Muž s unavenýma očima

Muž s unavenýma očima https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145202/bmid_muz-s-unavenyma-ocima-6Fc-145202.jpg 4 528 159

Napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v rozmezí několika dnů v kulisách sychravé podzimní Prahy. Právě zde se tragickým způsobem protnou osudy čtyř osob: bývalého policisty Mikuláše, jeho kolegy Valiho, pohřešovaného majitele loterijní firmy a neznámého muže v kapuci, jehož role je pro životy ostatních klíčová. Vše začíná nečekaným zmizením podnikatele, po jehož stopě se díky zveřejněné finanční pobídce okamžitě vydává nejen policie. ačkoli pátrání zprvu vede jen k dalším a dalším otazníkům, postupně se jeho jednotlivé pramínky začínají slévat v jeden mohutný tok, který nakonec vyústí do děsivé scény, o niž ani jeden ze zúčastněných nestál... Autor, píšící pod pseudonymem, je bývalý kriminalista a jeho příběh je založený na reáliích policejní práce. Jako někdejší detektiv může čtenáře konfrontovat nejen s činy jednotlivých postav příběhu, ale též s postupy a metodami práce těch, jejichž úkolem je takové jednání mapovat a odhalovat.... celý text

evickakyticka
02.03.2024 3 z 5

Vražda trochu drsnější, kniha nakonec vlažnější. Sice z toho čišely devadesátky, ale úplně mě to neodrovnalo. Velké plus za znalosti poměrů a domácí prostředí.

jefff
16.02.2024 4 z 5

Docela fajnová moderně napsaná detektivka, které ale nechybí sympatické pomrkávání po staré krimi škole (policajt ve výslužbě, kterému to nedá, opijí se, zná šedou zónu atd.). Příběh docela ujde. Drsný, ale uvěřitelný. Před časem jsem četl novější autorovu knihu Sekta a tahle byla o dost lepší.

mataj
07.12.2023 4 z 5

Moje první kniha od autora a vcelku jsem byla spokojena. Jeho styl psaní je poutavý a líbí se mi. Co se ale zápletky týče, něco mi tam chybělo. Po napínavém rozjezdu a pátraní po uneseném majiteli firmy jsem očekávala zajímavé rozuzlení, nicméně závěr byl tak nějak nedotažený a některé detaily neobjasněné. Celkově ale hodnotím pozitivně a určitě si přečtu i další jeho knihy.

m.valova
06.12.2023 4 z 5

Další zajímavá série na začátku,bývalý policista Mikuláš Syrový se nám pomalu představuje a zatím ze soukromí moc neukázal,ale snad se to časem ukáže.V prvním díle s bývalým parťákem Valim pátrají po únosci a chtějí se podělit o slíbenou odměnu..ovšem nic se nedá dopředu naplánovat a situace se mění každým dnem.

Lucissia
22.11.2023 5 z 5

Napínavé, pochopitelné, uvěřitelné. Čekala jsem možná malinko více Prahy. :-)

ctenarkaEva
19.11.2023

Tak tento díl mě vůbec nebavil. Knihu odkládám, asi ji někomu věnuji.

aishimizu
01.11.2023 4 z 5

Celkem fajn kniha s příjemnými hlavními hrdiny a příběhem, ve kterém se nestaly žádné nevysvětlitelné a neuvěřitelné příhody, jak to v knihách tohoto typu bývá...
Autora znovu vyhledám.

J0hn
02.10.2023 5 z 5

Tuto první knihu série jsem četl až jako třetí v pořadí a musím říci že se mi líbila zatím nejvíc. Nejedná se o detektivku, ale spíše kriminální thriller a přijde mi, že tento žánr jde autorovi líp.

myrna0868
23.09.2023 5 z 5

Kniha se dobře četla, klasická česká detektivka mi vlastně dlouho chyběla.

Vilma232
03.08.2023 3 z 5

Naposloucháno. Až na třetí pokus jsem se trefila do prvního dílu, ale lze číst v různém pořadí. Stává se ze mě Goffova fanynka, určitě si přečtu či poslechnu i další díly nebo zkusím jinou sérii.

