Živý mrtvý a další policejní povídky

Živý mrtvý a další policejní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262040/bmid_zivy-mrtvy-a-dalsi-policejni-povidk-f6o-262040.jpg 4 244 73

Miko Syrový slaví dvě desítky let své policejní kariéry. Tedy slavil by, pokud by zrovna neležel v nemocniční posteli. A tak alespoň vzpomíná na dobráky i nebožáky, kteří prošli jeho detektivním životem. Na jedné straně kolegové, na té druhé zlodějíčci, podvodníci, rabiáti a dokonce vrazi. Julo, jeho první velitel, nenasytná a přesto osamocená Zuzanka, Greg, maličký nácek Patrik, gambler Beny... Ti a mnozí další defilují Mikovi před očima a on si vybavuje příběhy, které s nimi prožil v dobách dávných i těch sotva minulých. V povídkové knize Živý mrtvý vrací Martin Goffa na scénu svého detektiva pražské kriminálky, Mikuláše Syrového.... celý text

vodovodnice
vodovodnice
22.05.2021 4 z 5

Já jsem nevěděla co od toho čekat. Akorát jsem věděla, že je to z policejního prostředí.
Takže mě mile překvapily jednotlivé povídky svoji různorodostí.
Asi to není moje krevní skupina. Ale čte se to rychle, je to takové odpočinková knížka povídek. Ani policejní detektivky, ale prostě krátké povídky.

99jana99
99jana99
20.05.2021 5 z 5

Četla jsem na konec série s Mikem a moc mě to bavilo. U povídky Julo jsem se fakt pobavila, stejně tak u Zuzanky :-). Mám pocit, že kdyby pan Goffa psal "o ničem", tak by o tom dokázal psát čtivě, zajímavě a s humorem. Tento spisovatel mě opravdu baví.

čef
čef
29.04.2021 5 z 5

Tyto krimipovídky jsou spojeny postavou detektiva a ten, kdo četl předchozí díly ví, že jsou to příběhy z prostředí, které autor velmi dobře zná a umí věci sdělit tak, že jsou opravdu zajímavé. Znovu se tedy dozvídáme něco ze života nejen dnešních policajtů, ale i různých kriminálníčků a pošahanců, kteří nezvládají svůj život. Autor je tedy podle mne zdatným následovníkem Jiřího Marka(p) a jeho kriminálních panoptik.

Harmonika_one
Harmonika_one
28.03.2021 3 z 5

Byla jsem zklamaná, že jde o povídky, možná jsem si je měla nechat na konec celé série. Je to Goffa, je znát autorův styl psaní, ale jak píše uživatel Paulmain, autor v povídkách nemá prostor vystavit zápletku a děj. Za mě umí autor romány jednoznačně lépe než povídky.
O pokru vím kulový, možná proto mě úvodní "Straightflush" vůbec nezaujala a po přečtení jsem měla chuť knihu odložit.
Neudělala jsem to a za povídky: Zuzanka (to jsem se fakt nasmála! Nejlepší z celé knihy!), Julo a Greg bych dala pět hvězdiček, ostatím méně, takže jako celek hodnotím třemi hvězdami.

Klobi
Klobi
07.02.2021 4 z 5

Klasika Goffa, krátký, ale dobrý povídky.

Brembelik745
Brembelik745
06.02.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem si nechala na úplný konec celé série, protože nechtělo se mi číst knihu bez příběhu... Opak je ale pravdou, že to byly skvělé krátké povídky a příběhy z vyšetřování... Opět vtipná a čtivá kniha. Nejde jinak než 5*. Teď huraaa na další sérii.

cucik14
cucik14
14.01.2021 5 z 5

Před čtením jsem se trošku obávala toho, že jsou to povídky, ale autor opět nezklamal. Trošku mě mrzí, že kniha má jen 150 stránek, ovšem to ji neubírá na kvalitě! :)

akcive11
akcive11
26.12.2020 5 z 5

Několik krátkých příběhů, které se stylem psaní neodlišují od příběhů vydaných v celých knihách.

EvikU.
EvikU.
02.09.2020 5 z 5

Nejdřív jsem byla zklamaná, že nejde o detektivní příběh, ale o knihu povídek. Ale to jen opravdu na začátku. Povídkové knihy mi většinou tak nesednou. Ale já jsem propadla Goffovu psaní. Líbí se mi moc, jak píše. Líbí se mi hlavní hrdina Miko Syrový a líbí se mi celá série. Proto i tuhle knihu mohu doporučit.

Martiiiik
Martiiiik
27.08.2020 5 z 5

Tak trochu jiný styl, ale vůbec mi to nevadilo, byla to dobrá změna pro jednu knihu.. Autorův způsob vyprávění jsem si zamilovala od první chvíle a tohle byla výborná povídková jednohubka.. :-) Jen trochu škoda, že tak krátká :-) A tentokrát se člověk občas od srdce zasmál.. Zuzanka např.. :-D přečtěte sami a nebudete litovat :-)

Paulmain
Paulmain
20.08.2020 3 z 5

Kniha obsahuje asi 8 povídek. Na rozdíl od "plnohodnotných" knih zde neměl autor dost prostoru pořádně vystavět zápletku a děj. Jde spíše o krátké jednodušší příběhy. Nicméně pohodová oddychovka s oblíbeným hlavním hrdinou.

ivana02
ivana02
01.07.2020 5 z 5

Tentokrát povídková kniha, s trochou humoru. Stejně dobrá jako předchozí knihy. Už se těším na další.

Nymfadora.T.
Nymfadora.T.
28.06.2020 3 z 5

Některá z povídek za mě trochu slabší, ale jinak opět starý známý Miko...čtivé, svižné, někdy i humorné ...dobrá oddechovka , ale radši mám ucelený příběh

Han-nah
Han-nah
12.06.2020 4 z 5

Autor opět nezklamal. Miko se ocitne v nemocnici, kdy se každému jakoby zastaví čas a začne rekapitulovat a z těchto vzpomínek vznikly krátké kriminalistické povídky. Hezká změna.

PetrCepek
PetrCepek
23.04.2020 4 z 5

Pozoruhodného spisovatele Martina Goffu jsem objevil až z komentářů zde v Databázi knih (Vašku V28, díky) a povídková sbírka Živý mrtvý je naše první společné setkání. Možná právě proto mi některé příběhy - jež nejspíš dokreslují jiná Goffova díla - připadaly jako výborně napsané miniatury, ale nikoli plnokrevné povídky. Takže zatím dávám 4 hvězdy plus další půlhvězdu za skvělý hudební vkus Miko Syrového. Až si přečtu další 3-4 detektivky tohoto autora (které už mám nakoupeny v kindlu) , pravděpodobně doplním i tu zbývající půlhvězdu na plný počet.

TaLu
TaLu
30.03.2020 5 z 5

Velmi ráda jsem se znovu setkala se svérázným policistou Mikem, který čeká v nemocnici na zákrok a hlavou mu běží útržky příběhů, se kterými se ve své práci setkal. Spisovatel tak vytvořil knihu povídek. Musím říci, že povídky moc nečtu, ale tyto jsem si užila. Opět je vidět, že autor ví, o čem píše. Postava July, který rozlišoval, zda jde o přestupek nebo trestný čin podle velikosti psa neměl chybu. Pokud je pes po kolena, tak jasný přestupek, ani na služebnu nechoďte :o))

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
08.02.2020 5 z 5

Tahle sbírka povídek je trochu jiná. Tedy, každá z nich je dobrá, ale měla jsem trochu problém s vyzněním sbírky jako celkem. Protože začátek byl vyloženě sranda a potom lup a najednou jedeme jenom na vážno.

Ale já tady hodnotím jednotlivé povídky. A ty se mi líbily. Pokud vás zajímá, co si o nic myslím, musíte kliknout do příslušné záložky.

Modrina
Modrina
06.02.2020 5 z 5

Julo na Hrad! :) :) A jako mluvčí samozřejmě Zuzanka. Když jsem tohle četla v autobusu, málem mě vyloučili z přepravy. :) Ale taky mi chvílemi běhal mráz po zádech. Holt realita. Víceméně. Skvělé, fakt skvělé!

francouz
francouz
31.01.2020 5 z 5

Tak to bylo opět něco jiného a neskutečného.
Opravdu jsem poznal dalšího skvělého českého spisovatele, a znovu musím poděkovat databázi, protože tam jsem našel inspiraci.
Každá povídka je naprosto jiná, nechybí humor, nasranost a zmar, ale je to spíše takové celkové ohlédnutí, takže zde opravdu nejde úplně o život, i když tím vlastně knížka začíná...
Mě se to moc líbílo, třeba taková Zuzka, která byla znásilněná, akorát vlastně ani neví pořádně kde k tomu došlo, ale nakonec z ní vypadne i jméno, toho kdo to udělal, a najednou se rozjede monstrozní akce, aby to bylo všechno trošku jednodušší....
Je jich tam opravdu spousta velmi dobrých, takže už nyní se těším na další pokračování...

medialstar
medialstar
29.12.2019 4 z 5

Rozmanitá sbírka osob, povah a situací z policejní praxe. Tam nuda nehrozí. Psáno svižně, bez vaty a s vtipem. Má lehká nedůvěra byla šmahem rozmetána po pár řádcích. Milé překvapení. A navíc Syrový poslouchá dobrou muziku. :-)

povídky policie

2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  90%Dítě v mlze

Kniha Živý mrtvý a další policejní povídky je v