Plaváček

Plaváček https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278299/bmid_plavacek-5yz-278299.jpg 4 289 87

Detektiv Miko Syrový je požádán svou dávnou přítelkyní, zda by se nemohl pokusit najít jejího nezvěstného bratra. Už tak nelehký úkol se ještě víc zkomplikuje ve chvíli, kdy je za hranicemi Prahy řekou vyplaveno ubité tělo. Jde skutečně o muže, kterého Miko hledá? Kdo a proč mu přivodil tak krutou smrt? Stal se nepohodlným svědkem, nebo byla jeho smrt prozaičtější? Otázek, na které musí Miko se svým parťákem Tonym odpovědět, je i tentokrát víc než dost a ne všechny vedou ke správnému cíli…... celý text

janina66
01.04.2020 5 z 5

Super, napínavé , přečteno za 1,5dne. Dost hrůzné a drsné zločiny těch, co nikdo nebude postrádat. Až na kamaráda Mika z dětství. I když tu Miko neměl hlavní roli, tak vyšetřování ostatních, nic neubralo na čtivosti. Už se těším na další díl.

TaLu
30.03.2020 5 z 5

Příběh silný, drsný a uvěřitelný. Právě z té uvěřitelnosti, která pramení z autorových zkušeností práce policie, čtenáři dochází dech. Detektiv Miko se opět připlete do cesty případu, o kterém by nejraději nic nevěděl, protože ho již navždy bude strašit ve snech. Rozsah knihy není nijak velký, dalo by se říci naštěstí, protože jsem četla každou volnou chvíli. Určitě doporučuji a nic neprozrazuji, jen to, že z úplného konce člověka mrazí ještě více, než z podrobností hrůzných zločinů v průběhu knihy. Práci jednotlivých policistů teď posuzuji jinak než dříve, již se na ně nedívám skrze pokřivené zrcadlo bývalého režimu a za to autorovi moc děkuji.

francouz
05.03.2020 5 z 5

Opět poctivá česká detektivka se vším, co by zde nemělo chybět.
Možná to na začátku vypadalo, že chybět bude, ale Tereza, kde se vzala, tu se vzala, a byla zpět, a ukázka toho, jak může nabýt adrenalin, byla opravdu super.
Nesmíme zapomínat ani na nalezence, tedy nejšerednější psisko pod sluncem...
Ale to hlavní je ukázka toho, jak někteří vidí lidi, kteří v životě prostě neměli tolik štěstí, jako my ostatní, nebo o něj přišli aniž si vlastně uvědomili co se stalo.
Vždy´t ty přece nikdo hledat nebude, no to je teda business plán... Velmi drsná škola, v tomto díle, bez servítek, rovnou k jádru.
Opravdu super knížka, která běží do cíle jako raketa, no ta, přece něběží, ta letí...

Lenka.Vílka
25.02.2020 5 z 5

Vážně, ale vážně bych chtěla být ten, kdo píše anotace téhle serii. Vždy jedna pojatá lépe než ta druhá!

Tenhle případ se mi líbil, protože byl o vážném tématu. Mnohem víc, než si dost lidí uvědomuje. Připouští.

Takže je vyprávění rozděleno na dvě linky. Jedná sleduje Mika, který pátrá po svém kamarádovi z dětství. Druhá sleduje jiného policistu, který řeší, co je pravda na tom, co mu jeden zavřenej řekl o videích, kde dochází k mlácení bezdomovců. A potom "plaváček" z anotace.

No, a vy musíte číst a číst. Protože chce znát pravdu. Pro jakou z možných variant se autor rozhodl. Ať se nevypisuju, napíšu tohle: pokud vás ty možné varianty hned nenapadnou, přečetli jste málo podobných knih. (Což nelze brát jako výtku knihy. A taky to nečiním.) Prostě se mi líbí, že tady nejsou věci zbytečně komplikované a překombinované. Na tom počtu stránek by to působilo stejně zvláštně.

Za mě další dobrá kniha ze série, kterou ráda čtu.

Modrina
24.02.2020 5 z 5

Pan Goffa se mi Mikovým prostřednictvím dostal hodně pod kůži. Z příběhu mi ještě teď běhá mráz po zádech, tím spíš, že se asi nejedná o fikci. Zkrátka za mě je to opět plný počet.

Makii
24.01.2020 3 z 5

Na úplný závěr trošku vzrůšo, jinak poměrně nuda. Ale dá se to, pohodová oddychovka do vlaku.

aralka
14.01.2020 4 z 5

Průměrná detektivka z prostředí bezdomovců, velmi uvěřitelně napsaná, ano takovéto zločiny se opravdu dějí, zajímavé to bylo jako sonda do průběhu a praktik policejního vyšetřování u nás.... z knihy je cítit, že to psal někdo, kdo opravdu ví, jak to u policie chodí :-)

harena
14.12.2019 5 z 5

Příběh ze současné Prahy přečtený jedním dechem. Pokračování osudů hlavního hrdiny Mika Syrového, který pátrá po svém kamarádovi z dětství a zároveň probíhá vyšetřování opravdu odporných zločinů. Závěr tvrdě realistický, jako ze života a můžeme se jen dohadovat, jak to vlastně opravdu bylo. Opět výborná česká detektivka.

mi-380
25.11.2019 4 z 5

Krauzův pražský bratranec Miko Sirový řeší případ související s jeho léty dospívání na moravské vesnici. Smutný příběh s návštěvou komunity bezdomovců je naštěstí znovu tu a tam zlehčen vtipnými hláškami. Závěrečnou dvojitou pointu už jsem nečekal, ale jsem moc rád, že se objevila. Díky ní je celkové vyznění pátrání razantnější a přesvědčivější.
80 % (aktuálně 122 hodnocení s průměrem 89 %).

