Tuhá zima

Tuhá zima https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475031/bmid_tuha-zima-jHd-475031.jpg 4 106 39

Detektiv Martin Juncker série

Kvůli přečinu ve službě je životem ošlehaný, cynický komisař Martin Junckersen, častěji však oslovovaný jako Juncker, z řad kodaňské policie přeložen na malou stanici v provinčním městečku Sandsted. Společně s policejním nováčkem ve výcviku a mladou seržantkou se musí vypořádat s problémy v místním azylovém centru. Zároveň pečuje o svého stárnoucího otce trpícího demencí, s nímž měl odjakživa komplikovaný vztah. Když pak na vánočních trzích v centru Kodaně exploduje bomba a Junckerovi je zakázáno zapojit se do vyšetřování, zkušený policista se cítí být na pokraji všeho dění. Ne tak jeho někdejší kolegyně Signe Kristiansenová, která se vydá po stopách domnělého viníka, ale její pátrání záhy skončí ve slepé uličce. Signe však krátce poté obdrží tip, který její vyšetřování zavede na místo, o němž se jí nesnilo ani v nejdivočejších snech…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Vinterland , 2019

santa1212
26.05.2022 4 z 5

Docela dobrý thriller, napínavé vyšetřování teroristického útoku a několika souvisejících zločinů. Sympatičtí vyšetřovatelé, ale nevím jak to říct, přišlo mi to nakonec takové... nedotažené. Několik věcí zůstalo tak trochu neuzavřených nebo nedotazenych, konec trochu zvláštní. Ale určitě nelituju, četlo se mi dobře

SimonaP
11.03.2022 2 z 5

Tak tohle mě nebavilo. Nudný rozvleklý děj, ztrácela jsem se v postavách, asi proto, že jsem se nedokázala soustředit. Škoda času.

goergina
05.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla tak čtivě napsaná, že jsem ji zhltla až do konce, ačkoli mi ta teroristická linka přišla přitažená za vlasy a konec byl fakt divný, Naštvaly mě taky některé nevyřešené a nejasně ukončené části příběhu (znásilnění, rozvod, dementní otec). Myslím, že na tuto knihu rychle zapomenu.

JSmerda
12.02.2022 4 z 5

Kniha byla pro mě paradoxně zajímavá především proto, že nabízí pohled na vypořádání se s integrací migrantů do většinové populace v podmínkách Dánska. V těchto kulisách pak probíhá vyšetřování teroristického útoku a vražd několika dalších osob. Chápu, že problematika migrace nemusí být pro spoustu lidí zajímavá a tak je kniha nudí.
Samotná detektivka se pěkně rozjíždí, ale na konci jí dojdou síly. Závěr je takový uspěchaný a překvapivě přímočarý (bez nějakého velkého aha efektu). Po zdánlivém ukončení vyšetřování se však začnou vynořovat už zbytečné informace a začnou celý příběh posouvat do nových souvislostí (je to otázka posledních cca 30 stran). Tato nadstavba mi přišla naprosto zbytečná a spíše knize ublížila. Kdyby nebylo té nadstavby, tak bych dal i pět hvězdiček.

lucakuca
27.01.2022 1 z 5

Nedočteno. Pouze do strany 94 a prostě mě to neba. Pardon.
Obálka božíiiii.

SilvieSisinka
02.01.2022 5 z 5

Kniha me velice zaujala a hlavně bavila až do konce a to má opravdu hodně stránek.Bylo tam od všeho trochu teroristický útok,uprchlíci,znásilnění,dementní otec.Urcite sáhnu po dalším pokračování.

dlabikk
30.12.2021 2 z 5

Nikdy jsem snad nečetla knihu tak dlouho jako tuto. Zdlouhavé, nezáživné, až mě konec prostě vůbec nezajímal. Já hodně dávám na obálky knih a strašně mě tahle zaujala a tešila jsem se na ní. Nedokážu knihu nedočíst, tak jsem se trápila až do konce :o) 2* za tu obálku.

Zuzulinka
11.12.2021 4 z 5

Kniha byla zajímavá, čtivá. Zároveň napínavá. Doporučuji přečíst.

tami1
09.12.2021 5 z 5

Kniha je velmi aktuální. Téma začlenění uprchlíků, teroristických útoků a návratu bojovníků ISIS je podáno bez příkras a korektního patosu.
Vyšetřovatelé nejsou přehnaně dokonalí a schopní. Pestré charaktery přidávají příběhu na uvěřitelnosti.

