Zabij mě znovu

Zabij mě znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310953/bmid_zabij-me-znovu-3qH-310953.jpg 4 586 170

Detektiv Tom Douglas série

Když Maggie Taylorová přijme v Manchesteru nové zaměstnání, je přesvědčená, že z pohledu její rodiny jde o krok správným směrem. Děti si zvyknou záhy, ovšem manžel Duncan už tak nadšený není. Nic ale nemůže Maggie připravit na šok, který zažije, když jednou večer přijde z práce domů a zjistí, že Duncan zmizel a jejich malé ratolesti nechal samotné. Nemůže se mu dovolat a vůbec netuší, kam mohl manžel odejít a proč. A pak zjistí, že není jediná, kdo po něm pátrá. Když dojde k brutální vraždě ženy, která se Maggie nesmírně podobá, a vyšetřování převezme inspektor kriminálky Tom Douglas, uvědomí si Maggie, jak málo toho ví o Duncanově minulosti. Je tím, koho miluje? A před kým chtěl utéct? Na rozhodování, zda mu důvěřovat, nebo ho zradit, nemá mnoho času. Jedno už totiž Maggie pochopila – brzo zemře další žena a možná to bude ona sama.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Mladá fronta

Kill Me Again , 2016

gilt
gilt
15.10.2019 5 z 5

Napínavé, přečetla jsem na jeden zátah.

greetchen
greetchen
08.10.2019 4 z 5

Moje druhá Abbottová. První kniha (Nezvěstná) mě hodně oslovila, hned jsem si tedy pořídila další, ale zakousnout se do ní už nešlo tak plynule. Z počátku se příběh malinko táhl a nebyla jsem schopna držet pozornost, což bylo jistě i skákáním ze současnosti do minulosti, ale brzy jsem si na její rytmus zvykla a jak začalo přibývat stop a indicií, nořila jsem se do knihy už naplno. Tentokrát byla autorka možná moc milosrdná a tipnout si "vraha" pomohla svými nápovědami zbytečně brzy, ale následné stránky naštěstí ani tak nebyly nudné.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
06.10.2019 3 z 5

V příběhu autorka chytře míchá minulost s přítomností, čímž vytváří stav, kdy se okolnosti a řešení vražd zdají zcela nepochopitelné. K tomu přispívají i postavy, protože mnohé z nich spojuje to klíčové 12 leté období.
Je to britská detektivka, takže v ní převládá logické hledání pachatele(ů), nežli střílení či automobilové honičky.
Knihu a zážitek z četby bych tak ohodnotil 70%.

chamyl
chamyl
13.09.2019 4 z 5

Nenudil jsem se. A o to podle mně u těchto knih jde.
Několik drobných, byť rušivých, nelogičností (třeba pár dní po sněhové kalamitě se jde na kola do lesa nebo celkové chování hlavní hrdinky = výborné právničky z právního hlediska) autorce rád odpustím, protože s příběhem si dala velkou práci a zvládla ji se ctí.
Příjemná oddychovka.

janina66
janina66
26.08.2019 5 z 5

Od 1.stránky úžasně napínavá kniha. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Doporučuji

Veruci
Veruci
31.07.2019 4 z 5

Tohle se čte samo. Napínavé od prvních stránek do úplného konce. V noci na chalupě jsem neměla daleko k paranoie. Možná proto, že jsem knihu tak zhltla, mám trochu obavy, že si za nějaký čas nevzpomenu o čem to přesně bylo, že mě splyne s ostatními psychothrillery.
MOŽNÝ SPOILER: Kde vzala Maggie funkční mobil, aby zavolala Tomovi - byl snad vodotěsný? Ten konec mě nepřekvapil. Jen jsem si myslela, že na to Maggie nebo policie přijde.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
17.07.2019 3 z 5

Na jednu knihu toho bylo moc. Jedna linka v přítomnosti, druhá v minulosti. A tohle všechno (jako to dělá vždy ráda) autorka (opět) narvala do jedné knihy. Jo, je to hezky komplexní a propejené, sejde se to (jak jinak, dah?), ale zároveň strašně překombinované, takže na to kolik má kniha stránek (málo), tak se prostě musí něco ošidit. Je to psychothriller (možná by se vzhledem k vývoji současné literatury mohlo přemýšlet o novém žánru v seznamu, takhle tam skončí detektivka, ale to není pravda, nebo thriller, což taky není pravda), který se drží autorky standardu. Proto knihu přečtete rychle. Jenže na to, kolik se tam toho dělo, mi přišlo, že tak zhruba do poloviny se nic nestalo. A ze stejného důvodu ze mě i vždy vzpomínka na to, že jsem četla, tak hodně rychle vyprchá...

Vesina
Vesina
13.07.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od tehle autorky.... rozhodně doporučuji přečíst !! já přečtu všechny !!

veronika9700
veronika9700
07.07.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha. Abbottová prostě umí psát. Strhující příběh, čte se jedním dechem, zápletka propracovaná od začátku do konce. Doporučuji! :)

Babfija
Babfija
07.07.2019 5 z 5

Čte se jedním dechem.

misa8153
misa8153
01.07.2019 4 z 5

Prvních 50 stránek jsem měla pocit, že ani nečtu svou oblíbenou autorku. Nemohla jsem se do příběhu dostat, ale potom mě příběh chytil a já si čtení parádně užila až do konce.

maris123
maris123
01.07.2019 4 z 5

Čekala jsem klasickou detektivku a nakonec se z toho vyklubal pěkný psychologický thriller. Poslouchala jsem namluvenou verzi, takže ty děsivé okamžiky, které v knize obvykle přelétávám v rychlosti, jsem si musela pěkně vyslechnout celé.

Awča
Awča
10.06.2019 4 z 5

Zajímavě spletený příběh. Hlavní hrdinka mi místy lezla na nervy, ale ne tak, abych knihu odložila. Četla se dobře, vracet se k ní sice nebudu, ale další kousky od autorky si ráda přečtu.

Handulenka
Handulenka
04.06.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorky a byla jsem nadčená.Knížku bych přečetla na jeden zátah jak byla čtivá a napínavá.Skvěle napsané.Hned si přečtu další:-D

Ala787
Ala787
27.05.2019 4 z 5

Nejdříve se mi kniha trošku vlekla, ale asi od poloviny už jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Závěr mě trošku vyvedl z míry, tohle jsem nečekala. Určitě stála kniha za přečtení. Zkusím ještě další od autorky.

putpuda
putpuda
12.04.2019 4 z 5

S autorkou jsem se setkala poprvé. Dobře se četla, bylo to napínavé. Tom sympaťák :) Jen mě mrzí, že jsem nečetla předchozí díly.
Ale třeba to doženu ;)

Pitraska
Pitraska
26.03.2019 4 z 5

Super!!! Konečný zvrat mě dostal.

Jirulka
Jirulka
06.03.2019 3 z 5

U knížky mě dokázal udržet až závěr, jinak jsem pořád odkládala po pár stránkách.

Pegasus
Pegasus
05.03.2019 5 z 5

Parádní psychologický thriller. Rachel Abbott mám moc ráda, její knížky jsou skvělé, napínavé a Tom Douglas je vážně sympaťák.

Hanka1301
Hanka1301
26.02.2019 4 z 5

Jako ostatni knihy autorky je i tato velmi čtivá a trochu nedotažená. Hlavni hrdinka by si zasloužila facku hned několikrát, člověk ma problém s ni sympatizovat.