Písečný muž

Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.62404

Detektiv Joona Linna (4.)

Sandmannen (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

novina
včera

Kniha se četla sama, napínavý příběh mě dokonale pohltil a musela jsem číst dál a dál. Z krutosti Jurka Waltera se mi svíral žaludek a držela jsem pěsti, ať Joona Lina přijde pravdě na kloub. Za mě zatím nejlepší kniha z celé série.

Pav
27. listopadu

Velmi napínavé počtení. Keplera čtu na přeskáčku a zbývá mi ještě Stalker, ale tento příběh je pro mě zatím nejlepší. Dokonce se mi líbil o trochu víc než Lovec Králíků a z toho jsem byla hodně nadšená. :-)

tereza0819
19. listopadu

Pro me momentalne jedna z nejlepsich knih, kterou jsem kdy cetla. Zhltla jsem ji behem chvile, obcas jsem mela husi kuzi a v noci se bala jit i na zachod. :) Pisecny muz je pro me zatim top vsech detektivek.

TheGoldenHill
17. listopadu

Nejlepší a nejnapínavější detektivka od dua Keplerových. Jakmile se začtete, už nemůžete přestat. Kriminální komisař Joona Linna a jeho kolegyně Saga Bauerová pátrají po sériovém vrahovi , který má na svědomí desítky obětí a přitom je hlavní podezřelý - ke kterému vedou všechny důkazy, již několik let ve vězení.

AlenaZelova
17. listopadu

Opět Kepler nezklamal! Skvělá kniha, kterou jsem hltala a přečetla během chvilky, i když na první pohled je to celkem bichle. Těším se na další díl!

Anneska
13. listopadu

Rozhodne napinava od zacatku az do konce, nicmene se nemuzu zbavit pocitu, ze autori se snazi spise ohromit ctenare tezko uveritelnymi scenami, nez zasadit pribeh do trochu realnejsiho prostredi. Lidem, kteri radi ctou severske detektivky pro jejich temne-chladnou atmosferu dilo doporucuji, i kdyz si myslim, ze kniha byla obcas psana az moc rychlou ,,rukou,,.

adela007
11. listopadu

Nejlepší kniha, co jsem od Keplera četla, nemohla jsem se od toho odtrhnout a Jurek Walter mi dělal společnost do brzkých ranních hodin :)

mimi55
11. listopadu

Zatím nejlepší příběh z celé série.

me_Rommi
08. listopadu

Velmi dobrá kniha, čtivá, surová a hlavne desivá. Pre mňa osobne škoda toho záveru - nikto nemože prežiť toľko výstrelov, rieku a vlastne celú knihu je Jurek úplne nedoknuteľný - za to stráhavam jednu hviezdu.

Teresita

Moje první setkání s tímto autorem (autory). Kniha je velice čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem. Nicméně v příběhu bylo podle mě několik nesrovnalostí a občas jsem jsi říkala, proč ty postavy nejednají jinak, logičtěji. Závěr byl jak z laciného amerického thrilleru, plno mrtvých, nesmrtelný vrah, honičky… Přesto však knihu hodnotím kladně a určitě si z této série ještě něco přečtu.

genie

No, tohle byla řežba, těch mrtvol - to jsem nečekala. Každopádně Joona i Saga jsou skvělí, skoro bezchybní a nesmrtelní ... chvílemi velmi přitažené za vlasy, ale uznávám, že mě to chytlo. Těším se na další v sérii ...

petunkav

Po pro mě trochu slabší Paganiniho smlouvě jsem opět moc spokojená.
Skvělá, napínavá, strašidelná. Konec malinko neuvěřitelný, ale už se moc těším na další kroky Joony Linny. Kam tohle půjde dál?.....

Nikolsimkova

Hodně pěkná knížka. Dokonce jsem i přemýšlela, že si vezmu v práci dovolenou, abych nemusela knihu odložit.

spdb

Mlčení jehnatek severu? Někdy mne zabedněnost postav doháněla k šílenství. Zbytečně protahované některé chvíle a tem kdy by stálo za to trochu rozebrat podrobnosti to chybí. Celkově bavilo.

stumpy

Hodně, hodně, hodně povedený díl. Z přečtených pro mne asi TOP

klokan.1905

Písečný muž...
Písečný muž? Tak to byla pecka, pecka a ještě jednou pecka!!!
Během jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Následně v nemocnici vyjde najevo šokující fakt, že tento muž má být již sedm let mrtvý. Zabít ho měl sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře... V příběhu se hodně objevuje i policistka Saga Bauerová, což mně vůbec nevadilo...
Co k tomu dodat? Skvělé čtení... Oči létají po řádcích jako zběsilé, prsty otáčejí stránku za stránkou, hltáte kapitolu za kapitolou... Jednoznačně doporučuji k přečtení...