Sám nevím, co to mělo znamenat, ale tiše jsem si pohvizdoval. Dokonce cestou do práce, což je skoro na nějakou diagnózu, zvlášť u mě, který mívá ráno dobrou náladu asi třikrát za dva roky.
Na chodbě před kanceláří jsem potkal Roberta.
„Nevím, co bereš, ale já to chci taky,“ řekl, když viděl, jak se usmívám.
„Pořiď si o dvacet let mladší holku a půjde to samo, Robe.“
„Už jsem to zkoušel, ale manželka mi ji nechce dovolit…“

Niraj
14.10.2019 4 z 5

I když jsem tuto knihu ohodnotil "jen" 4*, vůbec se nedá říci, že by to byla kniha podstatně horší z repertoáru páně Goffy. Ale přeci jen ji považuji za o stupínek (stupíneček) slabší, než jiné jeho knihy. Proč? Tak hlavně proto, že zde hlavní hrdina jaksi není tím hlavním vyšetřujícím. Vystupuje zde spíše v jakési roli pomocné, přispívá k vyšetření případu, ale finální tah na bránu má naprosto jiné oddělení. A to mi trošku vadilo. Dále je zde spousta vzpomínek na minulost, spousta popisů niterních pocitů, neboť jednou z obětí je Mikův dávný kamarád z dětství. Přiznám se, zde jsem občas nějaký ten řádek i přeskočil.
Nicméně příběh je to děsivý, odkrývající naprostý lidský hnus. Běhá mi z toho mráz po zádech.

Jinak bych se rád zmínil o přidané hodnotě autorových knih. A tím je každodílný tip na skvělou hudbu. Zdá se, že Miko je vášnivý posluchač hudby a se svým oblíbeným repertoárem se před čtenářem nikterak netají. A tak občas, když textem proběhne nějaký název skladby/interpreta, který neznám, zkouším si zjistit, oč se jedná. A v naprosté většině nejsem zklamaný.

babystar
30.09.2019 4 z 5

Tak tento díl mi připravil bezesnou noc. Ty drastické scény si autor mohl odpustit. Je strašné, když si snad inteligentní lidé (vždyť to byli vysokoškoláci) vylévají své mindráky, či co, na nemohoucích chudácích (i když jsou to stále opití bezdomovci). U nás se říká, že to chce malý dvůr a dlouhý bič, aby je přešly roupy. Nebo motyku a na pole s nimi. Pak by neměli na takové ˇ"adrenaliny" sílu. No a konec příběhu byl opravdu překvápko! Je pravda, že Goffovi detektivky se dají číst, ale než se pustím do další, budu si muset udělat malou pauzu.

Lotka
20.09.2019 5 z 5

Velmi zdařilá detektivka. Hlavní hrdina, jeho kolegové, partnerka, oběti a lumpové...prostě jako v každém dílu série, ale má to prostě přidanou hodnoutu, že to není blábol...není co vytknout. Je tam napětí a má to hlavu a patu, stejně tak zajipmavá odhalení.
A jde se na další díl!

Dela111
15.09.2019 5 z 5

V tomto dílu série je Miko na případu citově zaangažovaný, protože hledá ztraceného kamaráda, se kterým vyrůstal. Zároveň se připlete k vyšetřování dost odporných zločinů, které jsou v současné době hodně vážným problémem.
Opět je vidět, jak velmi dobře autor zná policejní práci, to je velké plus této série. Závěr je jako ze života.

Joyce24
23.08.2019 5 z 5

Další zdařilý detektivní příběh od mého oblíbeného autora. Konec mě překvapil, všechno najednou tak trochu jinak.

Boby17
04.08.2019 5 z 5

Super rychlovka mého oblíbeného autora. Knížka čtenáře vcucne a zanedlouho, neboť nejde odložit, ho na konci vyplivne. A konec je realistický, jak už to tak v naší demokratické republice bývá. Pět hvězd a to bez diskuse.

Dopi70
14.06.2019 5 z 5

Vynikající. Napětí se stupňuje až do úplného závěru.

Kerberos
05.06.2019 4 z 5

Dobrá česká detektivka,zakončení reálné - viníci nebyli potrestáni.

Mergirus
01.05.2019 5 z 5

Opět naprosto úchvatná kniha, kdy se mi děj míhal před očima. Navíc střídání osob vždy po kapitole mě udržovalo více a více v napětí a nedalo se říct, že si jen dočtu kapitolu. Musela jsem pokračovat. Děkuji za skvělý čtenářský zážitek. Jen by mě zajímalo, jestli autor opravdu čerpá ty případy z vlastních zkušeností, jestli se něco podobného vyšetřovalo. A uvažuju, že si knihy asi koupím...radši si je půjčuju z knihovny, protože spoustu knih si přečtu jen jednou a kvůli tomu je přece nemusím vlastnit...ale Goffův styl psaní i humor je mi blízký a možná si budu chtít některé knihy znovu přečíst.

konicekbily
23.04.2019 5 z 5

Autorovi se podařilo dokonale sladit soukromé vyšetřování hlavního hrdiny - zmizení jeho kamaráda z dětství - s internetovým vyděračstvím. Stále naznačuje, že příběhy mají spojitost, ale jakou, se dozvídám až na konci. Pěkná knížka!

LaCoccinelle
13.02.2019 5 z 5

Další přečtený Goffa opět nezklamal. Už se těším na další pokračování příběhů s Mikem Syrovým. Vždycky to přečtu strašně rychle a těším se na další.