Písečný muž

Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.62320

Detektiv Joona Linna (4.)

Sandmannen (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

klokan.1905

Písečný muž...
Písečný muž? Tak to byla pecka, pecka a ještě jednou pecka!!!
Během jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Následně v nemocnici vyjde najevo šokující fakt, že tento muž má být již sedm let mrtvý. Zabít ho měl sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře... V příběhu se hodně objevuje i policistka Saga Bauerová, což mně vůbec nevadilo...
Co k tomu dodat? Skvělé čtení... Oči létají po řádcích jako zběsilé, prsty otáčejí stránku za stránkou, hltáte kapitolu za kapitolou... Jednoznačně doporučuji k přečtení...

MosKat

Kepler je nej.

olle3

K této knize jsem se dostal zcela náhodou, nic jsem od ní nečekal, ale zaujala mě od první věty. Číst mě ji bavilo a to je to hlavní, co bych chtěl vytáhnout - a to hlavní, o co by čtenáři mělo jít.

Neubráním se ovšem menší výtce. Všechno do sebe na konci zapadlo a bylo vysvětleno, až na to, jak Písečný muž oběti unesl. Jak to provedl, aniž by po sobě zanechal jedinou stopu. "Stopy končily pět metrů od auta a poté jako by se po ženě a dvou dětech zem slehla. Policisté prohledali každou píď."(parafráze). Nevím sice, jak ve skutečnosti pracuje kriminálka (natož ve Švédsku), a možná jsem až příliš zmasírovaný všemi těmi pořady a knihami, ale přijde mi, že unést rodinu bez zanechání jediné stopy po boji či od pneumatik (atd.), je téměř nemožné.

Pokud se nemýlím, tak se jedná o celkem zásadní chybu, protože to byla jedna z velkých záhad (a tato schopnost propůjčila mysteriózní tvář záporným hrdinům - a jen díky ní vodili tak dlouho kriminalisty za nos). To mi tam trochu skřípalo a těšil jsem se, jak se únosy na konci vysvětlí.

Mimo to však nemám co vytknout, naopak musím pochválit tempo a neklesající napětí, které mě sotva nechalo knihu odložit.

Hodnocení: 4/5
Více recenzí na: sekerkatomas.cz

Val

Syrové, temné a víc než dostatečně děsivé.... přesto úžasné. Mě prostě Kepleři baví. Krátké kapitoly jsou ideální na to, že nejde přestat číst... Pořád totiž přidáváte...a najednou je konec. Akorát mi tady trošku vadí, že jsem knihy nečetla chronologicky. Každopádně to je moje chyba. SPOILER : Disa nee.... :-(

sporran

Za jeden den přečtená kniha. Do jedné třetiny jsem byla nadšená. Poté už opět nastoupila klasika - sériový vrah, který jde nakonec po samotném policistovi. Padouch s neuvěřitelnou mocí, prostředky, vždy o krok napřed. Pak se to zvrhlo v krvavý masakr.

marrrsch

Pro mě to byl fantasmagorickej a mizerně sepsanej příběh.

Eunike93

Tak tahle byla zatím nej... Po třetím díle už jsem ani nedoufala, ale Písečný muž mě dostal :-)

Jirika

Suprová detektivka, doporučuji..

Zahirica

Konečne kniha (štvrtá v poradí) na ktorú môžem povedať, že bola fakt dobrá

kuky921

Parádní detektivka, sice na počátku trochu pomalejší rozjezd, ale četla se prima.

vamp

Po dlouhý době jsem narazila na dobrou knihu, sice ten závěr byl až moc perfekcionalistický a nerealistický, ale budiž

elisa194

Tak tato kniha se mi líbila zatim nejvíce, ale ještě jsem nečetla Lovce kraliku. Parádní detektivka s napínavým příběhem od začátku do konce.

kulatina

Napínavá psychologicka detektivka. Ihned se začtete, autor vas nenechá odpočinout. Dostanete i cenné informace z historie tehdejšího Sovětského svazu. Ke konci místy přitažené za vlasy, až nereálné. Dávám plný počet, přestože (nebo právě proto?) mě kniha 2x vzbudila ve 3 v noci, abych četla a četla. :-)

Lindah

Vývém žánru je Lars Kepler nejlepší. Kniha je velmi napínavá a čte se skoro jedním dechem

FlexiMZ

Užasné! Za mě o dost lepší než Svědkyně ohně. Moc se mi líbil popis prostředí nemocnice a děj, který se tam odehraval. Ty kapotoly se Sagou mě moc bavily. Napínavé, čtivé, parádní.

