Bez těla

Bez těla https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194857/bmid_bez-tela-6nu-194857.jpg 4 439 138

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu. Jedinou stopou je zmatené svědectví umírajícího muže, které však namísto odpovědí nabízí jen spoustu otazníků…... celý text

Paulmain
31.07.2020 5 z 5

Další paráda od M. Goffy. Třetí kniha a opět jsem nadšený. Vypadá to, že se nějakou dobu nebudu muset vracet k severským detektivkám a zůstanu pěkně doma v Čechách :-) Příběh reálný a uvěřitelný, postavy jakbysmet. Líbí se mi styl, kterým je kniha napsána a vyloženě mě baví ty občasné nenápadné vtípky a hlášky. Honem na další díl...

wooloong
19.07.2020 5 z 5

Příjemně psaná detektivka ze současné Prahy. Takové Případy 1. oddělení v záplavě kriminálních seriálů plných sériových vrahů, děsně cool drsných vyšetřovatelek a na hranici uvěřitelnosti nadsazených příběhů.

ZuK1
12.07.2020 5 z 5

Čtivé, vtipné, reálné a uvěřitelné ... (bez „nesmrtelných“ akčních hrdinů a potoků krve). Druhé pokračování série se mi líbilo ještě víc, než Muž s unavenýma očima.

viva71
19.06.2020 4 z 5

České prostředí a typické charaktery, jsou mi přece jen bližší, než severské či americké. Když se k tomu přidá zajímavá zápletka a svižné dialogy, tak je zaděláno na úspěšnou detektivku. Moc dobře se četla.

Han-nah
31.05.2020 5 z 5

Dobrá detektivka. Líbí se mi, že v ději knížky autor popisuje i osobní život vyšetřovatelů, protože jejich náplň práce velice ovlivňuje jejich rodinu a přátele.

Marley_Kid
12.05.2020 5 z 5

Milujem kriminálny seriál Případy prvního oddělení a bola škoda, že tak skoro skončil, ale českú detektívku ako knihu som čítal teraz po prvýkrát. A bolo to super! Sarkastický policajt z Moravy s nie úplne usporiadaným životom, mladý parťák na rovnakej vlne, šéf, informátori a ružová Škoda Ibalgin - tak jednoduché a prosté a tak dobre to fungovalo. Zaujímavé čítanie bez zbytočných opisov, odsýpalo to rýchlo, pri čítaní sa dali presne vybaviť konkrétne miesta v Prahe, ktoré autor opisuje... a jedna veľmi vzácna vec na záver - realistickosť a uveriteľnosť prípadu (ok, možno až na posledné dve strany), ktorá mi po viacerých "ťažkých" detektívkach a thrilleroch dobre padla. Asi mám nového obľúbeného autora. A s pánom Syrovým by som pokojne zašiel na piv... víno.

miloslav0399
07.05.2020 5 z 5

Vynikající detektivka, jsem moc rád, že jsem na M. Goffu narazil. Už dávno se mi nestalo, že si při debatě vyšteřovatelů říkám: "...ale co když..." a ono totéž následuje v dalším odstavci. A pak si řeknu: "no jo, jenže..." a on to vzápětí řekne i detektiv. Logické, bez potřeby šokovat, zřejmě hodně podobné skutečnosti. Doporučuji!

Wabinka
20.04.2020 4 z 5

Dobrá čtivá detektivka a navíc od českého autora. Doporučuji.

knihomoli
13.04.2020 4 z 5

čtivá oddechovka

Nymfadora.T.
27.03.2020 4 z 5

Tak jo, další autor, který si mě získal...čte se pěkně , budu shánět další.

Hartlik
12.02.2020 3 z 5

Oddechova detektivka

janina66
30.01.2020 5 z 5

Super česká detektivka. Velice čtivá, napínavá, i když bez (zatím) žádné mrtvoly. Miko i Tony mi byli moc sympatičtí. Také jsem nejprve četla tento 2.díl.(byl k dispozici v knihovně). Teď se chystám na první. Už se těším.

