Paganiniho smlouva

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86548/detektiv-joona-linna-paganiniho-sml-EoL-86548.jpg 4.12624

Detektiv Joona Linna (2.)

Paganinikontraktet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Martina23275
předevčírem

Moc pěkná knížka. Mělo to pěknou zápletku a rozluštění. Konec byl opravdu zajímavý

Mája777
11. listopadu

Lepší než Hypnotizér. Už se chystám na další díl.

spdb
07. listopadu

Serie komisare Jony Liny me bavi. Ty konce jsou urputne, kdyz se situace destkrat vyhroti a preleva. Pusobi to jako scenar. Paganiniho smlouva ma zajmavy namet a evropske realie tahnou.

ivzu77

Věděla jsem, že to bude čtivé, napínavé, nepustí mne to z děje .... za mne dobré čtení, pustím se určitě i dalších dílů s detektivem JL.

jfialova

Nejslabší kniha celé série. Téma mi nesedělo a myslím, že též autorská dvojice se v něm nějak ztrácela. Jako by chtěli Joonu Linnu napasovat do role Jamese Bonda, což se stejně nepovedlo. Tři hvězdy dávám za čtivost a za to, že celá série je jinak výborná.

Katulinka69

Keplerovky jsou moje srdcovka.

oleg

Opět pěkné čtení,tyto knihy ani nepotřebují komentář,zkrátka super......

Disinka

Opet vyborna detektivka... trvala mi chvilku dele ale opet jsem si posusnal ;-)

kika_

Jednoduše - stojí za přečtení !!

Melodiel27

Ja Joonu a celou řadu této serie miluji, alw jak už nikdo psal, je z velé série nejslabší. I tak jsem jí dočetla a i tak přemýšlíte kdo co a jak a i tak ji orostě musíte dočíst:).

Abia

Hypnotizér byl pro mě nový, líbil se mi. Tady už je to nějak známé, styl už znám, vím, co čekat. Zápletka i zajímavá, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Ale táhlo se to a naznačování minulosti Joony mě opravdu naštvalo, čekala jsem něco jiného. Tak uvidím, co další knihy.

sylva8672

Tato kniha byla z celé série moje poslední a podle mě byla také ze všech nejslabší. Ale i tak to bylo pěkné čtení.

hellp

Po dlouhé době jsem se odhodlala přečíst druhou Keplerovu knihu. Hypnotizér mi příliš nesedl. Paganiniho smlouva se líbila, i když jsou v knize některé situace dost přitažené za vlasy. Nicméně dám autorům ještě šanci a zkusím další knihu.

Makyny

Druhá Keplerova šance již trochu lepší. O jednu hvězdičku více než Hypnotizér. Děj měl větší spád a kniha se mi četla lépe než již zmiňovaný Hypnotizér. Třeba se Keplerovi ještě někdy vrátím.

alabra

Hlavní zápletka se mi tentokrát moc nelíbila, vše bylo příliš jasné. Přesto jsem se pobavila, styl psaní obou autorů vám nedovolí nepokračovat ve čtení.

Petr1977

Přečteno jedním dechem. Mně se to líbilo snad ještě více než Hypnotizér. Mělo to spád, bylo to napínavé a zajímavé. Téma a prostředí mě také bavilo. Těším se na další díl.

perpe2a

Bohužel oproti Hypnotizérovi mi přišel tento díl slabší. Nejen dějově, hlavně v akčních scénách. Občas mi vyšetřovatel Lina přišel tak trochu jako James Bond. Někde by stálo za to ubrat a jinde přidat. I přes tyto drobné mouchy hodnotím celkově kladně a brzy se pustím do dalšího dílu.

Mynny

Zatím nejslabší kousek od Keplera - zápletka je dost triviální (ve srovnání s Lovcem Králíků) a vše se vyřeší na konci knihy, bez klasických zvratů a překvapení. Nepotěší ani anonymní zabiják zcela bez charakteru nebo vlastností. Nudit se asi nebudete, ale silný dojem Paganiniho smlouva nezanechá.

Silwinka87

Miluju duo Lars Kepler..Paganiniho smlouva byla poslední knížka,kterou jsem nečetla..
Musím říct,že byla dobrá,ale za mě nejslabší z celé série Joona Linna.
Proto strhávám jednu hvězdičku..

Veronika.Lap

Začátek knihy mě zaujal, kniha má zajímavou zápletku, ale politické pozadí není můj šálek kávy a tak mě kniha až tak nebavila...Hypnotizér je určitě lepší.

Schamila

Tak tenhle díl se mi četl mnohem lépe, bylo to napínavé, použito krátkých kapitol, to je super - člověk si pak lépe pamatuje, co se odehrálo. Mělo to spád - problém zbraní - co na to říct, jak dobře by se nám žilo bez nich, ale obchod kvete dál... Za mě doporučuji...

