Mezi dvěma ohni

Mezi dvěma ohni https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225050/bmid_mezi-dvema-ohni-GNz-225050.jpg 4 364 97

Když ředitel jedné státní agentury ukončí před očima užaslé asistentky svůj život skokem z okna kanceláře, je to pro všechny z jeho okolí nepopsatelný šok. Jenže tam, kde ostatní vidí prostou sebevraždu, ví detektiv Miko Syrový o okolnostech, které staví celou tragédii do úplně jiného světla. Inženýr David Raška byl totiž jeho dávný přítel. Spolu trávili léta dospívání a spolu také před několika dny zhlédli šokující záběry na anonymně doručeném flashdisku. Záběry, jež by ani jeden z nich raději nikdy neviděl. Byly však ony důvodem Davidovy smrti? Miko se pouští do pátrání, jenže ruce mu brzy sváže zásah z vyšších míst. A stane se tak rychleji, než čekal. Přesto stihne zjistit, že ohňů, které se kolem Davida Rašky v jednu a tutéž chvíli rozhořely, bylo zřejmě víc…... celý text

Marcik7
Marcik7
09.02.2024 4 z 5

Příjemné překvapení to bylo, určitě se vyrovná Dánovi a líbí se mi lehkost a vtip, i když se jedná o vážné věci. Rozhodně nezůstanu jen u jedné knihy pana Goffy.

Jiparis
Jiparis
09.11.2023 4 z 5

Krásný jazyk, nikde hluchá místa, moc pěkně se čte. Snad jen závěr trochu nejasný.

J0hn
J0hn
24.09.2023 4 z 5

Dobrá detektivka, škoda že "pachatel" se nechá odhadnout mnohem dřív, než na něj přijde hlavní hrdina. A ještě mám připomínku ke způsobu vyprávění. Skoro každá kapitola začíná tím, že jsme o několik hodin, nebo dnů dál v ději a hlavní hrdina vzpomíná co se dělo předtím. Pokud se to objeví v knize párkrát je to zajímavé zpestření, ale tady to bylo až moc často. Až na tyto 2 drobnosti je kniha a příběh super.

michimuller
michimuller
12.09.2023 4 z 5

Audiokniha naprosto super načtená, pan Preiss umí. A pan autor Goffa v současné době nejlepší a nejdravější štika v rybníčku českých detektivek. Pro mě série s Markem Terencem Vrázem o malinko sympatičtější a zajímavější. Doporučuji. Sáhnout po knížce pana Goffy není nikdy ztráta času.

intelektuálka
intelektuálka
31.08.2023 4 z 5

Tak s tímto autorem se ráda setkávám - pohled do českých luhů a hájů a problematika zločinu jsou zde podány objektivně .....

Mike je postava člověka - vyšetřovatele s pochopením pro chyby člověka ....
Když se jeho přítel dostane do potíží, neváhá se pustit do pátrání, i když s jeho jednáním nemusí souhlasit ....

A tou psí adopcí u mne Mike získal další body .... doporučím.

h2220
h2220
09.07.2023 3 z 5

dobře čtivá detektivky vycházející z reality českého prostředí, sympatická je postava vypravěče , Mika, policajta, který je také "člověkem" se svým soukromým životem. Děj se týká korupce při výběrovém řízení na obsazení budovy firmou, která šéfa firmy "někdo" tlačí nelegálními prostředky, aby tendr vyhrála. Šéf, spolužák a kamarád Mika, však tlak neustojí a volí východisko skokem z okna ... Pozadí celých událostí je však mnohem složitější , je tu téma vydírání, získávání majetku a společenský vzestup tzv. podnikatelů, bývalých veksláků nebo utečenců z býv. jugoslávie (z období divokých 90 . let) kteří tehdy získali majetky a mají kontakt na dnešní politiky.

VendulaB
VendulaB
12.05.2023 5 z 5

Výborná detektivka, velmi rychlá, čtivá, napínavá. Vše působí neskutečně reálně a je zcela uvěřitelné. Autorova bývalá profese je naprosto evidentní.

