Spi sladce

Spi sladce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237074/mid_spi-sladce-RCs-237074.jpg 4 712 184

Detektiv Tom Douglas série

Když vás ovládne posedlost… Když zoufalá Olivia Brookesová před dvěma lety na policii ohlásila, že se její manžel nevrátil s dětmi domů, strachovala se, že už je možná nikdy víc nespatří. Měla důvod obávat se nejhoršího, a ne bezdůvodně. Nebyla by to první tragédie, která Olivii potkala. Nyní vyšetřuje detektiv Tom Douglas její rodinu znovu. Tentokrát je to však Olivie, kdo se pohřešuje, a s ní i její tři děti. Všechny důkazy nasvědčují tomu, že ještě ráno byla doma. Její auto však stojí v garáži a peněženku má v kabelce – na stole v kuchyni. Kam tedy zmizela? Proč a jak? Nikdo nic netuší. Zdá se, že dokonce ani její manžel, který měl dosud vždycky všechno dokonale pod kontrolou. Policie chce vyhlásit celostátní pátrání, z jakéhosi důvodu však ze všech alb, mobilů i počítačů zmizely veškeré rodinné fotografie. A pak se najde krev… Že by Olivii dostihla minulost?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Mladá fronta

Sleep Tight , 2014

Termina
17.08.2021 3 z 5

Poslední dobou jsem zažívala období bez čtení … asi jsem se chvíli potřebovala soustředit na příběh vlastního života než na ty fiktivní .. ale vášeň ke čtení Vás jen tak neopustí a tak jsem v tomto týdnu přečetla po dlouhé době několik knih a musím uznat že tato se mi líbila ze všech nejvíc .. žádná postava v knize nebyla zbytečná a celkový děj Vás od začátku až do konce nutí otáčet stránku za stránkou k celkem zajímavému vyústění .. DÍK!

Jiho226
17.08.2021 4 z 5

Knížka mě upoutala hned od začátku,velice mě bavila, líbilo se mi i její psychologické ladění. Napětí sice v druhé polovině trochu rozbíjely pasáže ze života policistů,ale přesto velmi kvalitní počtení.

Lucc93
22.07.2021 4 z 5

Kniha, která se naprosto bez problémů četla, nemůžu vytknout ani příběhy ze stranu policistů, které mě většinou v detektivkách nebo thrillerech dost nudí. Napnutá jsem byla hlavně na začátku, od poloviny knihy bylo jasné, kdo je pachatelem, což mě na knize trošku zklamalo. Ale i tak skvělé čtení.

Kaja1
18.05.2021 3 z 5

Celá kniha se mi dost táhla. Nějak mi tam chybělo napětí. Nicméně je hrozné ve svém životě potkat psychopata.

pety679
07.02.2021

Za mě slabší průměr. Přečteno, ale znovu bych se ke knize nevrátila.

Lenkys
03.02.2021 3 z 5

První stránky knihy mě hodně navnadily, ale nadšení rychle opadlo. Nic moc překvapivého se nekonalo, celou dobu víte kam kniha spěje a jen čekáte, az do toho bodu dospějete.
Pasáže o osobním životě detektivů mi zde přišly zcela zbytečné a vedlejší. A přišlo mi, že některé části příběhu se zbytečně opakují.
Téma zajímavé, jako oddychovější četba, proč ne..

Evkae36
22.01.2021 5 z 5

Příběh mi připomínal knihy od Joy Fieldingové, kterou také ráda čtu.
Kniha se četla dobře, chvílema jsem nevěděla kdo je vlastně ten psychopat a zaujalo mě, že z maličkostí se dají vydedukovat velké informace. Od určité chvíle už jsem věděla jak to zhruba bude, ale autorka si dala práci a příběh opravdu hezky rozvedla.

bigben
13.12.2020 4 z 5

Děj se dost přeléval se spoustou zvratů, začátek byl pomalejší a pak už to jelo...

