Modrá smrt

Modrá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426108/bmid_modra-smrt-7nO-426108.jpg 4 73 25

Detektiv Tudor Manx série

1. díl

Vražda. Zrada. Pomsta. Tajemství. Když se na ostrově Anglesey v severním Walesu najde tělo, ukřižované na přídi rybářské lodi, detektiv Manx ví, že na poklidný život, kvůli kterému se na ostrov vrátil, může prozatím zapomenout. Komunita je znepokojená, nadřízení zvyšují tlak na vyřešení případu a Manx ví, že stojí tváří v tvář nejen bezcitnému vrahovi, ale také své minulosti. Ostrov totiž opustil před dvaceti lety, poté co záhadně zmizela jeho mladší sestra Miriam jejíž případ nebyl nikdy vyřešen. Dokáže se Manx vyrovnat s minulostí a dopadnout vraha dřív, než se najde další brutálně zavražděné tělo? Temný případ z prostředí ostrovní komunity, který je zahalen smrtí a děsivým tajemstvím.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Katto

Anglesey Blue , 2017

Hvězdinka
13.03.2020 2 z 5

Nesdílím nadšení s ostatními. Do dvousté strany jsem myslela, že ani nedočtu. Téma mi nebylo blízké, pokud čekáte něco o zmizelé sestře detektiva, tak to tam rozhodně není. Za mě průměrná až podprůměrná detektivka.

MichalDOK
17.01.2020 5 z 5

Svižná a čtivá detektivka s dobrým a promyšleným příběhem, který mě bavil od začátku do konce. Za mě 5*

MMacicekk
12.01.2020 4 z 5

Zápletka byla vystavěna výborně, případ je parádně zamotaný, nechybí ani gradace příběhu, dostatek akčních scén, ale především velká porce napětí. Pachatele není snadné odhalit a i přesto, že závěrečnému rozuzlení chyběl moment překvapení, nic to neubralo na kvalitě a propracovanosti příběhu. Jedná se o knihu, která by v žádném případě neměla uniknout skalním fanouškům kriminálních thrillerů, přičemž si knihu užijí i milovníci detektivních příběhů.

Pípasek
12.01.2020 5 z 5

Není co dodat, přečteno na jeden zátah i na úkor spánku. Jsem rád, že neunikla mé pozornosti, opravdu stojí za přečtení.

Marta_P
18.12.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou večerů. Čtivě napsaná s chytlavým příběhem a sympatickým Manxem, jehož komentářům jsem se musela smát kolikrát nahlas. Konec mě vyrazil dech a pojistil si mě pro další díl. Kdo má rád krimi se spletitým příběhem, tak bude nadšen.

Autorovy knížky

2019  81%Modrá smrt