Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1691 476

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

TaLu
03.02.2023 5 z 5

Svěží detektivka, příběh o zneužívání pravomocí, mizejících dívkách a dávné tragédii.
Detektiv Josie si mě získala i když chápu, že dokázala jít mnoha lidem na nervy.
Její zarputilost se vyplatila.
Těším se na další díly.

vlasta88
02.02.2023 4 z 5

Kniha je taková velmi americky dramaticky strhující se spoustou mrtvol a intrik, ale počtení je to pěkné. :)

Tynule
29.01.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, že začátku byla taková "pomalá" než jsem se do ní dostala. Josie jako detektivka na vlastní pěst mi byla ze začátku nepříjemná avšak postupem děje jsem ji začala přicházet na chuť.
Občasná omáčka okolo. Jediné co mě asi vadilo bylo ukončení kapitol, jsem zvyklá, že když kapitola skončí tak se dozvím něco nového zde jsem občas nechápala proč kapitola byla ukončena a v nové se navazuje z příjma na kapitolu jen s nadpisem " X kapitola"

kolacky
28.01.2023 5 z 5

Četla jsem tenhle díl jako poslední a tak jsem se až teď dozvěděla, jak to bylo s Rayem a velitelem Harrisem. Josie je skvělá a její babičku miluju.

A na netu jsem našla, že Josie má 16 dílů. Doteď...

Kanylka
27.01.2023 3 z 5

Docela fajn čtení, kdyby tak autorka zkrátila obsah, byla by ještě lepší. Díky

Knihochod
14.01.2023 4 z 5

Toto nie je žáner kníh, ktorý by ste na mojom profile stretávali často, avšak je to žáner, ktorého čítaniu sa raz za čas nebránim. A som veľmi šťastná, že som sa rozhodla nebrániť sa práve tejto knižke.

Autorka píše naprosto bravúrne, napínavo, bez zbytočného naťahovania a taktiež bez toho, aby si v určitých drsnějších okamihoch brala servítky pred ústa. A to, že som na posedenie prečítala takmer polovičku knihy a aj potom mala problém sa od nej odtrhnúť, je toho jasným dôkazom. Časť týchto zásluh však musím pripísať aj krátkym kapitolám, ktorých výsledné číslo mi zo začiatku síce prišlo šialené, avšak nebyť ich, určite by som celý príbeh nezhltla tak rýchlo.

Hlavná postava suspendovanej detektívky Josie mi zo začiatku nebola veľmi sympatická so svojím správaním a príšerným workoholizmom, avšak postupom času a jednou ranou osudu (autorky) za druhou sa moje sympatie začali postupne dostávať na povrch a ku koncu už som nemala problém plakať spolu s ňou. Popravde, nikdy by mi nenapadlo, že sa môžem rozplakať pri detektívke.

Asi už ste pochopili, že som z tejto knižky maximálne nadšená, avšak nedám jej plný počet bodov, keďže sa určite chystám aj na ďalšie časti tejto, podľa prvého dielu, veľmi sľubnej detektívnej série a verím, že prinesú čosi ešte o kúsok lepšie.

rozaaalie_
05.01.2023 4 z 5

Světový bestseller Mizející dívky, z pera Lisy Reganové, je dechberoucí příběh plný zápletek, intrik, tajemství a tak trochu k nakopnutí-hodnou hlavní postavou, díky které jsem během čtení měla párkrát nutkání knihu při nejlepším odložit, při nejhorším vyhodit z okna.

Josie bych charakterizovala jako typicky klišoidní policistku z amerických bijáků, které se nedostává tolik úcty proto, že je žena. Ale protože je taky silná a nezávislá, a protože feminismus nebo tak něco, tak to nikdy nevzdává a vypracuje se na pozici detektiva. To, že je protagonistka tak otravná a nesympatická, vnímá vlastně skoro každý kolem ní (a dokonce občas i ona samotná), včetně jejího skoro-bývalého manžela Raye. Autorka má však naštěstí skvělý styl psaní, který to celé zachraňuje. Příběh je prokládán kapitolami, které jsou psané z pohledu jedné z pohřešovaných dívek. Tyhle části se můžou ze začátku jevit jako nudnější, ale nevzdávejte to! To rozuzlení za to určitě stojí. Celkově je dílo čtivé a svižné. Děj odsýpá, ale zároveň vás udržuje v tom správném napětí, které je v tomto žánru klíčové. Postavy jsou, kromě lehce otravné Josie, velice sympatické a komplexní. Ona vlastně i hrdinka sama o sobě je hodně tajemná a zajímavá, ale mě prostě odrazovaly její negativní charakterové rysy natolik, že jsem si ji nedokázala dostatečně oblíbit. Kniha je propletená spoustou zvratů, intrik a překvapení. Jeden důležitější plot twist jsem trochu čekala, ale i tak byl pojat originálně a rozhodně jsem se u něj nenudila. Zbytek zvratů byla naprostá pecka a žádné zklamání z konce díky bohu nenastalo.

Stručně řečeno: Příběh fantastický, hlavní hrdinka o něco méně.
(bookstagram: @rozaaalie_)

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

První díl ze série, kterou už mám poměrně dlouho doma a konečně jsem se k ní dostala. A rozhodně nezklamala. Rychle plynula, měla zajímavý případ a neohroženou vyšetřovatelku. Těším se na další díly!

Téra
28.12.2022 3 z 5

Četla jsem na doporučení. Ze začátku mě Josie strašně rozcilovala. Vadilo mi její chytraceni, je mimo službu a zpochybňuje postupy, sama ví vše nejlépe. Samozřejmě se v průběhu knihy dovídáme, že to bylo důležité, protože oddělení je prohnile. Líbí se mi, že se děj zabývá i osobním zivotem Josie. Takže i kdyz mi tento díl přišel celkem průměrný, tak další díl zkusím.

