Stalker

od:


KoupitKoupit eknihu

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220302/stalker-C9I-220302.jpg 4.42584
Série:

Detektiv Joona Linna (5.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (574)

Přidat komentář
Lujza
dnes

Kniha je napsaná skvěle, asi jako všechny (nebo teda ty, co jsem zatím četla) od Keplera. Velmi napínavý příběh a opravdu hodně chytlavý, do poslední chvíle mě nenapadlo, kdo je oním Stalkerem. Jediné, s čím jsem měla problém, byla Margot s Adamem, kteří mi byli krajně nesympatičtí.

March
16. listopadu

Za mě plny počet, knížka měla grady, napinava, skvela zápletka, cetla se jednim dechem. Stalkera jsem neodhadla, pro mě překvapení a JL neměl chybu.

Keren
14. listopadu

Skvělé, napínavé, čtivé. Tato kniha měla všechno co jsem od ní čekala a ještě i něco navíc :) i přes počet stran jsem ji přečetla prakticky jedním dechem, super!

bara9550
12. listopadu

Asi zatím nejlepší díl s detektivem Joonou Linou.

Knihu jsem si brala s sebou na dovolenou, přečetla jsem jí hned druhý den z desetidenní dovči.
Díky Larsi, aelspoň jsem procestovala vše co jsem chtěla!

Nejnapínavější ze všech knih. Jelikož jsem díly trochu přeskákala, kvůli mé hlouposti, kdy jsem se spletla v pořadí, tak musím uznat, že zde jsem byla nejnapnutější a konec mě překvapil.
Jindy jsem vytušila potencionálního pachatele hned v 1/3 knihy, zde až v té poslední.

Byl mi sympatický konec, jak vlastně dopadl Erik - ti co četli Hypnotizéra, tak určitě vědí..
Líbí se mi, že u všeho nemusí být až takový happy end, i když to stejně na konci jak se patří trochu vyšperkuje, nicméně, za mě pecka! :))

chudobkah
11. listopadu

Dvěma slovy: naprosto skvělé!

denisa4297
10. listopadu

Napínavý děj až do konce. Člověk si myslí, že ví, kdo je vrahem. A skoro na konci knihy zjistí, že se celou dobu mýlil.

Miitenka
07. listopadu

Musím uznat, že zprvu jsem s knihou sváděla boj, odkládala jí, nemohla se začíst, ale zhruba od druhé poloviny mě to teprve chytlo a kdybych nepociťovala únavu, tak bych četla nonstop.
Ke konci neskutečně napínavý, nemohla jsem od stránek odlepit oči, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Vraha bych si ani ve snu nepředstavila, docela mě to překvapilo.
Na kontě mám již 12 knih stejného žánru a tahle patří mezi jedny z těch nejlepších :)

bramborik4
06. listopadu

Všechno, co jsem zatím přečetla od tohoto spisovatelského dua, bylo perfektní. Stalker není výjimkou - honosí se snad všemi atributy, které má mít správný krimi román!

Majulda8
25. října

Opět super čtení.

jfialova
22. října

Další výborná návykovka do série. Ano, jako u všech knih série, i zde se najdou okamžiky, kdy mě napadlo, že už je to trochu přes hranu, ale na to vzápětí člověk velmi rychle zapomene v záplavě dalšího strhujícího děje. Těším se na další!

Katulinka69
20. října

Zboznuju.

