Spi sladce

Spi sladce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237074/mid_spi-sladce-RCs-237074.jpg 4 713 184

Detektiv Tom Douglas série

Když vás ovládne posedlost… Když zoufalá Olivia Brookesová před dvěma lety na policii ohlásila, že se její manžel nevrátil s dětmi domů, strachovala se, že už je možná nikdy víc nespatří. Měla důvod obávat se nejhoršího, a ne bezdůvodně. Nebyla by to první tragédie, která Olivii potkala. Nyní vyšetřuje detektiv Tom Douglas její rodinu znovu. Tentokrát je to však Olivie, kdo se pohřešuje, a s ní i její tři děti. Všechny důkazy nasvědčují tomu, že ještě ráno byla doma. Její auto však stojí v garáži a peněženku má v kabelce – na stole v kuchyni. Kam tedy zmizela? Proč a jak? Nikdo nic netuší. Zdá se, že dokonce ani její manžel, který měl dosud vždycky všechno dokonale pod kontrolou. Policie chce vyhlásit celostátní pátrání, z jakéhosi důvodu však ze všech alb, mobilů i počítačů zmizely veškeré rodinné fotografie. A pak se najde krev… Že by Olivii dostihla minulost?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Sleep Tight , 2014

ivca79
29.01.2019 4 z 5

Sice jsem už od začátku tušila, jak to celé je doopravdy, přesto byla knížka zajímavá a čtivá....

klarence
03.01.2019 4 z 5

místy nedomyšlené kroky policie, ale na druhou stranu opět napínavá kniha , těším se na další

kap66
09.12.2018 3 z 5

Po Nezvěstné a Spi sladce mám jasno: zajímá mě, jak knížky Rachel Abbott dopadnou, čtu je napnutá. Smířím se s vrahem, jehož jednání je založeno na odchylce od normálu, to je častá (a logická) volba autorů detektivek. U této autorky mám ale problém především s ženskými postavami.
Zvláštní jsou i vedlejší postavy: Tomova odtažitá a vždy "vystajlovaná" přítelkyně Leo mi lezla na nervy, divá Bára Sophie - železná žena, jednáním spíš chlap, Oliviin anděl strážný, mi byla sympatická, ale někdo takový těžko existuje. Největší problém byla pro mě ale hlavní postava, na jejímž nepochopitelném jednání a nekonzistentním charakteru a schopnostech je zápletka vystavěna. Olivia, v období studia krásná divoška, všemi obdivovaná, ve své hlouposti prostě NEVIDÍ to, co není možné přehlédnout, varování své nejlepší kamarádky Sophie ignoruje, později jí např. nepoloží otázku kvůli tomu, co ji trápí (dopisy) a co vůbec charakteru Sophie neodpovídá,... - chová se jako blbka jen proto, aby se vyrobila zápletka. A co s tím dál? Lup! - přijde osvícení a geniální plán...
Autorka psaní zvládá, proto škoda, že tato stránka tak drhne. Její dvě knížky mi asi stačily.

Šmoulinka1980
03.12.2018 4 z 5

Příběh v této knize je jedním slovem strhující. Otáčíte stránky a hlavně už chcete vědět, jak to celé doopravdy je a jak to dopadne. Velmi těžko jde knihu odkládat. Autorka mě hodně dlouho skvělým způsobem vyprávění mátla a já neustále pochybovala o tom, kdo je ten zlý. Toto je moje první kniha od autorky a byla moc dobrá. K dokonalosti chybělo opravdu maličko :-).

elisa194
17.11.2018 4 z 5

Kniha je ze začátku napínavá, ale děj se da pak předvídat. Trošku by potřebovala policie v knize víc inteligence. Věci jim dochazely pomaleji než čtenáři. Každopádně dávám 4 hvězdy, kniha se dobře čte, děj je zajímavý, super thriller.

Esmeralda168
10.11.2018 3 z 5

Mám rozporuplné pocity. Na jedné straně to bylo zajímavé i napínavé, neotřelé, svým způsobem až šokující, na druhou stranu mi příliš nevyhovoval autorčin styl, jakým příběh zpracovala. Hlavně na začátku se čtenář vždycky doví něco důležitého předem a pak jen čeká, až na to přijdou i vyšetřovatelé. A kdo za tím stojí, tušíte už od začátku.

