Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1702 479

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

twigxi
01.07.2023 4 z 5

Velke prekvapeni. Necekala jsem, ze se mi bude tak libit a urcite si prectu pokracovani.

Kira747
24.06.2023 5 z 5

Velice znepokojive, co se muze dit. Dal se drzim hesla "nikomu never".

Šárka88
21.06.2023 4 z 5

Audiokniha v podání Zuzany Slavíkové
Nějak jsem se nemohla ze začátku zaposlouchat, přišlo mi vše zmatené a nechápala jsem proč je tam hodně omáčky okolo Josie. Od poloviny do sebe vše zapadá jako puzzle a dává vše smysl. Postava Josie je zvláštní, po jejím povýšení mi připadlo, že ji narostl hřebínek, ale jestli to bylo hlasem Z. Slavíkové , netuším.
Konec se pomalu rozjížděl a je mi jasné co ke konci babička provedla, to bylo takové hezké ukončení :-D .
Naprosto přesně to popsala Klarinka9974, jedná se o takový průměr thrillerů a určitě se pustím do poslechu dalších dílů.

katerina3633
19.06.2023 3 z 5

Na knihu rychle zapomenu, žádnou hlubší emoci ve mně nezanechala.

Emma27
18.06.2023 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila ale za mě spiše zklamaní,pruměrna kniha.

klarinka9974
18.06.2023 4 z 5

Ze začátku knihy jsem měla pocit, že to nedočtu. Vůbec mě to nebavilo, ztrácela jsem se v postavách a všech jménech a četla jsem jenom z povinnosti. Stále jsem doufala, že v půlce už se konečně bude něco dít a ono se to stalo a rozjelo se to. Není to rozhodně nejlepší kniha, hodnotila bych jako průměr ale ten konec mě překvapil. Chystám se na další díly a doufám, že ty začátky budou lepší.

kudrdlinka
06.06.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audio. A i když mi hlas Zuzany Slavíkové nebyl úplně příjemný, tak mi Josie nezprotivil. Patřím k těm, kteří si ji oblíbili, protože šla pevně za svým a vadilo jí, že se policie případu zmizelých dívek nevěnuje tak, jak by měla. Navíc to v životě neměla taky úplně jednoduché. Takže pro mě to byla dobrá psychologická detektivka a zkusím i další díl.

Hkk935
01.06.2023 5 z 5

Překvapila mě forma knížky, velká písmena, takže jsem začínala číst už s jistou dávkou pochybnosti, zda to bude aspoň ke čtení, ze začátku jsem se nemohla dostat do děje, nic co by mě vtáhlo, ale pak se děj začal víc prohlubovat a nakonec to bylo velmi skvělé čtení. Samozřejmě, že je něco opravdu přitažené za vlasy (myslím tím hlavně to, že se vše dalo takto letitě tutlat), ale to prostě k dobré detektivce snad i patří (je to fikce ne realita). Spousta komentářů haní Josii, že je nepříjemná, vzteklá, že je nejlepší na světě...ale mě nevadila, naopak, žena činu :-).

Petras_ka
20.05.2023 5 z 5

Mizejíci dívky som počúvala ako audioknihu. Pri audioknihe sa mi niekedy stáva, že sa strácam v deji a v menách, ale v tomto prípade som tento problém nemala. Musím uznať, že je to príbeh trošku nepravdepodobný a Josie nie je úplne sympatická vyšetrovateľka. Koniec koncov ma to ale veľmi bavilo. Bolo to zaujímavé, napínavé a všetko pomaly do seba zapadalo.
Celkom ma prekvapilo, že je tu viacero hodnotení s nižším počtom hviezdičiek.
Padlo mi to do nálady a ako oddychovú detektívku odporúčam.

Sati
18.05.2023 2 z 5

Tato kniha mi způsobila hodně dlouhou čtecí krizi. Josie je asi jedna z nejprotivnějších postav o kterých jsem kdy četla a celá kniha mi přijde jako nepovedená napodobenina Angely Marsons. Dalšími díly pokračovat určitě nebudu.

Bridgett
11.05.2023 2 z 5

Z knihy mám velmi rozpačité pocity. Moc nechápu tolik kladných hodnocení. Děj zmatený, těžko uvěřitelný až přitažený za vlasy.

