Spi sladce

Spi sladce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237074/mid_spi-sladce-RCs-237074.jpg 4 713 184

Detektiv Tom Douglas série

Když vás ovládne posedlost… Když zoufalá Olivia Brookesová před dvěma lety na policii ohlásila, že se její manžel nevrátil s dětmi domů, strachovala se, že už je možná nikdy víc nespatří. Měla důvod obávat se nejhoršího, a ne bezdůvodně. Nebyla by to první tragédie, která Olivii potkala. Nyní vyšetřuje detektiv Tom Douglas její rodinu znovu. Tentokrát je to však Olivie, kdo se pohřešuje, a s ní i její tři děti. Všechny důkazy nasvědčují tomu, že ještě ráno byla doma. Její auto však stojí v garáži a peněženku má v kabelce – na stole v kuchyni. Kam tedy zmizela? Proč a jak? Nikdo nic netuší. Zdá se, že dokonce ani její manžel, který měl dosud vždycky všechno dokonale pod kontrolou. Policie chce vyhlásit celostátní pátrání, z jakéhosi důvodu však ze všech alb, mobilů i počítačů zmizely veškeré rodinné fotografie. A pak se najde krev… Že by Olivii dostihla minulost?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Sleep Tight , 2014

PetraDD
09.02.2024 3 z 5

Trosku prekombinovane a zbytecne zdlouhave :( jednou a dost.
Nezvestna od autorky se mi ale libila, toto byl ulet

playada
27.01.2024 odpad!

OMG. OMG.OMG. Dočetla jsem do půlky. Pak jsem v příběhu narazila na takové bizarnosti, Christian Andersen by záviděl. Nevím, co si autorka šlehla, ale musel to být sakra dobrý matros. Opouštím tímto spisovatelčin svět fantazie a neskutečna, žijeme každá na jiné planetě.

Gravedigger
06.01.2024 4 z 5

Tohle byl za mě jeden z těch lepších thrillerů. Ve srovnání s jinými podobnými příběhy je tenhle dost dobře propracovaný, každý detail, co je během pátrání zmíněn, je nakonec vysvětlen a má v příběhu smysl. Někomu to možná přijde samozřejmé, ale já jsem četla spousty knih, kde autor v průběhu psaní jakoby "zapomněl," že něco napsal a pak už to nijak nevysvětlil a nemělo to žádnou roli. A nebo mělo, ale úplně minimální a bylo to vlastně zbytečné. Tady jde vidět, že nad tím autorka fakt přemýšlela. Líbí se mi i kapitoly z různých pohledů různých postav, ale ideálně seřazené, aby se dané věci osvětlily v pravý čas. Nejraději čtu knihy od ženských autorek, protože rychle ztrácím pozornost a daleko lépe se mi čte to, co vytvořil ženský mozek (ženy prostě píšou jinak než muži a pro mě je to daleko čtivější) a pokud má kniha do 300 stran, je to pro mě ideál, protože to přečtu za den, maximálně dva. Rovněž prostředí Velké Británie je pro detektivky jako dělané. Za mě paráda, můžu jen doporučit. Prostě autorka psát umí a moc dobře věděla, co dělá. Určitě si od ní plánuju přečíst i další knihy (tohle byla moje první, našla jsem ji přes určitý tag - nebudu říkat jaký kvůli spoileru).
PS: už asi od 20 strany jsem věděla, kdo je pachatel a proč (možná právě proto, že jsem to našla pod určitým tagem a tak jsem věděla, co čekat, ale dost možná bych to věděla i bez toho). Dost často jsem věděla dopředu kdejaký zlom ve vyšetřování, ale těžko říct, jestli to bylo opravdu předvídatelné a nebo jsem už četla/viděla tolik podobných příběhů, že už tyhle věci prostě znám. I tak mě to ale několikrát překvapilo a četlo se to moc dobře. Pokud nemáte moc zkušeností s detektivkami, budete docela možná čumět. Pokud ano, stejně je to zábavné a super.

Tina.orl
15.09.2023 4 z 5

Skvělý psychothriller, který je za mě místy předvídatelný. Nicméně, čte se to samo a děj plyne nenuceně.