FilipHaring
09.12.2021 3 z 5

Mám z tejto knihy zmiešané pocity. Celý dej bol nesmierne napínavý a pútavý. Ale koniec bol uplne zabitý. Ak by sa jednalo o francuzku detektivku tak by som nemal nič proti. Ale k severskej detektivke mi ten koniec nesadol.

astra3
27.11.2021 5 z 5

Mně se kniha líbila. Aktuální téma mladých migrantů a všemocných politiků. Napínavé a čtivé.

Lavender756
01.11.2021 3 z 5

Ze začátku je cítit závan kvalitní detektivky s celkem zajímavými doprovodnými příběhy hlavních hrdinů. Postupně se ale příběh vleče, dialogy, a rozhovory vůbec, ztrácí na kvalitě a postavy pozbývají svoji osobitost. Přichází tak nuda a řada absurdních rozhodnutí a umělé natahování příběhu. Nakonec mě příběh spíše zklamal.

Izu
24.10.2021 4 z 5

Za mě chytrá i když poněkud zdlouhavá detektivka.

ArwenAragorn
03.10.2021 3 z 5

50%
V této části je možný SPOILER:
Signe se nakloní a podrobně zkoumá rozesmátý obličej. Pak se jí zrychlí pulz.
"Co to doprčic..." vyrazí ze sebe.
"Jo, přesně tak."
"Ale to není možný."
"Není, ale vypadá to, že už to tak bude."
"To je naprosto šílený. To je Simon Spangstrup. Ale ten je přece mrtvej, krucinál."
"Tady teda jako mrtvola nevypadá."

Téma knihy není zrovna takové, které bych vyhledávala. Ale je napsána a vymyšlena slušně, je tam napětí a pár fakt dobrých situací, takže nakonec musím říct, že se mi celkem líbila. A Juncker i Signe jsou mi sympatičtí.

Zara
02.10.2021 2 z 5

Koktejl namíchaný z těch nejprofláklejších klišé bez špetky napínavosti, rozvleklý až do nepodařeného konce.
Je útrpné, že se pár severských autorů veze na vlně popularity jejich mnohem kvalitnějších kolegů a soudě dle místních nadšených komentářů se bohužel poveze ještě v několika dalších sériových nepodarcích.....

vera4669
29.09.2021 5 z 5

Tady musím dát jasný plný počet..od začátku mě kniha vtáhla a nepustila, začátek série se opravdu povedl, nechybělo napětí, postavy se mi hodně líbí, Juncker se hned řadí mezi mé top oblíbence, takže budu vyčkávat netrpělivě další díl ..:)

zazvorka
26.09.2021 4 z 5

Autorův styl mi vyhovoval, čtení plynulo rychle. Zápletka (teroristé, azylanti a s tím související vraždy) nepatří mezi ty, které vyhledávám, předpokládám však, že bude další díl a téma se změní. Na knížku nahlížím jako na rozjezd série, v tom případě hodnotím příznivě - osoby i místa mi vyhovují. Na druhý díl si ráda počkám. Závěrem - tahle knížka se mi z osobních důvodů nečekaně dostala pod kůži. V důsledku vedlejší linky příběhu. Otec hlavního hrdiny trpí demencí, situace je tristní a v dané chvíli těžko zvládnutelná (žádný rozdíl mezi Dánskem a Českem) . Nicméně v poslední kapitole knihy, pokud jsem to tedy správně pochopila, hrdina problém, ehm, vyřeší. Dá se říci, že poslední kapitola nesouvisí s hlavní zápletkou knihy, ale zapůsobila na mne více.

Pípasek
29.08.2021 5 z 5

Tak toto bylo něco. Velmi dobře napsaná kniha zachycující surrealisticky životy hlavních protagonistů (nevěra, znásilnění, demence), a jejich boj s nenávistí, rasismem a brutálními vraždami. Odtrhnout se od čtení je opravdu těžké i když kniha je velmi obsáhlá (459 str.)

onyx84
26.08.2021 4 z 5

Příjemné překvapení...hodně aktuální téma dobře zpracovaný...místy zbytečně upovídaný,ale pokud se tu rozjíždí nová série, je potřeba seznámit se...hlavní dvojka sympatická...další díl určitě zkusím...