Primární důvěra - prst na spoušti

Primární důvěra - prst na spoušti obálka knihy
Mé hodnocení:

Jak dobře znáte lidi ve svém bezprostředním okolí? Své sousedy, přátele, spolupracovníky? Tušíte vůbec, kolik má jejich viditelná slupka vrstev a že dohlédnete jen do míst, kam vás oni sami pustí? Budete věřit jejich slovům, i když se ukážou v rozporu s objektivní skutečností? A jak se zachováte, pokud se i přesto budou dál dožadovat vaší primární důvěry? Detektiv Miko Syrový jen bezmocně přihlíží zatčení jednoho ze svých nejbližších přátel. Každým krokem, kterým se pokouší na první pohled absurdní obvinění zvrátit, se dostává stále hlouběji do labyrintu nejistoty, pochyb a výhonků minulosti. A nejen to. Celou tu dobu má pocit, jako by na něj mířil někdo s prstem na spoušti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389691/primarni-duvera-prst-na-spousti-SLM-389691.jpg 4.7131

Detektiv Miko Syrový / Mikuláš Syrový 9.

Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Primární důvěra - prst na spoušti

Harmonika_one

Je štěstí, že jsem knihu dočetla v době, kdy už je venku pokračování, jinak bych byla příšerně naštvaná. Nicméně! Bravurní název knihy, už ten si zaslouží pochvalu, včetně anotace. Přála jsem si příběh, ve kterém by Tony měl větší roli, ale že dostanu TOHLE, to byl totální šok – naprosto nečekané. Neskutečná jízda! Pecka. Knihu jsem četla ze zatajeným dechem, ale nejde jen o tohle, Goffa psát umí, to všichni víme.
Kniha má přesah v tom, že mě tentokrát přinutila se zamyslet, nakolik své blízké známe. Věřili bychom jim zcela, i když všechny důkazy svědčí proti? Pořád mi to vrtá hlavou..., po prvotním "samozřejmě" se napovrch vkrádají pochybnosti. Čím víc o tom přemýšlím, tak fakt nevím. "Všechno vždycky nejvíc závisí na úhlu pohledu". Svatá pravda.
A další díl? Poprvé se popravdě i trošku bojím, jaký závěr dostanu. Jak tohle dopadne? Nevsadila bych si. Autorovi však věřím a spoléhám na jeho umění psát - resp. na fakt, že vše v jeho knihách má své opodstatnění.

akcive11

Naprostá bomba! Knihu jsem četla se zadrženým dechem.

EvikU.

Můžu dát méně než 5*? Nemůžu. Prostě ne. Knihu po které sahám v každé volné minutě do ruky dát menší hodnocení nemohu. Ale nepochopila jsem proč je to rozdělený do dvou knih. Na konci když není nic vyřešené mi ty názvy konečně došly. Takže musím hned na poslední díl této série.

A nechce se mi tomu věřit zrovna tak jako Mikovi. Takže si moc přeji, aby to neskončilo tak jak to vypadá, protože tyhle dva chlapi, Miki a Tony jsem si oblíbila. A fakt bych se naštvala, kdyby to najednou bylo jinak a nebyli to férový chlapi nebo i jen jeden z nich.

cucik14

Opět skvělý příběh! Celou dobu jsem doufala, že to Tony neudělal. Konec je hodně otevřený, takže se co nejdřív vrhnu i na 10. díl :)

Nikol117

Ceske autory detektivek moc nemusim, nicmene diky teto knize menim nazor. Do knihy jsem se opravdu zacetla, policejni prostredi me bavilo, pribeh taky. Jen to teda sakra blbe skoncilo, takze urcite kupuju dalsi dil, at vim jak to dopadne. :)

Brembelik745
09.12.2020

První díl zajímavého příběhu. V hlavní roli tentokrát Tony.... Opravdu mě zajímá jak to dopadne... Líbila se mi změna, že tentokrát byl tento díl rozdělen na 2 knihy. Jen nevím jak přežiju až pak už nebudu mít co číst, protože zatím příběhy Mika končí :-(

i.stefany
25.09.2020

Primární důvěra je to, co od nejbližších přátel a rodiny očekáváme. Ale co když je po vás žádána i přes všechny důkazy, které jednoznačně svědčí proti? Zapochybujeme? Ať se na to díváte z jakékoliv strany, nevidíte světlo na konci tunelu,... ale možná bude stačit, podívat se na to z jiného úhlu pohledu.

miloslav0399
25.09.2020

Nějak to není ono, a nyní už vím i to, že 2. díl to nezachrání...