Písečný muž

od:

Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zat... celý text

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl?

Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.52201
Série:

Detektiv Joona Linna (4.)

Originální název:

Sandmannen (2012)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (430)

Přidat komentář
Luciskaurb
dnes

Pro mě je to nejlepší kniha L. Keplera.

Bamby
21. srpna

Po šílenem začátku, kdy jsem asi tak 50 stran uvažoval zda číst dal mohu jen chválit. Opravdu, ale opravdu dobra kniha, jen těch mrtvol...

Malýmedvěd
17. srpna

Výborně napsané, čtenáře to ke knize doslova přilepí. Strach a hrůza se stupňují až k prasknutí. Děj má rychlé tempo a rychlé střihy. Pro zfilmování jak dělané. Na můj vkus, těch mrtvol tam bylo až moc, příběh to nevylepšuje, ba naopak, spíše mu to škodí. Stejně tak nevím, zda "nezničitelný" padouch je přínosem pro knihu. Naopak postava doktora sadisty s absolutní mocí je tak děsivá, že se mi při čtení dělalo fyzicky špatně.

veruzz_
16. srpna

Keplerovská dvojice - velmi čtivé psaní na vysoké úrovni. Silně propracované detaily knihy, pomalé ale zajímavé rozplétání poutavého a snad až neuvěřitelně příšerného příběhu, který vás možná nenechá spát... Hodnotím jako jednu z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Kéž bych si ji mohla přečíst znovu ;-)

desejka
14. srpna

Super super napínavé až do konce

Kačen
08. srpna

Dlouho jsem se nemohla v knihovně knížky dočkat a čekání se vyplatilo, poutavě napsaný příběh s logickými návaznosti.Autor nepřeskakuje, nemusela jsem se několikrát vracet k předchozím částem, jak se mi to občas stává u jiných severských autorů, abych si připomněla jméno nebo situaci.Napínavý příběh, čte se jedním dechem..

itulenka
06. srpna

Knížka která chytí a nepustí. Několikrát jsem ji musela na chvíli odložit a sklidnit se,protože jsem samou nedočkavostí přeskakovala řádky. Kepler opět nezklamal. A to rozuzlení perfektní.

Klára2216
30. července

Skvělá kniha, jedna z nejlepších od Keplera. Zhltla jsem jedním dechem. Byla to první kniha od nich, u které jsem neodhadla vraha, takze napětí až do konce.

Siraelxy
29. července

Konečně jsem pochopila, proč Keplera tolik lidí miluje. Bylo to od začátku napínavé, nešlo se odtrhnout...Paráda. Více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/07/lars-kepler-pisecny-muz.html

hankahin
29. července

Kniha nemá chybu. Neuvěřitelně čtivá, napínavá od začátku do konce.

Ben Nevis
28. července

Mírné spoilery: První půlka je krásně napínavá, ale pak začne zápletka pomalu směřovat do "wtf". Autor(ři) se nechali inspirovat asi Hanibalem Lecterem, jenže jejich psychopat na to nemá vzdělání a prostředky. Proto jsem měla neodbytný pocit, že tu je opravdu nějaký pohádkový Sandman, který vrahovi dodává informace.

Tady je seznam nejhorších WTF:
- čteme několik kapitol o rodině doktora a pak nic z toho. K čemu jsme potřebovali vědět, že se jeho dcera musí učit hrát s panenkami?
- ženskou dají mezi dva vrahy, aby jí mohli při první příležitosti ublížit.
- Vrah dostane a odešle za 13 let maximálně pár dopisů, ale autor se tváří, že skrze poštu řídí celou mafii a poslaneckou sněmovnu k tomu.
- Na konci se dozvíme pozadí toho všeho, ale kde se ty informace vzaly?

jana277
27. července

Jedna z najlepších detektívok, ktoré som čítala.

IvusP
21. července

Napínavé od prvního do posledního písmenka. Nedá vám spát, dokud ji nedočtete :-)

Colletka
20. července

Moje první kniha od Keplera. Napínavé, promyšlené, mrazivé ... prostě dokonalé dílo! Zatím nejlepší detektivka co jsem kdy četla.

