Písečný muž

Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.62770

Detektiv Joona Linna (4.)

Sandmannen (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Sinn

SPOILER. Pokud se M. vyjadřuje tak, jak se vyjadřuje, po x letech vítekde a vzhledem k tomu, kolik mu v době vítečeho bylo, pak to byl asi malý genius. Jinak pěkná pointa, dobře vystavěné napětí... Každopádně tipuji, že serie skončí tím, že Linna se v tom autě zabije..

Péťa1950

Jako další knihy z této série, čtivé, ale řešení příliš nerealistické, hlavní postavy působí jako superhrdinové, kteří se vrhají do životu nebezpečných akcí samostatně. Pohádky pro dospělé.

Brubac

Napínavá "jednodeška", ale poněkud plytké postavy a sem tam i nějaká ta nelogičnost.

Anie.M

Písečný muž jako paperback mi přistál v kabelce, jako skladná knížka na dlouhou cestu metrem. A s první kapitolou se ze mě stala závislačka na severské krimi. co víc dodat, celá kniha i s postavami, prostředím, nápadem je pro mě mistrovské dílo a všem mohu jen doporučit. více méně, všechny knihy tohoto rázu po přečtení srovnávám s Písečným mužem a málo která dosáhne na tento level.

Terimi

Písečného muže jsem doslova hltala od začátku až do konce. Děj byl tak napínavý, že jsem knihu měla přečtenou během jednoho dne.
Knihy ze série Joony Linny mám za sebou zatím dvě a mohu říct, že obě se mi velmi dobře četly. Už se těším na čtení dalších!

katallinka

Vždycky si říkám lepší už to být nemůže a přece Kepler napíše něco ještě lepšího. Kdybych měla říct přečtěte si jednu knihu ze série, tak je to tahle. Opět děsivý, napínavý příběh, který nám ukáže více z Joony Linny. Závěr mě šokoval!!

hannickah

První kniha, kterou jsem od Larse Keplera četla. Má napínavý děj a zajímavý příběh, jež vás donutí neustále číst bez přestání.

Adele123

Skvělá kniha! Krátké kapitoly mi prostě nedovolili abych přestala číst, takže se četla vážně hodně rychle. Tuhle knihu určitě doporučuji.

PPardinio

Kniha s velmi rychlým spádem. Krátké kapitoly mě stále udržovaly v ději a hlavní záporák byl velmi tajemný (i-když se z něj v závěru stal trochu moc dokonalý zabiják a kladl jsem si otázku, jak se naučil takto zacházet s nožem a kde se naučil rozpoznat lidskou mysl, aby dokázal manipulovat s obětí). Jinak pro mě lepší dílo než Lovec králíků.

sylva8672

Tato kniha mi přišla zatím od této manzelske dvojice nejslabší. Ale i tak se mi líbila.

Ivka_77

Knížka mě hodně bavila, pro mě zatím nejlepší z celé série. Zhltala jsem ji za víkend, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Lejdus

Naprosto skvele. Zvladla jsem knizku skoro na jeden zatah, musela jsem cist az do rana, abych se dozvedela, jak to teda dopadne. Samozrejme, ze jsem pak nemohla spat :) ale po cteni podobnych knizek u sebe pozoruji, ze mi v hlave bezi spousta myslenek typu, jak se co nejrychlechji dostat z pokoje, jestli mne nekdo nepozoruje, jak zavolat policii od sousedu apod. :D

Wargo

Odzbrojený... tak som sa cítil po prečítaní tejto knihy. Jurek bol iba imaginárna postava, zato však tak reálna a literárne realisticky vycibrená, že som úzkosť jeho obetí pociťoval na každej strane. Svedkyňu ohňa som čítal už dosť dávno, ale v žiadnom prípade nebudem vyčkávať tak dlho, kým si prečítam ďalší diel. Obzvlášť po takomto konci...

animovanej medv

Napínavé do poslední minuty

ferenc_had

Knihu jsem přečetl až na podruhé, začátek byl vždy těžký, pak se to rozjelo a já hltal stránku za stránkou. Doporučuji přečíst.

Pauline23

Super čtení...zase jsem div nejela na konečnou abych mohla číst a číst až do konce. Krátký kapitoly, takže výhoda a jedině doporučuji. Písečny muž je hubeňour až jsem se bala že ho potkám...:)

Veronika.Lap

Úžasné, úžasné a ještě jednou úžasné. Pro mě opravdu skvělá detektivka, od které jsem se nemohla odlepit. Vyhovovalo mi členění do krátkých kapitol a tím pádem také rychlost a spád celé knihy. Za sebe mohu jen říct, kam se hrabe Harry Hole...

