Dítě v mlze

Dítě v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311191/mid_dite-v-mlze-tsX-311191.jpg 5 324 99

Únos sedmiletého chlapce od jedné základní školy zprvu vypadá jako krutý, avšak jinak ničím neobvyklý zločin. Postupující vyšetřování ovšem odhalí určité odlišnosti: únosce nekomunikuje a neklade si žádné požadavky. Dokonce udělá jindy nemyslitelné gesto – hned zpočátku odhalí svou tvář, snad na znamení výsměchu svým pronásledovatelům. Ti jej obratem identifikují a do pátrání je proti své vůli zapojen i Miko Syrový – pachatelem únosu je totiž jeho bývalý kolega Bert. Detektiv tedy stíhá detektiva, a ten je díky svým zkušenostem vždycky o krok napřed. Jeho vzkaz „bolest za bolest“ navíc hovoří víc než jasně…... celý text

Niraj
18.01.2019 5 z 5

Tak to byla síla! Ani nevím, jestli k tomu chci něco dál psát. Asi ani ne.
Jak jedno úřednické rozhodnutí od stolu může zničit životy mnoha lidí. A že podobných případů už tu skutečně pár bylo. Běhá z toho mráz po zádech.

ivoiro
02.12.2018 5 z 5

Tak tohle bylo hodně silné čtení. A současně je zde otázka: Ten padouch je skutečně padouch a ti dobří jsou dobří? Anebo je to trošku jinak? Nějak si odpovědět neumím.

VIVINKAR
07.11.2018 4 z 5

První knížka od Goffy a rozhodně ne poslední. Pěkné, čtivé, vtipné a navíc ze známého prostředí. Super :)

JarsonvonBrzek
14.10.2018 4 z 5

Kniha se četla opravdu skvěle. Některým čtenářům může vadit, že již od začátku známé záporáka... Rád v budoucnu opět sáhnu po této sérii :-)

rodak
11.10.2018 5 z 5

Tato série detektivních knih je skvělá.Je to české , napínavé , vtipné dialogy .Co víc si přát.

JustWomen
03.08.2018 4 z 5

Překvapilo a líbilo, jen ten konec byl trochu nedodělaný, podporujeme české autory

cukrovka
13.07.2018 5 z 5

Opět velmi čtivé. Zajímavé jak několik nešťastných náhod dovede člověka nad propast. Nemusíme čin únosce schvalovat, ale já ho rozhodně dokážu pochopit.

kap66
27.06.2018 4 z 5

Budu se záměrně opakovat: Goffa je mezi českými autory detektivek můj favorit. Jeho zápletky mě udržují v napětí a jeho způsob psaní - stručný a vtipný - mi naprosto vyhovuje.
"Dítě v mlze" přináší případ, který Miko osobně prožívá; to se objevilo i v předchozích dílech. Tento má ale tragičtější podtón daný motivací únosce. V této souvislosti oceňuji na Goffovi další rys tvorby: mnou zmíněnou vtipnost neprosazuje za každou cenu všude. Není to laciný prostředek k uspokojení čtenáře, spíše způsob, jak se vyšetřovatelé vyrovnávají s tím děsivým, co jejich práce přináší; a tady by byl humor - vzhledem k Mikovu osobnímu vztahu k pachateli - ne zcela namístě.
Souhlasím - a kvůli tomu jsem strhla jednu hvězdičku i minule - že závěr je trochu useknutý; mám ráda, když příběh dozní jako hudební skladba. Přísná v hodnocení jsem ale jenom proto, že Goffa sám sobě nasadil vysokou laťku.

intelektuálka
20.05.2018 5 z 5

Moje první kniha s detektivem Miko Syrovým - a zřejmě budou následovat další...

Kniha začíná únosem malého dítěte a policie má pohotovost... únoscem je totiž Mikův bývalý kolega... a vychází najevo, že se tu nejedná jen o jedno dítě...

A Miko je jediný, s kým se bývalý parťák chce setkat, a to už zná pozadí činu...
Podaří se mu život malého dítěte zachránit ?

