Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86548/detektiv-joona-linna-paganiniho-sml-EoL-86548.jpg 4.12488

Detektiv Joona Linna (2.)

Paganinikontraktet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

sirek
včera

Lepší než Hypnotizér, ale jen díky tomu, že jsem ke knize už přistupoval poněkud jinak. Pořád je to totiž úplně stejně naivní, nereálné a hollywodsky nesmyslné. Pořád to spíš připomíná filmový scénář než severské krimi. Ale pořád je to napsáno čtivě a napínavě.

A tentokrát především díky menší koncentraci kýče a klišoidních prvků to je opravdu o něco lepší. Ale. Většina nedostatků se prostě opakuje. Hlavní postavy jsou nesmrtelné, nejednají racionálně, vyšetřování spoléhá na štěstí a na náhody a děj má mnoho zbytečných odboček, které mají nejspíš jen zmást čtenáře. Největším hříchem je pak ale finále, k němuž se dospěje solidní gradací a... nakonec je úplně stejně stupidní jako v Hypnotizérovi. Něco takového se hodí maximálně tak do béčkového hollywoodského akčňáku.

...a stejně jsem bez delšího váhání hrábl po dalším dílu. Na stylu autorského dua je totiž něco příjemně podmanivého, co způsobí, že během čtení ty chyby prostě nevnímáte. Bohužel, po dočtení si to všechno člověk uvědomí. Ale což, jako "pohádka pro dospělé" to postačí.

skautik

Přijde mi, že "první půlka" knížky nemá moc spád a trošku se to táhne. Opravdu jsem se začetl až ke konci.

Hana62

Opět nezklamalo! Kniha se mi líbila víc jak Hypnotizér, hlavně pro její reálnost - bohužel. Pro peníze jsou lidé schopni všeho - úplně všeho...
Pro mě zatím nejlepší knížka Keplera.

Devil-Ivet

Tento druhý díl byl mnohem lepší než ten první. Byl napínavý a nebezpečný. Začetla jsem se hned na prvních stránkách a nemohla se odtrhnout.

Lejdus

Nesnáším detektivky a thrillery! :) ale tato kniha se mi velice líbila. Kepler nezklamal, po Hypnotizérovi je knížka podobného ražení. Napětí se dalo krájet, vývoj postav nepředvídatelný, opravdu se mi to líbilo, že jsem knížku zhltla za víkend. Těším se na další..

mystar

Pribeh byl ctivy,napinavy a desivy. Na muj vkus tam bylo az moc mrtvol a je trosku pritazene za vlasy, ze Joona vse zvladl skoro sam bez jakekoli pomoci. Presto se mi knizka moc libila.

petra5721

Je prostě skvělá!

alenecka66

Nevím no, některé pasáže nic moc...už jsem se těšila až knihu dočtu a vrhnu se na jinou.

Kikuse13

Moje druhá knížka od nich a o5 jsem se nemohla od ní odtrhnout. Těším se na další díl.

Péťa1950

Zvláštně propletené osudy postav, napínavé, čtivé.

Layss

V této knize byla zápletka dlouho nečitelná, ale na konci bylo vše vysvětleno. Nebavila jsem se tolik, jako v případě Hypnotizéra, ale i tak to bylo zajímavé čtení.

Dashmo

Nemám rada politiku v knihách.Hypnotizér bol úžasný, a tak som čakala podobnú pecku aj teraz.žiaľ sklamalo.čítala som len aby som to čo najskôr mala za sebou.plus do toho zabijak, ktorý si poradí aj s nemožným?!

katerina3633

Tuhle knihu jsem čela nejprve v tištěné podobě a teď jsem si ji pustila i jako audioknihu, obecně jsou knihy Larse Keplera namluvené od pana Rímského velmi napínavě a příjemně. Co se týče, ale Paganiniho smlouvy, musím ji doporučit ještě více. Skvělé přechody mezi kapitolami. Housle dotvoří ideální atmosféru. V knize je hodně zajímavých postav, hlavně jsem si oblíbila postavu Axela. Myšlenka Paganinyho smlouvy je zajímavá, ale opět zde bylo dost přemrštěných a na mě až moc násilných prvků.