Olivie ztratila před 2 lety nejen manžela a její život se obrátil vzhůru nohama. Nyní, je její rodina opět vyšetřována, ale je to Olivie a její děti, kteří nejsou k nalezení. Během pátrání vyplouvají na povrch tajemství rodiny. Je Olivie mrtvá? Co její děti? Vyšetřovatelé si kladou spoustu otázek.

Autorka udržuje napětí téměř po celou dobu knihy. I když už pak místy prostě víte, co a jak, dle mého názoru stojí za přečtení.

petulik330
26.01.2023 5 z 5

Kniha byla plná tajemství, zapletených osudů hlavních postav a také plno překvapení.
Po zmizení matky s dětmi jsem čekala celou knihu kdy najdou policisté mrtvá těla, tak mě překvapilo jak to nakonec bylo. Chudák ženská, která měla strach o své děti. to psychické napětí muselo být strážné tak se ani nedivim tomu co udělala.
Co se týká konce: čekala jsem že zmiňovaný člověk je mrtvy, ale co jsem nečekala bylo jak dlouho a jak se hlavní hrdinka do toho zapletla aby byla vražda objasněna.

Dimas
10.01.2023 3 z 5

Žánrově mimo moje preference, ale docela mě to bavilo, ikdyž konec trochu zklamal.

Dajine
31.12.2022 4 z 5

Napínavá kniha tak trochu s odfláknutým koncem.

tess.de.veles
30.09.2022 odpad!

Prvni kniha od autorky....tesila jsem se......a nic....zklamani....nuda....nakonec jsem ani nedocetla....

jasmína
05.04.2022 5 z 5

Perfektní napínavá kniha až do samotného závěru.....

Majulle
30.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Zajímavá knížka plná zvratů, bavila mě. Bohužel mi opět vadil celkem odbitý konec:
Byl teda Dan pohřbený u močálu tam kde položili kytku? nebo si to jen myslela? Mohlo to být více rozvinuté i v tomto směru..

michaela5515
09.03.2022 5 z 5

Knížka o tom, jak silná lidská vůle může být. Psychothriller jak vyšitý. Autorka nezklamala a těším se na další knihu.

martiline
31.01.2022 5 z 5

Napětí od první až po poslední stranu knihy ...

Youn@n
17.01.2022 4 z 5

užasné, spisovatelka je báječná

moudivlacek
13.01.2022 5 z 5

Psychothriller jak vyšitý. Nejde zde ani tak o velkou míru násilí, jako o psychické drama jedné rodiny, která ale má už za sebou i "podivnou minulost". Všechny příběhy, do kterých jsou zapletené i malé děti, alespoň mne, velice hluboce zasáhnou. A možná o to víc, že jsou to bezbranné a nevinné dušičky. Chování Olivie mě nepřekvapilo, avšak kdyby to byla realita, musela bych smeknout klobouk dolů z hlavy.
Jsou "věci", které si vynutíte, a "věci", které ne. Hádejte, které by to mohly být. Knihu doporučuji milovníkům psychodramat.

SilvieSisinka
21.11.2021 4 z 5

Zvláštně zamotaný dej.

Květ
29.10.2021 4 z 5

Sympatické postavy vyšetřovatelů, děj, který odsýpá a žádná zbytečně hluchá místa, to je psychothriller Spi sladce. Autorka dokáže vytvořit atmosféru plnou nejistoty a napětí, kterou jsem si užívala a za polovinou už jsem knížku v podstatě nedokázala odložit. Konec je trochu předvídatelný, ale nevadilo mi to.

Páájinka
26.10.2021 5 z 5

Audiokniha. Kniha se mi líbila. I když asi bylo vše jasné, tak jsem se do postav Toma a Becky zamilovala.

cipperka
26.10.2021 4 z 5

Kniha mě zklamala. Na to, jak má vysoké hodnocení, tak jsem čekala víc. Ale vše bylo jasné od začátku, žádný zajímavý zvrat, prostě nuda, ani styl psaní mě nezaujal, naopak. Ale dočetla jsem až do konce, třeba budou ostatní lepší.

judith141
02.09.2021 5 z 5

Kniha mě hodně zaujala, děj byl napínavý po celou dobu, manžel psychopat... jen představa mít někoho takového po boku je příšerná.

BaNaMa
22.08.2021 4 z 5

Kniha od této autorky nikdy nezklame. Napínavé od začátku až do konce. Jen konec jsem musela vzít 2x :-D abych si to pořádně srovnala.