Stalker

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220302/stalker-C9I-220302.jpg 4.42253

Detektiv Joona Linna (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Pav
předevčírem

Tentokrát jsem trochu zklamaná. Protože čtu Keplera napřeskáčku, po Lovci kralíků je to slabší kousek a na Písečného muže to vůbec nemá. Vzhledem k tomu, že jsem postavu Erika v Hypnotyzérovi vyloženě protrpěla, byla jsem rozladěná, že je mu věnován další díl. Příšerně mi leze na nervy, ale to je můj subjektivní pocit. Každopádně se jedná o napínavý příběh a poměrně překvapivé rozuzlení. Nicméně se nemohu ubránit pocitu, že je to ve finále až moc přiřazené za vlasy a pachatel je "superman".

Ywonek

To bylo neco. Nedalo se prestat cist a najednou byl konec.

marketa9252

Napínavé až do konce.

Demonlover

Přitažlivý název i obálka,dávají tušit napínavou četbu uvnitř, stejně jako čtivě napsaný začátek příběhu, který je návnadou pro čtenáře . A dál ? NUDA a víc už nic . Přijde mi to spíš jako čtení pro lidi, kteří trpí nespavostí, než pro milovníky napětí.

kaja3190

Čekala jsem nějakou nudnou, obyčejnou detektivkou, ale byla jsem překvapena. Od začátku to bylo napínavé a já se nemohla odtrhnout. Poslední třetinu jsem musela dočíst ve tři hodiny ráno, protože jsem o tom přemýšlela jak to dopadne a nemohla jsem spát.

RSR

Autor nepřekvapil, ale rozhodně ani nezklamal.

sachista

U detektivního žánru jsem konzervativní. Zajímá mě vyšetřování, napětí, překvapivé zvraty a šokující rozuzlení. Nepotřebuji do toho míchat prvky akce či thrilleru. U Stalkera mám pocit, že akce a thriller převládly nad napětím a knihu zbytečně natáhly. Musím však ocenit rozuzlení a pointu, kterou jsem narozdíl od Písečného muže neodhalil. Na druhou stranu Písečný muž mě bavil více, protože mě děsil. Stalker mi připadl přemrštěný v mnoha ohledech. A hlavně - chyběla Saga.

PetraChvílová

No prostě Lars Kepler, s další a další knihou je toto duo lepší a lepší. Konec až hororový, překvapivý závěr. Ani jednu stránku jsem se nenudila, místo usínání v autobuse jsem četla, děti dávala dřív do postele, abych si mohla vzít knihu. Prostě skvělé.

whiolet

Ve Stalkerovi se opět shledáme s Erikem, který v první knize Hypnotizer hrál hlavní roli a ani zde není náhodou.
Kniha byla čtivá a příběh rychle plynul,ale konec mi přišel až k neuvěření. Nemám ráda,když je kniha překombinovaná a autoři ze mě dělají tak trochu blbce,co všechno sežere.

NADEI

Super jízda s překvapivým závěrem. Opět skvělé čtení.

Fizzy

Myslíte si, že víte, kdo za tím stojí, ale věřte mi, netušíte do poslední chvíle.

Pavlusa007

To byl tedy na konci nervák... Když to srovnám třeba s H. Poirotem, který vraha odhalí obvykle u odpoledního čaje... :).

Didi15

Tak a mám přečtené všechny díly s Joonou a chytá mě zoufalství,co teď asi tak budu číst. Kepler mě naprosto uchvátil.

Zoy

Psát komentáře na tohoto autora je jako nosit dřevo do lesa. Alespoň pro mne. Opět úžasná kniha

smajiska

Drsnější, zábavné, překvapivé. Čte se skoro samo, jedním dechem. Téměř do poslední chvíle jsem netušila, co a jak je a to mě baví. Za mě jedna z jeho/jejich nejlepších knih spolu se Svědkyní ohně. Lze jen a jen doporučit.

KIKI33

Čtivé, nechybí spád, napětí ani překvapivý závěr. Moje první kniha tohoto autora. Jsem zvědavá na zbytek série.