Driftersoul

The Sandman (čteno v anglické verzi). Extrémně napínavé, strhující, někdy ale hodně naturalistické. Výborná detektivka, která navíc umožní nakouknout do Švédska - nejlépe za asistence Google Earth.

SadUnicorn

U čtení této knihy mi kolikrát běhal mráz po zádech. Mrazivé, napínavé, ale musí se to brát trošku s nadhledem. Hlavní hrdinové (včetně záporáka) jsou totiž prakticky nezničitelní. Přesto jsem to přečetla za den a byla jsem nadšená.

Markushka

Dávám za pravdu všem, kteří píší, že kniha je neuvěřitelně čtivá - výrazně zkrátila můj spánek po několik dní. Hrůzyplné, šokující. Nicméně těžko uvěřitelné třeba to, že by po tolika letech ve tmě neměl člověk problémy se zrakem, alespoň na nějaký čas. Nebo, že by se hnal někdo najít úkryt komplice masového vraha bez přivolání posil. Nebo celá ta policejní akce na uzavřeném oddělení včetně medikace tajné agentky.. Nebo zmizení Joony.. Chce to brát s nadhledem, prostě si užít a neřešit:-) Čtyři hvězdy za čtivost.

JustWomen

Velmi čtivé s propracovanými detaily, sedl mi styk vyprávění a oceňuji postavu Sagy Bauerové. Na můj vkus sice docela dost náhod, které posunují děj příběhu, nevěřím přežívání obětí dlouhá léta v tak strašných podmínkách, nechápu to zmizení na konci, ale přesto – líbilo.

M100

Super počteníčko! Od začátku do konce napínavé, děsivé, stále se něco děje.Určitě doporučuji!!

Ninie

Pozor na spoilery!

Abych byla upřímná, celou dobu jsem si myslela, že Jurek musí mít sourozence, protože komu jinému by mohl někdo tak odměřený a nepřístupný důvěřovat?
Jeho chladné a vypočítané chování až zaráží dech.
Další věc, která mě zariží a nutí čist další díl ihned je zmizení Joony. To jako fakt? Jakože by to ten Jurek přežil a unesl ho? Vždyť to je nesmysl :D Nikdo nemůže přežít milion střel a do toho mrznoucí potok :D
No já jdu dále přátelé, jsem napjatá jako struna. Za mě po dlouhé době nejlepší série!!

jromovic

Za mě rozhodně nejlepší kniha série, akorát mam někdy pocit že čtu nějaké porno.

ren6939

Ještě čekám na Lovce králíků. Ale Písečný muž byl zatím TOP. Sice mi některé erotické scény obecně nezapadají do žánru a obešla bych se bez nich, ale písečný muž byl vážně promyšlený a senzační (2 dny čtení, pravda druhý den se protáhl do 03:30 :))

Luciskaurb

Pro mě je to nejlepší kniha L. Keplera.

Bamby

Po šílenem začátku, kdy jsem asi tak 50 stran uvažoval zda číst dal mohu jen chválit. Opravdu, ale opravdu dobra kniha, jen těch mrtvol...

Malýmedvěd

Výborně napsané, čtenáře to ke knize doslova přilepí. Strach a hrůza se stupňují až k prasknutí. Děj má rychlé tempo a rychlé střihy. Pro zfilmování jak dělané. Na můj vkus, těch mrtvol tam bylo až moc, příběh to nevylepšuje, ba naopak, spíše mu to škodí. Stejně tak nevím, zda "nezničitelný" padouch je přínosem pro knihu. Naopak postava doktora sadisty s absolutní mocí je tak děsivá, že se mi při čtení dělalo fyzicky špatně.

veruzz_

Keplerovská dvojice - velmi čtivé psaní na vysoké úrovni. Silně propracované detaily knihy, pomalé ale zajímavé rozplétání poutavého a snad až neuvěřitelně příšerného příběhu, který vás možná nenechá spát... Hodnotím jako jednu z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Kéž bych si ji mohla přečíst znovu ;-)

desejka

Super super napínavé až do konce

Kačen

Dlouho jsem se nemohla v knihovně knížky dočkat a čekání se vyplatilo, poutavě napsaný příběh s logickými návaznosti.Autor nepřeskakuje, nemusela jsem se několikrát vracet k předchozím částem, jak se mi to občas stává u jiných severských autorů, abych si připomněla jméno nebo situaci.Napínavý příběh, čte se jedním dechem..

itulenka

Knížka která chytí a nepustí. Několikrát jsem ji musela na chvíli odložit a sklidnit se,protože jsem samou nedočkavostí přeskakovala řádky. Kepler opět nezklamal. A to rozuzlení perfektní.