Písečný muž

Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.62600

Detektiv Joona Linna (4.)

Sandmannen (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

veronie

Celá tato série je pro mě velmi zdařilá. Napětí srší od počátku až do konce. Žádný courák. Tady to prostě frčí. Příběh Vás na začátku lapí a pustí až s poslední stránkou. Joona je super sympaťák a doufám, že v dalších dílech se na něj už konečně usměje štěstí.

mi-380

Tohle pátrání je nejen ďábelsky vypointované a náležitě krvavé, ale také plné působivých hororových scén. Kniha, od níž se čtenář těžko vzdálí. A dávno už jsem se nesetkal s takovým zloduchem, jako je Jurek: 90% (zatím 2594 hodnotících s průměrem 91%).

snupko

S Keplerovkami to ide z kopca, ale určite tým paradoxne podchytávajú širšie masy čitateľov a o to predsa pri bestsellerov ide, pravda? Oceňujem šikovnú náväznosť na predchádzajúce časti. Takisto cit pre napätie a akciu sa knihe nedá uprieť, ale tam to končí. Švédska polícia sa správa ako v škôlke, keď sa deti hrajú na policajtov a Joona im je bohom, ktorý však takisto tápe ako slepý v kine. A pritom veľa situácii bolo tak jasných, že aj ja laik krimi čitateľ, som vedel odkiaľ fúka vietor, teda piesok..Takže čítanie hodnotím ako pričasto úsmevné, nereálne, naivné, priehľadné a nelogické ako keď sa v horroroch uteká hore po schodoch. Nechcem nikoho odrádzať, asi teda zväčša fanúšičky Keplera, ale na Nesba Kepler proste nemá a pocit, že predchádzajúce diely boli viac záhadné a prepracovanejšie ostáva.

Tereza299

Kniha se díky krátkým kapitolám četla rychle, od děje a knihy samotné jsem ale čekala víc :/ průměrná.

martin3724

Naprosto úžasná knížka. Předchozí díly od Keplera byly dobré, ale vždycky to jaksi nebylo ono. Ale Písečný muž si mě získal svým strhující příběhem už po prvních několika stránkách a nepustila, dokud jsem jí během chvíle nedočetl. Už teď se těšim, až si přečtu další díl.

planeta

Perfektní čtení, napínavé, propracovaný příběh, prostě super. Kniha si žádá váš čas, nejde od ní odejít, dokud ji nedočtete. Vřele doporučuji. Lars Kepler je pro mne nejlepší autor detektivek.

Nela.Rob

Přečteno jedním dechem, jako všechny předchozí i následující díly. Milovníkům detektivek můžu jen doporučit.

asam

Pozor! Udělejte si čas na čtení! Jakmile jednou začnete, nebudete ochotni přestat. Propracovaný děj, vše zapadá do sebe, napínavé až do konce.

rekon

Moc dobrá kniha, má spád a úplně mě vtáhla do děje, člověk skoro nemůže přestat číst. Půl hvězdy ubírám za příliš velké nadpřirozené schopnosti "vetchého a vrásčitého Jurka ". Za mě tedy 4* plus.

Pumpkin

krásně napínavé. líbili se mi krátké kapitoly. dostala jsem se k ní náhodou a jsem ráda :) doporučuji :)

moudivlacek

Další díl a mohu potvrdit, že napětí a hrůznost se stupňují. Joona je skvělý, ale ani on neumí zázraky. Obdivovala jsem Sagu, že nakonec šla do tajného úkolu, ale moc jsem se na ni zlobila, že neposlechla dobré rady Joony, málem se jí to vymstilo.
K Joonovi osud opravdu není milostivý a zas ho potká pohroma. Jeho stavu na konci se vůbec nedivím. Akorát s ním souhlasím v jednom, aby uvěřil v konec, musí se o tom osobně přesvědčit - nechci moc prozradit.
Každopádně tohle je opravdu pan spisovatel. Těžko se odtrhává od knihy. Milovníkům žánru a této série mohu jen doporučit.

Irika

Jak čtu celou sérii, tak je to čím dál lepší. Tento díl bezprostředně navázal a objasnil nejasný konec z minulého dílu, zápletka byla vskutku originální a poslední odstavec zase pořádně zamíchal kartami.
Trochu mi chybělo vysvětlení některých detailů - keramické prsty, zblázněná doktorka s rodinkou ve sklepě atd., ale i tak knihu rozhodně doporučuju, ale určitě to chce číst postupně!

lucie7876

Moje první kniha od této dvojice. Musím přiznat, že se mi nic takového jako u této knihy nestalo. Abych se těšila, kdy už budu doma ať už mohu dočíst. Velice napínavé i když smutné. Ale nemohla jsem odložit. Nejlepší kniha, co jsem kdy četla.

