Písečný muž

Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.62695

Detektiv Joona Linna (4.)

Sandmannen (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Veronika.Lap
předevčírem

Úžasné, úžasné a ještě jednou úžasné. Pro mě opravdu skvělá detektivka, od které jsem se nemohla odlepit. Vyhovovalo mi členění do krátkých kapitol a tím pádem také rychlost a spád celé knihy. Za sebe mohu jen říct, kam se hrabe Harry Hole...

Hana62

Dobré počtení, letím pro další díl s Joonem. Každý příběh má jinou osu, ale to mám ráda. Napětí až do konce, krásný styl psaní. Klobouk doků před překladatelem!!!

Kikuse13

Pro mě za tím nejslabší knížka od nich. Od ostatních jsem se nemohla odtrhnout, od této až ke konci. A už mě bohužel čekají jen dva díly ze série...Ale jsem ráda, že jsem se taky dozvěděla něco o Jonoovo životě.

Sudin

Opět skvělá kniha, četla se sama, ale Hypnotizer a Svědkyně ohně mi přišly lepší. Tak nějak se "nic moc nedělo" (na Keplery), až na posledních stránkách se to spustilo. Nejhorší na všem je, že už mě čekají zatím jen dvě knihy v sérii...

Calibra

Opravdu se mi zdá každý další díl lepší a lepší. Pisecny muž byl hodně napínavý a hodně akční. Uznávám, že některé pasáže byly těžko uvěřitelné, ale v tomto směru nejsem hnidopich. Je to sice 500strankova kniha, ale díky krátkým kapitolám se čte opravdu dobře. Těším se na Stalkera a další informace ze života Joony.

stavinohova

Dobre poctenicko, kazdopadne jsem cekala od knizky neco vice, ale doporucuji

alzbeta2843

Tak zatiaľ pre mňa najlepšia kniha od Keplera, akú som čítala. Dej je dosť prepracovaný a napínavý. Už od začiatku ma motív knihy zaujal a to je i dôvod prečo som sa na túto knihu tak tešila. Uvidím ako sa mi bude páčiť pokračovanie. Sama som zvedavá ako to dopadne takže teraz je jasné, že sa musím vrhnúť na Stalkera..:D

Lunitka

No, tak celkove bych rekla, ze nic moc. Cte se rychle a to diky kratkym kapitolam. Ale cely ten smysl deje mi nejak do sebe nezapadal. Ke konci uz jsem jen preskakovala stranky.

mario.nette
21. červnaodpad!

Cože? Co jsem to četla za totální kravinu?! Tuhle knížku jsem si vzala na dovču a opravdu jsem se u jejího čtení neskutečně nudila. Nesympatický postavy, děj totálně o ničem a dočetla jsem to s přeskakováním stránek. Už nikdy od tohoto "pana spisovatele" no dvojice (LOL) nic číst nebudu -_- knížku jsem tam nechala na lavičce s lístečkem ZDARMA - takovej odpad jsem fakt zpátky do ČR netahala :D

wlado

Výborný triler, ktorý sa ťažko odkladá. Na môj vkus trochu veľa postáv, no dá sa v nich orientovať. Trochu mi vadilo niekedy úplne nepremyslené konanie hlavného komisára, ktorý sa riadi okamžitými pocitmi. Na druhej strane až nadprirodzené schopnosti a myslenie sériového vraha. Záver ostáva úplne otvorený, musím si prečítať pokračovanie...

annettka1098

Opět výborné! Nemohla jsem se odtrnout a četla každou volnou chvíli. Napínavé od začátku. Někdy mal člověk problém se do knihy začít, u Keplera tento problém nikdy nemám. Mám spíš problém na chvíli skončit a jít spát. :) Na konci Jsem musela zatlacit slzu.

Layss

Další perfektní dílo od manželů "Lars Kepler". Opravdu mě to bavilo, konečně jsem se dozvěděla, proč vypadá Joonův rodinný život tak, jak vypadá. Vřele doporučuji

Lenka.Vílka

Už je to dlouho, co jsem knihu četla. Zde je můj upravený komentář z diskuze. Sorry, že jsem tam předtím nenapsala slovo spoiler.

SPOILER!!!!!
Pamatujete na pátera Knoxe a jeho pravidla jak má vypadat detektivka? Tady toho porušili fakt hodne a stejně to bylo bestiálni! Nejlepší ze série (zatím). A poslední stránky? Mě jenom jelo hlavou: to ho jako ten magor unesl? (protože si toho Linna nevytrpěl ještě dostatečně) nebo to se jako za nim vydal sám? (protože já sama nevěřím, že je ten psycho mrtvej, ale že by měl Linna dost síly, se mi taky moc nezdá). Já se zbláznim do dalšího dílu!!!!!!!!!!

Nikol117

Napínavé jako kšandy. Líbilo se mi to. Druhá kniha od téhle dvojice autorů, za mě super.