Ráčkajda
03.11.2018 5 z 5

Tak mě se to tedy líbilo maximálně, nedokázala jsem se odtrhnout. Plný počet.

reňa30
01.09.2018 3 z 5

Knížka je psána velmi čtivě,bohužel jsem postrádala větší napětí a chuť přemýšlet nad tím, co a jak asi může být...Nebavilo mne "zpomalené vyšetřování " a časté rekapitulace.
Snad až posledních pár stránek vše trochu napravilo,ale za mne knížka,kterou si určitě za pár týdnů nebudu pamatovat-nenadchne a ani neurazí.
Přesto autorce dávám ještě šanci a uvidím,třeba u NEZVĚSTNÉ změním názor.

janii0943
24.08.2018 4 z 5

Knížku jsem přečetla asi za tři dny.
Čte se velmi pěkně.
Některé pasáže mi přišly jako ze Zmizelé, ale jinak velmi podařené dílo.

Doporučuji

Nixa
10.08.2018 3 z 5

Začátek byl skvělý, bohužel napětí postupně sláblo. Kniha byla čtivá a bavila mě. Bohužel jsem čekala trochu víc.

MonikaK
04.08.2018 2 z 5

Pro mě vcelku zklamáním. Kniha je rozhodně napínavá, ale nějak ji chybí nějaká hlubší záhada a překvapivý moment. Při čtení knihy jsem si jen celou dobu říkala, že to přece nemůže být celou dobu tak zřejmé... a ono může... Bohužel nejsem cílovka psychologických románů, kterým chybí hádanka. Navíc většina postav disponuje schopnostmi, které k jejich povaze a popisu ani zdaleka nesedí. Celé je to velmi těžce uvěřitelné. Od dobrého psychologického románu bych naopak čekala něco jiného. Kniha tedy promě není ani dobrá svou hádankou, ale ani rozpracováním psychologie postav. Takže po dočtění knihy se dostavilo velké zklamání. Kdybych šla do knihy s jiným očekáváním, možná bych knihu hodnotila lépe.

Madelisi
29.07.2018 5 z 5

Dokonalé. Četlo se samo.

PavlaJirka
26.07.2018 4 z 5

Perfektní,vřele doporučuji

jarmila6295
19.07.2018 5 z 5

Perfektní! Bavilo mne to od začátku až do konce! Vřele doporučuji!

Olous1
17.06.2018 4 z 5

Moje první kniha od autorky. ..začátek byl zajímavý. ..potom jsem se začala trochu nudit,ale konec to nakonec vylepšit. Bylo to takové psycho.Ale stojí za přečtení.

ctenarkaEva
10.06.2018 3 z 5

Zajímavý příběh, ze začátku napínavý, ale zdálo se mi, že postupně na napínavosti trochu ztrácí. Úplný konec už byl trochu překombinovaný. Přesto doporučuji ke čtení, i když o něco víc se mi líbila kniha Nezvěstná.

LutherKing
25.04.2018 4 z 5

Pro mne prvotina od Abbottové. Pěkný vyprávění.

barbora0275
22.04.2018 3 z 5

Zajimava zapletka, ale o napinavosti se zde rozhodne hovorit neda. Prvni polovina se spis neuveritelne vlece, pachatele znate odzacatku, nejstale utrpne cekate, kdy to dojde i detektivum. Zvrat nastava az v poslednich kapitolach.

OldřichHanton
20.02.2018 2 z 5

Těšil jsem se na britskou detektivku, bohužel se mi dostal do ruky další "thriller pro ženy". Je zde sice sympatická dvojice vyšetřovatelů, která se snaží objasnit zločin, ale pachatele už od začátku znáte, takže chybí jakékoli napětí a spekulace o tom, kdo to tak mohl udělat. Spi sladce je hlavně příběhem o ženě v nesnázích, která je sice na jednu stranu úplně naivní a hloupá, na druhou však dokáže najednou vymyslet a realizovat plán ve stylu Jamese Bonda. Dalším problémem je, že všechny důležité informace dostanete vždy o něco dříve než detektivové, takže pak je útrpně čekáte, až to dojde i jim a konečně vyrazí tam, kde jsou potřeba. Nechybí ani závěrečný dějový zvrat, který bohužel také moc smysl nedává a vlastně nemá ani žádný význam. Nevím jestli je Spis sladce v celé sérii s detektivem Tomem Douglasem pouze ojedinělím experimentem, nebo jsou takto postaveny i ostatní díly. Já to ale rozhodně už zkoumat nebudu.

terkamucka
05.02.2018 5 z 5

Kniha, která popisuje, jak daleko může zajít "láska"... Propracovaná kniha plná napětí a zvratů. Autorka opět nezklamala!