Nonča
04.12.2020 5 z 5

Perfektně napsané, sama jsem se v tom chvilkama ztrácela a nevěděla, kdo je teda blázen... Za mě skvělé čtení

ZuK1
28.11.2020 4 z 5

Knížka je od prvních stran napínavá a čtivá, i když určité souvislosti se daly velice brzy tušit ...

anája
01.11.2020 3 z 5

Kniha byla napínavá, krásný obal, ale musím se připojit k předešlému komentáři, že děj byl předvídatelný a v určitém místě mě taky nudilo neustále omýlání spojené s Danušem......

twiggynka
27.10.2020 5 z 5

Kniha by od autorky moje prvotina a spokojenost. Jedna vysvětlovací část mě trochu nudila, asi stylem psaní. Ale jinak knihu doporučuji! Tohle téma nikdy neomrzí, jen škoda, že je málo žen co to dokážou!

mystar
17.10.2020 4 z 5

Napinavy a ctivy psychothriller. Mrazivy a blaznivy pribeh despotickeho manzela, ktery ovlada a sleduje svoji manzelku na kazdem kroku. Silene.

RomanDušek
14.10.2020 5 z 5

V pořadí již druhá kniha od Rachel Abbottové, kterou jsem četl a musím upřímně konstatovat, že byla o něco lepší, než kniha Ohrožená. Tím samozřejmě nechci říct, že by ta předchozí byla špatná. To vůbec! Jen tahle měla v sobě víc napětí a dá se právem označit za výborný psychothriller! Jsem z tohoto počinu nadšený! Nemám, co bych vytkl. Skvělé počtení!
Je až neskutečné, jak je příběh promyšlený. V tomto ohledu před autorkou smekám!

Terectioncandy1
22.08.2020 3 z 5

Bohužel jsem od knížky čekala daleko víc. Nebyla psána špatně, ale děj byl v mnoha ohledech dost předvídatelný, takže to ve mně ani nevyvolalo patřičné napětí a celkově jsem tu knížku četla tak nějak bez emocí, což se mi moc často nestává. Škoda...

Lea007
23.07.2020 2 z 5

Napínavý děj. Mnoho podivností v jedné rodině. Pozitivně hodnotím, že při čtení netekla krev po rukou. Vždy , když jsou v ohrožení děti, mám smíšené pocity. Naštěstí zde vhodně zakomponované. Za mě lepší průměr. Neurazí a ani nenadchne

Artep071
19.07.2020 4 z 5

Velmi dobré čtení ...

AmyLee992
18.07.2020 5 z 5

Skvělý strhující příběh, navíc pro mě jako bonus poměrně krátké kapitolky, přispělo to ke svižnému ději.

Metla
17.06.2020 3 z 5

Taková podivná rodinka. Ona se co pár let obrací na policii s problémem pohřešovaných či rovnou mrtvých osob nejbližších jejímu srdci. S ním byste nechtěli sdílet dvojdomek a už vůbec ne společnou domácnost. A potom jeho žena zmizí i s dětmi. Co se s nimi stalo se snaží odhalit detektiv Tom Douglas s kolegyní Becky.
Pokud s tímto žánrem (krimi thriller) máte alespoň minimální zkušenosti, zapomeňte na žvásty ze zadní strany přebalu - zvláště ty části o nečekaných zvratech. Hned v úvodních kapitolách jsem si vytvořila pravděpodobný scénář, od kterého se autorka odchýlila pouze jednou a to v ne až tak podstatném detailu na samém konci. Ovšem vyšetřovatelé si (následkem spisovatelské zvůle) vybrali jedinou pracovní verzi událostí, aniž by pro ni měli důkazy, a další logické alternativy prostě neberou v potaz. Pardon, dělat z hlavních charakterů zabedněné idioty není známkou spisovatelské zručnosti; napětí vyvolat lze, překvapit těžko.
Postavy jsou navíc takové... no, téměř bez výjimky postrádají výraznější charisma a hlavní hrdinka, kolísající mezi submisivní blbkou a lstivou manipulátorkou, pro mě byla dost nepřesvědčivá.
Bestseller? Nafouknutá bublina, nevyčnívající z řady podobných thrillerů, určených spíše ženám. Mít méně načteno, jistě bych byla shovívavější, ovšem za daných okolností pokrčím rameny s hodnocením “dobrý, ušlo to” a zřejmě si od tohoto žánru dám nějakou dobu pauzu. 65-70%

Dudek25
09.06.2020 5 z 5

Knihu sem měla přečteno rychle děj mě rychle pohltil a vtahl docela jsem se do knihy i vcitila