Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86548/detektiv-joona-linna-paganiniho-sml-EoL-86548.jpg 4.12054

Detektiv Joona Linna (2.)

Paganinikontraktet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Zahirica
dnes

Moja tretia kniha od Keplera, ale zatiaľ nič moc teda..

evis_ka
včera

Keplerovu tvorbu naprosto zbožňuji, libuji si v detailně vylíčených, napínavých a krvavých vraždách a po celou dobu se těším, jak budu na konci zase vyjevená, že právě TOHLE je vrah. Nicméně Paganiniho smlouva mě maličko zklamala. Nedá se říct, že by děj byl špatný, nebo že by kniha byla špatně napsaná. Ale tomuto dílu oproti ostatním pro mě zkrátka chybí nějaká ta "jiskra". Čemuž nasvědčuje i fakt, že po jisté době si u jako jediné z Keplerových knih zpětně již nedokáži vybavit děj.

moudivlacek
včera

Je to dobrý příběh, i když se přiznám, že Hypnotizér se mi líbil víc. Na druhou stranu tady trošku poodhalíme Joonu Linu, zjistíme, jaký je v soukromí, závěrečné věty o něm pak slibují nějaké překvapení v dalších dílech.
Rovněž jsem si oblíbila všechny jeho kolegy - hlavně ty z bezpečnostní policie.
A také jsem se dozvěděla, podle čeho má tato kniha název.
Nebylo to špatné, ale prostě jsem si slibovala víc.
Každopádně jsem zvědavá na další díl.

Driftersoul

Výborné. Čte se jedním dechem. Navíc se člověk o Švédsku zase něco mimochodem dozví. Například (s následnou pomocí Googlu), co to jsou "šéry". Moc knihu doporučuji. Jen, neodpustím si, jedna malá zlomyslná připomínka: po krvavé "námořní" scéně, (která má tak rychlý spád, že v tom "kvaltu" i překladatel zaměňuje opakovaně vrtulník s letadlem :-) je závěr, snad aby čtenář nabyl opět rovnováhy, koncipován ve stylu - "a všichni žili a byli šťastně až do smrti.

Kattyna

Moje prvotina od této dvojice autorů. Styl psaní mi naprosto vyhovoval, krátké kapitolky udržují čtenáře v neustálém napětí, takže jsem se ani nenadála a kniha se ocitla v rubrice "přečtené". Už delší dobu si brousím zuby na Lovce králíků, po přečtení tohoto díla se na ní těším o to více!

Edona

Paganiniho smlouva pro mě byla mnohem lepší, než Hypnotizér. Nebyla tam žádná hluchá místa, byla jsem v napětí od začátku až do konce. Těším se na pokračování, očekávám že bude ještě lepší.

MarkétaMosová

Jedním slovem: úžasné

petunkav

Toto je v pořadí třetí kniha, kterou jsem od autora četla. Musím s těžkým srdcem říct, že pro mě nejslabší - moc politiky a zbraní a... Prostě mě tak silně nechytla, jako první dvě čtené knihy.
Zpočátku opět svižná, pěkně psaná. Ale poté se to jaksi zvrtlo.
Nebudu ale nad autorem lámat hůl. Určitě se pustím i do dalších.

DalJa

Čte se to jedním dechem, je to napínavé, drasťák, v rámci "thrillerové logiky" to do sebe zapadá. Potíž je, že bohužel pouze v rámci thrillerové logiky. Ve chvíli, kdy začnete uvažovat nad tím, jestli by mocné osoby použily skutečně takové řešení problému (pořád mě pronásledovalo, že malá diskreditační kampaň by byla bezpečnější a daleko levnější), začne se konstrukce bortit. A je otázka, jestli efekt toho "smluvního trestu" vyváží riziko odhalení (přece jen, čím víc mordů, tím víc stop). A tak vůbec mi šly hlavou myšlenky hodné člena kanceláře pro uvádění románových příběhů na pravou míru.

prestiggio

Na mna vela politiky, ale inak kniha dobra.

Alethea_k

Oproti Hypnotizérovi je druhý díl opravdu slabší. Možná mi nepřipadalo téma tolik zajímavé, nebo mi to přišlo vážně dost nereálné. Obdivuji propojení zbraní, politiky a hudby, ale to nestačí. Chybělo mi něco, co bylo v Hypnotizérovi. Snad oblíbená postava, kterou jsem tady našla až na posledních několika stranách? Nevím. Nicméně stále se dle mého názoru tato severská krimi řadí mezi nadprůměr. Konec se mi zdál poněkud odfláknutý, stále po dvou dílech vůbec neznám Joonu Linnu a nevím, co si o něm myslet.

Klára2216

Kniha mi dlouho ležela v knihovně, než jsem se do ní pustila. Každopádně nelituji, předchozí hypnotizér se mi velice líbil a stejně tak paganiniho smlouva. Jen malé mínus dávam politickému nádechu. Tato témata mě nikdy v knihách nebavilo. Nicméně kniha je poutavá, akční a čte se velmi dobře díky krátkým kapitolám.

PaniJani

Na tenhle díl jsem se moc netěšila, protože jsem podle recenzí zjistila, že je to jejich nejslabší kniha. Ale nakonec mě bavila víc než Hypnotizer. Nechybělo napětí a ztěží jsem knihu odkládala. Pátou hvězdičku nedávám za některé ty absurdity, které se v knize vyskytnou. Pro mě osobně napínavější než předchozí kniha.

Kabátice

Tenhle díl mě zklamal. Bylo to místy dost přehnané.

JakubHrdoun
05. červenceodpad!

