Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.62845

Detektiv Joona Linna (4.)

Sandmannen (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

KydlochMoris
05. listopadu

Tenhle díl byl úžasný! Možná jsem ani nedýchala! Super od začátku do konce.

Zukri
02. listopadu

Skvelá ako všetky

kaja3190

Tohle byla druhá kniha, kterou jsem od L. Keplera četla, ale nevtáhla mě do děje tolik jako kniha Stalker, což mě docela zklamalo.

Disinka

Wow, opet parada... nevim cim to je ale u techto knih mam představivost jak na povel a v zivych barvach - uplne jsem mela pocit ze stojim v místnosti s Jurkem a zrovna nejlip mi nebylo...
Miluju tento styl detektivek... a jako dalsi si dam Stalkera (podruhe), abych zase mesic sakovala se zavesy a probihala temnou chodbou k zachodu :-D

Dashmo

Ved ja som skoro zinfarktovala pri citani tohto dielu!Paaani to bol skvely pribeh.po nociach sa mi snivalo ze som lekar na psychiatrii a rozpravam sa s Jurekom.nemohla som spavat ako som sa bala!Joona je uzasny a oficialne sa zaraduje na prve miesto medzi vsetky detektivne postavy ever.teraz chcem jedine!vediet ako to bude pokracovat

ewi

cim mam precitanych viac " kepleroviek"., tym menej som z nich nadsena... ale ked pominiem opat dost nelogickosti, musim priznat, ze pribeh ma spad, je putavy, vyborne vykreslene postavy ako Jurka Waltera, tak Joona ...Joona Linna je pre mna vobec jedna z najsympatickejsich postav detektivov v sucasnej literature...

jfialova

Další skvělá kniha do série. Nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem to nedočetla.

Katulinka69

Supeer.

Akkiki

Skvělá kniha!! Můžu ji jen doporučit. Měla jsem ji přečtenou za pár dní, nejen díky krátkým kapitolám. Kniha má velmi zajímavý příběh (jsem zvědavá, jak bude osud Joony Linny dál pokračovat) a moc dobře se čte.

LusSyNDA

Paráda! Cely příběh byl od prvního slova neskutečně napínavý. Jsem hrozně ráda za prolog, kde se zrekapituloval ve stručnosti celý záměr/plán, proč vůbec byl pachatel takový. Písečný muž byl prvni kniha co jsem četla od dvojcie Lars Kepler a myslím, že od nich musím přečíst něco dalšího! Navíc plusove body dávám za krátké kapitolky, které nutily číst dál a dál....!

Soda14

Jo, tak tohle já můžu. Celkově mám rád severské krimi. Dodnes čekám na další pecku od mého milovaného Samuela Bjorka, nicméně můžu stále jen čekat a tak si to čekání zpříjemňuji dalšími sever. krimi a musím říct, že tohle je kvalitativně jedna z těch nejlepších knížek. Zatím je to má druhá Keplerovka, ale asi si mě tato dvojice získává čím dál víc. Krátké kapitoly, které prostě vtáhnout do děje a nepustí vás, ať chcete nebo ne. Občas možná trošku až moc někteří riskují svůj život, dle mě více než by ve skutečnosti bylo reálné, ale jinak výborně stupňované napětí a upřímně, jdu si shánět další Keplerovku!

Jessybelle

Už jsem skoro zapomněla, jak dokážou Keplerovky vtáhnout a nepustit... Děj odsýpá, krátké kapitoly tomu přispívají... Říkáte si ještě jednu, ještě jednu...
Některé okamžiky se jevily trochu přitažené za vlasy, ale i tak skvělé počtení...

Sinn

SPOILER. Pokud se M. vyjadřuje tak, jak se vyjadřuje, po x letech vítekde a vzhledem k tomu, kolik mu v době vítečeho bylo, pak to byl asi malý genius. Jinak pěkná pointa, dobře vystavěné napětí... Každopádně tipuji, že serie skončí tím, že Linna se v tom autě zabije..

Péťa1950

Jako další knihy z této série, čtivé, ale řešení příliš nerealistické, hlavní postavy působí jako superhrdinové, kteří se vrhají do životu nebezpečných akcí samostatně. Pohádky pro dospělé.