Missynka
21.04.2018 5 z 5

Výtečná krimi. Miko Syrový je čím dál větší sympaťák, poslouchá stejnou hudbu co já, sleduje stejné seriály, má svůj specifický humor a hlavně používá hlavu. Dítě v mlze bylo opravdu mistrovsky napsané, plné napětí, strachu, bezmoci. Naprosto jsem se vžila do pocitů Mikova bývalého kolegy, jak asi musel trpět a co všechno se v něm vlastně odehrávalo. Trošku mě mrzí, že konec je pokaždé hodně otevřený, i když na druhou stranu co více ještě psát.
Tématika únosu a celkově ohrožení dětí se v knihách M. Goffy ještě neobjevila, jsem ráda, že i do těchto vod autor zabrousil. Já už mám načatou Štvanici a netrpělivě vyhlížím novinku. Co budu dělat po dočtení, to opravdu nevím. :)

Hella
02.04.2018 3 z 5

Knihy Martina Goffy můžu - příběhy jsou uvěřitelné, poutavé a dialogy snadno plynou (což je něco, co natolik postrádám u knih D. Dána, že ho prostě nemůžu číst), takže klobouk dolů a sem s další Goffovou detektivkou!

Pistácie
29.03.2018 4 z 5

Sáhla jsem po druhé autorově detektivce, a byla jsem z ní nadšená o to víc. i Plaváček mě bavil, ale tohle je jiné, lepší. Líbilo se mi, jak to pěkně plyne, a všechno do sebe postupně pěkně zapadá. Kniha mě bavila. Dost mě chytlo, jak se proměňují vypravěči s každou novou "kapitolou". I když je už začátek jiný tím, že nám prozradí celý děj, únosce, i zápletku, nevadí mi to. Naopak mě tento příběh naruby dost bavil. Jedině snad konec byl pro mě zklamáním. Po tak dobrém a napínavém ději, přišel rychlý a nezáživný konec. Proč? Snad to autor chtěl rychle dopsat, a neměl už nápad. Škoda, tím to trošku shodil. Jinak by to byla špičková česká detektivka. I přesto všechno hodnotím kladně a jsem ráda, že máme tak skvělé autory. Jen tak dál.

brabofka
26.03.2018 5 z 5

Mám přečtenou celou sérii s Mikem a směle mohu říci, že toto byla nejlepší kniha celé řady. Má to děj, spád, napětí, prostě nechybí tomu nic co by dobrá detektivka mít měla.

gordon13
23.02.2018 4 z 5

Pro mě nový autor, kniha se mi hodně líbila, styl psaní mi velice sedl, příběh vcelku netypický, pěkné!

petrarka72
27.01.2018 5 z 5

Okousané nehty a několikrát zastavený dech. Pražský western v tom nejlepším slova smyslu.

begoni
27.01.2018

Další Goffův "majstrštyk"!!! A Miko není žádný uplakánek,je to člověk z masa a kostí,který má srdce na pravém místě!

sweeneytodd
06.01.2018 4 z 5

Dobrá kniha, jen ten konec mě trochu zklamal.
Velkým plusem je české prostředí. Celkově nadprůměr.

zdenulkavac
05.01.2018 5 z 5

Čtivá detektivka. Kapitoly jsou psané z pohledu detektiva i z pohledu pachatele.

davidurban1973
22.11.2017 3 z 5

Pěkné, čtivé, uvěřitelné, reálné.
Četl jsem většinu autorových knih, ale tady už mi občas trochu vadilo, že se z Mika Syrového stává "uplakánek", který si najednou vše strašně bere a těžce s s tím vyrovnává.
Druhou výtku mám u první poloviny knihy, u kapitol z pohledu pachatele - od začátku víme, kdo to je, ale autor podává jeho kapitoly "tajemně a neurčitě", kdy pachatele nejmenuje, jako kdybychom ho teprve měli odhalit...

Zoy
12.09.2017 5 z 5

Když jsem si knihu kupovala, ani jsem si neuvědomila českého autora. O to více mne překvapilo kvalita čtení. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a v podstatě jsem ji přečetla během pár hodin. Určitě se zaměřím na další knihy od tohoto autora