Láska z Paříže

Láska z Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296036/bmid_laska-z-parize-rBK-296036.jpg 4 290 68

Detektiv lásky série

< 2. díl

Pařížský byt, co zůstal sedmdesát let zavřený. Balíček dopisů, v nichž si milenci slibují věčnou lásku, vůně starého parfému, gramofonová deska s nostalgickým šansonem J´attendrei (Budu na tebe čekat). Tajemství, které čeká, až je někdo odhalí. Tajemství, které čeká na Ruby Millerovou, přijíždějící do Paříže s dvojí misí: 1. zapomenout na čerstvé zklamání v lásce; 2. morálně podpořit kamarádku Harriet, co má samoty už plné zuby. Paříž ji vtáhne do svého kouzla hned první večer a Ruby už ví, že sem nepřijela náhodou. Osud ji zavedl do Paříže, aby odhalila jedno velké rodinné tajemství. Čeká ji klopýtání po pařížských uličkách i bulvárech, pátrání ji zavede až do Provence, ale nakonec je klíčem k záhadě něco úplně obyčejného. Velký plyšový medvěd, který jde do aukce. Co na tom, že se vyvolávací cena vyšplhá na patnáct tisíc euro? Ruby nic nezastaví. Pro lásku by obětovala všechno. Dávní milenci čekali příliš dlouho. Čeká i jedna stará paní s rodinou. Ale je tu i jeden válečný veterán, co celý život čeká na osudový telefonát. Tato magická, romantická komedie (nominována na cenu ROmantic Novel of the Year Award - RONA) pocházející z pera úspěšné spisovatelky Alexandry Potter, je určena všem dívkám a ženám, které kdy snily o zářících světlech Paříže a o lásce, která vydrží po celý život...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kristián Entertainment

Love from Paris , 2015

Evka27
05.02.2019 2 z 5

Námět a příběh mě docela bavil a konec otrávil.

SelenaDemi428
12.01.2019 4 z 5

Kniha byla příjemnou oddechovkou, kterou jsem zrovna během začínajícího zkouškového potřebovala. Když jsem začínala číst, nějak jsem si nevšimla, že je to pokračování mé nejoblíbenější knížky od Alexandry Potter, o to více to pak bylo příjemné překvapení.

terka95
24.09.2018 4 z 5

Druhý díl se opět drží neskutečných náhod, což knize ubírá trochu na kráse..ale líbila se mi, navíc mě příběh z minulosti dojal :) Souhlasím, že rozjezd byl pomalejší a trvalo mi se začíst. Neuvěřitelné je, že ačkoli mě Indie ani Francie nikdy nelákala, po přečtení této dvousérie jsem dostala chuť se o těchto místech dozvědět víc a možná je i navštívit.

Luciska13
07.09.2018 5 z 5

První díl jsem ani nedočetla, ale vzhledem k mé lásce k Paříži jsem druhému dílu dala šanci. Rozhodně nelituji a přemýšlím, že dám druhou šanci i první knize. Byl to opravdu krásný trochu smutný příběh, který mě i prostředím úžasného města lásky chytil za srdce. Mohu jedině doporučit.

romanka26
04.05.2018 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila od A. Potter asi ze všech nejvíce :)

Peetullka
13.03.2018 3 z 5

Velmi příjemná oddechovka. Tato kniha je asi pátá kniha od této autorky a je průměrná. Dle mého názoru Já a pan Darcy je nejlepší.
Pokud si chcete příjemně odpočinout a užít si Paříž a historický milostný příběh , který hlavní hrdina Rudy odhaluje, určitě po této knize sáhněte.

PeťkaW.
07.01.2018 3 z 5

Chvilku po dočtení mě až bolely zuby, jak sladký konec byl ;) Ale není to myšlené jako výtka - vždyť právě kvůli tomu podobné knihy čteme. Každopádně... do půlky knihy jsem se do čtení musela dost nutit. Příběh mě nijak zvlášť nebavil, děj neodsýpal, tempo se vleklo a pozornost poutalo jenom krásné prostředí Paříže. Ale jakmile začala hlavní hrdinka odhalovat víc z tajemství a historie dopisů, zrychlilo se i tempo a děj víc bavil. Někdo tu autorce vyčítal přemíru dějových "náhod", ale s nimi musí člověk u Potter tak nějak počítat. Po knize už určitě znovu nesáhnu a myslím, že má Alexandra v záloze lepší kousky, ale jako opravdu nenáročné čtivo na chvíle, kdy vám chybí romantika a potřebujete trochu té naivity a happyend, je Láska z Paříže trefou do černého.

jaspis
29.12.2017 5 z 5

Oproti prvnímu dílu mnohem lepší!! Alespoň pro mě. Ty dopisy byly nádherné. Škoda, že v dnešní moderní době už se my něžné duše takových věcí užijeme jen v knihách...

