Živý mrtvý a další policejní povídky

Živý mrtvý a další policejní povídky obálka knihy
Mé hodnocení:

Miko Syrový slaví dvě desítky let své policejní kariéry. Tedy slavil by, pokud by zrovna neležel v nemocniční posteli. A tak alespoň vzpomíná na dobráky i nebožáky, kteří prošli jeho detektivním životem. Na jedné straně kolegové, na té druhé zlodějíčci, podvodníci, rabiáti a dokonce vrazi. Julo, jeho první velitel, nenasytná a přesto osamocená Zuzanka, Greg, maličký nácek Patrik, gambler Beny... Ti a mnozí další defilují Mikovi před očima a on si vybavuje příběhy, které s nimi prožil v dobách dávných i těch sotva minulých. V povídkové knize Živý mrtvý vrací Martin Goffa na scénu svého detektiva pražské kriminálky, Mikuláše Syrového....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262040/zivy-mrtvy-a-dalsi-policejni-povidk-262040.jpg 4.2150

Detektiv Miko Syrový / Mikuláš Syrový 4.

Detektivky, krimi, Povídky, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Živý mrtvý a další policejní povídky

Harmonika_one

Byla jsem zklamaná, že jde o povídky, možná jsem si je měla nechat na konec celé série. Je to Goffa, je znát autorův styl psaní, ale jak píše uživatel Paulmain, autor v povídkách nemá prostor vystavit zápletku a děj. Za mě umí autor romány jednoznačně lépe než povídky.
O pokru vím kulový, možná proto mě úvodní "Straightflush" vůbec nezaujala a po přečtení jsem měla chuť knihu odložit.
Neudělala jsem to a za povídky: Zuzanka (to jsem se fakt nasmála! Nejlepší z celé knihy!), Julo a Greg bych dala pět hvězdiček, ostatím méně, takže jako celek hodnotím třemi hvězdami.

Klobi

Klasika Goffa, krátký, ale dobrý povídky.

Brembelik745

Tuhle knihu jsem si nechala na úplný konec celé série, protože nechtělo se mi číst knihu bez příběhu... Opak je ale pravdou, že to byly skvělé krátké povídky a příběhy z vyšetřování... Opět vtipná a čtivá kniha. Nejde jinak než 5*. Teď huraaa na další sérii.

cucik14

Před čtením jsem se trošku obávala toho, že jsou to povídky, ale autor opět nezklamal. Trošku mě mrzí, že kniha má jen 150 stránek, ovšem to ji neubírá na kvalitě! :)

akcive11
26.12.2020

Několik krátkých příběhů, které se stylem psaní neodlišují od příběhů vydaných v celých knihách.

EvikU.
02.09.2020

Nejdřív jsem byla zklamaná, že nejde o detektivní příběh, ale o knihu povídek. Ale to jen opravdu na začátku. Povídkové knihy mi většinou tak nesednou. Ale já jsem propadla Goffovu psaní. Líbí se mi moc, jak píše. Líbí se mi hlavní hrdina Miko Syrový a líbí se mi celá série. Proto i tuhle knihu mohu doporučit.

Martiiiik
27.08.2020

Tak trochu jiný styl, ale vůbec mi to nevadilo, byla to dobrá změna pro jednu knihu.. Autorův způsob vyprávění jsem si zamilovala od první chvíle a tohle byla výborná povídková jednohubka.. :-) Jen trochu škoda, že tak krátká :-) A tentokrát se člověk občas od srdce zasmál.. Zuzanka např.. :-D přečtěte sami a nebudete litovat :-)

Paulmain
20.08.2020

Kniha obsahuje asi 8 povídek. Na rozdíl od "plnohodnotných" knih zde neměl autor dost prostoru pořádně vystavět zápletku a děj. Jde spíše o krátké jednodušší příběhy. Nicméně pohodová oddychovka s oblíbeným hlavním hrdinou.