MosKat

Kepler je nej.

olle3

K této knize jsem se dostal zcela náhodou, nic jsem od ní nečekal, ale zaujala mě od první věty. Číst mě ji bavilo a to je to hlavní, co bych chtěl vytáhnout - a to hlavní, o co by čtenáři mělo jít.

Neubráním se ovšem menší výtce. Všechno do sebe na konci zapadlo a bylo vysvětleno, až na to, jak Písečný muž oběti unesl. Jak to provedl, aniž by po sobě zanechal jedinou stopu. "Stopy končily pět metrů od auta a poté jako by se po ženě a dvou dětech zem slehla. Policisté prohledali každou píď."(parafráze). Nevím sice, jak ve skutečnosti pracuje kriminálka (natož ve Švédsku), a možná jsem až příliš zmasírovaný všemi těmi pořady a knihami, ale přijde mi, že unést rodinu bez zanechání jediné stopy po boji či od pneumatik (atd.), je téměř nemožné.

Pokud se nemýlím, tak se jedná o celkem zásadní chybu, protože to byla jedna z velkých záhad (a tato schopnost propůjčila mysteriózní tvář záporným hrdinům - a jen díky ní vodili tak dlouho kriminalisty za nos). To mi tam trochu skřípalo a těšil jsem se, jak se únosy na konci vysvětlí.

Mimo to však nemám co vytknout, naopak musím pochválit tempo a neklesající napětí, které mě sotva nechalo knihu odložit.

Hodnocení: 4/5
Více recenzí na: sekerkatomas.cz

Val

Syrové, temné a víc než dostatečně děsivé.... přesto úžasné. Mě prostě Kepleři baví. Krátké kapitoly jsou ideální na to, že nejde přestat číst... Pořád totiž přidáváte...a najednou je konec. Akorát mi tady trošku vadí, že jsem knihy nečetla chronologicky. Každopádně to je moje chyba. SPOILER : Disa nee.... :-(

sporran

Za jeden den přečtená kniha. Do jedné třetiny jsem byla nadšená. Poté už opět nastoupila klasika - sériový vrah, který jde nakonec po samotném policistovi. Padouch s neuvěřitelnou mocí, prostředky, vždy o krok napřed. Pak se to zvrhlo v krvavý masakr.

marrrsch

Pro mě to byl fantasmagorickej a mizerně sepsanej příběh.

Eunike93

Tak tahle byla zatím nej... Po třetím díle už jsem ani nedoufala, ale Písečný muž mě dostal :-)

Jirika

Suprová detektivka, doporučuji..

Zahirica

Konečne kniha (štvrtá v poradí) na ktorú môžem povedať, že bola fakt dobrá

kuky921

Parádní detektivka, sice na počátku trochu pomalejší rozjezd, ale četla se prima.

vamp

Po dlouhý době jsem narazila na dobrou knihu, sice ten závěr byl až moc perfekcionalistický a nerealistický, ale budiž

elisa194

Tak tato kniha se mi líbila zatim nejvíce, ale ještě jsem nečetla Lovce kraliku. Parádní detektivka s napínavým příběhem od začátku do konce.

kulatina

Napínavá psychologicka detektivka. Ihned se začtete, autor vas nenechá odpočinout. Dostanete i cenné informace z historie tehdejšího Sovětského svazu. Ke konci místy přitažené za vlasy, až nereálné. Dávám plný počet, přestože (nebo právě proto?) mě kniha 2x vzbudila ve 3 v noci, abych četla a četla. :-)

Lindah

Vývém žánru je Lars Kepler nejlepší. Kniha je velmi napínavá a čte se skoro jedním dechem

FlexiMZ

Užasné! Za mě o dost lepší než Svědkyně ohně. Moc se mi líbil popis prostředí nemocnice a děj, který se tam odehraval. Ty kapotoly se Sagou mě moc bavily. Napínavé, čtivé, parádní.