Stalker

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ... celý text

Bez Joony Linny je policie bezmocná.

Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti.

Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220302/stalker-C9I-220302.jpg 4.41921
Série:

Detektiv Joona Linna (5.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (431)

Přidat komentář
Jane417
dnes

Myslela jsem, že Písečný muž je vrchol této spisovatelské dvojice, ale to jsem se spletla! Stalker má skoro 600 stran, přesto jste najednou na konci a ani nevíte jak. Příběh je plný napětí, akce, brutality a záhad. V knize není nudné místo a stránky se obracejí sami. Dokonale vymyšlená zápletka, kde se prolíná minulost s přítomností. Záhadný a krutý vrah žen, který už kdysi vraždil nebo jeho následovatel? Kterou oběť si vybere teď? To zde řeší tým vyšetřovatelů, tentokrát v čele s detektivkou Margot Sommervillovou. Konec je překvapující, šokujucí a nepředvídatelný. Jen musím podotknout to, co říkám od začátku celé série... Joona Linna je zde opět vedlejší postava. Na mém hodnocení to ale neubere. Skvělý krimi thriller!

allyce
včera

Na oslavný komentář to tentokrát není. Svědkyně ohně byla víc než skvělá, ale tady jsem se chvílemi nudila, dokonce některým pasážím i zasmála, jak byly nepravděpodobné, ale proč ne. Zkuste a uvidíte :-) Každý jsme jiný.

Yogini
předevčírem

Pro mne top dílo od této dvojice, při rozuzlení jsem nevěřila, překvapilo mě to, ohromilo....Kepler=záruka dobré knihy!

PaniJani
16. srpna

Ze začátku mě knížka bavila, pak ale přišla část u které jsem se musela z nějakého důvodu skoro přemlouvat a posledních 200 stran jsem zhltla na jeden zátach. I tak ale pro mě slabší než Svědkyně ohně nebo Písečný muž. Místy opět věci nad kterými jsem lehce kroutila hlavou. Ovšem závěr je povedený a myslím, že i překvapivý.

josska
13. srpna

Tak to bylo něco,myslela jsem že ,už mě nic nepřekvapí a ono jo, čím dál tím lepší,četlo se to samo a člověk musí číst dál a dál a najednou opět překvapivý konec!!!

katerina3633
12. srpna

Začátek knihy hodně napínavý a popis z pohledu objetí mě opravdu bavil, bohužel konec mi přišel šíleně přitažený za vlasy. PS: tu těhotnou komisařku bych tam opravdu mít nemusela.

Petrlova.L.
11. srpna

Jako všechny knihy od Larse Keplera poutavý příběh kdy nevíte kdy knihu zavřít, protože chcete vědět co bude dál. :)

Azmodan
09. srpna

Krásná kniha, občas budí pocit, že je tam "kolečko" navíc, jen výplň, ale na konci tahle výplň zapadne do celého soukolí naprosto dokonale a vytvoří nádherný hodinový strojek :o) Především úžasný kriminální zvrat mě zaujal! Vřele doporučuji.

BlaFre
06. srpna

Chvilkama jsem si říkala, že to ten Kepler už přehání... Bez Joony se prostě nikdo neobejde! Ale mě se ty detektivky s blonďatým vyšetřovatelem tak dobře čtou! Za 3 dny na dovolené bylo dočteno.

DickBach
05. srpna

Jako vždy: perfektní, vypracované až vymazlené, důmyslné a nervy drásající. U mně osobně velmi zabodoval dovětek ohledně Joony. Takže děkuji.

