Stalker

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220302/stalker-C9I-220302.jpg 4.42503

Detektiv Joona Linna (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Veronika.Lap
včera

Opravdu skvělá kniha, která Vás nepustí až do konce. Skvěle se čte, je napínavá, nevíte kdo je vrah a to mám na kriminálkách ráda. Když jsem si knihu četla večer, přistihla jsem se, že se snad i trochu bojím a to je co říct :) Opravdu povedený kousek.

Vennde
předevčírem

Byla to moje první kniha od autora a musim napsat,že dej byl naprosto super! Az prekvapujici jak moc!
Nicmene pravda take je,pribeh by se dal o dost zkratit. Nektere pasaze jsem cetl jen z povinnosti.

Kniho.mol.ka

Pro mě zatím rozhodně nejlepší "keplerovka"! A jsem strašně ráda, že se na scéně opět objevil i Erik :) Kniha byla tak skvělá, že jsem se bála doma sama :D

Maevie

Stalker patří k tomu lepšímu, co tahle manželsko-spisovatelská dvojice napsala. Ano, některým částem by se dalo vytknout, že jsou trochu přehnané, ale ve srovnání se vším tím vražděním a řezáním se dá jedna či dvě neuvěřitelné honičky lehce zvládnout.

Calibra

Kvalitativně bych Stalkera zařadila někam mezi 2. A 3. díl, kdy byl díl od dílu napínavější a zajímavější. Tady to cítím jako krok zpátky. Dlouho mi trvalo než jsem se začetla a napínavé mi to přišlo až na posledních 150 stranách. Překvapilo mě, že se nám do příběhu vrátil starý známý hypnotizer.

Janchen

V detektivkách vydávaných pod pseudonymem Lars Kepler obvykle odhalím vraha již na počátku knihy. V této to naštěstí nebylo tak snadné. Obávala jsem se, že vrahem bude opět někdo očividný. Zhruba tak první až druhá třetina knihy mě velice bavila, nicméně byly zde i části, které byly zdlouhavé a ne moc zábavné. V závěru mě překvapily velice nereálné situace a jsem zklamaná z osudu Joony Linny.

Čendovamáma

Nevím ani proč, ale ze začátku jsem se do knihy nemohla nějak vpravit..bylo to takové rozvláčné...od půlky se to ale rozjelo a závěr byl nečekaný a pro mě tedy překvapivý. Dávám 4*

Brembelik745

Kniha mi opravdu nesedla. I když námět knihy byl skvělý tak kniha samotná měla plno nedostatků. Příliš zdlouhavý popis výjezdů a hledání a shánění pořád někoho byl totálně nezajímavý. Knihu by se dálo zkrátit tak o 300 stran. Vrah se dál velmi snadno předvídat, uhodla jsem ho už v první 1/3. Hlavní vyšetřovatelka neschopná, nesympaticka...teda až na postavu Joony...Závěr knihy je jak ze sci-fi filmu, totálně nereálná pasáž o policajtech...jediné co bylo na knize dobré,bylo to že držela čtenáře neustále v napětí. Osobně při čtení jsem se bála být kdykoliv doma sama. Bohužel dávám pouze 2* a to takhle nízko nikdy nehodnotím.

Radííí

Nejvíc super knížka... bála jsem se u ní, byla jsem překvapená a napjatá... Moc moc doporučuji. ;)

danalis

Napínavá až do konce, s překvapivým závěrem , pro mě je málo i pět hvězdiček.Jen ta těhotná, to mě trošku vadilo

yehudit

Kniha byla skvěle čtivá, odehrávala se v atraktivním prostředí a vyskytovaly se v ní zajímavé postavy (můj oblíbenec je rozhodně Rocky!), nicméně nemůžu odpustit až příliš natahované pasáže, neuvěřitelné nelogičnosti a přehnanosti, a asi i to, že jsem vraha poměrně rychle uhodla...

Lejdus

Nevím proč, ale hlavní vyšetřovatelka mi byla silně nesympatická. Asi ta představa těhotné ženy, která má za chvíli rodit a řeší několik krvelačných vražd mi opravdu nebyla po chuti. Taky postava Joony a jeho podivného chování vůči svému zdravotnímu stavu mi přišla padlá na hlavu .. Každopádně jsem byla napjatá, jak děj bude probíhat, to mne opravdu bavilo, ale nejvíc jsem si čtení užívala v místě, kdy byla zjištěna identita vraha. Bohužel hodnotím nejméně ze všech dílů, co jsem prozatím přečetla... Uvidíme, co Lovec králíků :)

skautik

Jedna z nejlepších knih, které jsem měl možnost přečíst, alespoň co se tohoto žánru týká. Poutavě napsané, celá kniha je napsána klasicky do krátkých kapitol, takže vše do sebe zapadá a čtenář nemá pocit, že by se ve složitém ději ztrácel. V mnoha místech kniha překvapí a celé to má "šmrnc", takže se odkládá opravdu těžko. :-)

ferenc_had

Série Detektiv Joona Linna se mě líbí, v této knize jen chvilku trvalo, než se to trochu rozjelo, ale pak se to četlo samo a hltal jsem slovo za slovem. A hurá na další díl.

