Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.62950

Detektiv Joona Linna (4.)

Sandmannen (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

slezmon

Super knížka, už mi od "Keplera" chybí jen Lazar a tato kniha mi zatím přišla ze série nejlepší.

Blekí

Už ani nevím co ke knihám od této autorské dvojice psát - nějak mi dochází superlativy :)

Vojuška

Je to krásné napsaný příběh. Drží vás v napětí až do konce. Četla jsem ji jedním dechem! DOPORUČUJI!!!!!!

Erudite

Písečný muž vás má uspat, kniha nikoli. Napětí se stupňuje až do nedozírných výšin, místy doopravdy budete mít srdce až v krku a na konci zakroutíte hlavou nad tím, jak rychle slova plynou před očima. Další případ s Joonou Linnou a další kniha která nezklame!

Martina410

Napinavy dil, hoodne me bavil. Doporucuji.

p.pavlina

Skvělá kniha...děsivá. Zhltla jsem ji na posezení.

LuluBird179

Jedna z nejlepších knih "Keplerovců"

Marta08

Pecka, pecka, pecka! Moje nejoblíbenější kniha v sérii. Konečně se dozvídáme příběh stojící za komisařem Joonou Linnou. Rozhodně doporučuji!

Devil-Ivet
22.12.2018

Po Svědkyni ohně jsem nemohla odolat a zvědavost byla silnější. Musela jsem si přečíst, co se Joonovi v minulosti stalo a jaký další případ bude řešit tentokrát. Bylo to napínavé, čtivé a hodně šílené. Sagu obdivuji za její odhodlanost a odvahu, já bych tam za ním nevlezla. A závěr byl neskutečný. Bohužel to krapet pokulhávalo a nesplnilo tak mé vysoké očekávání...

burilltomas
20.12.2018

Super čtení - klasický Kepler, kterého doslova musíte hltat.

Terkishead
09.12.2018

Severská detektivka, která nezklame, ale neohromí. Pro ty, kteří se chtějí pobavit nad spoustou krve a psychopatů, je to tak akorát. Četla jsem déle než obvykle, protože mě to prostě neuchvátilo. Vynikající byly jen krátké kapitoly, které mi dovolily jít vždycky brzo spát.

burilltomas
09.12.2018

super čtení- doporučuji!

Dany45
05.12.2018

Opět zajímavý a poutavý Joona Linna . Ale některé okamžiky celého příběhu jsou dost přitažené za vlasy ( vševědoucnost Jureka Waltera / například vše o pohybu a soužití osob vně léčebny , kdo s kým žije atd.! ) . Celkem to příběh ruší ??? Jinak samozřejmě psáno velmi poutavě a děj napínavý !

peaker
04.12.2018

Hodně dobrý příběh, až mi z něj běhal mráz po zádech.

Mája777
03.12.2018

Tak to je neskutečné. I tahle kniha je luxus mezi krimi. Jsem zvědavá, jaký osud připravili autoři pro Joonu a těším se.

Romanka89
02.12.2018

Knihy této dvojie se čtou samy, sice to nebylo uplně nej co jsem od nich zatím četla (Svědkyně ohně se mi líbila více) ale super. Těším se na další ze série.

Lethania
30.11.2018

Myslela jsem si, že Svědkyni ohně už nic nepřekoná, ale to jsem se spletla. Písečný muž je o hvězdu lepší. Napínavý děj od začátku až po závěr, mě nenechal vydechnout - musela jsem stále číst. Velmi kvalitní detektivka.

Melodiel27
28.11.2018

Tuhle dvojici jsem zacala knihou Lovec kraliku, kterou jsem dostala darem a natolik me uchvatila, ze jsem zacla Joonu a jeho team cist od prvniho dilu. Tato dvojice spisovatelu je neuveritelna i v tomto dile se jim to take podarilo. Dechberouci propracovany Thriller, plny zvratu a lidske zvracenosti. Super

ivoiro
27.11.2018

Opět skvělá kniha, která je plná napětí až do konce. Do konce?