Ivuska97

Paganiniho smlouva mi příjde po Hypnotizérovi jako hodně slabý odvar. Lepší sado maso, než okecávky o politice :) za mě 3* se zavřenýma očima :)

Pauline23

První kniha od dua a moc mě zaujala a musela jsem si dokoupit i předchozí...:) Prostě se mi četla jedním dechem a ještě se zatajeným...za sebe doporučuji.

PrinceznaLada

Larse Keplera prostě miluju, resp. je- manžele Ahndorilovi:-)
Se "severskou krimi" jsem začala poměrně nedávno, ale už se začínám trochu orientovat. Mám za sebou vše od Nesba a i pár knih od Larsona, takže už nemám problém jako na začátku- tím byla severská jména a všechny názvy ulic, čtvrtí apod. Takže aniž bych se neustále musela vracet a ujisťovat se kdo to je a kde se nachází, jsem mohla knihu přečíst téměř na "jeden zátah". Hlavní téma knihy je opět "husté"- i když vlastně z dosavadních jejich knih nejskousnutější. To asi proto, že téma je vlastně obyčejným lidem poměrně vzdálené. Nicméně je skvělé, že si díky Paganiniho smlouvě uvědomíte tak trochu chod světa a že peníze opravdu světem vládnou (to samozřejmě nebyla novinka). Nenechte se zmást "recenzemi", které jsou uvedeny na zadní obálce knihy: "lyrický a krásný jazyk, pasáže o Paganinim". Pokud se chcete dozvědět něco o Paganinim, přečtěte si jeho biografii, ne Paganiniho smlouvu:-) Kniha naštěstí nebyla tak nudná, jako zmíněná citace. Pro mne však byla bohužel nejslabší ze zatím přečtených ( Písečný muž, Hypnotizér).
Když jsem nad tím přemýšlela, tak je to kvůli tématu. Není tak osobní jako v předchozích titulech. Neprožijete tu hrůzu všech aktérů tak osobně, protože víte, že se vám to téměř nikdy nemůže stát. Děj se totiž odehrává v úplně jiných společenských kruzích. Také je již od začátku téměř jasné, o co zřejmě půjde. Žádné moc velké překvapení se nekoná. Přesto je kniha velmi čtivá a užila jsem si ji. Hlavně také proto, že můžu u Keplera reálně doufat, že nenechá umřít všechny mé hrdiny.
Můžu doufat, že chce vidět alespoň slabounké světlo na konci tunelu. Když už nemůžu při přečtení severských krimi občas spát, tak aspoň občas nechci po přečtení brečet jako želva. A to mě opravdu baví:-)

sirek

Lepší než Hypnotizér, ale jen díky tomu, že jsem ke knize už přistupoval poněkud jinak. Pořád je to totiž úplně stejně naivní, nereálné a hollywodsky nesmyslné. Pořád to spíš připomíná filmový scénář než severské krimi. Ale pořád je to napsáno čtivě a napínavě.

A tentokrát především díky menší koncentraci kýče a klišoidních prvků to je opravdu o něco lepší. Ale. Většina nedostatků se prostě opakuje. Hlavní postavy jsou nesmrtelné, nejednají racionálně, vyšetřování spoléhá na štěstí a na náhody a děj má mnoho zbytečných odboček, které mají nejspíš jen zmást čtenáře. Největším hříchem je pak ale finále, k němuž se dospěje solidní gradací a... nakonec je úplně stejně stupidní jako v Hypnotizérovi. Něco takového se hodí maximálně tak do béčkového hollywoodského akčňáku.

...a stejně jsem bez delšího váhání hrábl po dalším dílu. Na stylu autorského dua je totiž něco příjemně podmanivého, co způsobí, že během čtení ty chyby prostě nevnímáte. Bohužel, po dočtení si to všechno člověk uvědomí. Ale což, jako "pohádka pro dospělé" to postačí.

skautik

Přijde mi, že "první půlka" knížky nemá moc spád a trošku se to táhne. Opravdu jsem se začetl až ke konci.

Hana62

Opět nezklamalo! Kniha se mi líbila víc jak Hypnotizér, hlavně pro její reálnost - bohužel. Pro peníze jsou lidé schopni všeho - úplně všeho...
Pro mě zatím nejlepší knížka Keplera.

Devil-Ivet

Tento druhý díl byl mnohem lepší než ten první. Byl napínavý a nebezpečný. Začetla jsem se hned na prvních stránkách a nemohla se odtrhnout.

Lejdus

Nesnáším detektivky a thrillery! :) ale tato kniha se mi velice líbila. Kepler nezklamal, po Hypnotizérovi je knížka podobného ražení. Napětí se dalo krájet, vývoj postav nepředvídatelný, opravdu se mi to líbilo, že jsem knížku zhltla za víkend. Těším se na další..

mystar

Pribeh byl ctivy,napinavy a desivy. Na muj vkus tam bylo az moc mrtvol a je trosku pritazene za vlasy, ze Joona vse zvladl skoro sam bez jakekoli pomoci. Presto se mi knizka moc libila.