Nečekané přiznání

Nečekané přiznání https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491624/bmid_necekane-priznani-Pg3-491624.jpg 5 848 201

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela. Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala? Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Her Final Confession , 2018

soupik2012
08.12.2023 4 z 5

Knize jako takové nemám moc co vytknout. Detektivka napsaná moderním způsobem. Jenomže z pohledu celé série mi to přijde stále stejné. Já vím, že je v tomto žánru prakticky nemožné přijít s něčím novým, ale autorka v každé své knize zamotá příběh do osobní roviny. Už mi toho přišlo trochu moc. Příběh samotný nenabízí nic nového, kniha patří mezi to lepší, přesto zcela tuctové zboží. Neurazí, nenadchne, ale já hledám něco víc. Audioknihu načetla paní Jitka Ježková. Mám jí moc ráda, ale pro čtení detektivních příběhů se její pohádkově zabarvený hlas příliš nehodí.

jana-cisarova
07.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Tato čtvrtá kniha, která pojednává o detektivu Josie Quinnové, se mi ze všech dílů líbila nejmíň. Začátek, a vlastně celá polovina knihy, měla pomalý děj, který mne nezaujal natolik, jako události z Mizejících dívek, Dívky beze jména a Matčina hrobu.
Na začátku byly sice tři vraždy, ale úsilí Josie a jejího kolegy Noaha, nebylo korunováno ani částečným úspěchem. Poté, když se objevila jejich zmizelá kolegyně Gretchen a přiznala se k vraždě mladého studenta, který byl zastřelen na příjezdové cestě k jejímu domu, věděla Josie od samého začátku, že na sebe vzala vinu za někoho jiného. Dlouho trvalo, než se skutečně začalo něco dít a děj začal být napínavější.
Od druhé poloviny jsem četla již rychleji a posledních zhruba sedmdesát stránek už téměř bez odložení knihy. Uznávám, že děj byl také hodně napínavý, určitě i zajímavý, akorát ten začátek a první polovina knihy to zkazily.

vekkr
26.11.2023 5 z 5

Audiokniha.Dobře načtená,napínavá,bez trapných klišé.Spokojenost.

dencazrnu
24.11.2023 4 z 5

Opět další skvělá kniha od autorky a musím se přiznat, že tato série se stala mojí oblíbenou. Líbí se mi styl, jakým autorka píše – krátké kapitoly, které čtenáře upoutají ke knize takovým způsobem, že se jen těžko odkládá. I tentokrát jsme odkryly různá tajemství z minulosti. Dozvěděli jsme se další střípky ze života vyšetřovacího týmu a já jsem moc zvědavá, na co se můžeme těšit v dalším pokračování.

kata3529
10.11.2023 4 z 5

jedná se o čtvrtý díl ze série pojednávající o Josie Quinnové, a za mě šlo zatím o nejslabší díl, protože určité věci se mi nezdáli až tak reálné, tedy nebyla jsem si zcela jista tím, že by se mohli odehrát i v realitě

příjmenou změnou však bylo upozadění hlavní postavy a s tím související poznání života jiné detektivky, na čemž je vidět, že autorce záleží na pochopení příběhu jako celku při spojení jedntlivých dílů

knížka zapadla do kontextu sírie, ale zároveň tam byly věci, kterým nebylo až tak lehké uvěřit, přičemž některé věci byly již z počátku knihy tak trodhu předvídatelné

v každé knize je vždy vyprávění z dvou úhlů, které mi v rámci této série připadalo velmi složité, z počátku až nepochopitelné, a tak jsem se k tomu musela průběžně vracet, abych se v tim správně zorientovala

Marla
09.11.2023 5 z 5

Uf, to bylo tak úžasně napínavé, že mi stačily dva večery na přečtení. Doslova jsem příběh zhltla! A kdybych si náhodou /fuj/kousala nehty, tak bych mohla napsat, že jsem dočítala za praskotu okusovaných nehtů , tak napínavé to bylo!

KnihoSny
25.10.2023 4 z 5

4 díl s Josíí byl o trochu slabší než předchozí díly ale i tak to plyne děj je taky dobře vymyšlený jen mě tam trochu chybělo víc napětí jako bylo třeba u matčina hrobu:) ale jinak skvělé...