Radvana
26.11.2018

Líbilo se mi to

work
23.11.2018

Ale ne... Opravdu? Když jsem psal recenzi na Svědkyně ohně, těšil jsem se na další knihu tandemu, co si říká LK. Měl jsem k přečtené knize drobné výhrady - nevyrovnané tempo, trošku zbytečně nadstavovaný závěr, nebo závan improvizace při tvoření děje - ale pochvaloval jsem si uvěřitelnost zápletky a svižnost střídání dějových linií. Všechno to se v Písečném muži mění, ovšem přesně obráceným směrem, než bych si přál.
Prvních polovinu knihy se neděje skoro nic. Autorská dvojice se v ní jen čtenáře snaží přesvědčit, jak ďábelský je uvězněný Jurek Walter, a to tak důkladně a neustále opakujícími se historkami, že to připomíná TV seriál, kde se v každé další kapitole musí zrekapitulovat, co se stalo v té předchozí, jen tak pro jistotu, a ještě dodat, že za vše může Walter, a že je to opravdu VELMI nebezpečný zločinec. Schválně zkuste na každé stránce napočítat, kolikrát se tam to jméno objeví. Pak kniha nabere tempo a začne na sebe vršit situace, které mají bohužel logiku jako děravý cedník.
Tři extrémně nebezpeční pacienti v extrémně střeženém zařízení, z nichž jeden je krásná dívka, mají volný přístup do společného obýváku? To jako vážně? A hlídá je kamera se slepým úhlem a bez přenosu zvuku, po všem tom popisu toho, jak dokonalé vězení to je? Opravdu tomu mám věřit? A personál láduje Waltera 13 let (!) medikací, navzdory tomu, že je pasivní a klidný? A těch 13 let je v zásadě léčebna v provozu jen kvůli němu, protože je tam jediný vězeň? Ale to snad ne... A tak to pokračuje dál, aby to v poslední části nabralo zběsilé akční tempo, kdy se démonický Walter skutečně začne chovat démonicky, dostane se kam chce v cuku letu, unikne odevšad, cestou nastraží komplikované léčky a tak dále a tak dále.
Písečný muž obsahuje materiál na jednu velmi dobrou povídku, tady naneštěstí roztaženou na několik stovek stránek. Zápletky se stávají značně nevěrohodnými (policie je klidně ochotna obětovat nebo vystavit smrtelnému hazardu vlastní členy, jen aby zachránila unesenou dívku) a mnohdy totálně zbytečnými (třeba epizodu s kočkou měl editor nemilosrdně vyškrtnout), a když se tam ještě objeví KGB, působí to spíše zoufale, než napínavě.
Nejsem znalec Keplera, tak jsem se domníval, že Písečný muž bude patrně prvotinou, než si autoři vybrousili styl. Byl jsem velmi překvapen, že je to právě naopak. Ale nevadí, neztrácím víru a jdu se pustit do Stalkera...

klarence
22.11.2018

Pecka. tenhle díl mi dlouho chyběl k pochopení ostatních neb jsem je četla na přeskáčku .. a opět nezklamal :-)

dagsvob
19.11.2018

Skvělé!

Judita350
18.11.2018

Dlouho jsem nebyla u knihy tak napnutá, wau

KydlochMoris
05.11.2018

Tenhle díl byl úžasný! Možná jsem ani nedýchala! Super od začátku do konce.

Zukri
02.11.2018

Skvelá ako všetky

kaja3190
30.10.2018

Tohle byla druhá kniha, kterou jsem od L. Keplera četla, ale nevtáhla mě do děje tolik jako kniha Stalker, což mě docela zklamalo.

Disinka
29.10.2018

Wow, opet parada... nevim cim to je ale u techto knih mam představivost jak na povel a v zivych barvach - uplne jsem mela pocit ze stojim v místnosti s Jurkem a zrovna nejlip mi nebylo...
Miluju tento styl detektivek... a jako dalsi si dam Stalkera (podruhe), abych zase mesic sakovala se zavesy a probihala temnou chodbou k zachodu :-D

Dashmo
25.10.2018

Ved ja som skoro zinfarktovala pri citani tohto dielu!Paaani to bol skvely pribeh.po nociach sa mi snivalo ze som lekar na psychiatrii a rozpravam sa s Jurekom.nemohla som spavat ako som sa bala!Joona je uzasny a oficialne sa zaraduje na prve miesto medzi vsetky detektivne postavy ever.teraz chcem jedine!vediet ako to bude pokracovat

ewi
22.10.2018

cim mam precitanych viac " kepleroviek"., tym menej som z nich nadsena... ale ked pominiem opat dost nelogickosti, musim priznat, ze pribeh ma spad, je putavy, vyborne vykreslene postavy ako Jurka Waltera, tak Joona ...Joona Linna je pre mna vobec jedna z najsympatickejsich postav detektivov v sucasnej literature...