Jamilily

Od Keplera jsem přečetla zatím jen Hypnotizéra a pak přešla na Písečného muže . jednoduše mě témata dvou předchozích knih nezaujaly. Na mojí orientaci v knize to ale vliv nemělo, Joony tu není tolik jako v Hypnotizérovi, ale Saga je skvělá. Jde vidět, že Keplerovci přitvrzují, tenhle díl mi přišel tak o 10000% krvavější a zvrácenější, než Hypnotizér. U scén z vězení mi bylo fyzicky špatně a knížku jsem několikrát odložila. Krátké kapitoly sice pobízejí ve čtení, knížka má vážně spád, ale téma a celkově jistá překombinovanost na mě byly už moc.

malen

Ze Svědkyně ohně jsem byla nadšená , ale tohle mě moc nechytlo. Respektive chytlo, že jsem se nemohla odtrhnout, ale ten konec byl takový mišmaš, že jsem docela zklamaná. Ale od čtení neodrazuji .

Adhara

Buď mi niečo uniklo, alebo nesadlo. Pripadá mi to ako vytrhnuté z dlhšieho celku, nedopovedané. Mnoho vecí, záhad a motivácií postáv, sa nevysvetlilo. Kniha trpí záplavou zbytočných postáv. Ako doplnok k charakterom hlavných postáv sú vedľajšie postavy v poriadku, no tu vznikla hromada scén vyprchávajúcich do prázdna a úplne zbytočný zmätok okolo vcelku jednoduchej zápletky. Okolo stredu sa mi kniha páčila viac, vtedy som to videla aspoň na tri, možno aj štyri hviezdičky. Má síce svojský štýl plný jednovetových odsekov, ale dá sa naň zvyknúť. Koniec bol však značne neuspokojivý.

evilunicorn

Vůbec nechápu,jak mohl Písečný muž tak dlouho unikat mé pozornosti.Tahle kniha je skvělá!Brutální a zároveň chytrá,vtáhne vás a nepustí,nedá vám vydechnout do poslední řádky.To hodnocení zde je naprosto zasloužené.

Demonlover

První knihy, které jsem od Lars Kepler četl, Hypnotizér a Svědkyně ohně se mně velice líbily. Lovec králíků už méně. Čtení Paganiniho smlouvy jsem považoval za ztrátu času a tolik vychvalovaný Písečný muž mě už úplně dorazil, škoda času i peněz. Objektivně vzato, možná tvůrčí krize autorů, která časem pomine. Osobně jsem zvědavý co bude dál?

Ebola

Kniha o tom, že nic není ztraceno dokud to nevzdáte sami, schopnost naslouchat sám sobě a věřit že to dobře dopadne.. Kniha se čte velmi dobře, atmosféra je hustá, skoro hmatatelná. Konec je strhující - velké díky, jen tak dál :)

nakedangel

Napínavé čtení. Jediné co mi na severských detektivkách vadí, že vyšetřovatel/komisař má až nadlidské schopnosti. V tomto případě i padouch.

danka13

Byl to fofr. Byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne, mám ráda dobré konce. Tady to bylo jen napůl. Ale kniha se čte dobře, některé situace jsou trochu přitažené za vlasy, ale to už tak v knihách bývá. Určitě si od těchto autorů přečtu další.

andrea4053

No pani. Serie o Joonovi je cela skvela, ale Pisecny muz je u mna na prvom mieste.

fanda78

První kniha, kterou jsem měl tu čest číst od tohoto autorského dua a musím přiznat, že super! Určitě dokoupím i další.

amanda99

úžasný čtení,nejde se odtrhnout,můžu doporučit,ještě mě čeká Stalker,tak uvidíme

Alexxxka

Přečetla jsem všech 6 dílu, tenhle je dle mého NEJlepší. Od knížky jsem se neodtrhla :-) Doporučuji

sachista

Děsivé a strhující zvláště prvních a posledních sto stran, velmi slušný až nadstandardní krimi thriller, v němž jsem si oblíbil Sagu a doufám, že se bude objevovat v dalších dílech. Plný počet nemohu dát proto, že mě zklamalo odhalení hlavní pointy, a to nemám rád, preferuji, když mě autor nachytá na švestkách nebo vodí za nos a ne, aby mě nasměroval k cíli. Ale celkový dojem výborný a hned sahám po Stalkerovi.

Didi15

Další super díl, četla jsem jedním dechem. Larse Keplera lze doporučit s čistým svědomím. Už se nemůžu dočkat ,až přečtu Stalkera.

helca.sz

Další pecka ! Jedním dechem přečtena a opět můžu jen a jen doporučit.

bedkniha

Tak konec mě hóóódně překvapil, když čtu série, prokládám je nějakou oddychovkou, ale po Písečném muži musím hned na Stalkera... proč ?...( nechci víc prozrazovat ) to pochopí jen ti, kteří si tuto knihu přečtou...

LP113

Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.