Mezi dvěma ohni

Mezi dvěma ohni obálka knihy
Mé hodnocení:

Když ředitel jedné státní agentury ukončí před očima užaslé asistentky svůj život skokem z okna kanceláře, je to pro všechny z jeho okolí nepopsatelný šok. Jenže tam, kde ostatní vidí prostou sebevraždu, ví detektiv Miko Syrový o okolnostech, které staví celou tragédii do úplně jiného světla. Inženýr David Raška byl totiž jeho dávný přítel. Spolu trávili léta dospívání a spolu také před několika dny zhlédli šokující záběry na anonymně doručeném flashdisku. Záběry, jež by ani jeden z nich raději nikdy neviděl. Byly však ony důvodem Davidovy smrti? Miko se pouští do pátrání, jenže ruce mu brzy sváže zásah z vyšších míst. A stane se tak rychleji, než čekal. Přesto stihne zjistit, že ohňů, které se kolem Davida Rašky v jednu a tutéž chvíli rozhořely, bylo zřejmě víc…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225050/mezi-dvema-ohni-z3e-225050.jpg 4.3200

Detektiv Miko Syrový / Mikuláš Syrový 3.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Mezi dvěma ohni

Harmonika_one

Opět výborné. Čtivé, současně však musíte číst pozorně, aby vám nic neuniklo (a že překvapení není nouze). Bavily mě slovní přestřelky s nejmenovanou osobou ženského pohlaví (nevím, zda mohu jmenovat), líbilo se mi morální dilena, co a kolik toho říct Davidovu bratrovi. Už samotný fakt, že případ byl pro Mika osobní, přispěl na zajímavosti, bez toho by mě téma příliš nebavilo. Dvojka Miko-Tony je skvělá, plus za psa Dustyho a epilog? Ten mě "rozsekal".
Líbí se mi autorův styl psaní, kniha má všechno - skvěle napsaný příběh, uvěřitelnost děje, sympatickou ústřední dvojici (včetně postupného dozvídání se osobních informací o Mikovi - v tomhle díle jsem si ho definitivně oblíbila) humor i "hlášky" ze života, plus se mnohé dozvíte o práci policie. Těším se na další díl.

A jedno upozornění z knihy, pro nás , uživatele FB:
***
"Díky bohu za Facebook, který je mnohdy aktuálnější a užitečnější než všechny policejní evidence dohromady a ještě vás nikdo nemůže popotahovat za to, že v něm šmejdíte."

99jana99

Již několikátá kniha p. Goffy a opět nemůžu jinak než 5 hvězd. Mě to prostě baví. Má to napětí, humor... Už se těším na další knihu

cucik14
17.12.2020

Opět pět hvězdiček, autor má prostě skvělý styl psaní i humor. Děj zatím za mě nejslabší z prvních třech knih série, ale zase to vykompenzoval záchranou "křížence jezevčíka s krtkem" a více se rozepsal o soukromí Mikiho :)

akcive11
12.11.2020

Opět skvělá kniha od tohoto autora.

yonda
06.11.2020

Moje první setkání s autorem. Velmi dobré čtení. Jen ten konec jsem nějak nepobrala a neustále zkoumala, zda ni něco neuniklo... tohle budu muset s někým konzultovat.

Miro67
25.09.2020

Spíše příběh ze života kriminalisty než skutečná detektivka.

Martiiiik
27.08.2020

Zase výborná kniha, nic jiného od autora už ani nečekám :-) je v tom humor, který mi přesně sedí, plus známé prostředí Prahy tomu dodává kouzlo.. úplně je v těch místech vidím.. k oběma detektivům chovám velké sympatie, hlavně jak za každých okolností stojí při sobě a nikdy nenechají druhého padnout.. normálně moc nemusím vulgární výrazy, ale tady jsou to prostě oni, se vším všudy :-)

wooloong
24.08.2020

Autor se nám už pěkně vypsal. Jeho styl, hrdinové, vtipné hlášky, zápletky a rozuzlení jsou skvělé. Za Dustyho bych nejradši přidala další hvězdu.