První, která zemře

První, která zemře https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417233/bmid_prvni-ktera-zemre-Jtk-417233.jpg 4 230 71

Jedné horké letní noci spadne mladá žena ze střechy a zemře. Na tichou ulici je přivolána vyšetřovatelka Alex Kingová. Oběti Keiře Northové bylo dvacet let, byla šťastná a bezstarostná. Její smrt vypadá jako nehoda, ale na koberci je rozbité sklo a svědek zaslechl hádku. Je možné, že ji chtěl někdo zabít? Keiřini přátelé se nezdají tak nápomocní, jak by Alex čekala, a pitva odhalí, že Keira skrývala tajemství: byla v pátém měsíci těhotenství. Alexův tým brzy pochopí, že všichni Keiřini nejbližší přátelé mají tajemství, za jehož uchování by byli jistí lidé schopní i zabít. Jakmile si Alex uvědomí, že Keira by mohla být jen první obětí na dlouhém seznamu, její vodítka ji zavedou k vlastnímu prahu. Alex se musí potýkat se svými démony - dokáže chytit vraha, než zemře někdo další?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Omega

The First One To Die , 2017

Alena129
13.04.2021 4 z 5

Kniha se četla velice dobře. Krátké kapitoly měly svůj spád. Dokonce neskončilo pouze u jedné vraždy a napětí bylo také. Samozřejmě jsem začala úplně blbě číst druhý díl, tak jen doufám, že na sebe knihy nějak moc nenavazují. Každopádně další dva díly objednány.

Jiitush
03.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Proč nakladatelé na obálce knihy slibují něco, co se potom nestane? "Thriller, který neodložíte," to je docela troufalé tvrzení.

Celé je to vlastně o rozplétání tajemství zhýčkaných studentů, kteří jsou za vodou buď díky rodičům nebo prodeji drog. Postavy mi byly dost ukradené a ještě víc ukradenější mi bylo, kdo je vlastně vrah. Ale na druhou stranu musím přiznat, že zápletka byla dost originální, k vrahovi vede řetězec logických náznaků, tudíž rozuzlení působí dosti uvěřitelně.

Dvě hlavní vyšetřovatelky mi k srdci zrovna nepřirostly, štve mě, jak v tomto žánru musí mít každý vyšetřovatel nějaké temné trauma z minulosti a v průběhu série se s ním postupně vypořádává. Proč, je to opravdu tak nutné?

Skvělé je členění na krátké kapitoly, které čtenáře nutí číst dál. Jen bych neřekla, že to byla kniha, kterou jsem neodložila, protože byla tak napínavá. Další ze série asi vynechám.

Millyf
19.03.2021 4 z 5

Nesklamala,od knihy som sa nemohla odpútať. Každá skončená kapitola ma nútila čítať ďalej a celkové rozuzlenie som nečakala, super. Teším sa na ďalšie dielo od autorky.

LenkaGonn
17.03.2021 3 z 5

Očekávala jsem knihu ve stylu Roberta Bryndzy a to se mi potvrdilo. Pro mě to byla normální detektivka. Paní autorka píše velice čtivě a kapitoly jsou krátké. Dokonce jsem ve třičtvrtě knize byla napnutá. Jinak mě to ale nijak nepřekvapilo nebo nedostalo natolik, abych si od paná autorky přečetla další knihu. Není to rozhodně chyba autorky. Jen těchto knih už je tolik a já už sv= dva odpočinkové krimi autory mám a další to u mě nemají holt jednoduché. Kdo má rád krimi a vyšetřování tak určitě doporučím. Je to fajn čtení paní Jenkins umí dobře popsat postavy.

helenkan
17.03.2021 3 z 5

U mě klasika, začnu sérii od druhého dílu. Takže nevím jaká byla Alex v tom prvním. Tady se mi nezdála zrovna sympatická, ale šanci jí ještě dám. Pěkná detektivka, napínavá a s překvapivým koncem

WaN635
10.03.2021 4 z 5

Ale jo,celkem to šlo. Ze začátku mě to moc nezaujalo, ale zhruba před půlkou se to zlomilo a kniha začala pěkně odsypavat. Konec překvapil, za mě dobrý

Market.maky
03.03.2021 5 z 5

Další napínavý detektivní příběh od skvělé autorky. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi detektivní příběhy. Kniha se četla sama, má krátké kapitoly, díky kterým příběh rychle nabírá na obrátkách. Autorka zmiňuje vždy to nejdůležitější a v některých chvílích nezabíhá do přílišných detailů - což oceňuji, protože dává tak prostor fantazii čtenáře.

zdendula31
26.02.2021 5 z 5

Moc pěkně napsaná.Bezva zápletka,příjemně mě překvapila.