AlexandraBane
22.10.2023 5 z 5

Opět úžasné a napínavé čtení

dikobraz
18.10.2023 5 z 5

Klasika, opat dobre. Dej je zaujimavy, rozuzlenie tiez. Nemal som sancu uhadnut, moje tipy sa postupne rozpadli. Spokojnost, idem na dalsiu cast.

Jana8774
27.09.2023 4 z 5

Přečteno, začátek opravdu perfektně slibuje napínavý děj. Očekávání nepředčí rozuzlení, ale i tak si čtenář přijde na výborně napsaný thriller.

Jenny055
16.09.2023 5 z 5

Stále dobré, možno lepšie a lepšie. Čítam túto sériu ušami a Nečekané přiznání nahovorila Jitka Ježková, ktorá je mojím obľúbeným interpretom, takže som si to naozaj užila. Môžem len odporučiť a idem hneď na ďalší diel. Ďakujem mojej obľúbenej 85098211, ktorej komentáre ma vždy navedú na veľmi dobré knihy :-).

Šárka88
13.09.2023 4 z 5

Audiokniha- Jitka Ježková
Začnu hned poslechem, a to v podáním paní Ježkové, které bylo super. Vanda Hybnerová mi tedy na Josie seděla lépe, ale i tak palec nahoru.
Dej měl spád a vše srozumitelné , mrzí mě, že nemam třetí díl k poslechu a přeskakuji hned na čtyřku, kniha se mi líbila, jen bych řekla, že Josie má neustále nějakou smůlu? A od prvního dílu se to s ní táhne ? Snad s Noahem bude trefa do černého.

Inka8
06.09.2023 5 z 5

Přestože autorku neznám , četla jsem ji poprvé , kniha se mi líbila . Měla spád a zajímavé momenty .

janina66
05.09.2023 5 z 5

Dobrá detektivka, zajímavá zápletka. Josie má vždy dobrou intuici.
Dojemný konec. Už se těším na další pokračování.

Becca_books
28.08.2023

Po skvělém díle opět jeden slabší. Alespoň pro mě. Děj byl pěkně zamotaný a tím, že o Gretchen vlastně nic nevíme tak i uvěřitelný, přesto mi tam něco chybělo. Možná proto, že se to vše nedělo Josie Moc dobrá kniha jen mi nesedla tolik jako ostatní. Taky mě štvala samotná Gretchen a její chování.

Dada077
12.08.2023 4 z 5

(audiokniha 8:44 hod, číta Jitka Ježková - trošičku príliš jemný hlások na detektívku, neviem, či preto som mala problém udržať pozornosť a vnímať naplno počúvaný text)
Tento diel sa mi zdal slabší, ako predchádzajúce epizódy detektívky Josie Quinnovej, ten motorkársky gang ma až tak nebavil. Sympatický je návrat Josie a Noaha do vzájomného vzťahu.

Janabib
25.07.2023 4 z 5

Opět bezvadně napsaná kniha. Sice tam byla místa, která by chtěla dovysvětlit, ale možná je to tím, že nečtu knihy postupně. Napínavé, velmi čtivé, až do poslední chvíle nevíte o co vlastně jde. Kdo je vrah. Za mě všechny knihy od autorky zaslouží přečtení.

mirinda973
14.06.2023 5 z 5

Asi už si zvykám, že všechny případy se týkají hlavních postav, ale snad přijde v dalších změna a nebude vše tak osobní.
Každopádně byl tento díl napínavý, měl zajímavý děj, který rychle plynul.
Za mě fajn čtení jako u předešlého dílu, i když ten se mi líbil o trošku víc.
4,5*

FejKýý
31.05.2023 4 z 5

Mám hodně ráda Josie Quinn a jsem ráda že je tolik dílů. Některé díly jsou však slabší a některé jsou úplně parádní. Tohle je ten jeden z těch slabších a já se nemůžu ubránit, ale je až úsměvné jak pořád případy zasahují do Josiina života že? Naštěstí už nyní vím, že šestý díl, už by neměl být (ten případ) o ní. Takže uff. A já se těším na pátý díl, do kterého se pustím co nejdříve. Jsem zvědavá, co se dozvíme o Noahovi. 3,5*

m2056
31.05.2023 4 z 5

Hodně dobrá knížka. Jen mě vadí že že série se musí číst od první knihy že na sebe navazuji a vadí mě pořád v každé knize popisování co bylo jak bylo dříve.

vraždy tajemství svědectví vyšetřování

Lisa Regan