Muž s unavenýma očima

Muž s unavenýma očima obálka knihy
Mé hodnocení:

Napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v rozmezí několika dnů v kulisách sychravé podzimní Prahy. Právě zde se tragickým způsobem protnou osudy čtyř osob: bývalého policisty Mikuláše, jeho kolegy Valiho, pohřešovaného majitele loterijní firmy a neznámého muže v kapuci, jehož role je pro životy ostatních klíčová. Vše začíná nečekaným zmizením podnikatele, po jehož stopě se díky zveřejněné finanční pobídce okamžitě vydává nejen policie. ačkoli pátrání zprvu vede jen k dalším a dalším otazníkům, postupně se jeho jednotlivé pramínky začínají slévat v jeden mohutný tok, který nakonec vyústí do děsivé scény, o níž ani jeden ze zúčastněných nestál... Autor, píšící pod pseudonymem, je bývalý kriminalista a jeho příběh je založený na reáliích policejní práce. Jako někdejší detektiv může čtenáře konfrontovat nejen s činy jednotlivých postav příběhu, ale též s postupy a metodami práce těch, jejichž úkolem je takové jednání mapovat a odhalovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145202/muz-s-unavenyma-ocima-Eyk-145202.jpg 4.1299

Detektiv Miko Syrový / Mikuláš Syrový 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Muž s unavenýma očima

Marcik7

Tady je vidět, že autor ví, o čem píše. A píše to čtivě, zajímavě, nepomáhá si zbytečně často vulgarismy, což oceňuji.

Harmonika_one

Prvotina autora z roku 2013 a já ji držím v ruce až letos (2021) jako své první seznámení s autorem. Lepší pozdě, než nikdy. :-) K prvotinám přistupuju tak, že mě musí zaujmout natolik, abych autora měla v hledáčku a chtěla si přečíst jeho další tvorbu. Povedlo se to? Jednoznačně ano!!!
Česká kriminálka, děj se odehrává v Praze a celý příběh je uvěřitelný. Autor očividně ví, o čem píše s ohledem na 15 let u policie. Vychází z profesních znalostí, zkušeností. Pro někoho může příběh místy připomínat policejní spis (dlouhé popisy vyšetřování), pro mě osobně právě tohle bylo nesmírně fascinující - nahlédnutí pod pokličku, jak to kriminálky funguje.
K postavě Mikuláše mám zatím "nijaký" vztah, na tom je vidět, že mě zaujala hlavně realičnost prostředí a vyšetřování, děj, i proto se těším na další díly, že Mika víc poznám.
Čtivé, zajímavé, realistické. Rozhodně doporučuju. A jdu na další díly.

99jana99

Opět dobrá kniha tohoto autora. Za mě doporučuji, hlavně těm, kteří nepotřebují, aby tekly potoky krve v detektivkách. Čtivé.

Brembelik745

Skvělá kniha. Miko mě baví. Je lidský, vtipný, a i když tentokrát nebyl hlavním vyšetřovatelem tak stejně kniha byla skvělá. Akorát ten závěr s pachatelem mě moc nenadchnul... Mohl autor to trochu víc propracovat.... Ale za mě stejně opět plný počet hvězdiček.

jan37

První kniha s Miko Syrovým, zatím mě tato série nenadchla tolik jako s Terencem, ale pustím se do dalších dílů, přišlo mi to zbytečně rozvláčné

JajaPaja

Nenadchla pro mně prúměr

Lmslaver

Česká kriminálka, z které jsem se sice neposadil na zadek, ale určitě bych ji hodnotil jako nadprůměrné čtení. Miko Syrový je normální chlápek, žádný superman, ani výstřední alkoholik, nebo jinak vyšinutý jedinec okopírovaný ze severské krimi. Zápletka je přímočará, bez krkolomných zvratů, tudíž uvěřitelná i na naše poměry, na druhou stranu by ji určitě prospělo přidat trochu víc fantazie a napětí, aby občas nepůsobila dojmem přepisu z policejního sborníku. Taky je škoda, že hlavní postava přispěje k vypátrání pachatele nepatrně, a to hlavně za pomocí informací z policejního zdroje a taky bohužel dílem náhody. A na finále se taky mohlo více zapracovat. Na autorovu prvotinu je to ovšem víc než dobrý, je v tom potenciál a brzo jistě zase sáhnu po knížce od Martina Goffy.

katka.oo
18.12.2020

Tak jsem po Terencovi začala sérii s Mikem a musím říct opět skvělé, jestli bude Miko ještě lepší uvidím v dalších dílech, opět oceňuji, že autor jako bývalý policista ví o čem píše a má to hlavu a patu. Doporučuji.