PetraCy
07.02.2021 4 z 5

Zase napínavý příběh, další díl už čeká...

Ajina76
09.01.2021 5 z 5

Stejně jako první příběh mě zaujal. Kniha se hezky četla, pro mě byla bez nadměrného popisování. Dvojice Alex a Chloe se mi dostala pod kůži. Už mám koupené i třetí pokračovalní. Tomu, kdo má rád detektivky doporučuji. V některých detektivkách mám poslední dobou pocit, je až mnoho brutality, kterou by ve skutečnosti nemohl člověk přežít. Tady ne. Doporučuji.

knihomolkadorfa
01.01.2021 3 z 5

Tak podle textu na přebalu jsem čekala mnohem víc, proto jsem asi byla trochu zklamaná. Ale číst se to dalo.

KatyM.
28.12.2020 5 z 5

Dobrá detektivka, už se těším na třetí díl.

Míša02
26.12.2020 4 z 5

Knížka byla fajn, ale žádný zázrak to tedy nebyl. Je těžké vymyslet něco originálního, takže při čtení určitě uvidíte podobnost s jinými knihami. Začátek a konec byly super, ale prostředek trochu nezajímavý a moc dlouhý. První díl byl asi o něco lepší. Čekala jsem trochu víc, ale i tak je to dobrá kniha.

i.stefany
25.12.2020 4 z 5

Docela dobré téma pro detektivní příběh s nečekanými zvraty a zápletkami. Začátek se mi zdál napínavý, prostředek táhlý a konec trochu překombinovaný, ale i tak jsem strávila několik příjemných večerů s touto knihou.

lištička123
20.12.2020 4 z 5

Příběh, zápletka, vztahy, napětí - čtyřhvězdičkový thriller, který stojí za přečtení.

bigben
01.12.2020 4 z 5

Dobře vystavěný příběh s odhalením na konci...přidám si tuto autorky do seznamu oblíbených

stanislav0373
19.09.2020 3 z 5

Byla určitě lepší, než předchozí díl, ale pořád jej to takovej ten českej Lafata - prostě průměr, který nějak nevybočuje. Něco se povedlo, něco méně... Navíc pořád bojuji s tím, že je tam strašně žen a kupa pocitů, které prostě nerozluštím. :-/
Závěr byl zajímavý, lehce překvapivý...i když mi trošku připomněl jednu knihu od Cartera (nebudu jmenovat, ať to není spoiler :-))

čef
29.08.2020 4 z 5

Taková bomba, jak je napsáno na přebalu, to tedy není, ale vcelku dobrá detektivka to opravdu je. Myslím, že má i dobré tempo nerozředěné o různé vztahové problémy, které jsou zde ovšem také, ale v rozumné míře. Zápletka je rovněž ucházející, pachatelé a jejich motivy jsou patřičně zamaskované a tak je stále co odhalovat.

loskatos
24.08.2020 3 z 5

Je zajímavé, že tolik autorů má potřebu svým hlavním postavám přisuzovat hluboko usazené tajemství a životní křivdy.
Někdy si přečtu další díl.

ivzu77
04.08.2020 4 z 5

Alex a Chloe jsem si oblíbila již v prvním díle této detektivní série. Kniha se čte jednoduše, lehce, nic moc není zamotané a plyne .... za mne pěkné čtení.

vraždy Wales thrillery pro ženy

2018  77%Dívky ve vodě
2019  79%První, která zemře
2020  77%Děti ohně
2021  80%Slib mrtvým
2022  70%Hádka

Kniha První, která zemře je v