EvikU.
28.01.2020 5 z 5

Mě se líbila moc. Bavilo mě na tom i to, že je to česká detektivka. A byla hezky napsaná. Nechybělo napětí. Sice jsem četla nejdřív druhý díl, ale asi to ničemu nevadí. Líbilo se mi i to, že nemusí být 10 mrtvých v detektivce, aby byla čtivá. Fakt super a hlavního hrdinu jsem si taky oblibila.

francouz
28.12.2019 5 z 5

Díky databázi jsem objevil dalšího nadějného domácího autora. Ano je to tvůrce zajímavě posklaádaného příběhu s hlavním hrdinou, který se tak nějak nepáře s tím jak by to mělo být, hlavně když to přinese výsledek.
Líbí se mě ta Mikova zarputilost a to jak jde za cílem. Prostě se s tím moc nemaže a tak jako správný polda věří na své instinkty.
Což je někdy daleko důležitější, než to co se tváří naprosto jasně a vypadá, že ani jinak to být nemůže. S tím se hlavní hrdina rozhodně nesmíří, i když to dlouho vypadá, že o žádnou vraždu přece jít nemohlo...

MišuleP
27.12.2019 5 z 5

Druhý příběh opět super.
Kriminálky jsou psané poutavým příběhem: Určitě přečtu další díly.

harena
24.10.2019 5 z 5

Druhý díl ještě lepší, než první. Vítaný odpočinek od zahraničních kriminálek, sympatický detektiv Miko s neméně sympatickým novým kolegou, čtivá detektivka bez krvavých brutalit. V anotaci nám prozradí, o co v příběhu jde, takže já můžu jen doporučit a těšit se na další díly.

Lenka.Vílka
14.10.2019 5 z 5

"Welcome To The Jungle - Guns N' Roses"

Miko se nám vrátil k policii. Ale ne na vraždy. To, pro rohatýho, fakt ne. A dostal nového parťáka. Nějaký šperky prej. Premiéra s ním. (V ten moment je trochu ku škodě anotace. Protože každý ví, že v té koupelně byla mrtvola, jenom zloděj nám to zatají a prchá z místa činu.). Takže skutečně to začne nalezením onoho zloděje (jak je v anotaci). A prej žádný vraždy a mrtvoly! Ha, ha, to tak. Ale vlastně. Je vražda, když není tělo? Proto se mi líbilo ono zpětné vyprávění poznatelné z vsuvek. Stejně tak se mi libila celá kniha. Jako první díl. Doporučuji.

Občas si ráda odpočinu u detektivek, které nejsou komplikované až na půdu. A jsem v šoku, že to lze najít u českého autora. Příjemné zjištění.

Navíc je tady ono službičkování a různé věcí (i z minula) popsané v praxi, ne pohledem zvenčí jako v předchozím díle. Navíc díky novému parťákovi to nezní tak násilně, všechno to vypravování a popisy. Což nemusí každého bavit. Ale mě jo, tak se sobecky zeptám: "A co mě do toho?!"

Dodám, že jsem četla první vydání, kde se mi obálka opět líbí víc než druhého vydání, tak dobře za to ;)

babystar
23.09.2019 5 z 5

Druhý díl série se mi líbil víc než první. Bylo zajímavé sledovat, jak Miko a Tony vlastně z ničeho díky svému důvtipu "vydupali" případ a vlastně nechtěně vyřešili vraždu. Bylo to fakt napínavé a jsem zvědavá na další pokračování.

Lotka
07.09.2019 5 z 5

Není co vytknout, kniha si zaslouží jen slova chvály. Hlavní hrdina si mě naprosto získal. Svižné, vtipné, napínavé, cynické, sarkastické, smutné...má to v sobě skryté všechno.

janastok
06.09.2019 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Hlavní hrdina sympaťák, žádný nesmrtelný superman. Vtipné, trochu jak moderní ,,Hříšní lidé města pražského". Těším se na další díly.

Praha české detektivky

Martin Goffa