Stalker

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220302/stalker-C9I-220302.jpg 4.42424

Detektiv Joona Linna (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Lili@
předevčírem

Naprosto úžasná kniha. Bavila mě od první strany.

wlado

Je obdivuhodné aké rôzne príbehy dokáže autor popísať. Výborné čítanie, veľmi dobre rozpracované postavy. Koniec ostáva otvorený a je potrebné čítať ďalšiu knihu...

PeM
03. červenceodpad!

Četla jsem knihu už nějaký ten pátek zpět....pamatuju si velký......takže pro mě opět šlápnutí vedle :-/

moudivlacek

Wow, ještě teď mi buší srdce. Tohle je dle mého velice aktuální téma v naší společnosti - stalking. Někdy, a doufám, má jistě méně násilnou podobu, ale jsou i takovéto případy, musí to být něco hrozného, stát se nechtěnou láskou stalkera. Osude, chraň mě od takovéto lásky!! Každopádně mou duši drtí osud Joony. Nejenže si užil své v minulosti, a když zjistí, že už se nemusí bát a skrývat se, tak zjistí, že vlastně ani tak moc o něj u policie nestojí. Přesto se rozhodne pomoci svému příteli, který pomohl i jemu. Bohužel musí dělat i věci, na které pyšný není. Ale ten konec, to si opravdu Joona nezasloužil! Tak doufám, že ten další díl si u mne spisovatel spraví reputaci.
Každopádně milovníkům detektivek či tohoto autora či této série mohu tuto knihu ze srdce doporučit.

annettka1098

Bohužel tento díl byl pro mne zklamáním. Po naprosto bravurním Písečném muži jsem se těšila na další napínavý příběh od začátku dokonce. Bohužel se tam ale nekonalo. Stalker mě nebavil, ke čtení jsem se přemlouvala, několikrát jsem si řekla, že tento díl přeskočím. Četla jsem siliu vůle. Trochu napínavých bylo posledních cca 100-150stránek. Proč nebyla záplatka už od začátku nějak nastíněná? Přijde mi to škola. Každopádně jdu na Lovce králíků a doufám, že to opět nebude zklamání.

alenecka66

Přečteno jedním dechem...

Anet2106

Po předchozím díle, který se mi moc nelíbil, tenhle díl opět spokojenost. Takové rozuzlení jsem opravdu nečekala a předčilo mé očekávání.
Rozhodně doporučuji a dále budu pokračovat v této sérii :)

Kitty

Možná trochu přitažené za vlasy, ale zas jsem až do prozrazení nepřišla nato, kdo byl vrah.. :) Knihy od Keplera mě baví, určitě si přečtu další.

Shelby14

Tak trochu mi vadilo hollywoodské pojetí. Kdo měl umřít, umřel celkem rychle, kdo neměl umřít, vydržel víc než Rambo. Policie je opět k ničemu a slouží jen jako komparz k superpoldovi Joonovi, který se obětuje za Erika, kamaráda který je šmejd a je v klidu s frajerkou, zatímco kámoš dostane 4 roky za jeho průšvihy. No ale tak to vlastně v životě chodí.

martin3724

První polovina knihy mě moc nebavila, za což mohl hlavně hodně pomalý rozjezd, kdy se furt řeší něco okolo a hlavní postava Joona se zde do čtvrt knihy dokonce ani neobjeví. Druhá polovina je o poznání lepší a od chvíle, kdy se zjistí, kdo je vlastně vrah (Kepler mě zase dostal) se příběh neskutečně rozjede. Celkově tedy supr kniha, ale Písečný muž byl lepší. 4*.

esfinge

Zase jsem chodila pozde spat....cetlo se mi vyborne a nemohla jsem prestat. Vraha jsem vubec neodhadla! Komisarka Margot tam byt nemusela a Joony mohlo byt vice:)

Ruralista

Do momentu zjištění totožnosti sériového vraha je to fakt strhující záležitost.

orinka3

Zkusila jsem číst nadvakrát, ale ani to nepomohlo. Jaksi tomu něco chybí nebo přebývá - čert ví, co v tom je. Prostě mě to nechytlo, nemá to pro mě patřičné napětí a spád. Je mi líto.

Layss

Larse Keplera prostě žeru. Příběhy tohoto manželského páru mají napětí, zvraty a náboj. Tato knížka mi chvilku trvala, protože jsem na ni neměla moc čas. Kdyby byl čas, určitě ji dám na jeden zátah. Doporučuji

Grety

Oblíbený autor, dobrá kniha - spokojenost.