hroubek
18. října

Moje první přečtená kniha od tohoto autora(vím, že to je autorská dvojice, ale takhle se mě o tom bude lépe psát). Kniha má spád a parádní tempo. Než jsem se stihl pořádně zorientovat, tak jsem zjistil, že jsem přečetl asi 60 stránek a měl jsem hlad po dalších informací. Trochu mě zaráželo, že mě některé věci nedochází, a až pak jsem si dohledal, že tohle je pátý díl ze série o detektivu Joonu Linnu. A kupodivu to vůbec nevadilo. Stalker dokáže jako příběh stát sám osobě a nepotřebujeme k tomu tolik informací z předchozích dílů. Zamrzí to jen v jedné věci, a tou jsou vztahy mezi postavy. Jak už jsem se zmínil, kniha má parádní tempo, které uhání a nutí k čtení. Dost tomu také pomáhá, že jednotlivé kapitoly mají kolem 3-6 stránek, takže čtenář má mnohem větší potřebu číst od kapitoly ke kapitole. Co se týče postav, tak ty jsou vykresleny velmi dobře a jejich příběh mě zajímal a bavil. Nejvíce samozřejmě linky kolem Erika a Joona. Bavila mě celá detektivní linie, popisování vražd, různé nepříjemné věci. Naopak mě nebavili akční momenty, které jsou popsány docela chaoticky(což dává rozum), a hlavně mě nesedl konec knihy, který je z mého pohledu až moc akční a neuvěřitelný. V tomto případě něco komornějšího by bylo rozhodně zajímavější a uvěřitelnější. Nicméně i tak jsou mé dojmy a pocity velmi kladné a jsem rád, že jsem si knihu přečetl a seznámil se s autorem, kterého jsem neznal. Stalker je velmi dobrá detektivka, která je napínavá, brutální a hodně návyková. PS: Vraha jsem neodhalil, a kdo byl vrah bylo příjemné překvapení.

BernardBlack
14. října

Tak nám "Alexandrovci":)Ahndorilovi (Lars Kepler) udělali stalking pejska a kočičky u vaření dortu a narvali do své knihy všechny své oblíbené ingredience, navíc stylem čím více, tím lépe. ( mordů, krve, klišé, nelogičností, úchylek a zvratů) a výsledkem je, nepřekvapivě, nepoživatelná sra...ka:)

Wargo
11. října

Joona is back ! Či ? Výborné, so skvelým twistom na záver, ktorý som teda že vôbec nečakal. Hypnotizér z jednotky je späť a ja som hltal každú stránku. Výborná a napínavá kniha, pričom sa autor neštíti ani mäsovejších opisov zločinu. Hutná atmosféra od A po Z. PS: Znížiť hodnotenie len preto, že niekomu trvá dlho odhaliť vraha ?! Veď o to práve ide, tápanie až do poslednej strany je to, čo sa na detektívkach odjakživa cenilo !

Peta1607
10. října

Z hodnocením jsem byla dlouho na rozpacích. Kniha má velice zajímavý námět, dobře se četla, ale místy byla celkem dost zdlouhavá. Nakonec 4* protože mi trvalo celkem dlouho odhalit vraha.

hey123
02. října

Kniha je, stejně jako všechny knihy od tohoto manželského páru, úžasná. Moc se mi líbilo, že věci na sebe ještě víc navazovaly, celkový příběh byl více napínavý a temný, než předchozí díly. Zasazení do prostřed církve mi vždy přijde temné, ale číst to večer, to pro mě bylo ještě "horší". Velice ráda jsem byla za návrat Erika.
Kniha mě nenachala nadechnout, stále jsem musela číst dál. Je to první díl ze série s Joonou u kteréjo jsem až do konce netušila, kdo je hlavním padouchem.
Takže opět doporučuji!

Leniii
01. října

Kniha super! Musím říct, že když jsem knížku četla večer, tak jsem se snad bála :-) ale vážně stojí za přečtení!

Veronika.Lap
17. září

Opravdu skvělá kniha, která Vás nepustí až do konce. Skvěle se čte, je napínavá, nevíte kdo je vrah a to mám na kriminálkách ráda. Když jsem si knihu četla večer, přistihla jsem se, že se snad i trochu bojím a to je co říct :) Opravdu povedený kousek.

Vennde
16. září

Byla to moje první kniha od autora a musim napsat,že dej byl naprosto super! Az prekvapujici jak moc!
Nicmene pravda take je,pribeh by se dal o dost zkratit. Nektere pasaze jsem cetl jen z povinnosti.

Kniho.mol.ka
14. září

Pro mě zatím rozhodně nejlepší "keplerovka"! A jsem strašně ráda, že se na scéně opět objevil i Erik :) Kniha byla tak skvělá, že jsem se bála doma sama :D

Maevie
10. září

Stalker patří k tomu lepšímu, co tahle manželsko-spisovatelská dvojice napsala. Ano, některým částem by se dalo vytknout, že jsou trochu přehnané, ale ve srovnání se vším tím vražděním a řezáním se dá jedna či dvě neuvěřitelné honičky lehce zvládnout.