AlčaVaca
23.07.2017 5 z 5

Odpočinkové, příjemné čtení.

Severinka
13.07.2017 4 z 5

První kniha, po které jsem od této autorky sáhla. První půlka byla velice průměrná, teprve až potom příběh nabíral obrátky. Ve 3/4 jsem si byla skoro jistá, jak to skončí, no samozřejmě bylo vše jinak ;o). Posledních pár kapitol, kdy příběh gradoval, jsem doslova hltala. Hlavně díky závěru dávám 4 hvězdičky. Ale opravdu se takové věci stávají jen v knihách...

Ereniss
13.06.2017 4 z 5

Takový věci se stávají jenom v knížkách :) Ale není špatné se jednou zasnít a přečíst si o nich.

Želvička13
08.06.2017 3 z 5

Knihy této autorky mi přejdou tak trochu "na jedno brdo", několik jsem jich nedočetla. U téhle mě zaujala anotace a nejvíce se mi líbil ten historický příběh z dopisů, který spolu s atmosférou Paříže tuhle knížku dle mého vytrhl z šedi ostatních autorčiných dílek. Jen tedy na mě bylo těch náhod až moc a závěrečné POZOR SPOILER setkání s Jackem v Paříži už mi přišlo dosti přehnané.

liletka_a
06.05.2017 3 z 5

Podle těch pochvalných komentářů jsou čekala něco víc...Celkem sympatické čtení. Na jedničku to, ale zdaleka nemělo...Tu jsem slupla během dvou dnů, kdežto tuto jsem louskala asi měsíc..ale, asi nemá cenu srovnávat... Líbil se mi dopisový příběh Henryho a Emmanuelle, miluju příběhy z minulosti a jejich byl moc krásný a smutný zároveň... Docela mě štve, že se Ruby celkem hodila i ke Xavierovi.. Mám ráda, když hrdinka má to "spojení" jen s jedním partnerem, tady tedy s Jackem... Je jako pár zbožnuju, tak jsem hltala každou stránku, kterou jim autorka dopřála..:))

sebemi
14.04.2017 5 z 5

Krásná kniha o lásce a ještě z Paříže. Alexandru jsem poznala osobně na autogramiádě a hrozně jí fandím. Milá a skromná paní, která mi knížku nejen podepsala, ale ještě se zajímala, co jiného čtu :)

Ildi
03.04.2017 4 z 5

Neuveriteľné náhodné stretnutia, ktoré sa môžu odohrať iba v knihe :) Celkovo knihu hodnotím ako príjemnú oddychovku.

Pheonix
28.03.2017 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Taková, řekla bych, oddechovka s velmi poutavým příběhem. Byla to má první kniha od této autorky a velmi mile mě překvapila, čekala jsem jen nějakou obyčejnou "romanťárnu". Ze začátku příběh začíná úplně obyčejně v životě trochu ztřeštěné Ruby, ale jak se to celé vyvíjí poté je skvělé, postupně se nám začnou otevírat životy steré sedmdesát let. Já osobně tohle prolínání současnosti, do minulosti mám velmi ráda a určitě to doporučím těm, kteří jsou na tom stejně, lidem kteří rádi čtou o nespravedlivé a komplikované minulosti s trochou toho tajemstvíčka.

StihOMam
14.03.2017 4 z 5

Jak snadno se všechno zamotá a jak snadno se to zase vysvětlí. Ale to, co probíhá mezi tím, se musí vydržet a prožít. Příjemný příběh doladěný nádherným pozadím Francie a okořeněný tajemným, neodhaleným příběhem ještě silnější lásky považuji za nejpříjemnější počin z pera Alexandry.

Ivinka.S
13.03.2017 5 z 5

Krásný příběh :) A taky bylo příjemné, že hlavní hrdinku jsem již znala z předešlé knihy a přesto šlo o úplně nový příběh.

Kniha mě naprosto nadchla, až jsem se po delší době dostala do klasické situace, kdy knihu chci dočíst, ale rozhodně jí dočíst nechci :D

Přiznávám, že knížky Alexandry Potter mám hodně ráda, vždycky těším na novou dávku romantiky, a tahle autorka prostě nezklame :)

knihovnička007
03.03.2017 5 z 5

Miluju Francii, miluju Provence (snad se tam někdy vrátím). Úžasná kniha, čte se skvěle. Od této autorky je to má druhá kniha a určitě ne poslední...
V Paříži jsem zatím nebyla, ale úplně ji vidím před očima, jak knihu čtu :)
Mám ráda romantiku a dobrý nápad a tohle je skvělá kombinace.

Anie94
22.02.2017 5 z 5

Alexandra zase nezklamala. Naprosto brilantní příběh. Jedna z nejlepších knih od ní co jsem četla.

Paříž romantika

Alexandra Potter