Bez těla

Bez těla https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194857/bmid_bez-tela-6nu-194857.jpg 4 439 138

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu. Jedinou stopou je zmatené svědectví umírajícího muže, které však namísto odpovědí nabízí jen spoustu otazníků…... celý text

Misute603
15.06.2021 1 z 5

Musím uznat,že knížka byla místy vtipně napsaná.. ale jinak mi moc nebavila.
Znovu bych si ji určitě neprecetla.

Daenerys
27.05.2021 5 z 5

Vynikající detektivka! Podáno velmi čtivě, uvěřitelně a navíc s vtipem. Rozhodně sáhnu po další a autora si přidávám do oblíbených.

martisko3
18.05.2021 5 z 5

Lepší než první díl, hlavní hrdina sympaťák, vtipné dialogy, náhled do prostředí české policie, velmi čtivé.

Rhodopis
29.04.2021 3 z 5

Druhá knížka od MG se mi četla lépe a příběh byl zajímavý.

čef
21.04.2021 5 z 5

Další díl série o detektivu Syrovém se podle mne opět zdařil. Znovu z něj dýchá znalost prostředí a zápletka příběhu je také pěkně zamotaná. Soukromý život detektiva je sice přítomen, ale v nepřehnaném počtu stránek. Autor píše lehce, vtipně a přitažlivě - jen tak dál.

Harmonika_one
20.03.2021 5 z 5

Výborně napsaná česká detektivka. Čtivé od první stránky, současně do poslední chvíle nevíte, kudy se bude vyšetřování ubírat a jak to celé dopadne. Líbí se mi autorův styl psaní - poutavé, bez zbytečné omáčky, a ač se některé pasáže nečtou snadno, nejsou tam za účelem šokovat, nakopak mají svůj důvod pro vývoj děje. Plusem je české prostředí, vzhled do práce policie, realističnost, uvěřitelnost. Lidský hlavní hrdina. V tomto díle mě zaujala humorná složka, sarkasmus, cynismus. Doporučuji. Líbilo se mi víc, než první díl, autor si mě definitivně získal - řadím ho na seznam svých oblíbených.

99jana99
12.03.2021 5 z 5

Opět dobrá detektivka Martina Goffy, jeho knihy mě zatím baví. Mají vtip, napětí, nejsou plné krve, přesto vás čeká překvapení.

ajasin
08.03.2021 4 z 5

Výborná odpočinková četba. Napětí, humor, svižný děj. V mém případě naprostá spokojenost.

David61
11.12.2020 4 z 5

Ještě o kousek lepší než "první díl" a opět zasazeno do pro mě známého prostředí hlavního města. Autor ví o čem píše a je to znát. Téměř jako zkušený spisovatel detektivek má Goffa talent čtenáře dostatečně a dlouho napínat co se to vlastně stalo. Nechybí ani občasný humor pro "odlehčení" a jakási romantická linka, které vhodně doplňují celý příběh. Dám si tak dvě až tři knihy žánrovou pauzu, ale určitě se ke Goffovi alias Syrovému vrátím. Rozhodně doporučuji.

Papik.21
19.11.2020 4 z 5

Děj se odehrává v Praze. Kniha se četla hodně dobře, a to i přesto, že se mi nelíbilo uspořádání některých odstavců. Pokud autor píše ze svých zkušeností a moc nezveličuje či nezmenšuje, pak kromě zajímavého případu kniha poskytne náhled do práce české policie.

ivka67
15.11.2020 4 z 5

Dobrá česká detektivka

yonda
15.11.2020 5 z 5

Detektivka která člověka chytí a musí jí rychle dočíst. Nepříjemná představa, že se kolem nás takové věci opravdu dějí.

cucik14
25.10.2020 5 z 5

Velmi zdařilá detektivka. Neotřelý děj a některé pasáže vtipné :) Velmi se mi líbí autorův styl psaní, byla to má první , ale určitě ne poslední jeho kniha.

akcive11
22.09.2020 5 z 5

Opět skvělý příběh! Goffa je záruka dobrého čtení.

Greenfingers
13.09.2020 4 z 5

Miko Syrový je má krevní skupina. Na nic si nehraje, dělá si svou rutinní práci kriminalisty zabývajícího se majetkovou trestnou činností a občas se přimotá i k nějakému tomu hrdelnímu zločinu.
Román Bez těla vykazuje všechny znaky dobré detektivky, ostatně tak jak jsem již u autora zvyklý.

Chesterton
10.09.2020 3 z 5

Četlo se to samo, bylo to vtipné, jazyk moc fajn a neotřelé asi do poloviny. Pak začne přibývat vata a celek vyzní hodně do ztracena.
Detektivka to rozhodně není natož nejlepší česká 21. století, jak tvrdí přebal, který navíc vyzradil mnoho podstatného.
Thriller s detektivní zápletkou už vůbec ne. Snad román ze zákulisí policie? A příště bude líp?

daja51
21.08.2020 5 z 5

Další kniha tohoto autora a opět velká spokojnost - moc dobře se to četlo, vyhovoval mně způsob humoru, který se prolínal celým příběhem - doporučuji.

ctenarkaEva
15.08.2020 5 z 5

Příjemná česká detektivka se sympatickým vyšetřovatelem.

Brembelik745
08.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Nemám v oblibě české detektivky, ale autor píše vážně poutavě, svižně, bez zbytečných omáček a s vtipem. Opravdu doporučují. Zajímavý příběh o vraždě bez těla....

Eicherik
06.08.2020 5 z 5

Hodně zajímavý případ. Bez těla je opět uvěřitelná detektivka se sympatickým hrdinou. Celý koncept příběhu je netradiční, což přidává na zajímavosti a dokonce v něm nepostrádám ani nějakou tu osobní linku hlavní postavy. Opět musím pochválit humornou složku, která mi velmi sedí. Druhý díl hodnotím jako první vrchol této série a už se těším na ten třetí.
Citát: "Zrovna jsem si říkal, že se naložím do vany."
"Jo? Tak jdeme," řekla a vzala mě za ruku.
"To myslíš vážně?"
"Proč ne? Vejdeme se tam oba?"
"Ale jo," přikývl jsem, "když tak se nějak zasuneme..."
Úkosem se na mě podívala a pak se smíchem jakoby nevěřícně zavrtěla hlavou.
"Máš nějaké svíčky?" chtěla vědět.
"Ne, ale mám baterku. Proč?"

Praha české detektivky

Martin Goffa