KnihoSny
09.05.2023 4 z 5

To byla dobrá jízda Josie Quinnová je neústupná nebojácná a praštěná dej plyne chvílemi mi bylo Josii líto ale celkově vše zvládla doporučuji

Karina_
07.05.2023 4 z 5

Kniha mě ze začátku velmi zaujala, pak jsem ji na pár dní odložila a poté jsem ji zhltla za jeden den. Už od začátku mi bylo tedy jasné, kdo obecně v tom má prsty, ale bylo zajímavé zjišťovat, kdo v tom je konkrétně zapletený. Celkový dojem z knihy mám dobrý, byla napínavá a klasický příběh hlavní postavy a jejího problému, že jí nikdo neposlouchá mi byla sympatická, Josie bojovala za své přesvědčení, že se něco děje. A Ramona? Hustý

LenkaMacak
04.05.2023 3 z 5

Kniha mne zklamala. Ze začátku se nic moc nedělo, ke konci příběhu umřela většina postav a navíc postava Josie není úplně sympatická. Na další díly se zatím vrhat nebudu. 3/5*

Rose-Mary
28.04.2023 4 z 5

Na začátku bylo vyhlášeno pátrání po zmizelé nezletilé dívce Isabele. Detektiv Josie byla v tu dobu suspendovaná za nějaký prohřešek, kterého se dopustila při vyšetřování. Kolegové měli podstav a byli velmi zaneprázdnění. Chtěla se vrátit mezi ně, neboť bylo jisté, že šlo o únos.
Šéf její žádost nevyslyšel a doporučil jí, aby šla od toho. Nedala si říct a pátrala na vlastní pěst.
Záhada kolem zmizení Isabely se komplikovala. Zjistila další skutečnosti, že podobný případ se už kdysi stal a unesená žena byla tenkrát vrácena.
Kniha byla ve druhé části už napínavější. Policie se ukázala být zcela neschopná při pátrání. Vyšly najevo další skutečnosti a Josii šlo o vlastní život. Dívek, které zmizely, a nikdo po nich nepátral, bylo víc. Josii se podařilo přes obrovské nebezpečí tento rozsáhlý zločin rozluštit.
Kniha se mi líbila, dávám čtyři hvězdičky.

Etule
25.04.2023 2 z 5

Takhle nesympatickou vyšetřovatelku jsem dlouho nepotkala. Ona je ta jediná, která to všechno dělá správně a bez ní to přece nezvládnou, bla bla bla. Sice se to ke konci celkem rozjelo, ale ani tak to nedokázalo vytáhnout na víc jak dvě hvězdy. Posloucháno jak audio a je pravda, že jinak bych to asi nedotáhla do konce. Uvidím, jestli se pustím do dalšího dílu.

Laf
23.04.2023 4 z 5

Kniha se mi poměrně líbila. Příběh byl zajímavý a od poloviny už to bylo dost napínavé. Bohužel jsem měla asi velká očekávání, ale za začátku, než se příběh pořádně rozjel, jsem měla problém se ke knize vracet a pokračovat ve čtení, pak se to naštěstí obrátilo. Celkově tedy je to na první díl sérii zajímavý začátek a za přečtení to rozhodně stojí :)

Teraesa
19.04.2023 3 z 5

Po prečítaní mam v sebe rozporuplné pocity. Na jednej strane sa to čítalo dobre, zápletka zaujímavá, na druhej strane mi však celkom nesadla hlavná postava často mi to tak prišlo, že koná nelogicky, a síce, možno to bol zámer, ale mne to prišlo neprirodzené. Celkovo tak dávam 3,5 hviezdičky, aj to to zachraňuje posledných 100 strán.
Som zvedavá, či nasledujúce časti série ju posunú k vyšším hodnoteniam.

Timkim
19.04.2023 3 z 5

Teda co se musí Josie nechat, že je jednička. Takhle nesympatickou vyšetřovatelku prohledat. Kim Stone, Erika Foster ani Kate Marshall ji nesahají ani po kotníky. V první polovině vystupovala spíš jako ublížená, nymfomanická alkoholička...nic pěkného. Párkrát to hraničilo s červenou knihovnou. Přibližně od poloviny to začalo být dobré, závěr pěkný. Ale stejně už to na 4 nevytáhnul. Za mě dnes jen 70%. Uvidime jak další díly.

knihomolka460
18.04.2023 5 z 5

Nedalo se od toho odtrhnout. Skvělý a napínavý příběh. Autorka má opravdu talent na psaní kriminálek a každý díl je čím dál tím víc lepší a lepší.