Petucelli
04. srpna

Moje první kniha od L. Keplera a jedním slovem skvelé. Nemám co vytknout. Poprvé jsem se začetla hned od první stránky ne-li od první věty. Oceňuji smysl pro detail, skvělé zachycení okamžiku a přesto,žádné zdlouhavé popisování. Ani jedno slovo nepřišlo nazmar :-). Plný počet bodů!

iveta.vaisova
03. srpna

Fakt jsem se bála... Možná proto jsem knihu přečetla na jeden zátah.

blaka165
01. srpna

Nádhra

Gigy
30. července

Stalker mi přišel o něco povedenější než Lovec králíků. Za mě spokojenost a vřele doporučuji. Kniha je napínavá, místy lehce strašidelná a rozuzlení je překvapující a rozhodně vám alespoň trochu vyrazí dech.

Carol96
29. července

Je to první kniha, kterou jsem od dvojice spisovatelů přečetla.
Detektivky moc nečtu, nikdy mě ani nelákaly. Ale musím říct, že po této knize se na tento žánr zaměřím asi více.

Kniha mě velice bavila od začátku do konce. Měla jsem vytipované své vrahy. Když jsem se dostala na konec knihy, tak jsem koukala jako blázen, kdo je vrah. Tato varianta mě vůbec nenapadla.
Kniha je psána velice čtivě, děj rychle běží. Je to ten typ knihy, od které se nemůžete vůbec odtrhnout a chce rychle vědět co bude dál.
Za mě určitě moc povedený kousek a přečtu si i další díla od této dvojice. Doporučuji!

Martina1805
27. července

knihu jsem přečetla za tři dny, tato dvojice autorů opět nezklamala, napětí od samého až do konce a překvapivé rozuzlení už se těším na další knihy

slaska77
26. července

Obvyklá severská detektivka, napínavá a jako vždy zamotaná, jen mi trochu splývá s ostatními.

Klára2216
23. července

Na tento díl jsem se těšila nejvíce z celé série. Knize rozhodně nechybělo napětí a jedna akce za druhou. Velmi mě potěšilo, že se vrátil do příběhu Erik, kterého jsem si v hypnotizérovi velmi oblíbila. Poslední třetina knihy se četla úplně sama. Bezva čtení!!
Musím ale stejně hodnotit čtyřmi hvězdami. Nelíbila se mi postava Margot, která byla naprosto zbytečná. Také mě zarazilo, že Kepler popsal počáteční zdravotní stav Joony prakticky na umření a vzápětí mu nic není a má fyzičku špičkového atleta.
Ale jinak skvělé počtení. Čte se jedním dechem.

jan0504
15. července

Posledných 100 strán absolútna "psychiatria". To len severania vedia napísať taký "psycháč" :-)

marwinmh
14. července

Napětí a akce téměř do poslední stránky, za mě super čtení.

elenk
14. července

První kniha mnou přečtená od dua Lars Kepler- těšila jsem se, ale zklamání. V podstatě se to dalo uchopit snad ještě jinak, konec opravdu moc americký, jak je zmíněno v jednom z komentářů níže. Rovněž se ztotožňuji s tím, že těhotná komisařka Margot je poměrně "přes čáru", v knize by mi vůbec nechyběla. Mohlo to být napínavější, dramatičtější.....takže pro mě "nemastné neslané"...

Lordcz
12. července

Zacatek nic moc,ale pak se to rozjelo a konec parada

Kesi85
10. července

Docela zklamání. Na Písečného muže rozhodně nemá. Kolikrát to ani nedávalo smysl. Joona mi začíná připomínat Stevena Seagala.

anee3800
07. července

Na knihu jsem se velice těšila a nezklamala. Byla velmi napínavá a těžko se mi ji odkládalo. U 200 stránky jsem si napsala typ, kdo je podle mě STALKER. Samozřejmě jsem párkrát změnila názor, ale vždy jsem se vrátila k prvnímu odhadu. Jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četla! Jsem opravdu velice nadšená a už se nemůžu dočkat na další knihu Keplerů! Samozřejmě jsem uhádla dobře :D Pro mě nejlepší postava byl Joona! Skvělá, skvělá, skvělá!