Tohle mě nezaujalo.
Akce, akce, akce, nesmyslné rozhovory, akce, akce, akce, brutální vyšetřovací metody, které mi nepřišly vůbec místné ani vtipné, a už vůbec ne možné, akce, akce, akce a zase další hloupá zmatená divná a nesmyslná akce.
Tohle se fakt nepovedlo.

klokan.1905

Paganiniho smlouva...
Sérii s detektivem Joonou Linnem jsem začal číst postupně - tedy začal jsem Hypnotizérem, který rozhodně nebyl špatný... ;-)
Pokračování s Joonou Linnem bylo, alespoň pro mě, o dost lepší... ;-) Tohle se mi četlo vyloženě dobře, nebyla tam skoro žádná hluchá místa... Utopená dívka a oběšený muž... Jak tohle spolu může souviset?
Výborné čtení, sice to u mě ještě není na pět hvězdiček, ale na silnější čtyři již určitě... :-) Zcela jistě si přečtu i další kousky z této série...

HCh

Do této knihy jsem se pustil jako do čtenářské výzvy a od poloviny jsem trpěl. Schéma neschopní policajti a to včetně příslušníků speciálních jednotek, superprofesionální mezinárodní vrah, velmi slabý námět, zbytečné a samoúčelné masakrování policistů a neustálé odvádění od děje různými nepodstatnými epizodami. Ke znepřehlednění dějě rovněž přispívá rovněž velké množství vystupujících osob.To je asi celá charakteristika této knihy. No a jednotlivé osoby vyšetřovatelů, to snad ani nemá cenu komentovat. Evidentě nejsem cílová skupina a Lars Kepler prestě není můj šálek kávy.

veronika4918

Za mne zatim nejslabsi kousek od Keplera. Doufam, ze si zlepsim chut na Svedkyno ohne :-)

kkristynaa

Ze začátku jsem byla nadšená, děj byl napínavý, svižný.., ale konec mě trošku zklamal, protože jsem nebyla tak překvapené jako v jiných dílech. Asi to je podle mě nejslabší díl z celé série s Joonou Linnou, ale i tak hodně dobrá detektivka a dvojice Lars Kepler se nevzdám ani za nic! :D :)

natkaf

Tahle série asi nebude úplně pro mě. Stejně jako v předchozím díle mi děj přišel hodně roztahaný, zbytečně popisný a překombinovaný. Styl psaní autorů je sice čtivý, ale i přesto mi dělalo problém knihu dočíst. Taky mi příjde, že autoři neumí úplně propracovat postavy. Je to druhá kniha s Joonou Linnou a já i tak nejsem schopná hlavní hrdinu nějak pořádně charakterizovat. Sérii ale nezatracuju a i tak se pustím do třetí dílu.

IvusP

Má první kniha od autorů, která mě trochu zklamala - až přes příliš (a přehnané) akce, téměř nesmrtelný zabiják, dost politiky... Některé kapitoly mi tedy přišly až moc, jiné zase naopak jako úplně zbytečné. Každopádně knížka se dobře čte, napětí neschází, takže u autorů určitě ráda zůstanu :-)

Loginus

Po prvním díle jsem měl pocit, že to je nějaký jiný svět. Hodně akce, kombinací, plné neschopných policistů. Skoky z místa na místo mi připomínali Kulhánkův Noční klub. Ale špatné to není. Neříkám. Celkem to udrželo tempo, ale nenazýval bych to detektivkou. Snad akční thriller..

MartinaP1984

Ve srovnání s Hypnotizérem mi kniha nepřišla tak napínavá, ale i tak je to v tomto žánru nadstandard. Nepřestává mě udivovat, jaké detaily a zdánlivě nepodstatné maličkosti si Joona Linna spojí dohromady. Skvěle napsáno, dobře se to čte, ale v příběhu mi "něco" chybělo.

mattonka

Byla to moje první kniha od Larse. A naprosto mě dostala. Líbil se mi i neotřelý námět s nákupem zbraní. A vůbec - prostě zasloužených 5*

Radííí

Skvělá kniha s propracovaným a velice napínavým dějem. Nebudu zmiňovat detaily a prozrazovat :), protože je lepší si knihu přečíst.

terezie6086

UF to bylo něco, vřele doporučuji. Děj naprosto skvělý!! Docela jsem se bála o Joona Linna. Už se těším na další díl... Další večer bez spánku, protože to za to stojí!!

Jane417

Podle hodnocení je Paganiniho smlouva nejslabší z celé série od L. Keplera. Pro mě určitě ne! Líbila se mi totiž víc než Hypnotizér. Přesto, že vývoz zbraní a bezpečnostní politika nejsou témata, která by mě až tak bavila, díky svižnému tempu a krátkým kapitolám, byl příběh čtivý, napínavý a originální. Joona Linna dostal mnohem více prostoru než v prvním díle a začíná se konečně pomalu odkrývat. Všechny dějové linky byly dost zamotané, ale vše nakonec dávalo smysl.

Dixinka

Nezklamala. Krásné napínavé čtení. Opravdu pro mě špička v dnešní literatuře. Už se těším na další.

dobama

Politika a moc akce, zbytečné pasáže. Za mne nejslabší Linna co jsem zatím četla.

felia

Prostě Kepler. Lina tradičně trpí migrénou, většina švédských policistů je neschopná a a ti z knihy jsou po zásluze zabiti, čímž zvyšují napínavost knihy. Padouch je mimořádně padoušský, ale na Joonu nemá. Tuto autorskou dvojici si zřejmě neoblíbím, i když jsem od nich přečetl vše. Je zajímavé, že tento žánr považuji mnozí za detektivky. Možná proto, že mezi postavami jsou detektivové. Spíše se jedná o thrillery.