30.07.2019 4 z 5

K přečtení románu mě vedla jeho televizní adaptace, která sice byla velmi vydařená, přesto obsahovala momenty, kdy jsem trochu nechápavě kroutila hlavou. Nicméně román se čte sám, dusná atmosféra, přesvědčivé postavy, i když úvodní zločin je teda hodně silné kafe :)

martineden
14.06.2019 5 z 5

Pocuchané vztahy v rodině, do toho puberťačky na prázdninách, které se rády bojí u Erbena, to je ta pravá směsice pro vynikající detektivku!