karolina5333

A mně se to líbilo méně než Hypnotizér. Nevím, zda je to překladem, ale všechny akční situace se mi četly úplně příšerně, vůbec jsem se neorientovala, kde se kdo objevil, vyskočil, vyběhnul atd. A vlastně celá ta akčnost, jak z Jamese Bonda, mi v té knize prostě neseděla. Někdo v komentáři níže zmiňuje, že oproti Hypnotizérovi už neměl pocit, že ve Švédsku ho na každém rohu někdo zabije, znásilní, praští... - no pardon, ale co teda měla znamenat ta scéna na ostrově, kde za dva dny prchající nenarazí na nikoho normálního, kdo by jim pomohl, místo toho jsou na tom ostrově samí magoři a superpachatel je jim stále za zadkem? :D
I dialogy byly často docela umělé a neuvěřitelné :( Navíc bych to klidně celé o sto stran zkrátila. A ani Joona mi už nepřipadal tak skvělý, charismatický a zajímavý.
Ale na druhou stranu ano, je to pořád velice čitelné krimi. Třeba postava Axela a jeho příběh mě hodně bavili.
Uvidím, co přinese třetí díl, ještě dám Keplerovcům šanci :)

Jana.Bryxi

Paganiniho smlouva mě nadchla daleko více než Hypnotizér. Do konce jsme byla v napětí, jak to vše dopadne...

Mates84

Libilo se mi vice jak Hypnotizer.

Strnady095

chytrá detektivka...můžu

lenysek69

Tento díl mě strhl ještě více, než Hypnotizér.. Opravdu jsem celou dobu byla napnutá a čekala, jak to dopadne. Tentokrát žádná "bílá místa" jako v Hypnotizérovi. Opravdu doporučuji.

Maevie

Všechny Keplerovy knížky s Joonou Linnou jsou skvělé, ale tenhle díl mi přišel ještě o chlup lepší než první Hypnotizér nebo třeba poslední Lovec králíků.

NADEI

Velice dobrý díl ze série. Všechno do sebe zapadalo, korupce, politika, vrah, hudba a hlavně opět skvělý Joona. Super !

mi-380

Hodně krvavá, pořádně napínavá a zručně vykonstruovaná severská historka v níž třetí hlavní roli dostala hudba, druhou Joona Linna a na prvním místě jako většinou - opravdu VELKÉ prachy: 90% (v tento moment 2407 hodnotících generuje průměr 82%).

trudoš

Prvním velkým plusem románu je, že hlavní postavou je kriminální vyšetřovatel Joona Linna, jenž mi byl sympatický už v Hypnotizérovi, jenže tam hrál druhé housle. Další plus je, že tentokrát se autoři vyhnuli hrocení dennodenních situací do extrému, při nichž jsem posledně získal dojem, že si ve Švédsku nemůžete dojít ani koupit housku, aniž by vás někdo nenapadl, neznásilnil či nezabil. Díky tomu působí vývoj daleko přirozeněji a nebrzdí ho situace pro zápletku nepodstatné. A do třetice oceňuji, že se manželé tentokrát vykašlali na milostné úhelníky.
Takže ano, Paganiniho smlouva vlastně příjemně překvapila, hlavně proto, že jsem autorskou prvotinu v návalu trudomyslnosti zahodil širokým obloukem. Nejde o žádný detektivní zázrak, ovšem zbytečně strávený čas to pro mě také nebyl. Zůstaly mi sice záhadou překombinované způsoby vražd a závěr okopírovaný z nějaké telenovely by si zasloužil přepsat, ale jinak to byla vlastně docela fajn kriminálka k odpolednímu vypnutí mozkové činnosti.

Nela.Rob

Tak jako předchozí díly, i tento musím hodnotit velice kladně. Joona Linna si mě získal a všechny díly této série jsem četla jedním dechem.

iatros

Špatné to nebylo, ale popravdě nevím, co na tom všichni mají. Místy napínavé a zajímavé, ale celkově tuctová kniha - druhý den už ani nevíte, že jste ji četli.

Sudin

Za mně to nebylo až tak dobré jako Hypnotizer, ale i přesto skvělé napínavé čtení.

sarka54

Pro mě teda docela nuda...

Majulda8

Oproti Hypnotizerovi je strhujici dej hned od zacatku knihy. Je to tak promakane, ze to na me pusobi az neuvěřitelné.

asam

Chvílemi jsem byla zmatena ze stále nových osob. Celé mi to přišlo trochu rozkouskované. Dočetla jsem, ale kniha moc mě nenadchla.

KydlochMoris

Nejdřív se mi do této knihy nechtělo. Ale na doporučení jsem ji začala číst a doslova ji zhltla! Vynikající kniha a rozhodně je lepší, než Hypnotizér!

lucie7876

U pronáslednování mladé dvojice vrahem jsem ani nedutala. Pořád jsem přemýšlela jestli mu utečou. Jinak jako vždy perfektní Joona Linna.