Šárka88
Šárka88
10.05.2023 4 z 5

Audiokniha
Měla jsem možnost poslechnout si jako první, třetí díl série Mika Syrového. Nebylo to špatné a hlavní předčítání pana M. Preisse bylo super a k postavě se hlas hodil.
Miko mi někdy nepřipadal jako policajt co něco vyšetřuje, spíše jako někdo na volné noze vyšetřovatele. Téma korupce celkem pro mě nezáživné, i když reálně doposud momentální a neustálé téma. Celkem se mi líbila jeho povaha a vsuvka s jeho začínajícím vztahem s Terezou. Jsem ráda, že autor dal postavě kladné vlastnosti a smysl prohumor. Doufám, že budu mít možnost poslechnout si první dva díly a více ho poznat. Jen série s Markem Vrázem mi přijde o malinko lepší.

Danago
Danago
09.05.2023 4 z 5

Opět skvělý díl, sice to bylo pro mě trochu složitější téma, které úplně nevyhledávám, přesto mě to moc bavilo. Od jisté doby jsem to trochu tušila pachatele, ale jisté to zdaleka nebylo. Přečteno jedním dechem . Líbí se mi, že autor citlivě zasadil do děje životní příběh Mikuláše. Jeho pocity i lásky. Myslím, že se jednotlivé díly dají klidně číst jednotlivě.

L.Helena
L.Helena
24.04.2023 4 z 5

Audiokniha
Docela dobrá česká detektivka. Známé prostředí i mentalita lidí. Začala jsem poslouchat, aniž bych tušila, že jde o sérii. Asi si postupně dám všechny díly od začátku.

Disease
Disease
13.03.2023 4 z 5

Výborně popsaná korupční aféra, nicméně v rámci Goffy to není to nejlepší.

VerczaV
VerczaV
24.02.2023 4 z 5

Tenhle díl byl pro mě slabší (téma), i přesto dávám 4*. Hajzlíka jsem tentokrát uhodla celkem brzy. Audiokniha nemá chybu.

Timkim
Timkim
15.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Další díl za mnou a začíná se mi líbit ta lidskost. Opije se ve vaně, ujme se krtkopsa....ale každopádně vidíme i zahackovani v korupci představitele policie. Jak jsem již psal, nemám iluze, že je to v dnešní době jinak.

marra82
marra82
14.02.2023 3 z 5

Ale jo.. na třetí pokus to docela vyšlo. Sice si pořád myslím, že autor píše ufňukaný hrdiny, ale tohle se docela dobře četlo. Dal bych i čtyři hvězdy, ale tenhle způsob ukončování... pochopil jsem, že je to něco jako autorova značka, jenže mně to prostě přijde neukončený.. obzvlášť vzhledem k žánru.

Vilma232
Vilma232
17.01.2023 4 z 5

Naposloucháno. Konečně jsem se dostala k Martinu Goffovi a budu zcela jistě pokračovat. Postavy uvěřitelné, srozumitelné vzorce chování. Výborná interpretace.

4xbabča
4xbabča
11.01.2023 4 z 5

Další kriminální případ pro Mika Syrového, opět prima napínavý detektivní případ, kde nechybí ani humor.

Janadvorackova
Janadvorackova
02.01.2023 3 z 5

Pokud máte chuť na krimi rychlovku, doporučuji.
Mně asi moc nezaujal námět. A zmetka jsem tipla brzy.
Napsané je to ale dobře, svižně, místy vtipně - vyvážené.

Swissman
Swissman
10.12.2022 5 z 5

Parádní pokračování série s Mikem. Opět obyčejně uvěřitelný hlavní hrdina, zamotaný případ a reálné postupy při jeho vyšetřování. Takové knihy se čtou sami.

hanzmb
hanzmb
21.11.2022 5 z 5

Nebylo to špatné, ale pokud mám srovnávat, tak minulý díl byl o dost lepší. Především ta krimi složka. Ono se na sebevraždě dá jen těžko vybudovat napínavá detektivka. Beru to jako takový mezistupeň. Jak v osobním životě, tak v práci se to může pohnout mimo současný stav. A doufám, že i najde příležitost svého přítele pomstít.

Anoliy
Anoliy
02.10.2022

Moje druhá a né poslední kniha tohoto autora. Je velmi čtivá, moc se mi líbila.

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  90%Dítě v mlze

Kniha Mezi dvěma ohni je v