SilvaK

Drsné, tmavé, pochmúrne, hororové a pritom skvelé.

Privilegius

Strhující děj, četl jsem jedním dechem. Atmosféra byla velmi stísněná a depresivní, ale co jsem čekal? Prostě sever se vším všudy!

Maevie

Opět severská krimi jak má být. Kepler to prostě umí a vlastně mu dávám vždy čtyři nebo pět hvězdiček. Tentokrát čtyři, ale je to spíš tím, že samotná zápletka mě osobně tolik nezaujala. A Saga... no policejní víla je fajn, ale Joona Linna je Joona Linna.

katerina2660

Další díl, pro mně ale zatím nejslabší (je to má třetí knížka této série). Nicméně námět zajímavý a konec má super spád! Doporučuji

lenysek69

Naprosto dokonalý díl této boží série. Pro mě zatím nejlepší.. Jonna Linna je bezkonkurenční a celé pátrání v tomto díle Vám nedá spát. Opravdu jakmile začnete číst, nezavřete knihu, dokud ji nedočtete.

veronie

Celá tato série je pro mě velmi zdařilá. Napětí srší od počátku až do konce. Žádný courák. Tady to prostě frčí. Příběh Vás na začátku lapí a pustí až s poslední stránkou. Joona je super sympaťák a doufám, že v dalších dílech se na něj už konečně usměje štěstí.

mi-380

Tohle pátrání je nejen ďábelsky vypointované a náležitě krvavé, ale také plné působivých hororových scén. Kniha, od níž se čtenář těžko vzdálí. A dávno už jsem se nesetkal s takovým zloduchem, jako je Jurek: 90% (zatím 2594 hodnotících s průměrem 91%).

snupko

S Keplerovkami to ide z kopca, ale určite tým paradoxne podchytávajú širšie masy čitateľov a o to predsa pri bestsellerov ide, pravda? Oceňujem šikovnú náväznosť na predchádzajúce časti. Takisto cit pre napätie a akciu sa knihe nedá uprieť, ale tam to končí. Švédska polícia sa správa ako v škôlke, keď sa deti hrajú na policajtov a Joona im je bohom, ktorý však takisto tápe ako slepý v kine. A pritom veľa situácii bolo tak jasných, že aj ja laik krimi čitateľ, som vedel odkiaľ fúka vietor, teda piesok..Takže čítanie hodnotím ako pričasto úsmevné, nereálne, naivné, priehľadné a nelogické ako keď sa v horroroch uteká hore po schodoch. Nechcem nikoho odrádzať, asi teda zväčša fanúšičky Keplera, ale na Nesba Kepler proste nemá a pocit, že predchádzajúce diely boli viac záhadné a prepracovanejšie ostáva.

Tereza299

Kniha se díky krátkým kapitolám četla rychle, od děje a knihy samotné jsem ale čekala víc :/ průměrná.

martin3724

Naprosto úžasná knížka. Předchozí díly od Keplera byly dobré, ale vždycky to jaksi nebylo ono. Ale Písečný muž si mě získal svým strhující příběhem už po prvních několika stránkách a nepustila, dokud jsem jí během chvíle nedočetl. Už teď se těšim, až si přečtu další díl.

planeta

Perfektní čtení, napínavé, propracovaný příběh, prostě super. Kniha si žádá váš čas, nejde od ní odejít, dokud ji nedočtete. Vřele doporučuji. Lars Kepler je pro mne nejlepší autor detektivek.

Nela.Rob

Přečteno jedním dechem, jako všechny předchozí i následující díly. Milovníkům detektivek můžu jen doporučit.

asam

Pozor! Udělejte si čas na čtení! Jakmile jednou začnete, nebudete ochotni přestat. Propracovaný děj, vše zapadá do sebe, napínavé až do konce.

rekon

Moc dobrá kniha, má spád a úplně mě vtáhla do děje, člověk skoro nemůže přestat číst. Půl hvězdy ubírám za příliš velké nadpřirozené schopnosti "vetchého a vrásčitého Jurka ". Za mě tedy 4* plus.

Pumpkin

krásně napínavé. líbili se mi krátké kapitoly. dostala jsem se k ní náhodou a jsem ráda :) doporučuji :)

moudivlacek

Další díl a mohu potvrdit, že napětí a hrůznost se stupňují. Joona je skvělý, ale ani on neumí zázraky. Obdivovala jsem Sagu, že nakonec šla do tajného úkolu, ale moc jsem se na ni zlobila, že neposlechla dobré rady Joony, málem se jí to vymstilo.
K Joonovi osud opravdu není milostivý a zas ho potká pohroma. Jeho stavu na konci se vůbec nedivím. Akorát s ním souhlasím v jednom, aby uvěřil v konec, musí se o tom osobně přesvědčit - nechci moc prozradit.
Každopádně tohle je opravdu pan spisovatel. Těžko se odtrhává od knihy. Milovníkům žánru a této série mohu jen doporučit.