Bez těla

Bez těla https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194857/bmid_bez-tela-6nu-194857.jpg 4 439 138

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu. Jedinou stopou je zmatené svědectví umírajícího muže, které však namísto odpovědí nabízí jen spoustu otazníků…... celý text

Vilma232
19.01.2023 4 z 5

Naposloucháno. Zase výborná interpretace a napínavá zápletka. Autor umí velice věrohodně a s humorem podat průběh policejní práce. Asi se ze mě stala fanynka.

adoli
07.01.2023 4 z 5

Dobré čtení. Případ byl jiný, napínavý, kniha se dobře četla. Je znát, že autor má zkušenosti. Je zde dobře popsána ta mravenčí práce, kterou musí policisté při vyšetřování vykonat.

4xbabča
30.12.2022 5 z 5

Další detektivní příběh tentokrát už opět policisty Mika Syrového, kdy případ známého bytového zloděje přivede vyšetřovatele k podezření z vraždy. Moc dobře napsaný kriminální příběh, který se čte jedním dechem, napínavý je až do samého závěru.

Swissman
10.12.2022 5 z 5

Miko se vrátil z frcu do policejního kanclu a zamotaný případ na sebe nenechal dlouho čekat. Za mě super kniha! Perfektní hlavní hrdina se kterým se dokáži ztotožnit jak v životě, tak v postupech při pátrání.

gossipavlina
04.12.2022 4 z 5

Je to fakt detektivka? Totiž, zločin sám o sobě je nechutný, ale celkově mám ze čtení pocit, že jsem se víc času bavila, než abych byla napnuta. Knize nelze upřít čtivost. Kriminalisté jsou přátelští, že vlastně je sranda nechat se vyslýchat. A úplně nejlepší mezi nimi pracovat. Ale ne s nimi žít. Té zábavy
na mě ale asi už bylo moc.
Je to spíš taková oddechovka. Nicméně, celkově je příběh dobře propracovaný, všechno do sebe logicky zapadá.

hanzmb
28.10.2022 5 z 5

Obrovský skok proti 1.dílu, který byl takový povrchní, šedivý. Nešla mi proto do hlavy ta přirovnání s Dánem. A stačilo málo - vrátit Mika do řad policie a pustit informace z jeho soukromí a rázem už to srovnání s Dánem začíná být logičtější. Ale nutno přiznat, že pořád srovnáním prvních 2 knih autorů, ta kvalita na Slovensku je mnohem větší. Ale už to jiskří a moc se těším na další díly. Jen nevím, ke kolika vraždám se z pozice oddělení rozkrádaček může ještě dostat. Přitom postavy šéfa i parťáka jsou moc dobře udělané.

Marcik7
29.09.2022 4 z 5

Líbila se mi, trošku srovnávám s Dominikem Dánem - tohle bylo trochu lehčí, ale odsejpalo to hezky, doporučuji.

mimi55
26.09.2022 2 z 5

Nuda, myslela jsem, že další díl bude lepší. Víc už zkoušet nebudu.

Janadvorackova
29.06.2022 4 z 5

Aáá, tak tohle šlo. Čorkař vybere byt a v koupelně vidí něco divného. Něco, co ho vyděsí.
Co to asi je?
Copak se s ním pak stane?
A kam ukradené předměty policii dovedou?
To se line celým příběhem, plus nějaké ty techtle a přátelské pitky, sonda do podsvětí a rizikové kontakty... Jo, líbilo.

kopeceli
05.05.2022 5 z 5

Čtivá, poutavá detektivka se zdravou porcí napětí. A mimoto humor! Tak ten mě po celou knihu dostával, protože jsem četla kudy jsem chodila, smála jsem se i v autobusu, asi jsem přišla o dobrou pověst.

Johny_H.
10.04.2022 5 z 5

Oproti předchozímu dílu naprostá paráda. Není zde jediné hluché místo snad budou všechny knihy z této série stejně skvělé.

Nuttelka
08.02.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Miko boduje a takovým stylem, že bych se s ním i ráda osobně seznámila :-)))
Opět jsem se chytla od samého začátku a skvělý Martin Preiss se postaral o to, abych se ani jednu sekundu nenudila. Hlavně mě baví, jak všichni společně spolupracují a nehází si klacky pod nohy, jak se u některých detektivek stalo zvykem... No, každopádně jdu na další díl :-)

Makůvka
22.01.2022 5 z 5

Opět moc pěkná česká detektivka. I když za mě o trošku lepší knížka, než předchozí díl. Hlavní hrdina, sympatický vyšetřovatel bez superschopností, který si žije i svůj soukromý život. I když je to tentokrát případ bez těla, ale dobře zpracovaná a popsána práce při vyšetřování s prvky lehkého humoru.