P3_tis
28.12.2022 5 z 5

Velmi čtivá knížka od samého začátku. Ačkoliv jsem si říkala, že je “taková jednoduchá” a nic moc jsem od ní neočekávala. Od půlky jsem ji ale nemohla odložit a hned jsem si objednala další díly :-)

mi-380
16.12.2022 3 z 5

Josie, policistka umixovaná z očekávaných ingrediencí dnešní doby: mezi bandou zaostalých macho policajtů prodělává zoufalý emancipační boj, nemá nervy na zdlouhavé postupy a impulzivně bere spravedlnost do svých rukou, řešení svých trablů hledá často s pomocí alkoholu a sexu, cigaret by se nedotkla. Že je třeba odhalit mnoho, mnoho, opravdu mnohonásobného vraha patří k věci, stejně jako několikanásobný závěrečný looping.
Nejsem nadšen, chybu vidím u sebe. Občas jsem unaven nekonečným lovem odporných vrahů, už jsem jich spolu s knižními policisty (poslední dobou hlavně policistkami) a detektivy pochytal tolik, že by pro ně nestačila ani ta největší věznice naší humánní civilizace, kde by mohli bohatnout sepisováním memoárů a s pomocí lidskoprávních advokátů podávat stížnosti na nelidské podmínky ve vězení a porušování jejich základních práv a svobod.
Naštěstí je tu ještě babička Lisette.
65 % (zatím 1160 hodnotících s průměrem 84 %).

lenkaabooks
06.12.2022 4 z 5

Zřejmě mám pocit, že mám málo rozečtených sérií, tak hurá na další. A nezklamala mě. Vyšetřovatelka Josie je svérázná s proříznutou pusou a to mám ráda. S takovýmto odhalením jsem se setkala poprvé (nemám u detektivek tolik načteno) , přesto jsem ho tušila zhruba od půlky knihy. Četla se lehce a rychle.

Grohlinka
05.12.2022 4 z 5

Jsem spokojena. Odhalila jsem zapletku, pachatele uz v polovine knihy, ale o to vetsi radost mi to prineslo. Takze prestoze se nekonalo zadne prekvapeni, jsem spokojena, mozna o to vic, ze jsem vse odhalila. Jedna vec mi tam uplne nesedi, ale to nevadi. Bavila jsem se.

Jsem spokojena i s hlavni hrdinkou, nebyla mi nesympaticka a tesim se, az se o jejim zivote dozvim vic. Luke je skvely partak. Prectu si dalsi dily.

GeRaltzRiVie01
05.12.2022 5 z 5

Čtivé a napínavé. Hlavní postava uvěřitelná - narozdíl od ostatních detektivek nemá žádný výrazný talent ani schopnost, kterou by převyšovala kolegy. Snad jen to, že je tam jediná žena na celém okrsku, takže na vyřešení případu mizejících žen se dokonale hodí (zvlášť když ostatní jsou tupci nebo v tom jedou)

TomHr
25.11.2022 3 z 5

Nutno ocenit, že se jedná více o detektivku než o thriller. Také pár světlých okamžiků – dramatických zvratů se najde, nějaké to napětíčko. Postavy jsou popsány vcelku uvěřitelně, místy se podaří vykreslit solidní atmosféru. Příběh funguje stejně jako překvapivý závěr. Přesto je celkový dojem nějak rozpačitý a za dva dny jsem měl velký problém vzpomenout si, o co v knize šlo. Jasně, jsou i horší knížky, ale další pokračování série si asi nechám ujít.

malýčtenář
22.11.2022 5 z 5

První kniha od této autorky a hned zaujala. Sice téma je děsivé, ale díky neústupné a vytrvalé detektivky Josie Quinnové, jsme se dozvěděli celý tragický osud jednoho nevelkého amerického městečka. Vřele doporučuji.

janina66
22.11.2022 4 z 5

Celkem zajímavá detektivka do úvodu série. Jen Josie si všimne spojitosti s mizejícími dívkami. Propletené vztahy hlavních osob.
Vyslechla jsem audioknihu s četbou Zuzany Slavíkové (máte padáka, kdo si pamatuje). Trochu jsem si musela zvyknout na její hlas.
Už se těším na pokračování.

andrea0221
14.11.2022 5 z 5

Knížka, která se četla moc dobře, příběh zajímavý a už se těším na další díl, který mám v knihovně zamluvený.

VeruMalfoy
12.11.2022 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem knížku přečetla za den. Naprosto mě vtáhla do děje. I tak v sobě ale bohužel měla místa, která mě rozčilovala. Mohlo za ně nelogické chování hlavní hrdinky. Chápu, že díky němu, se hrdinka vždy dostala tam, kde ji autorka potřebovala mít, ale i tak mě rozčilovalo uvažování hrdinky a hlavně již zmíněné její jednání.

Lenča727
10.11.2022 3 z 5

Všude z regálů knihkupectví na mě zíral nejdřív Matčin hrob a teď Pohřbené kosti…Pro jistotu jsem zapátrala a radši našla nejdřív první díl série. Rozhodně se dal číst,ohodnotila bych jako lepší průměr,ale pro mě rozhodně ne TOP. Detektiv Josie Quinnová je mi sympatická, nebojí se jít hlavou proti zdi, takže budu ve čtení série pokračovat,protože jsem koukla na další hodnocení a ta mají vzrůstající tendenci, tak kvůli tomuhle.Nechám se překvapit.