Zabij mě znovu

Zabij mě znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310953/bmid_zabij-me-znovu-3qH-310953.jpg 4 586 170

Detektiv Tom Douglas série

Když Maggie Taylorová přijme v Manchesteru nové zaměstnání, je přesvědčená, že z pohledu její rodiny jde o krok správným směrem. Děti si zvyknou záhy, ovšem manžel Duncan už tak nadšený není. Nic ale nemůže Maggie připravit na šok, který zažije, když jednou večer přijde z práce domů a zjistí, že Duncan zmizel a jejich malé ratolesti nechal samotné. Nemůže se mu dovolat a vůbec netuší, kam mohl manžel odejít a proč. A pak zjistí, že není jediná, kdo po něm pátrá. Když dojde k brutální vraždě ženy, která se Maggie nesmírně podobá, a vyšetřování převezme inspektor kriminálky Tom Douglas, uvědomí si Maggie, jak málo toho ví o Duncanově minulosti. Je tím, koho miluje? A před kým chtěl utéct? Na rozhodování, zda mu důvěřovat, nebo ho zradit, nemá mnoho času. Jedno už totiž Maggie pochopila – brzo zemře další žena a možná to bude ona sama.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Mladá fronta

Kill Me Again , 2016

xxiixxi
xxiixxi
03.05.2018 5 z 5

Kniha je plná napětí a zvratů a na téma, které je opravdu děsivé. Problémy hlavní ženské hrdinky jsou noční můrou nejedné ženy...
Hlavního strůjce problémů, jsem tak trochu tušila, ale přesto byly některé zvraty děje nečekané. Byla to první kniha autorky, kterou jsem četla a určitě si přečtu i další, protože na mne udělala dojem.

ferda
ferda
10.04.2018 3 z 5

To je tak ,když si člověk přečte recenze , čeká zázrak, ale ono to zas až tak slavné není.

jittik
jittik
04.04.2018 5 z 5

Výtečná detektivka.
Mám ráda knihy u kterých máte pocit, že se to může stát. Velmi zajímavý konec.
Už jsem četla Spi sladce, ale tato kniha je ještě lepší a promyšlenější.
Toma D. jsem si už oblíbila :)

EleanorJane
EleanorJane
03.04.2018 4 z 5

Známe své nejbližší opravdu dobře? Jaký význam pro nás má vzájemná důvěra? Velmi čtivá kniha se zajímavou zápletkou. Nutí vás číst a číst a číst...

Joyce24
Joyce24
14.03.2018 5 z 5

První kniha od této autorky a jistě ne poslední. Kniha se mi velmi líbila, dobře se četla a děj se zajímavě vyvíjel. Ke konci jsem už tušila, jak to skončí a nakonec jsem byla stejně závěrem překvapená. Doporučuji.

maličkán
maličkán
10.03.2018 3 z 5

Dle obálky, názvu, anotací a komentářů tady na Databázi jsem čekala od knihy víc. Nějak jsem se nemohla do děje dostat, nemůžu upřít autorce napětí ale přišlo mi to jaksi chaotické . Ač mám ráda knihy s prolínáním současnosti s minulostí, tady mi to nějak nepasovalo.

85098211
85098211
08.03.2018 5 z 5

Hodně dobré a napínavé. Dějové zvraty - aspoň podle mého názoru ;-), poměrně nečekané a svým způsobem originální. Interpretace u audioknihy zdařilá, nejen Martin Stránský, ale i ostatní se svého úkolu zhostili na výbornou. A tak není co dodat. Poslouchejte a přesvědčte se sami...

TipsyChipsy
TipsyChipsy
20.02.2018 5 z 5

Tak určitě to mělo mouchy, nereálné, přitažené za vlasy, pohrávání si s napětím bez důvodu. Ale musím přiznat, že v něčem se to vymykalo. Byly tam navíc otázky svědomí, pravdy a lži, psychologické napětí. Otázka víry v milovanou osobu a schopnost uvědomit si zvrhlost a zachovat se správně lidsky. Byla jsem až do konce zvědavá, jak si hlavní hrdinka se svým dilema poradí. Snad to byl brak, ale málokdy se mi stane, že všeho nechám kvůli dočtní knihy, protože mě to překvapivě chytlo.

maizy
maizy
29.01.2018 4 z 5

Knihy od Rachel Abbott mám velmi ráda a ani tato mě nezklamala. Čtivá a napínavá. Rozhodně stojí za přečtení :-)

Len2očka
Len2očka
09.01.2018 5 z 5

Napínavé a svižné čtení.Doporučuji.

