Bez těla

Bez těla https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194857/bmid_bez-tela-6nu-194857.jpg 4 439 138

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu. Jedinou stopou je zmatené svědectví umírajícího muže, které však namísto odpovědí nabízí jen spoustu otazníků…... celý text

Olous1
31.08.2019 5 z 5

Tak tato řada s detektivem Milo Syrový mě bude bavit.První díl v knihovně neměli, tak jsem sáhla po druhém a jsem moc milé překvapená. Moc se mi to líbilo a doporučuji.

TaLu
16.08.2019 5 z 5

Miko se nám vrátil mezi policisty. A hned se místo nenáročného vyšetřování vykradeného bytu ocitl i s novým parťákem uprostřed zamotaného a nejasného případu. Jde o vraždu? Nebo se jim to všechno jen zdá? Autor mě zaujal již v prvním díle a ani v této knize tomu nebylo jinak. Nakouknutí do zákulisí policie, kde 99 % práce znamená papírování a překonávání zastaralé techniky, se mi moc líbilo a bylo naprosto uvěřitelné. Doporučím ráda. Ze stránek sice netečou potoky krve, ale přesto jsem se těšila na každou chvíli s touto partou. Slovní přestřelky mezi kolegy zvyšují hodnocení.

Makii
12.07.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, dalo se to číst :) Zajímavé postřehy, jak to (asi) chodí u policie, ale zase si myslím, že úplně každý administrativní krok by nemusel být vysvětlován. Ale čte se to velmi dobře. Oproti prvnímu dílu ubylo i překlepů a chyb, díky za to.

Modrina
10.07.2019 5 z 5

Už první Mikův příběh se mi hodně líbil, tenhle mě přímo nadchnul. Velmi pěkné, psáno velmi čtivě, dokonce vydáno s minimem gramatických chyb, což je v posledních letech opravdu výjimka. Lakonické vtípky "na půl huby" mě prostě baví. :) Velmi doporučuji k přečtení, jsem zvědavá na další.

Pavel83
02.07.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o trochu více než první. Velice pěkně psané. Těším se na další díly tohoto autora.

Swaii
01.07.2019 4 z 5

nadprůměrná současná česká detektivka...styl připomíná Dominika Dána, těším se na další...skvělé letní čtení

Vesina
26.06.2019 4 z 5

Chvíli trvalo, než se to rozjelo, ale nakonec super počteníčko !!

Dopi70
06.06.2019 5 z 5

Parádní detektivka, přečtená jedním dechem, kde se člověk navíc i hodně dozví o skutečné policejní práci v Česku a není to vycucané z prstu, i když případ je samozřejmě fikce. Dále oceňuji, že hlavní hrdina není neomylný, nezranitelný a neunavitelný nadčlověk, a že pracuje týmově, což je v dnešní detektivní literatuře spíše výjimečný případ.

Dela111
06.06.2019 4 z 5

V tomto díle se Miko vrací zpět k policii a je to šťastný tah. Autor má s touto prací bohaté zkušenosti a nechat hlavního hrdinu v zastavárně by tak byla škoda.
Příběh je dobře vymyšlený. Vyšetřovat vraždu, kde chybí tělo, navíc na oddělení zabývajícím se krádežemi, není jen tak...
Svižné, poutavé, přečteno na jeden zátah. Jediné co mi nedělá dobře, je to zdůrazňování různých protislužeb, přemýšlení jak zákon dodržet, jen ho tak trochu obejít... Já to autorovi věřím, jen mi tím bere zbytek iluzí... ;-).

Kerberos
14.05.2019 5 z 5

Popravdě české detektivky moc nečtu,ale asi to změním.Goffa píše velmi čtivě ,uvěřitelně,žádné konstrukce.Myslím,že jsem si našla českého Dominika Dána .

Joyce24
11.05.2019 5 z 5

Zase jednou čtivá česká detektivka. Natolik jsem se do knížky začetla, že druhou polovinu jsem dala téměř na jeden zátah. Určitě si přečtu i další příběhy tohoto autora a řadím si ho mezi oblíbené.

Reacher
10.05.2019 5 z 5

Konečně česká detektivka, kde autor ví o čem píše. Policisté tu nejsou vykreslení jako bájní tvorové, kteří nepijí, vždy vědí co mají dělat a nikdy nechybují.
Autor píše hodně realisticky a nenápadně, ale zároveň čtivě. Přesně tak je pojata i tato kniha. Případ, který zdánlivě vlastně ani není případem (alespoň na první pohled), se rozmotává pomalu, je prost všech laciných efektů, které mají tak rádi módní spisovatelé detektivek.
Za mě naprostá spokojenost.

Frenkis
03.04.2019

První kniha od tohoho autora se mě do rukou dostala náhodou. A velmi mile překvapil. Dá se srovnat se zahraničními autory, kdy velmi poutavě popisuje vraždu a také samotný život vyšetřovatele. Často jsem měl pocit že nečtu českého autora a vyšetřování se odehrává v Praze. Doporučuji přečíst.

MedvídekJů
24.03.2019 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že na to, že to byla kniha od českého autora, tak měla všechno, co má správná detektivka mít. Byla napínavá, zajímavá, dobře se četla, hezky jste se mohli do knihy přenést... Prostě skvělý. Nejvíc mě upřímně z knížky zaujalo, když zloděj Krajka našel v koupelně ležet bezvládné nahé tělo mladého chlapce s obojkem na krku a vodítkem, ale jelikož nechci dělat spoilery, tak si zbytek přečtěte sami.
Knížku určitě doporučuji!

ivoiro
21.03.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha českého autora.

Linda007
20.03.2019 5 z 5

Čtivé, zajímavé a hlavně oceňuji,že hlavní hrdina není alkoholik, jako to teď v každé krimi bývá. Zajímavé jsou i Pražské reálie. Na českého autora super.

Mergirus
28.02.2019 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tohoto autora prostě žeru. Líbí se mi jeho styl vyprávění, a kupodivu i samotné případy, byť nejsou nijak veselé. Prosím, jen tak dál, pište další a další knížky.

Zlatinka.Emilly
26.02.2019 2 z 5

Mě se to nelíbilo a už vůbec bych to nenazvala krimithrillerem. Takový nic neříkající vyšetřování, které ke konci trochu vygradovalo a docela zvláštně skončilo. Vůbec nemám ráda styl, kterým byla tato kniha napsaná. Trapné výrazy a důkladné popisování nedůležitých okolností mě prostě nenadchnou. Přečetla jsem do Výzvy a tak dávám dva bodíky za tu možnost, splnit si úkol.

i.stefany
03.02.2019 5 z 5

Výborná česká detektivka z prostředí současné Prahy. Svižně, velmi čtivě a uvěřitelně popsaná práce policie s přirozenými dialogy, vtipnými hláškami, přesně tak, jak to v životě chodí. Moc dobrá práce.

LaCoccinelle
13.01.2019 5 z 5

Super knížka, skvěle se čte. Moje první knížka od Goffy, ale určitě ne poslední.

Praha české detektivky

Martin Goffa