sylva8672

Já prostě knihy od těchto manželů miluju :-) kniha plná napětí, očekávání a zvratů. Hned se vrhám na další knihu :-)

zuziosi

Pokud Vám nevadí, že je děj někdy trochu přehnaný (viz.honička ve tmě), což mně až nevadilo, jen jsem se občas pousmála. To je ale jediné, co bych knize vytkla, jinak jsem ji přečetla opravdu rychle a každý večer jsem ukecávala děti, aby už šly spát. :)

Irika

Skvělé čtení, z téhle série jedna z nejlepších. Přišlo mi tam sice pár nelogičností a přehnaných situací, ale i tak dávám plný počet za napětí, akci a nápad se zápletkou.

amanda99

Lars Kepler opět nezklamali,knížka se nedala lehce odložit,těším se na další až vyjde,doporučuji.

alzbeta2843

Dej sa mi veľmi páčil, i námet. Avšak predošlí diel ma chytil viac než táto kniha. Celkovo však knihu hodnotím nadpriemerne nakoľko ma kniha úplne strhla a prekvapila. Už teraz sa teším ako to bude pokračovať v ďalšej knihe, ale najskôr sa pozriem či ma niekto nesleduje cez okno. :D

Tereziee

Tak tohle bylo neuvěřitelný. Ještě teď mám husinu. Dlouho se mi žádná knížka nedostala tolik pod kůži. Tohle se opravdu povedlo. Skvěle propracovaný. Nemám slov.

Kiris145

Dala jsem po Hypnotizérovi druhou šanci Keplerovi, a tentokrát jsem naštěstí zvolila dobře. Kniha mě vtáhla do děje a byla jsem napnutá od začátku do konce :-)

Lili@

Naprosto úžasná kniha. Bavila mě od první strany.

wlado

Je obdivuhodné aké rôzne príbehy dokáže autor popísať. Výborné čítanie, veľmi dobre rozpracované postavy. Koniec ostáva otvorený a je potrebné čítať ďalšiu knihu...

PeM
03. červenceodpad!

Četla jsem knihu už nějaký ten pátek zpět....pamatuju si velký......takže pro mě opět šlápnutí vedle :-/

moudivlacek

Wow, ještě teď mi buší srdce. Tohle je dle mého velice aktuální téma v naší společnosti - stalking. Někdy, a doufám, má jistě méně násilnou podobu, ale jsou i takovéto případy, musí to být něco hrozného, stát se nechtěnou láskou stalkera. Osude, chraň mě od takovéto lásky!! Každopádně mou duši drtí osud Joony. Nejenže si užil své v minulosti, a když zjistí, že už se nemusí bát a skrývat se, tak zjistí, že vlastně ani tak moc o něj u policie nestojí. Přesto se rozhodne pomoci svému příteli, který pomohl i jemu. Bohužel musí dělat i věci, na které pyšný není. Ale ten konec, to si opravdu Joona nezasloužil! Tak doufám, že ten další díl si u mne spisovatel spraví reputaci.
Každopádně milovníkům detektivek či tohoto autora či této série mohu tuto knihu ze srdce doporučit.

annettka1098

Bohužel tento díl byl pro mne zklamáním. Po naprosto bravurním Písečném muži jsem se těšila na další napínavý příběh od začátku dokonce. Bohužel se tam ale nekonalo. Stalker mě nebavil, ke čtení jsem se přemlouvala, několikrát jsem si řekla, že tento díl přeskočím. Četla jsem siliu vůle. Trochu napínavých bylo posledních cca 100-150stránek. Proč nebyla záplatka už od začátku nějak nastíněná? Přijde mi to škola. Každopádně jdu na Lovce králíků a doufám, že to opět nebude zklamání.

alenecka66

Přečteno jedním dechem...

Anet2106

Po předchozím díle, který se mi moc nelíbil, tenhle díl opět spokojenost. Takové rozuzlení jsem opravdu nečekala a předčilo mé očekávání.
Rozhodně doporučuji a dále budu pokračovat v této sérii :)

Kitty

Možná trochu přitažené za vlasy, ale zas jsem až do prozrazení nepřišla nato, kdo byl vrah.. :) Knihy od Keplera mě baví, určitě si přečtu další.

Shelby14

Tak trochu mi vadilo hollywoodské pojetí. Kdo měl umřít, umřel celkem rychle, kdo neměl umřít, vydržel víc než Rambo. Policie je opět k ničemu a slouží jen jako komparz k superpoldovi Joonovi, který se obětuje za Erika, kamaráda který je šmejd a je v klidu s frajerkou, zatímco kámoš dostane 4 roky za jeho průšvihy. No ale tak to vlastně v životě chodí.