Brubac

Napínavá "jednodeška", ale poněkud plytké postavy a sem tam i nějaká ta nelogičnost.

Anie.M

Písečný muž jako paperback mi přistál v kabelce, jako skladná knížka na dlouhou cestu metrem. A s první kapitolou se ze mě stala závislačka na severské krimi. co víc dodat, celá kniha i s postavami, prostředím, nápadem je pro mě mistrovské dílo a všem mohu jen doporučit. více méně, všechny knihy tohoto rázu po přečtení srovnávám s Písečným mužem a málo která dosáhne na tento level.

Terimi

Písečného muže jsem doslova hltala od začátku až do konce. Děj byl tak napínavý, že jsem knihu měla přečtenou během jednoho dne.
Knihy ze série Joony Linny mám za sebou zatím dvě a mohu říct, že obě se mi velmi dobře četly. Už se těším na čtení dalších!

katallinka

Vždycky si říkám lepší už to být nemůže a přece Kepler napíše něco ještě lepšího. Kdybych měla říct přečtěte si jednu knihu ze série, tak je to tahle. Opět děsivý, napínavý příběh, který nám ukáže více z Joony Linny. Závěr mě šokoval!!

hannickah

První kniha, kterou jsem od Larse Keplera četla. Má napínavý děj a zajímavý příběh, jež vás donutí neustále číst bez přestání.

Adele123

Skvělá kniha! Krátké kapitoly mi prostě nedovolili abych přestala číst, takže se četla vážně hodně rychle. Tuhle knihu určitě doporučuji.

PPardinio

Kniha s velmi rychlým spádem. Krátké kapitoly mě stále udržovaly v ději a hlavní záporák byl velmi tajemný (i-když se z něj v závěru stal trochu moc dokonalý zabiják a kladl jsem si otázku, jak se naučil takto zacházet s nožem a kde se naučil rozpoznat lidskou mysl, aby dokázal manipulovat s obětí). Jinak pro mě lepší dílo než Lovec králíků.

sylva8672

Tato kniha mi přišla zatím od této manzelske dvojice nejslabší. Ale i tak se mi líbila.

Ivka_77

Knížka mě hodně bavila, pro mě zatím nejlepší z celé série. Zhltala jsem ji za víkend, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Lejdus

Naprosto skvele. Zvladla jsem knizku skoro na jeden zatah, musela jsem cist az do rana, abych se dozvedela, jak to teda dopadne. Samozrejme, ze jsem pak nemohla spat :) ale po cteni podobnych knizek u sebe pozoruji, ze mi v hlave bezi spousta myslenek typu, jak se co nejrychlechji dostat z pokoje, jestli mne nekdo nepozoruje, jak zavolat policii od sousedu apod. :D

Wargo

Odzbrojený... tak som sa cítil po prečítaní tejto knihy. Jurek bol iba imaginárna postava, zato však tak reálna a literárne realisticky vycibrená, že som úzkosť jeho obetí pociťoval na každej strane. Svedkyňu ohňa som čítal už dosť dávno, ale v žiadnom prípade nebudem vyčkávať tak dlho, kým si prečítam ďalší diel. Obzvlášť po takomto konci...

animovanej medv

Napínavé do poslední minuty

ferenc_had

Knihu jsem přečetl až na podruhé, začátek byl vždy těžký, pak se to rozjelo a já hltal stránku za stránkou. Doporučuji přečíst.

Pauline23

Super čtení...zase jsem div nejela na konečnou abych mohla číst a číst až do konce. Krátký kapitoly, takže výhoda a jedině doporučuji. Písečny muž je hubeňour až jsem se bala že ho potkám...:)

Veronika.Lap

Úžasné, úžasné a ještě jednou úžasné. Pro mě opravdu skvělá detektivka, od které jsem se nemohla odlepit. Vyhovovalo mi členění do krátkých kapitol a tím pádem také rychlost a spád celé knihy. Za sebe mohu jen říct, kam se hrabe Harry Hole...

Hana62

Dobré počtení, letím pro další díl s Joonem. Každý příběh má jinou osu, ale to mám ráda. Napětí až do konce, krásný styl psaní. Klobouk doků před překladatelem!!!