Iki1
19.12.2021 4 z 5

Z knihy je při čtení znát jazyková lehkost a humorný nadhled. Tahle detektivka je prostě zdařilá, krásně se mi četla, i když občas mě unavilo přehazování případu. ale budiž. Je znát, že autor je z oboru (hlášky prostě sedí, ví, jak se týmově pracuje...). Zaujaly mě i reálie a potěšil děj bez potoků krve a bůhví kolika vražd.

evelýny
02.11.2021 5 z 5

Stáhli jsme okýnka a vnitřek vozu zaplavila hudba, zpěv, smích. Výkřiky, nabídky a poptávky. Přeběhl mi mráz po zádech a nezvladatelně jsem se otřásl." (noční Praha)

Pakliže má být thrillerem kniha, která má u čtenáře vzbudit silné emoce a napětí, pak vězte: příběhy Martina Goffy to splňují. Ale nečekejte žádnou brutalitu s potoky krve a šílencem v zádech. Jemu stačí kvalitní čeština s příměsí cynismu, sarkasmu, s kapkou nostalgie. To vše okoření vtipnými hláškami, nadhledem, který uzemní logickou analýzou. Spolupráce a policajtská čest je samozřejmostí. Kvalitní láhev vína katalyzátorem.
Martin Goffa je mistr psychologické sondy do mozku kriminalisty.
Ve svých příbězích vám s lehkostí sobě vlastní naservíruje i vraždu. A vězte, to dokáže i bez těla oběti.

,,Když my měli Velkomoravskou říši, tak vy tady jste ještě chrápali s prasaty v jednom pelechu."

P.S.: A můj pragocentrismus se dostal do velmi hlubokého tunelu... :-)))

Audiokniha: ironicky sarkasticky vynikající Martin Preiss, přidruženě Libor Hruška

iveta3689
09.10.2021 4 z 5

Čistokrevná detektivka, s uvěřitelnými postavami a dějem. Hlavní hrdina není žádný superman s nadpřirozenými schopnosti a navíc pracuje celkem v mezích zákona. To bylo hodně příjemné překvapení mezi ostatními knihami.

jaroiva
21.09.2021 5 z 5

Uff, tohle byla jízda, série se prostě pěkně rozjela.
Pořád ještě u mě vede z Goffových knih Vánoční zpověď, ale tahle kniha je hodně realistická. Hned jsem si vzpomněla na film Mandragora.
Co, že je za další díl na řadě? :)
Teď nevím, jestli pokračovat s Vrázem nebo s Mikem.

Jaruš7
10.08.2021 4 z 5

Opět téma z pražského podhoubí zločinnosti.
Obraz, kdy intuice ve vyšetřování možného zločinu je jen tíživým kamenem svědomí, neboť bez důkaznosti a svědectví je pátráním v níž není šance vyšetřování zpustit.
Iniciativa stran citově dotčených je impulsem , jenž řeší neřešitelné.

Uvěřitelný případ s apelem prognózy.

broskev28
08.08.2021

Pro mě čtivější než první díl, ovšem novodobá pražská galerka opravdu nepotěší. Kde jsou časy rady Vacátka . . .
Zhruba v polovině mě trochu otrávilo opakované „já na bráchu – brácha na mě“ (místo bráchy dosaď oddělení vražd), ale nakonec se to přece jen vyčábřilo. Nostalgie za časy a především za vztahy minulými mě u mužského trochu překvapila, Mikovy víkendové výpravy, hlavně tu kamennou, bych brala jako inspiraci, být Pražačka.
Já jsem si nejvíc vychutnala zácvik nového, mladšího kolegy – chytrý kluk, který jede na podobné vlně jako Miko, mají našlápnuto na skvělý tandem. Výborné hlášky a souhra občas téměř telepatická. Takže se těším na další díl.

jan37
27.07.2021 3 z 5

Jako lepší než první díl ale co ten podivnej závěr na 2 stránkách , honem šup šup uz nevím jak dal tak to nějak ukončim??!!!

Praha české detektivky

Martin Goffa