Titi
04. července

Po Svědkyni ohně a Písečném muži toto byl strmý pád dolů. Začátek byl dobrý, jenže jak přečtených stránek přibývalo, vůbec jsem nechápala, o co Keplerům jde. Víc mrtvol, víc krve, z lidí se postupně stávají roboti, raněná slepá žena zabíjí, mrtvola ožívá, postižený Linna podává výkon, který by mu mohl závidět lecjaký zdravý mladík atd. atp...
Kniha u mě má dvě prvenství: je to jediný thriller u kterého jsem se smála a je to nejhorší kniha, kterou jsem četla v tomto roce a asi ji jen tak něco nepřekoná.

TipsyChipsy
30. června

Bála jsem se, zda vše do sebe zapadne, ale musím uznat, že závěrečné rozlousknutí mělo hlavu a patu. Bylo tam i dost napětí, byl by to pěkný film hororový thriller. Myslím, že je to braková literatura vhodná jako audio do auta na cesty, jinak bych tím čas nemarnila.

Olga.S
27. června

Tak nějak nevím co ke knize říct. Knihu jsem si půjčila skrz velmi pozitivní ohlasy. Ale? Bojovala jsem s ní měsíc s tím, že jsem posledních sto stran jen proletěla, abych se dozvěděla kdo je vrah. Za mě Lars Kepler už nikdy více. Jediné co na knize oceňuji, do posledních chvíle nešel uhodnout pachatel, ale jinak kniha zbytečně dlouhá a moc opisná.

mkarajda
26. června

V rezenci se nacházejí SPOILERy. Kniha se mi líbila, ale vzrůstající tendence jednotlivých dílů série se nepotvrdila. Příběh začínal velice napínavě a vyvíjel se velmi slibně, ale pak se děj zastavil a autoři začali svádět čtenáře na scestí spoustou slepých informací a lží. Závěr mi přišel už dost přitažený za vlasy.

m.artina
23. června

68 %
O jednu hvězdu snižuji za to, že když se nad tím zpětně zamyslím po přečtení, prakticky nešlo přijít na to, kdo je vrah, dokud nám to autoři 100 str před koncem neřekli. Což je podle mě škoda. Člověk při čtení detektivek chce přemýšlet, chce vyšetřovat, chce hledat spojitosti, chce přemýšlet nad motivy, čtenář se sám stává detektivem. Ale tady to prostě nešlo. Je vám jasné, že to musí být někdo již zmíněný, ale kniha vás celou dobu tlačí k (SPOILER) úplně cizí osobě, drogově závislému kazateli s pomalovaným obličejem, a nedává vám jedinou možnost podezřívat někoho jiného... Na konec vám vyklopí život "stalkera" a jeho poruchu.. O druhou hvězdu snižuji za absenci napětí v jednotlivých scénách, takové to že se vám zrychlí dech, někdo je v domě, to asi nebude jen vítr... Potenciál kniha má, je to zajímavé téma, problematika "stalkingu" zde mohlo být i více rozvinuta.. Kdo v dnešní době nevyužívá sociálních sítí? A nezjistí jejich prostřednictvím o (cizích) lidech informace, které by za jiných okolností jen tak nezjistil ?... místo toho tam autoři motají obchod s bílým masem, drogy, drogy, drogy, víru, a ve výsledku psychickou poruchu osobnosti. Takže na detektivku průměr, kniha i příběh přesto zajímavý, rychle čtivý, nemůžu tvrdit že by mě nějaká část nudila.

Ivulik7
21. června

Za me hodne dobre cteni. Velmi dobre promyslene, napinave a ctive. Urcite prectu dalsi knihy od teto dvojice.Autor a jeho další knihy

Lars Kepler

Lars Kepler
švédská

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených76x
v Přečtených2954x
v Čtenářské výzvě136x
v Doporučených153x
v Knihotéce562x
v Chystám se číst842x
v Chci si koupit190x