MartinaP1984
19. července

Děsivé, napínavé, zatím nejlepší Keplerovo dílo. Jurek Walter mi naháněl hrůzu, a to se normálně u knih nebojím. Přečteno jedním dechem, nešlo to odložit.

Jane417
15. července

Písečný muž byla jízda! U této knihy začnete číst a skočíte až s poslední stránkou epilogu! Napínavé, nervy drásající čtení, od kterého se těžko odtrhává. Promyšlený děj, ve kterém se osobní život Joony Linny prolíná s životem profesním. Sériový vrah, který skončil zavřený na psychiatrii díky Linnovi a jeho kolegovi Mendelovi, chystá pomstu i když je zavřený. Přesto se dějí věci, jako by byl venku! Objeví se mladý muž, který měl být jeho další obětí... Najednou je po 13 letech tady, ale kde se tu vzal a kdo ho věznil, když je vrah Walter pod zámkem!? Dokonalé! Jen nechápu, proč se pořád mluví o sérii s Jonnou Linnou! Měla by to být série s Jonnou Linnou a Sagou Bauerovou! V tomto díle měla hlavní roli ona, vystupovala i v předchozích příbězích a zdá se, že i v dalších se objeví! Zatim se mi zdá, že Písečný muž je vrcholem celé série!

Sarkyss
11. července

Zase jedna výborná detektivka. Slupla jsem ji jak malinu a nestačilo mi. O napětí nebylo nouze. Konečně jsem se trochu víc dozvěděla o mé oblíbenkyni Saze. Byla jsem nadšená z toho, jak autoři zasadily děj do psychiatrického prostředí....těším se na pokračování.

Coolniczka12
10. července

Tak musim rict, pro me asi nejslabsi knizka od Keplera. Nijak zvlast napnuta jsem nebyla a pribeh se mi misty zdal az lehce prekombinovany. Nicmene na dalsi knizky se stejne tesim :)

josska
09. července

Tak to teda bylo něco,nemohla jsem se odtrhnout.Myslím si že ty knížky jsou lepší a lepší

Lucie006
08. července

Skvělá kniha! Poutavé čtení, hltala jsem každé slovo - nešlo přestat číst... Těším se, až si přečtu další knihu od pana Keplera :)

Monika1180
07. července

Moje první knížka, kterou jsem od Keplera četla - a super, napínavá, nešlo přestat číst (málokdy se zaseknu u knížky do 3 do rána, ale u Keplera to jinak nejde)! A vůbec nevadilo, že to je 4.díl série. Každopádně už mám dokoupené i ostatní díly.

Atak
07. července

Velice poutavé čtení s otevřeným koncem, těším se na pokračování :)

mandrawer
07. července

Super detektivka. Podla obalu ja knihy necítam - ten chlap pri stene cika?

darbujan8924
01. července

Knížku jsem přečetl na jedno" nadechnutí "
akce,napětí...skvělý děj

March
26. června

Pro mě zatím nejlepší Keplerovka. A Joona mě prostě baví.

Grety
21. června

Napínavý příběh, pokračování pátrání Jonny.

barusak1
17. června

Další skvělá kniha autora. Těším se na další díly

Lordcz
13. června

Masakr,nemam slov

marlowe
12. června

Po celou dobu četby jsem měl velice intenzivní pocit, že ze mne Alexandra s Alexanderem dělají totálního blbce. Jejich metoda budování zápletky mi silně připomíná postupy obchodních řetězců, které také znovu a znovu zkouší, co všechno je zákazník ještě ochoten koupit a následně i pozřít. Pro mne jasný závěr: K vám, pane Keplere, už rozhodně nakupovat nepůjdu…

PaniJani
11. června

Skvělá knížka. Chtěla jsem zkusit něco od Keplera a tato kniha se mi podle hodnocení zdála nejlepší. Jelikož teprve teď budu číst další díly ( a pekně popořadě), nevím, zda je nejlepší, ale skvělá rozhodně je. Ty krátké kapitoly mi nedovolily se od knížky odtrhnout a ještě se mi snad nestalo, abych už zhruba na 20. straně měla mrazení. Uvidím, jaké budou další knihy ze série, ale myslím, že se Kepler stává mým oblíbeným autorem!