Dítě v mlze

Dítě v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311191/mid_dite-v-mlze-tsX-311191.jpg 5 324 99

Únos sedmiletého chlapce od jedné základní školy zprvu vypadá jako krutý, avšak jinak ničím neobvyklý zločin. Postupující vyšetřování ovšem odhalí určité odlišnosti: únosce nekomunikuje a neklade si žádné požadavky. Dokonce udělá jindy nemyslitelné gesto – hned zpočátku odhalí svou tvář, snad na znamení výsměchu svým pronásledovatelům. Ti jej obratem identifikují a do pátrání je proti své vůli zapojen i Miko Syrový – pachatelem únosu je totiž jeho bývalý kolega Bert. Detektiv tedy stíhá detektiva, a ten je díky svým zkušenostem vždycky o krok napřed. Jeho vzkaz „bolest za bolest“ navíc hovoří víc než jasně…... celý text

broskev28
09.09.2021 4 z 5

Další povedený díl série, tentokrát s nervy drásajícím tématem dětského únosu.
Jenže jak už mnozí připodotkli, padouch vlastně ani není padouch, jen nešťastný a zlomený člověk. Pokusil se změnit osud blízké osoby, odporoval sudičkám určujícím od kolébky naše osudy. Ale Pýthie se nenechala ošálit - on i osoby jím milované získaly jen krátký odklad . . .

Vybavují se mi slova Jindry Plise, flegmatického bručouna, který mě kdysi dávno jako detektivního zelenáče zaučoval: "Nic jako dobrodružství neexistuje, mladej. Dobrodružství je jen průser, který nakonec dobře dopadl."

martisko3
27.08.2021 5 z 5

Výborné, napínavé do posledních stran. A pachatelův důvod k únosu? Brrr. Těžko se na únosce zlobit...

Babo
01.08.2021 4 z 5

První kniha od. M. Goffy a dá se . Není to žádný krvák,hory mrtvol,zběsilé honičky ,pachatel psychopat.
Spíš příběh zoufalství ,zmařených nadějí na normální život. Jistě si od autora přečtu i další knihu.

Reacher
13.06.2021 5 z 5

Mikův bývalý parťák unese dítě a je na cestě za svojí pomstou. Vzhledem k tomu, že byl policistou, ví jak se během toho vyhýbat dopadení. Je dostatečně inteligentní a obratný manipulátor a zřejmě dosáhne svého cíle.
Opět čtivá kniha, příběh se řítí do finále a čtenáře určitě nečeká žádná nuda. MG nezklamal a to znamená, že mohu knihu s klidným srdcem doporučit dále.

ZuK1
01.06.2021 5 z 5

Další výborné pokračování série Miko Syrový, tentokrát hodně emotivní ...

čef
14.05.2021 5 z 5

Miko opět řeší problém svého bývalého parťáka a je přitom patřičně rozerván. Oproti předchozím příběhům se mi zdá, že je zde více různých textových výpomocí, aby to vyšlo na celou knihu. Napětí také trochu vyprchalo a tak příběh podle mne spadl do dobrého průměru. No nic, budu dále v sérii pokračovat a doufat, že se vše opět ještě zlepší.

99jana99
02.04.2021 5 z 5

Martin Goffa prostě umí. Kniha napsaná tak, že mé největší sympatie patří únosci, pro jehož počínání mám pochopení....??? A pak Miko Syrový, ten mě taky baví.

Harmonika_one
30.03.2021 5 z 5

Majstrštyk. Wow, prostě wow.
Neskutečně emotivní a silné čtení. Právě jsem dočetla a nemám slov, jak silný pocit ve mě zůstal a jen tak neodezní. Tenhle díl si budu pamatovat hodně, hodně dlouho. Bravurně psychologicky vykreslená postava pachatele. Gradace děje, kdy v závěru napětím ani nedýcháte.
Laťka neskutečně vysoko, překoná ji autor dalšími díly v sérii? Už teď jsem zvědavá...

Jiparis
09.03.2021 5 z 5

Únos dítěte je vždy téma, které mě uvádí do varu. Tady ale nejde o výkupné, ale snahu o to, aby ten, kdo jednal neuvážlivě a necitlivě, pocítil alespoň zčásti bolest, kterou způsobil jiným. Je to složité a výjimečně jsem s únoscem i soucítila. Působivě napsané, nutí k zamyšlení.

EvikU.
24.02.2021 5 z 5

(SPOILER) To byla pánové jízda. Děsně mě kniha bavila. Místy mi bylo i špatně při představě, že by mi někdo takhle sebral ze školky dceru, že ji doma týráme. A mně by ani nedali možnost vyjádření. Děti padají hodně a hodně zkrz blbnutí mají modřin. Chápala jsem ale i učitelky a doktorku. Je to vždy úhel pohledu. Opravdu silný příběh skvěle provedený, místy jsem snad ani nedýchala při čtení. Skvělý autor. Doporučuji.