Ulala
02.07.2023 4 z 5

Na prvotinu docela fajn. Tuto sérií začínám první knihou, kterou autor se znalostí prostředí zvládl na jedničku.

h2220
30.06.2023 3 z 5

Česká detektivka odehrávající se v prostředí Prahy a jeho okolí. Na počátku zmizí muž, ředitel velké firmy, ukáže se však že jen jen "bílým koněm" a firmu řídí úplně někdo jiný. hl. hrdinou je bývalý policista Miko, na kterého se obrátí jeho kolega ve službě Vali. Spolu odhalují nitky a motivy, kdo měl zájem na zmizení šéfa firma, ale spíše o jeho peníze, které vozíval do banky v igelitce v autě. Příběh je věrohodný, nezabíhá do slepých uliček. S logickým vyúštěním na závěr a mrtvým uneseným i viníkem.

Jiitush
17.05.2023 4 z 5

Konečně nějaká detektivka, která působí reálně, není přitažená za vlasy a vygradovaná do fantaskního konce.

bcmike
08.05.2023 4 z 5

Na tohoto autora jsem narazil náhodně, kdy jsem objevil jednu z jeho novějších knih se skvělým hodnocením uživatelů databáze knih. Protože byly všechny jeho knihy velmi dobře hodnoceny, tak jsem se rozhodl, že u něj začnu od prvních knih, abych nepřišel o jeho růst a nezačal rovnou něčím lepším a pak se mi nechtělo vracet k prvotním dílům. Každopádně mě již první kniha velmi mile překvapila. Autor píše stylem, který se velmi dobře čte a čtení je neustále zábavné a nejsou zde zbytečně dlouhá nudná místa a tak to mám rád. Konec se mi zdál trochu rychle ukončený a mohl být klidně více zapojen do něj i Miko, ale na prvotinu to stejně nebylo špatné. Už se těším na další díly a jak se bude autor nadále zlepšovat.

petrpospa
08.05.2023 5 z 5

Českým autorům držím palce a rád je podpořím maximálním hodnocením. U Goffy to není žádná protekce, ale ocenění autora, který nezklame.

Danago
07.05.2023 3 z 5

Musím souhlasit , že se jedná o zajímavou detektivku z českého prostředí. Chvilkami jsem se musela trochu více soustředit,abych pochopila souvislosti. Hlavni hrdina Miko je sympaťák, i když na své démony, které řeší občas léky nebo alkoholem ,ale není to přehnané a není žádný alkoholik. Detektivka se četla hodně dobře i když je poznat, že jde o prvotinu . Ale na další díl mě autor nalákal.

loskatos
18.04.2023 2 z 5

Na prvotinu překvapivě dobré.
Ale jako celek šíleně roztahané, bez prvku překvapení.

snimcibdim
09.04.2023 2 z 5

Goffa vcelku nepřekvapivý. Detektivní složka plochá, trocha toho explicitního násilí, nasládlé stesky osamělého chlapa nad životem. Jako audio se to dá, k domácím pracem ideál - taky proto Goffu ve formě audia používám dál a dál namísto televizních seriálů. Ale literatura se dá najít lepší. Opět si říkám, jestli kdyby to Goffa nesekal jak housky na krámě, nedostal by ze sebe víc. Ale asi mu jde spíš o živobytí než o literaturu. Chápu, účty jsou účty.

hnusák
03.04.2023 4 z 5

Na prvotinu docela dobrý, pěkně to odsýpá a velkým plusem je uvěřitelnost příběhu.

lenkavildomcova
05.03.2023 3 z 5

Nemohla jsem se začíst. Než jsem tuto knihu dočetla, tak jsem přečetla tři jiné. Posledních 100stran bylo super. Dám šanci autorovi a přečtu další díly...

detektivní a krimi romány česká literatura české detektivky

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  90%Dítě v mlze

Kniha Muž s unavenýma očima je v