Natty1233

Po dlouhé době jsem se rozhodla si zase něco přečíst a jsem ráda, že se mi do ruky dostala právě tato kniha. Je naprosto úžasná, okamžitě vás vtáhne do děje a vy se chcete stále víc a víc dozvědět, jak to dopadne. Konec vás nadchne, já osobně jsem jej nečekala. Doporučuju všem, co mají rádi detektivky.

LP113

Tahle byla asi nejlepší. Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

pavel9410

Zacal jsem cist vecer, docteno rano. Jeste, ze je vikend.

Tereza.K91

Výborná kniha, ale řekla bych že předchodí díl byl o něco lepší. Ale i tak se teším na další příběh.

Katerina961

Začátek me bavil, střed knížky jsem stránky jen přeletěla očima a konec byl celkem napínavý, ale spis do hororu než kriminálky...pro me slabší příběh od tohoto dua

dancapater
29.12.2017

Stalker je jedna z nejlepších krimi, co jsem za dlouhou dobu četla. Poslední třetina se četla jedním dechem. Cítila jsem adrenalin i přes ty stránky. Série detektivek s Joonou stojí celá za to, těším se na další díly.

Finduska
28.12.2017

Od teto dvojice se mi líbí absolutně každá kniha.trochu mene tedy paganiniho smlouva,vlastně ani nevím proč.Stalker vede na plné čáře,super dynamické,plné napětí a fakt,ze jsem vraha nevěděla od 100 strany,ba ani na ctyrste stránce mluví o všem. Prostě výborná četba

Denisa232623
27.12.2017

Jediné co mi na knihách od Keplera vadí, že je příběh vyprávěn pořád stejně, ale ani to mě neodradí od čtení jeho knih.

Marfiel
25.12.2017

Keplerovci se blíží k virtuóznosti. Naštěstí především v tom dobrém... Nečekané dějové zvraty, napětí, gradace. Ještě teď mám husí kůži z toho závěru. Jenom prosím, ať se z Joona Linny nestane komiksový hrdina. Některé akční scény jsou už na hraně uvěřitelnosti.

Hans303
23.12.2017

Super..!

callahanh
15.12.2017

Styl Larse Keplera je vesměs stejný, což se ve zdejších komentářích často opakuje. Stalker tedy není ničím výjimečný, je čtivý, má atraktivní téma a de facto vše, po čem čtenář tzv. baží - brutální vraždy, severské prostředí, téma nebezpečí moderních technologií, množství postav, nenáročný děj a víceméně to funguje. Jenže na můj vkus jede Kepler až moc filmovým stylem, což znamená, že kniha připomíná řemeslně zručný a napínavý hollywoodský thriller, nad nímž se nesmí moc přemýšlet, jinak se objeví několik logických děr a závěr je trochu mimo realitu, vrah má několik životů a všechno tu dopadne přesně tak, jak čtenář očekává. Joona Lina je tentokrát vedlejší postavou, takže v příběhu tolik nevystupuje a titulní komisařka není úplně sympatická, navíc v pokročilém stupni těhotenství se pouští do věcí, do nichž by se asi vůbec pouštět nebylo možné. Jelikož má ale kniha spád, slušné tempo, je čtivá a přece jen atraktivní, pořád je nadprůměrná, i když jen trochu sečtělého čtenáře ničím moc nepřekvapí. 70 %

hedvika6364
15.12.2017

Super. Opět jsem se skvěle bavila. Napínavé a lehce se čte, úplně samo

melien
08.12.2017

Tito autoři mě zatím nezklamaly. Další napínava detektivka, s překvapivým koncem.

Siwan
20.11.2017

Nebudu extra hodnotit jednotlivě - kromě Paganiniho smlouvy se mi líbily všechny díly. Joona mi vyloženě sedl, je mi sympatický, nevtíravě se mi vetřel pod kůži, rozumím jeho jednání...
Styl psaní mi sedí nejvíc ze všech seveřanů, které jsem kdy četla. Jednoznačně favorit.