Písečný muž

od:

Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.62556
Série:

Detektiv Joona Linna (4.)

Originální název:

Sandmannen (2012)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (503)

Přidat komentář
moudivlacek
14. března

Další díl a mohu potvrdit, že napětí a hrůznost se stupňují. Joona je skvělý, ale ani on neumí zázraky. Obdivovala jsem Sagu, že nakonec šla do tajného úkolu, ale moc jsem se na ni zlobila, že neposlechla dobré rady Joony, málem se jí to vymstilo.
K Joonovi osud opravdu není milostivý a zas ho potká pohroma. Jeho stavu na konci se vůbec nedivím. Akorát s ním souhlasím v jednom, aby uvěřil v konec, musí se o tom osobně přesvědčit - nechci moc prozradit.
Každopádně tohle je opravdu pan spisovatel. Těžko se odtrhává od knihy. Milovníkům žánru a této série mohu jen doporučit.

Irika
11. března

Jak čtu celou sérii, tak je to čím dál lepší. Tento díl bezprostředně navázal a objasnil nejasný konec z minulého dílu, zápletka byla vskutku originální a poslední odstavec zase pořádně zamíchal kartami.
Trochu mi chybělo vysvětlení některých detailů - keramické prsty, zblázněná doktorka s rodinkou ve sklepě atd., ale i tak knihu rozhodně doporučuju, ale určitě to chce číst postupně!

lucie7876
06. března

Moje první kniha od této dvojice. Musím přiznat, že se mi nic takového jako u této knihy nestalo. Abych se těšila, kdy už budu doma ať už mohu dočíst. Velice napínavé i když smutné. Ale nemohla jsem odložit. Nejlepší kniha, co jsem kdy četla.

Jamilily
05. března

Od Keplera jsem přečetla zatím jen Hypnotizéra a pak přešla na Písečného muže . jednoduše mě témata dvou předchozích knih nezaujaly. Na mojí orientaci v knize to ale vliv nemělo, Joony tu není tolik jako v Hypnotizérovi, ale Saga je skvělá. Jde vidět, že Keplerovci přitvrzují, tenhle díl mi přišel tak o 10000% krvavější a zvrácenější, než Hypnotizér. U scén z vězení mi bylo fyzicky špatně a knížku jsem několikrát odložila. Krátké kapitoly sice pobízejí ve čtení, knížka má vážně spád, ale téma a celkově jistá překombinovanost na mě byly už moc.

malen
02. března

Ze Svědkyně ohně jsem byla nadšená , ale tohle mě moc nechytlo. Respektive chytlo, že jsem se nemohla odtrhnout, ale ten konec byl takový mišmaš, že jsem docela zklamaná. Ale od čtení neodrazuji .

Adhara
01. března

Buď mi niečo uniklo, alebo nesadlo. Pripadá mi to ako vytrhnuté z dlhšieho celku, nedopovedané. Mnoho vecí, záhad a motivácií postáv, sa nevysvetlilo. Kniha trpí záplavou zbytočných postáv. Ako doplnok k charakterom hlavných postáv sú vedľajšie postavy v poriadku, no tu vznikla hromada scén vyprchávajúcich do prázdna a úplne zbytočný zmätok okolo vcelku jednoduchej zápletky. Okolo stredu sa mi kniha páčila viac, vtedy som to videla aspoň na tri, možno aj štyri hviezdičky. Má síce svojský štýl plný jednovetových odsekov, ale dá sa naň zvyknúť. Koniec bol však značne neuspokojivý.

evilunicorn
14. února

Vůbec nechápu,jak mohl Písečný muž tak dlouho unikat mé pozornosti.Tahle kniha je skvělá!Brutální a zároveň chytrá,vtáhne vás a nepustí,nedá vám vydechnout do poslední řádky.To hodnocení zde je naprosto zasloužené.

Demonlover
13. února

První knihy, které jsem od Lars Kepler četl, Hypnotizér a Svědkyně ohně se mně velice líbily. Lovec králíků už méně. Čtení Paganiniho smlouvy jsem považoval za ztrátu času a tolik vychvalovaný Písečný muž mě už úplně dorazil, škoda času i peněz. Objektivně vzato, možná tvůrčí krize autorů, která časem pomine. Osobně jsem zvědavý co bude dál?

Ebola
06. února

Kniha o tom, že nic není ztraceno dokud to nevzdáte sami, schopnost naslouchat sám sobě a věřit že to dobře dopadne.. Kniha se čte velmi dobře, atmosféra je hustá, skoro hmatatelná. Konec je strhující - velké díky, jen tak dál :)

nakedangel
05. února

Napínavé čtení. Jediné co mi na severských detektivkách vadí, že vyšetřovatel/komisař má až nadlidské schopnosti. V tomto případě i padouch.

danka13
04. února

Byl to fofr. Byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne, mám ráda dobré konce. Tady to bylo jen napůl. Ale kniha se čte dobře, některé situace jsou trochu přitažené za vlasy, ale to už tak v knihách bývá. Určitě si od těchto autorů přečtu další.

andrea4053
02. února

No pani. Serie o Joonovi je cela skvela, ale Pisecny muz je u mna na prvom mieste.

fanda78
01. února

První kniha, kterou jsem měl tu čest číst od tohoto autorského dua a musím přiznat, že super! Určitě dokoupím i další.

amanda99
01. února

úžasný čtení,nejde se odtrhnout,můžu doporučit,ještě mě čeká Stalker,tak uvidíme

Alexxxka
29. ledna

Přečetla jsem všech 6 dílu, tenhle je dle mého NEJlepší. Od knížky jsem se neodtrhla :-) Doporučuji

sachista
28. ledna

Děsivé a strhující zvláště prvních a posledních sto stran, velmi slušný až nadstandardní krimi thriller, v němž jsem si oblíbil Sagu a doufám, že se bude objevovat v dalších dílech. Plný počet nemohu dát proto, že mě zklamalo odhalení hlavní pointy, a to nemám rád, preferuji, když mě autor nachytá na švestkách nebo vodí za nos a ne, aby mě nasměroval k cíli. Ale celkový dojem výborný a hned sahám po Stalkerovi.

Didi15
28. ledna

Další super díl, četla jsem jedním dechem. Larse Keplera lze doporučit s čistým svědomím. Už se nemůžu dočkat ,až přečtu Stalkera.

helca.sz
26. ledna

Další pecka ! Jedním dechem přečtena a opět můžu jen a jen doporučit.

bedkniha
20. ledna

Tak konec mě hóóódně překvapil, když čtu série, prokládám je nějakou oddychovkou, ale po Písečném muži musím hned na Stalkera... proč ?...( nechci víc prozrazovat ) to pochopí jen ti, kteří si tuto knihu přečtou...

LP113
19. ledna

Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

Marfiel
18. ledna

Moje první setkání s touto autorskou dvojicí. Temný, strhující thriller, kdy do poslední chvíle nevíte, jestli se už smíte nadechnout... S odstupem doby si myslím, že se jedná o nejlepší knížku Larse Keplera.

Eifka
16. ledna

Kniha splnila vše, co žánrem splnit měla: napětí, zajímavá zápletka, nepříjemné pocity (a kontrola, jestli mám zamčeno:)), překvapivé rozuzlení a žádné zbytečné nadržování sympatickým postavám...

Nevim, jestli je to ročním obdobím, ale při čtení mi bylo opravdu ouzko, a to tak, že na chvíli musím změnit žánr, takže plný počet!:) Už si brousím zuby na stalkera...

Tereza.K91
07. ledna

Miluju Keplera a komisaře Johnu. Každá kniha je lepší a lepší. Písečného muže jsem přečetla za 5 dnů a už se chystám na Stalkera. Prostě moje srdcovka

smajiska
31.12.2017

Perfektní kniha, pro mě jen o maličko horší než Svědkyně ohně. Očekávaný příběh na který navnadí již třetí díl. Trochu mě rozčilovaly některé detaily, které policie přehlížela a souvislost jim došla až na konci. Ačkoliv se mi to nestává, tentokrát jsem to prokoukla rychleji. V tomto byl 3. díl lepší, tam pro mě bylo vše neočekávané.

mateo22
29.12.2017

Další zajímavý díl, kde jsem do poslední chvíle nevěděl, jak to dopadne.

LadyAnn
28.12.2017

Kvalitní detektivka s velmi slušnou zápletkou, opravdu hodně čtivá a až do samého závěru napínavá. Jedinou kritiku mám k velmi krátkým kapitolám (jedna má v průměru 2-3 stránky a brání plynulosti čtení) - text na sebe obsahem hladce navazuje, proto nerozumím tomu, proč je takto “rozkouskován”, ale to je čistě subjektivní.

Denisa232623
27.12.2017

Výborná kniha!! Kepler nikdy nezklame!

adrika20
27.12.2017

Strhující,zajímaví a velmi čtivý příběh.Chvílemi tak napínavý, že knihu nešlo jen tak odložit a jít v klidu spát . Některé pasáže byly docela dost drastické,místama mě až mrazilo.

jankaander
27.12.2017

Prostě perfektní........

NADEI
27.12.2017

Opět skvělá detektivka. Napínavá,surová a čtivá. Detektiv Joona Linna se stal mým oblíbencem, těším se na něj v dalším pokračování.