ElleNora
24.01.2021 3 z 5

Má první přečtená kniha od autora, ale přečetla jsem ji za pár dnů. Tématem je tady únos dítěte, ale zároveň se řeší, jak moc se člověk může změnit, když si projde peklem. Jsem zvyklá spíš na vraždy a neznámého pachatele, takže aspoň byla tato detektivka trošku jiná.

yonda
23.01.2021 4 z 5

Opět velmi čtivé. S každou další knihou se dozvídám něco víc o práci kriminalistů, to mě baví. Samozřejmě už mám připravenou ,,Štvanici".

cucik14
21.01.2021 5 z 5

Opět skvělé. Kniha, která vás nutí číst, dokud se nedostanete k poslední stránce.
I když jde o smutné téma, tak Berta v lecčem chápu a bylo mi ho spíš líto. V jediné chvíli se mu zhroutil celý svět a na ničem mu už nezáleželo.

akcive11
26.12.2020 5 z 5

Velmi silný a emotivní příběh, z kterého vás zamrazí.

Paulmain
18.11.2020 5 z 5

Opět výborná kniha. Tentokrát trochu temnější než předchozí díly a zdálo se mi, že trochu ubylo mých oblíbených vtipných hlášek, ale asi to bude tím, že téma knihy (únos dítěte) je samo o sobě velmi smutné. V tomto díle musím obzvlášť ocenit vykreslení myšlenkových pochodů a motivace chování hlavních postav. Miko v podstatě nemá jinou možnost se chovat tak, jak se choval, zato chování únosce je popsáno tak uvěřitelně, že i přes odsouzeníhodný čin mu čtenář rozumí a docela i jeho chování chápe. Kniha skvěle graduje a ani na konci nesklouzává k nějakému patosu a děj zůstává uvěřitelný.

Brembelik745
24.09.2020 5 z 5

Skvělý díl. Sice knihy o únosech a o dětech moc nevyhledávám, ale tento díl byl jiný. Velmi emotivní, čtivý a opět s miláčkem Mikem. Do poslední stránky nikdo netušil jak to celé dopadne... A počínání Berta někdy člověk prostě z lidského hlediska chápal.... Těším se na další díl...

viva71
01.07.2020 4 z 5

Opět skvělé čtení. Několik zvratů a stoupající napětí na pozadí velkého lidského neštěstí. Autora zařazuji do svých oblíbených.

janina66
23.05.2020 5 z 5

Tak tento díl mě teda dostal. Velice emotivní případ. To co se stalo Bertovi, opravdu smutné a nedivím se jeho pohnutkám co udělal. Miko zas byl úžasný. Četla jsem až po Štvanici. Takže obě knihy řadím jako top v serii Miko.

TaLu
12.04.2020 5 z 5

V poutavém příběhu tentokráte hlavní hrdina Miko sáhne na dno svých psychických sil, když dojde k vyšetřování případu uneseného dítěte, z kterého je obviněn jeho bývalý kolega. Hezké vzpomínky střídají nemilosrdná fakta přítomnosti. Opět jsem obdivovala lidskost a opravdovost i hlubokou znalost prostředí. Jak to ten Miko dělá, že se vždycky k něčemu připlete ? Jen tak dál, ať máme možnost číst další a další případy.

harena
27.03.2020 5 z 5

Tentokrát jde o hodně silný příběh. Už z anotace víme, že jde o unesené dítě a zcela nepochopitelně je únoscem bývalý kolega Mika - přítel Bert. Všechny únosce dětí nenávidím, ale Berta chápu. Nesouhlasím s ním, odsuzuji ho, ale zároveň i chápu. Je děsivé a nespravedlivé, co musel prožít. Dítě v mlze je opravdu mistrovsky napsané, příběh plný napětí, strachu a emocí. Pane Martine Goffo, opět b r a v o.

"Ten systém je nastaven tak, že pokud například učitelka ve škole nebo lékařka získá podezření, že by dítě mohlo být týráno..."Posunkem ruky zarazil muže, který se už zase nadechoval k protestům. "Jde jen o jejich podezření, ale oni mají povinnost okamžitě tuto skutečnost hlásit na Orgán sociálně-právní ochrany dětí, což ty dámy také včera udělaly. Ony nemají co zjišťovat okolnosti, to už je práce úředníků z OSPOD. Ti pak podávají podnět k onomu předběžnému opatření. A tak to také včera proběhlo, jak už jsem říkal, lege artis. Učitelky s lékařkou splnily svou povinnost, OSPOD vše prověřil a soud....."

"Nikdo nic neprověřoval, pane doktore. Nikdo nemluvil ani se mnou ani s tchýní, prostě jsme ráno dali malou do školky, a když jsme si ji odpoledne chtěli vyzvednout, už tam nebyla!"

"Ale soud o nás nic neví! Soud nevěděl ani to, že existuje nějaká Natálie Bertovská, dokud se to nedozvěděl ze zprávy někoho, kdo se vysral na jakékoliv ověřování a jen tak od stolu ......"