Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4178 827

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Stalker , 2014

dagsvob
dagsvob
včera 5 z 5

Skvělá kniha, chytla mě hned od začátku.

Adrim
Adrim
09.02.2024 5 z 5

Za mě naprosto dokonalá kniha.

alkazemka
alkazemka
08.02.2024 4 z 5

Detektivka s mnoha mrtvolami, surreálným existenciálním dramatem Joony Linny a zápletkou tak zvrácenou až to bylo skoro na hraně. Ale protože je knížka (ostatně jako všechny Keplerovky) čtivá od začátku do konce, tak se to dá zvládnout vlastně velmi dobře.
A ponaučení? Bacha na nevyléčená traumata z dětství!

"Ozvu se, jakmile chytím skutečného vraha."

Juvka
Juvka
03.02.2024 5 z 5

Výborná a čtivá detektivka, která podle mého názoru pohltí už do začátku.

KnihoSny
KnihoSny
19.09.2023 5 z 5

Tak tohle bylo sakra zajímavé vůbec jsem nemohla přijít na to kdo by to mohl být tušit jsem začla až před koncem a ten konec s Jonnou? Mě pěkně nasr** ale mohu jen doporučit

netopýrek1985
netopýrek1985
18.08.2023 5 z 5

No mazec nad mazec. Neuvěřitelný jak autor popsal ty způsoby vražd až se mi úplně tajil dech. Já až někdy úplně přestala dýchat prostě super a už se těším na další díl

Mišák240
Mišák240
08.08.2023 4 z 5

Opět kniha nezklamala, nezbývá než se vrhnout na další díl s neohroženým Joonou Linnou.

Péťa86
Péťa86
04.08.2023 5 z 5

Uff Napínavé v podstatě do poslední stránky. Stále Joona Linna překvapuje :-)

simca9342
simca9342
30.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety na střední.

Hned po Písečném muži nejlepší díl!!
Známý pastor skončil za své pedofilní a psychické nemoci na psychiatrii, ale ve stejnou dobu se objeví další a stejný. Nebo je to někdo, kdo se za pastora jenom vydává? Autor udržuje čtenáře v napětí od začátku do konce! Doporučuji.

MisakCZE
MisakCZE
27.07.2023 4 z 5

Tento díl začíná dost rozpačitě, noví detektivové Adam a Margot jsou dost nesympatické postavy, ničím mě nezaujali.

SPOILER!
Vše s k lepšímu obrátí po návratu JL na scénu. Pro milovníky Sagy Bauerové mám špatné zprávy, tentokrát v ději zcela chybí. Zato do sytosti si užijete psychiatra Erika Mariu Barka, který se dostane do pořádné šlamastyky a JL mu bude zachraňovat krk.

Hlavní padouch je protentokrát extra psychouš.
Děj má spád, ostatně tak, jak jsem u dua Kepler zvyklí, kniha se velmi dobře čte, těch 570 stran uteče jako voda a vy budete chtít číst dál. Naštěstí máme další díly ...

Peggy2711
Peggy2711
09.07.2023 3 z 5

Asi si dám na chvíli od Keplerů pokoj, už je toho moc. V knize se setkáme asi se vším, co patří do akční detektivky. Vraždy začne vyšetřovat těhotná vyšetřovatelka, což vám autor připomene v každé scéně, ve které se vyskytne. Dále tu máme psychiatrickou léčebnu, nějakou rychlou jízdu v autě, únosy, přestřelky, zázračné přežívání hlavních hrdinů, to celé protkané milostnou linkou a nechybí ani kýčovité scény, kdy přeživší s několika smrtelnými ranami opouštějí hořící objekt. Je tu taky pár brutálně zavražděných, kteří se ovšem mohli bránit, ale neudělali to, nechápu. Mnoho vaty, mnoho popisů, mnoho opakujícího se, mnoho času s knihou.

kob
kob
28.06.2023 5 z 5

Napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. Jen to, jak brutální útoky postavy přežijí a ještě dál fungují, mi už občas připadá málo uvěřitelné. Normálně už by byl člověk třikrát mrtvej

Kanylka
Kanylka
20.06.2023 4 z 5

Kniha byla skvělá, napínavá od začátku do konce.

martineknatasa
martineknatasa
10.06.2023 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Napínavé, poutavé... moc se mi to líbilo. Doporučuji k přečtení.

Elda12
Elda12
07.06.2023 5 z 5

Napínavé už od začátku. Až do konce nešlo poznat kdo je vrah. Kniha byla skvělá, určitě doporučuji.

Etule
Etule
06.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Někde v polovině knihy mi došlo, že hypnotizér co tu vystupuje je ten z prvního dílu téhle série. :D Je to dlouho, co jsem to četla no. :)
Opět jsem byla napnutá jako struna, doufala jsem, že bez Joony to bude jen chvilka knihy a jsem ráda, že to Saga nevzdala! Jen tedy Margot, doufám že se jmenovala Margot :D, mi nějak neseděla. Sagu mám prostě radši. ;)
A teď, jak čtu anotaci (protože jsem ji před čtením nečetla), tak je tedy docela zavádějící a moc tedy příběhu neodpovídá.
Erik byl taky super, kdo je nakonec vrahem, mi došlo tak nějak chvilku předtím, než Joonovi (ha! takže jsem stejně geniální jako on) :D Ale ničemu to nevadilo, Joonova genialita mě prostě baví. Oceňuji, že se na konci Joona zázračně nevyvleknul z trestu, který dostal.

Rolada88
Rolada88
28.05.2023 5 z 5

Neskutečně napínavý děj od začátku do konce, četlo se dobře a rychle na konci rozuzleni s vrahem překvapilo. Kepler je pan spisovatel

Pauvka
Pauvka
16.05.2023 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl ze série! Jako bala jsem se a ten konec byl neskutečně napínavej!

TeriLoch
TeriLoch
13.05.2023 5 z 5

Skvělý ! Neskutečně napínavé od začátku až do konce! Četlo se samo, nešlo ani odložit! Vrah překvapil. Kepler nikdy nezklame! Rozhodně doporučuji ! :)

mondulinecka
mondulinecka
12.04.2023 5 z 5

Proste pecka! Napínavé od začátku až do konce a podle mě teda vrah nebyl jasnej vůbec! A to už to čtu podruhé a stejně jsem byla znovu překvapena. Kepler proste umí a hurá na další