Hana62

Dobré počtení, letím pro další díl s Joonem. Každý příběh má jinou osu, ale to mám ráda. Napětí až do konce, krásný styl psaní. Klobouk doků před překladatelem!!!

Kikuse13

Pro mě za tím nejslabší knížka od nich. Od ostatních jsem se nemohla odtrhnout, od této až ke konci. A už mě bohužel čekají jen dva díly ze série...Ale jsem ráda, že jsem se taky dozvěděla něco o Jonoovo životě.

Sudin

Opět skvělá kniha, četla se sama, ale Hypnotizer a Svědkyně ohně mi přišly lepší. Tak nějak se "nic moc nedělo" (na Keplery), až na posledních stránkách se to spustilo. Nejhorší na všem je, že už mě čekají zatím jen dvě knihy v sérii...

Calibra

Opravdu se mi zdá každý další díl lepší a lepší. Pisecny muž byl hodně napínavý a hodně akční. Uznávám, že některé pasáže byly těžko uvěřitelné, ale v tomto směru nejsem hnidopich. Je to sice 500strankova kniha, ale díky krátkým kapitolám se čte opravdu dobře. Těším se na Stalkera a další informace ze života Joony.

stavinohova

Dobre poctenicko, kazdopadne jsem cekala od knizky neco vice, ale doporucuji

alzbeta2843

Tak zatiaľ pre mňa najlepšia kniha od Keplera, akú som čítala. Dej je dosť prepracovaný a napínavý. Už od začiatku ma motív knihy zaujal a to je i dôvod prečo som sa na túto knihu tak tešila. Uvidím ako sa mi bude páčiť pokračovanie. Sama som zvedavá ako to dopadne takže teraz je jasné, že sa musím vrhnúť na Stalkera..:D

Lunitka

No, tak celkove bych rekla, ze nic moc. Cte se rychle a to diky kratkym kapitolam. Ale cely ten smysl deje mi nejak do sebe nezapadal. Ke konci uz jsem jen preskakovala stranky.

mario.nette
21. červnaodpad!

Cože? Co jsem to četla za totální kravinu?! Tuhle knížku jsem si vzala na dovču a opravdu jsem se u jejího čtení neskutečně nudila. Nesympatický postavy, děj totálně o ničem a dočetla jsem to s přeskakováním stránek. Už nikdy od tohoto "pana spisovatele" no dvojice (LOL) nic číst nebudu -_- knížku jsem tam nechala na lavičce s lístečkem ZDARMA - takovej odpad jsem fakt zpátky do ČR netahala :D

wlado

Výborný triler, ktorý sa ťažko odkladá. Na môj vkus trochu veľa postáv, no dá sa v nich orientovať. Trochu mi vadilo niekedy úplne nepremyslené konanie hlavného komisára, ktorý sa riadi okamžitými pocitmi. Na druhej strane až nadprirodzené schopnosti a myslenie sériového vraha. Záver ostáva úplne otvorený, musím si prečítať pokračovanie...

annettka1098

Opět výborné! Nemohla jsem se odtrnout a četla každou volnou chvíli. Napínavé od začátku. Někdy mal člověk problém se do knihy začít, u Keplera tento problém nikdy nemám. Mám spíš problém na chvíli skončit a jít spát. :) Na konci Jsem musela zatlacit slzu.

Layss

Další perfektní dílo od manželů "Lars Kepler". Opravdu mě to bavilo, konečně jsem se dozvěděla, proč vypadá Joonův rodinný život tak, jak vypadá. Vřele doporučuji

Lenka.Vílka

Už je to dlouho, co jsem knihu četla. Zde je můj upravený komentář z diskuze. Sorry, že jsem tam předtím nenapsala slovo spoiler.

SPOILER!!!!!
Pamatujete na pátera Knoxe a jeho pravidla jak má vypadat detektivka? Tady toho porušili fakt hodne a stejně to bylo bestiálni! Nejlepší ze série (zatím). A poslední stránky? Mě jenom jelo hlavou: to ho jako ten magor unesl? (protože si toho Linna nevytrpěl ještě dostatečně) nebo to se jako za nim vydal sám? (protože já sama nevěřím, že je ten psycho mrtvej, ale že by měl Linna dost síly, se mi taky moc nezdá). Já se zbláznim do dalšího dílu!!!!!!!!!!

Nikol117

Napínavé jako kšandy. Líbilo se mi to. Druhá kniha od téhle dvojice autorů, za mě super.