Mezi dvěma ohni

Mezi dvěma ohni https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225050/bmid_mezi-dvema-ohni-GNz-225050.jpg 4 366 98

Když ředitel jedné státní agentury ukončí před očima užaslé asistentky svůj život skokem z okna kanceláře, je to pro všechny z jeho okolí nepopsatelný šok. Jenže tam, kde ostatní vidí prostou sebevraždu, ví detektiv Miko Syrový o okolnostech, které staví celou tragédii do úplně jiného světla. Inženýr David Raška byl totiž jeho dávný přítel. Spolu trávili léta dospívání a spolu také před několika dny zhlédli šokující záběry na anonymně doručeném flashdisku. Záběry, jež by ani jeden z nich raději nikdy neviděl. Byly však ony důvodem Davidovy smrti? Miko se pouští do pátrání, jenže ruce mu brzy sváže zásah z vyšších míst. A stane se tak rychleji, než čekal. Přesto stihne zjistit, že ohňů, které se kolem Davida Rašky v jednu a tutéž chvíli rozhořely, bylo zřejmě víc…... celý text

Anoliy
02.10.2022

Moje druhá a né poslední kniha tohoto autora. Je velmi čtivá, moc se mi líbila.

marekB78
24.08.2022 5 z 5

Kniha mě hodně zaujala. Myslím,že budu muset přečíst další :) Čtivá, zajímavá, žádný masakr, ale i tak hodně napínavá kniha...

Jenny46
12.07.2022 5 z 5

Mám ráda autorův styl psaní a jeho humor...
M. Goffa je z českých autorů můj oblíbenec zatím mě nezklamala žádná kniha, jen tak dál

kopeceli
31.05.2022 5 z 5

No to je mazec! Po dočtení jsem úplně vedle. Kniha nemá konec! Tak kdo to sakra, byl? Místo abych dočítala letošní výzvu, musím sehnat další díl série s Miko Syrovým nebo mě z toho klepne. Ještě že jsem tuhle knihu nedostala do ruky, když ten další díl ještě nebyl napsaný, to bych fakt byla naštvaná. Díky, pane Goffo, i když nemám policajty v lásce, Vy jste mě dostal. A Váš humor mi vysloveně sedí, včetně míst, kde si utahujete z mužů samých.

Johny_H.
05.05.2022 5 z 5

Příběh je napínavý až dokonce a je zde i pár vtipných momentů. Je to další povedené dílo.

Chesterton
07.04.2022 3 z 5

Relaxační jednohubka, slupnuta jak malina za dva dny. Taková nenáročná policejní vyprávěnka s fajn humorem, ale žádný detektivní zázrak to není. Nějak mi stále nejde zapadnout do zdejšího nadšení. Největší sympaťák byl kříženec jezevčíka s krtkem!!
3/3

Nuttelka
11.02.2022 4 z 5

(Audiokniha)
U tohoto dílu mi to trošku drhlo. Nevím, zda námětem či celkovým dojmem, ale občas jsem se trošku ztrácela. Klukům jsem držela palce, trpěla s nimi a teda ten konec, doufám, že jsem ho dobře pochopila, musela jsem si ho pustit 3x :-) A přiznám se, že mi není sympatická Tereza, pro Mika bych si představila někoho jiného, lepšího... Ale pořád mě to baví a jsem zvědavá, co dalšího Miko s kolegy bude vyšetřovat.

snimcibdim
06.02.2022 3 z 5

Goffa oddechovou kriminálku z českého prostředí napsat zkrátka umí.
Zápletka se opírá o pseudospiklenecké hrátky s kmotrovskými praktikami - sice trochu naivně, ale funkčně.
Jen v oblasti Mikova soukromého života bych uvítala něco vynalézavějšího než tuhle fádní lovestory.

daja51
26.12.2021 5 z 5

Do dnešního dne mám za sebou již osmou knihu od tohoto autora - ani jedna kniha mě nezklamala - jeho příběhy jsou velmi čtivé, nepostrádající humor a napětí od počátku až do konce - doporučuji, zklamáni nebudete- za to vám ručím.

jaroiva
28.10.2021 4 z 5

Miko mě baví.
Zezačátku jsem byla zmatená ze střídání časů vyprávění. V kombinaci s mou špatnou pamětí na jména jsem chvíli Davida považovala za dva lidi... Jednoho živého a jednoho už mrtvého. Když jsem to pochopila, musela jsem si kus dát znovu.
Ale jinak opět skvělá detektivka i omáčka z osobního života Mika.

evelýny
22.10.2021 5 z 5

Kriminálka, kde chybí krvavý zločin a vlastně i trest.
Miko Syrový, policajt, co chrání kamarádovu čest.
Nezbývá, než nechat se intuicí vést
a pátrat na vlastní pěst.
Do příběhu zapleten i toulavý pes
a několik demižonů vína.

Opět nás Martin Goffa nechá nahlédnout do mravenčí práce kriminalistů. Předvede nám perfektní koncert logiky a detailní analýzy, kterým velmi dobře sekundují kolegialita, přátelství, ironický humor.
Kontruje ekonomická kriminalita.

,,Nechceš jít radši domů. Stejně se ploužíš, jako kdyby ses vracel od Stalingradu. K ničemu tady nejsi."

Na své si přijdou jak milovníci českého jazyka, tak milovníci dobrého vína.

In vino veritas...

P.S.: A na povrch vyplave hodně velká špína....

Audiokniha: Martin Preiss a Libor Hruška načetli jednoduše geniálně, čarovně

broskev28
10.08.2021 4 z 5

Třetí díl série mi připadal zatím nejlepší - čtivý, zajímavý, uvěřitelný.
Miko je člověk z masa a kostí, má problémy jako každý, ale nerochní se v nich více, než je záhodno. A kdyby přece jen, má kamarády, kteří ho včas upozorní, že to přehání. Jeho policejní instinkt určitě není neomylný a samospasitelný, ale znalost policejního prostředí mu mnohé usnadní a nám čtenářům mnohé objasní.
Takže ano, dobré čtivo, kterým se snadno prokouše i ten, koho iritují nevyslovitelná cizí jména a sebemrskačské monology trýzněné duše . . .

Rhodopis
29.04.2021 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, místy vtipné repliky a někdy i trochu psychologie. Ukrátila jsem si s ní čas strávený v MHD :-)

Česneksmedem
28.04.2021 4 z 5

Co k tomu napsat? Působilo to víc do psychologie než do detektivky.
O podnikatelském prostředí si asi nelze dělat jakékoliv iluze. Tam se pohybují ti, kteří klidně rozdojí i kozla. Zaznamenal jsem i jedno velké plus, a sice výběr bílých vín. Takže za čtyři.

čef
25.04.2021 5 z 5

Příběh stejně dobrý jako předchozí dva díly. Plné vtipu, ostrých a inteligentních replik, dramatických zvratů a napínavých situací. Autor zná své Pappenheimské velmi dobře a chvílemi se s nimi moc nemaže. Závěr je trochu překvapivý, ale nic, co by nebylo možné. Vcelku tedy na ČR nadprůměr.

Harmonika_one
23.03.2021 5 z 5

Opět výborné. Čtivé, současně však musíte číst pozorně, aby vám nic neuniklo (a že překvapení není nouze). Bavily mě slovní přestřelky s nejmenovanou osobou ženského pohlaví (nevím, zda mohu jmenovat), líbilo se mi morální dilena, co a kolik toho říct Davidovu bratrovi. Už samotný fakt, že případ byl pro Mika osobní, přispěl na zajímavosti, bez toho by mě téma příliš nebavilo. Dvojka Miko-Tony je skvělá, plus za psa Dustyho a epilog? Ten mě "rozsekal".
Líbí se mi autorův styl psaní, kniha má všechno - skvěle napsaný příběh, uvěřitelnost děje, sympatickou ústřední dvojici (včetně postupného dozvídání se osobních informací o Mikovi - v tomhle díle jsem si ho definitivně oblíbila) humor i "hlášky" ze života, plus se mnohé dozvíte o práci policie. Těším se na další díl.

A jedno upozornění z knihy, pro nás , uživatele FB:
***
"Díky bohu za Facebook, který je mnohdy aktuálnější a užitečnější než všechny policejní evidence dohromady a ještě vás nikdo nemůže popotahovat za to, že v něm šmejdíte."

99jana99
21.03.2021 5 z 5

Již několikátá kniha p. Goffy a opět nemůžu jinak než 5 hvězd. Mě to prostě baví. Má to napětí, humor... Už se těším na další knihu

cucik14
17.12.2020 5 z 5

Opět pět hvězdiček, autor má prostě skvělý styl psaní i humor. Děj zatím za mě nejslabší z prvních třech knih série, ale zase to vykompenzoval záchranou "křížence jezevčíka s krtkem" a více se rozepsal o soukromí Mikiho :)

akcive11
12.11.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha od tohoto autora.

yonda
06.11.2020 4 z 5

Moje první setkání s autorem. Velmi dobré čtení. Jen ten konec jsem nějak nepobrala a neustále zkoumala, zda ni něco neuniklo... tohle budu muset s někým konzultovat.

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  90%Dítě v mlze

Kniha Mezi dvěma ohni je v