Marcel1978

Hodně dobrá kniha. Doporučuji

evilunicorn

Tato autorská dvojice schovaná za jméno Kepler opravdu umí.Stalker se mi líbil víc než předešlý Písečný Muž,i když musím přiznat,že některé obrazy a představy budu z hlavy dostávat dlouho.Jediné,co mi přišlo přitažené za vlasy byla postava vraha,až příliš neuvěřitelná.Jinak ale výborná kniha!

evasamankova

Noo, nevím. Tento díl mě nijak nenadchnul. Některé kapitoly byly podařené, ale pravděpodobně víc bylo těch, které se táhly a postrádaly smysluplný důvod, proč tam jsou. Závěrečné vyústění překvapivé. Ovšem ten protahovaný konec už byl protahovaný až moc.

karolina1733

Jsem asi jediná, ale mě to nevzalo. Skončila jsem snad v první čtvrtce knihy, protože se vůbec nic nedělo a neplánuju v tom pokračovat. Navíc se mi nelíbí ani styl psaní, nesedl mi. Ani neplánuju od Keplera číst cokoliv jinýho.

Evelin

Kniha Stalker mě nezklamala, byla jsem celou dobu zvedava, kdo je vrahem...takze jsem cetla a cetla :-) Předešlý díl se mi ale líbil více.

asam

Opět propracovaný děj do posledního písmene, napětí až do konce a samozřejmě překvapující závěr.

snupko

Ja by som to zhodnotil tak, ze po Piesočnom mužovi sa séria vracia k priemeru, hoci spústa nelogickosti zostáva, ale zatiaľ to s Linnou ťahám ďalej.

mi-380

Erik Bark, muž číslo 1 z prvního příběhu (Hypnotizér) se vrací opět v hlavní roli. Keplerovci podle očekávání stupňují míru napětí a také prokombinovanost až překombinovanost pátrání po (jako obvykle) cílevědomém ďábelském superpadouchovi. Skvělá oddychová rychločetba: 80% (jsem hodnotící s pořadovým číslem 2337 a zatím jsme na průměru 88%).

Patapuf

Začátek mě nějak neohromil.... sice celkem poměrně velká snaha autora o vykreslení brutality vražd, ale nějak mě to nechytlo...... nicméně poté se to slušně rozjelo a i přes už předvídatelný konec si to 4 hvězdy zaslouží....

lenysek69

Naprosto boží kniha - přečetla jsem ji jako první, jelikož jsem předtím ještě nevěděla, že je to až pátý díl. I přesto mě kniha naprosto dostala. Chvílemi se mi tedy dělalo u knihy zle, ale zvládla jsem to a nakonec přečetla skoro jedním dechem. Doporučuji.

Beatnice

Pozor, může obsahovat spoiler.
Příběh samotný nebyl špatný, ale několik věcí mi tam vadilo.
Za krátkou dobu druhá lesbická vyšetřovatelka a jedna horší než druhá. Margot byla nesympatická, bezcitná těhule, pro kterou byl případ důležitější než zdraví dítěte. Celou dobu sotva funěla, ale v závěru byla tak dobrá, že si dokonce sama určila, kdy porodí své dítě (lepší místo než pustinu u jedy zamořené továrny si vybrat nemohla).
Nelly superhrdinka, kterou nikdo nemůže zabít a má navíc takovou sílu, že si poradí klidně s celým policejním sborem a vyvázne skoro bez jediného šrámu.
Jediný skutečný policajt, který tam odváděl dobrou práci a nakonec zachránil 3 lidi před jistou (a ne zrovna příjemnou) smrtí, je nakonec odsouzený na tvrdo na 4 roky. Tak tomu říkám tečka za příběhem!

Tereza299

Knihu Stalker, jakožto moji druhou od Keplera, můžu pochválit o stupínek výše než Písečného muže. Sice ano, děj jsem čekala jiný, některé pasáže mě až unavovaly a rozhodně mě to celé nepřišlo ani o kousek tak "odporně strašidelné" jak všichni okolo mě o této kniže říkají. Líbilo se mi popisování krve a vraždivých metod, líbil se mi závěr, takže to přece jenom ohodnotím kladně. Těch 568 stránek ale udělalo svých a jsem ráda, že mám čtení konečně za sebou. :)

Eifka

Musím přiznat, že snad ještě nikdy se mi u čtení thrilleru nestalo, že bych musela ze strachu knihu odložit...až do teď:-) Asi možná proto, že bydlím v přízemním bytě s teráskou:-D (kdo knihu už přečetl, pochopí)

Dávám plný počet hvězd, protože jsem se nefalšovaně bála. Autor (autoři) záměrně k vystupňování napětí používají sem tam retrospektivu...několikrát během čtení jsem si řekla "už dost". Příběh na mě zapůsobil silně a toho napětí bylo tolik, že i když se mi Stalker líbil, byla jsem fakt ráda, že už je konec.

Dávám si od tohoto žánru rozhodně několik knih pauzu...

Simeona

Chvíle mi jsem si říkala "Co to kruci čtu?!". Jenže jsem nemohla přestat. Zajímalo mě kdo je ten vrah a tak jsem četla dál. Kniha mě zaujala až někde v druhé polovině knihy. Ale i pres všechny negativní pocity, které ve mě kniha vyvolala se těším až si přečtu další knihu od Larse.

planeta

Pro mě jedna z nejlepších Keplerových knížek, tedy těch co jsem přečetla. Hltala jsem každou stránku, nedá se od ní odtrhnout. Prostě zase skvělé čtení. Doporučuji i těm, kteří běžně detektivkám neholdují.