Anna 13
Anna 13
05.01.2018 4 z 5

SPOILERY!!!

Miluju knihy, kdy se manželka dozví, že její milovaný manžel je zvrhlý psychopat, který má na svědomí neuvěřitelně početnou sérii vražd, kterou prováděl v dobách jejich "šťastného" manželství. Že si jen od večeře odskočil utopit sousedku, vrátil se a celý večer bavil děti.
Miluju knihy, kdy terapeut ze svých klientů stvoří vraždící gang labilních osob.
Proč mě baví? To je jasné: napětí, zvraty, nečekanost, nepředvídatelnost, originálnost a strašný děs, který vás provází od začátku do konce.

A tohle je přesně ta kniha!!!
PS: Pak si představte, že jste Maggie! Na konci knihy udělala jedinou možnou věc. Zasloužil si to. Jen držím hrdince palce, aby se s tím dokázala vyrovnat.

Danago
Danago
20.12.2017 4 z 5

Obhájkyně Maggie zažije šok , když se jednou večer vrátí z práce domů a zjistí, že její manžel zmizel a jejich malé děti nechal samotné. Nemůže se mu dovolat a vůbec netuší, kam mohl odejít a proč. Potom dojde k vraždě ženy, která se Maggie velmi podobá, a vyšetřování vede inspektor Tom Douglas, který pohřešuje přítelkyni Leo, která se oběti nápadně podobá. Maggie si uvědomí jak málo toho ví o manželově minulosti.
Knihy Rachel Abbotové se mi líbí . Tato ale byla trochu jiná než jsem zvyklá. Knížky , které jsem doteď od autorky četla byly opravdu hodně dobré psychothrillery , tato je spíš detektivka.
Ale je to opravdu dobrá detektivka. Dokonale zamotaná, akční a napínavá. Konec byl překvapivý.

Nikka710
Nikka710
20.11.2017 4 z 5

Propracovanější než u "Spi sladce". Maggie se zdá být mírně labilní, což se projevuje nelogickými kroky, ale i to má své kouzlo. Právě protichůdnost myšlení je tím, co nás nutí číst dál, doufat, že možná bude už rozumná.
Téma psychologické manipulace nikdy neomrzí. A závěrem zjišťujeme, že ani netušíme, s kým spolupracujeme.
Případ vede opět Tom Douglas s Becky Robinsonovou. A ať máte či ne v oblibě Leo Harrisovou, zde se stane jedním z pilířů celého příběhu.

jaja1989
jaja1989
30.10.2017 odpad!

Stejne nejlepsi kniha byla spi sladce ostatni jsou nudny.

AndyK
AndyK
29.10.2017 4 z 5

Poslední kniha, kterou jsem od autorky četla, mě celkem zklamala. Proto jsem teď byla trošku skeptická a moc neočekávala. Nicméně Zabij mě znovu se mi četlo dobře. Někdy už mi to přišlo trošku moc překombinované, ale budiž... Za přečtení určitě stojí :-)

Smardik17
Smardik17
26.10.2017 4 z 5

Od knihy jsem moc nečekal spíš jsem ji bral takovou nouzovku, ale musím říct, že po pár kapitolách jsem příběhem byl úplně posedlí. Maggie jsem chtěl několikrát protřepat aby se probrala a šla na policii. Děkuji autorce za nevšední zážitek.

Kacule88
Kacule88
22.10.2017 5 z 5

Velmi originální a jedinečná zápletka, kniha se četla sama! :-)

Bablu
Bablu
01.10.2017 4 z 5

Velmi napínavá audiokniha namluvená Simonou Postlerovou. Zpočátku se člověk trochu ztrácí v postavách a v čase, ale dá se zorientovat a pak se naopak nemůže odtrhnout.

Danilla
Danilla
25.09.2017 4 z 5

Mám ráda knihy Rachel Abbot a i tato se mi velice líbila. Děj napínavý, v postavách jsem se neztrácela. Četbu bych zařadila spíš k oddychové, než k příběhu, u kterého se musí přemýšlet.

E_Lan
E_Lan
23.09.2017 4 z 5

Nečtu detektivky často nebo vlastě skoro vůbec. Proto byla tato knížka pro mne příjemnou odpočinkovou záležitostí, která dobře gradovala a v nemálo momentech mě přímo připoutala ke sluchátkům. Ten konec mě nakonec moc nepřekvapil, tak nějak se překombinovanost všech příběhů dala při četbě tušit, ale nijak zvlášť na škodu to nebylo...