Bez těla

Bez těla obálka knihy
Mé hodnocení:

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu. Jedinou stopou je zmatené svědectví umírajícího muže, které však namísto odpovědí nabízí jen spoustu otazníků…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194857/bez-tela-HQy-194857.jpg 4.4257

Detektiv Miko Syrový / Mikuláš Syrový 2.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Bez těla

Harmonika_one

Výborně napsaná česká detektivka. Čtivé od první stránky, současně do poslední chvíle nevíte, kudy se bude vyšetřování ubírat a jak to celé dopadne. Líbí se mi autorův styl psaní - poutavé, bez zbytečné omáčky, a ač se některé pasáže nečtou snadno, nejsou tam za účelem šokovat, nakopak mají svůj důvod pro vývoj děje. Plusem je české prostředí, vzhled do práce policie, realističnost, uvěřitelnost. Lidský hlavní hrdina. V tomto díle mě zaujala humorná složka, sarkasmus, cynismus. Doporučuji. Líbilo se mi víc, než první díl, autor si mě definitivně získal - řadím ho na seznam svých oblíbených.

99jana99

Opět dobrá detektivka Martina Goffy, jeho knihy mě zatím baví. Mají vtip, napětí, nejsou plné krve, přesto vás čeká překvapení.

ajasin

Výborná odpočinková četba. Napětí, humor, svižný děj. V mém případě naprostá spokojenost.

David61
11.12.2020

Ještě o kousek lepší než "první díl" a opět zasazeno do pro mě známého prostředí hlavního města. Autor ví o čem píše a je to znát. Téměř jako zkušený spisovatel detektivek má Goffa talent čtenáře dostatečně a dlouho napínat co se to vlastně stalo. Nechybí ani občasný humor pro "odlehčení" a jakási romantická linka, které vhodně doplňují celý příběh. Dám si tak dvě až tři knihy žánrovou pauzu, ale určitě se ke Goffovi alias Syrovému vrátím. Rozhodně doporučuji.

Papik.21
19.11.2020

Děj se odehrává v Praze. Kniha se četla hodně dobře, a to i přesto, že se mi nelíbilo uspořádání některých odstavců. Pokud autor píše ze svých zkušeností a moc nezveličuje či nezmenšuje, pak kromě zajímavého případu kniha poskytne náhled do práce české policie.

ivka67
15.11.2020

Dobrá česká detektivka

yonda
15.11.2020

Detektivka která člověka chytí a musí jí rychle dočíst. Nepříjemná představa, že se kolem nás takové věci opravdu dějí.

cucik14
25.10.2020

Velmi zdařilá detektivka. Neotřelý děj a některé pasáže vtipné :) Velmi se mi líbí autorův styl psaní, byla to má první , ale určitě ne poslední jeho kniha.