Calibra
03. září

Kvalitativně bych Stalkera zařadila někam mezi 2. A 3. díl, kdy byl díl od dílu napínavější a zajímavější. Tady to cítím jako krok zpátky. Dlouho mi trvalo než jsem se začetla a napínavé mi to přišlo až na posledních 150 stranách. Překvapilo mě, že se nám do příběhu vrátil starý známý hypnotizer.

Janchen
02. září

V detektivkách vydávaných pod pseudonymem Lars Kepler obvykle odhalím vraha již na počátku knihy. V této to naštěstí nebylo tak snadné. Obávala jsem se, že vrahem bude opět někdo očividný. Zhruba tak první až druhá třetina knihy mě velice bavila, nicméně byly zde i části, které byly zdlouhavé a ne moc zábavné. V závěru mě překvapily velice nereálné situace a jsem zklamaná z osudu Joony Linny.

Čendovamáma
01. září

Nevím ani proč, ale ze začátku jsem se do knihy nemohla nějak vpravit..bylo to takové rozvláčné...od půlky se to ale rozjelo a závěr byl nečekaný a pro mě tedy překvapivý. Dávám 4*

Brembelik745
01. září

Kniha mi opravdu nesedla. I když námět knihy byl skvělý tak kniha samotná měla plno nedostatků. Příliš zdlouhavý popis výjezdů a hledání a shánění pořád někoho byl totálně nezajímavý. Knihu by se dálo zkrátit tak o 300 stran. Vrah se dál velmi snadno předvídat, uhodla jsem ho už v první 1/3. Hlavní vyšetřovatelka neschopná, nesympaticka...teda až na postavu Joony...Závěr knihy je jak ze sci-fi filmu, totálně nereálná pasáž o policajtech...jediné co bylo na knize dobré,bylo to že držela čtenáře neustále v napětí. Osobně při čtení jsem se bála být kdykoliv doma sama. Bohužel dávám pouze 2* a to takhle nízko nikdy nehodnotím.

Radííí
18. srpna

Nejvíc super knížka... bála jsem se u ní, byla jsem překvapená a napjatá... Moc moc doporučuji. ;)

danalis
15. srpna

Napínavá až do konce, s překvapivým závěrem , pro mě je málo i pět hvězdiček.Jen ta těhotná, to mě trošku vadilo

yehudit
14. srpna

Kniha byla skvěle čtivá, odehrávala se v atraktivním prostředí a vyskytovaly se v ní zajímavé postavy (můj oblíbenec je rozhodně Rocky!), nicméně nemůžu odpustit až příliš natahované pasáže, neuvěřitelné nelogičnosti a přehnanosti, a asi i to, že jsem vraha poměrně rychle uhodla...

Lejdus
13. srpna

Nevím proč, ale hlavní vyšetřovatelka mi byla silně nesympatická. Asi ta představa těhotné ženy, která má za chvíli rodit a řeší několik krvelačných vražd mi opravdu nebyla po chuti. Taky postava Joony a jeho podivného chování vůči svému zdravotnímu stavu mi přišla padlá na hlavu .. Každopádně jsem byla napjatá, jak děj bude probíhat, to mne opravdu bavilo, ale nejvíc jsem si čtení užívala v místě, kdy byla zjištěna identita vraha. Bohužel hodnotím nejméně ze všech dílů, co jsem prozatím přečetla... Uvidíme, co Lovec králíků :)

skautik
08. srpna

Jedna z nejlepších knih, které jsem měl možnost přečíst, alespoň co se tohoto žánru týká. Poutavě napsané, celá kniha je napsána klasicky do krátkých kapitol, takže vše do sebe zapadá a čtenář nemá pocit, že by se ve složitém ději ztrácel. V mnoha místech kniha překvapí a celé to má "šmrnc", takže se odkládá opravdu těžko. :-)