Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4574 855

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

Šárka88
Šárka88
14.01.2024 4 z 5

Audiokniha : Pavel Rímsky
Na poslech této krimi musíte dávat opravdu pozor, mně stačila drobná nepozornost a už jsem opět nevěděla kdo a co. Jinak opravdu napínavé a překvapivý konec, ke kterému jsem se opět v poslechu našla.

hana1039
hana1039
30.12.2023 5 z 5

Audiokniha:
Napínavý poslech v podání Pavla Rímského... skvělý zážitek...

Ailir
Ailir
20.12.2023 2 z 5

Jsem čtenář, který skočí prakticky na vše, ale druhá půlka knihy byla už tak "přitažená za vlasy", že bych ji opravdu nikomu nedoporučila. Proto mě zaráží tak vysoké hodnocení, nerozumím tomu.

Barbievitko
Barbievitko
12.12.2023 3 z 5

Kdybych před touto knihou nepřišla do styku se Stiegem Larssonem a Chrisem Carterem (Zloba) s největší pravděpodobností bych ji ocenila víc. Příběhy jsou si velice podobné, nebyla jsem tedy tak šokovaná. Konec byl navíc velmi přehnaný.

Jean-Paul
Jean-Paul
10.12.2023 4 z 5

Moje první setkání s detektivem Joonou Linnou. Na začátku jsem měl trochu problém se stylem vyprávění, ale to velmi brzy přešlo. Objevení mladého muže kráčejícího podél železničního mostu, odkrytí jeho totožnosti a s tím spojené minulosti, odstartovalo vskutku napínavý příběh na výbornou, pasáže z „blázince“ jsou trošku slabší (ale jenom trošku), následný útěk odstartuje divokou jízdu, která mi však přišla trochu přitažená za vlasy, ale jako čtenář jsem si příběh užíval, a nějaké ty nelogičnosti odpustil. (80 %)

kob
kob
29.11.2023 5 z 5

Některé situace už jsou sice daleko za hranicí uvěřitelnosti, ale příběh je skvěle napsaný a pořádně napínavý.

santa1212
santa1212
25.11.2023 5 z 5

Další špičková detektivka. Posloucháno jako audiokniha a skvělý byl jak příběh, tak přednes.

petrulka
petrulka
22.11.2023 5 z 5

Tak nějak si představuji špičkovou krimi. Protože mám ráda fantasy, nijak extra mi nevadily vyložené nesmysly, jako např. pasáž s rakví či až legračně fungující oddělení izolace na psychiatrii.
Je to děsivé, napínavé, překvapení se také objeví. Hlavní vyšetřovatel není přehnaně superhrdinský, jen Jurek mohl ukázat ještě víc akce, když už tak dlouho čekal a plánoval :-D

mila2411
mila2411
01.11.2023 5 z 5

Joona napočtvrté. Opět "milé" setkání, ty uvozovku za tu krutost a temnotu, ano je to drsná kniha z drsného prostředí. Keplerovi to dali opět na 100%

Hema
Hema
26.10.2023 5 z 5

Napínavé, šel mi mráz po zádech. Dobře odvyprávěné temné drama.

čtenářka76
čtenářka76
23.10.2023 5 z 5

Stále mě tento autor nepřestává překvapovat. Četla jsem jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout. Nejlepší Keplerova knížka.

000nugatovej
000nugatovej
03.10.2023 4 z 5

Písečný muž je vcelku napínavé čtení. Patří k lepším keplerovkám :-)

dlabikk
dlabikk
22.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Po dlouhé době jsem se vrátila k sérii s Joonou Linou a nesmrtelným Jurkem Walterem. Bohužel nevím jak se mi stalo, že mi tento díl nějak ze série vypadl a četla jsem ho jako poslední. Příběh byl skvělý, ubíhal díky krátkým kapitolám. Nicméně pár věcí mě iritovalo a to co je již zmíněno v ostatních komentářích - psychiatrická léčebna - zabezpečení cel brutálních zločinců, společenská místnost, kde mohli spolu hezky klidně koukat na telku, běhat na páse a "pojídat diazepam".; kluk, který se po 13 letech vrátí a úplně normálně komunikuje jako jeho vrstevníci; informovanost Jurka a jeho schopnost komunikace s okolním světem a další nelogické věci.

capricorn__
capricorn__
14.09.2023 4 z 5

Do této detektivní série jsem chtěl nahlédnout už několik let, ale dostal jsem se k tomu až skrz čtenářskou výzvu... Ze začátku jsem měl velký problém zvyknout si na styl psaní, množství postav, míchání časů a všemožných osudů - ve chvíli, kdy se ale všechno sepnulo dohromady, už jsem knihu nedokázal odložit. Byť je v poslední době literární svět přehlcen detektivkami, tuhle řadím k těm lepším - je napínavá, mrazivá, krvavá, nápaditá a uzavřená. Detektivové jsou taky příjemní. Za co strhávám hvězdičku, je fakt, že potom, co mám za sebou sérii od Nesba, Larssona, Miniera, trochu Bryndzy (a spousty dalších, na které si teď ale nevzpomenu), už mi určité vyhrocené a neuvěřitelné scénky připadají spíš úsměvné než děsivé, proto je nedokážu brát zcela vážné a spíš žasnu nad tím, že spousta moderních autorů detektivek využívá dost podobný vzor psaní (který očividně funguje). Za tu dardu ohraných klišé, nelogických událostí a "náhod" bych normálně strhl více hvězd, ale Keplerovi naštěstí umí fakt dobře psát.

Mišák240
Mišák240
04.09.2023 4 z 5

Další velmi čtivý a možná ze série zatím nejlepší díl.

Michaellla
Michaellla
27.08.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl! Velmi dobře se četl. Ty krátké kapitoly mi opravdu vyhovovaly. Nemohla jsem ji odložit :)).

nicole1990
nicole1990
18.08.2023 5 z 5

Napínavé čtení mám rada severské thrillery

Jiho226
Jiho226
09.08.2023 4 z 5

Napínavé čtení se vším, co severské thrillery nabízí.

hana4834
hana4834
08.08.2023 4 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout

m_pastorka
m_pastorka
06.08.2023 5 z 5

Tohle byla neskutečná jízda. Za jednoho uprseneho dne jsem přečetla asi závěrečných 230 stran, takže skoro půlku knihy. Velmi napínavé, krátké kapitoly mi skutečně vyhovují pro udržení napětí. Už se těším na další.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler