Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86548/detektiv-joona-linna-paganiniho-sml-EoL-86548.jpg 4.12335

Detektiv Joona Linna (2.)

Paganinikontraktet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Ondra148

Dokud jsem nečetl lovce králíků, myslel jsem že nudnější knihu od LK jsem nečetl. Zklamání

klarence

velmi dobře se četla, těším se na další

lucie5078

Za mě lepší než Hypnotizér, rychleji mě kniha vtáhla do děje. Postavy se chovaly uvěřitelněji než v předchozí knize, i když jich tu na jednu knihu bylo až dost velmi výjimečných. Těším se na další díl s Joonou Linnou, i když se o něm člověk moc nedozví, ten chlapík přiroste k srdci.

Didi15

Upřímně a hluboce jsem se zamilovala do Larse Keplera, ty knihy prostě nemají chybu. Kam se hrabe Jo Nesbo a ostatní:)

krejcovka76

Po přečtení několika knížek Larse Keplera jsem si říkala, že už mě nemůže ničím překvapit, ale opět jiný příběh, opět strhující, opět jedinečné čtení, opět skvělý Joona Linna a Saga Bauerová. Nevím, jak ostatní čtenáři, ale mě při čtení neustále hrála v hlavě vážná hudba. Nezbývá než všem čtenářům tuto knížku vřele doporučit a doufat, že budou stejně okouzleni lehkostí a bravurností psaní, které vychází z pera autora :-)

LP113

Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

Simi

Po přečtení Hypnotizéra jsem se LK vyhýbala. Takové množství psychopatie mne odradilo od dalších knih. Tato však je zcela odlišná, žadná sadistická monstra, ale spíše dobrodruzný příběh s kriminální zápletkou. Velmi se mi líbí, jak autoři dokáží vytvořit dějově odlišné a přitom brilantně napsané knihy.

Irika

Luxusní detektivní čtení, oproti Hypnotizérovi o hodně lepší kniha. Od začátku do konce napínavé, originálně propletené a přitom logické. Uvidíme co přinesou další knihy ze série.

Vratik_87

Druhá kniha od Keplera. Hypnotizér se mi zdál lepší.

amanda99

V pořadí 3 knížka od Keplera a supr,pokračuji dál.

Jana2424

Začala jsem Lovcem rálíků, teď Paganiniho smlouva, která se mi líbila ještě více a čekají mě další, které zde mají velice kladná hodnocení. Už v tom "Keplerovi" jedu, to je jasný!

slezmon

Asi nejlepší kniha, kterou jsem od "Keplera" četl, ale Svědkyně ohně a Písečný muž mne ještě čekají :-)

Finduska
28.12.2017

Libila se mi méně,než hypnotizer,po přečtení skoro všech (chybí už jen králík)se mi pořád líbí nejméně.i svědkyně ohně je o chlup lepší

Denisa232623
27.12.2017

Nevyrovná se Svědkyni ohně ani Písečnému muži, ale i tak zajímavý a čtivý příběh.

harvan69
18.12.2017

Do Písečného muže má daleko, proto dávám jen 3 hvězdy.

Calibra
15.12.2017

Jsem ráda, že tu Joona dostal prostor, oproti prvnímu dílu, kde se jen mihl. Krátké kapitoli,které se čtou úplně sami, žádné nudné pasáže. Těším se na další díl.

katallinka
12.12.2017

Tato série je v podání Pavla Římského naprosto dokonalá! I když při srovnání s hypnotizerem je tento díl trošku slabší, ale i tak naprostá spokojenost!

jankaander
05.12.2017

Super.napínavé až do konce

Viviana-Mori
02.12.2017

Kniha byla slabší, ne-li nejslabší, o tom žádná, chování některých postav skutečně bylo trochu mimo mísu a odporovalo realitě, ale stále to nic nemění na tom, že jde o napínavé čtivo a čte se to moc dobře. Ale na Svědkyni ohně nebo Písečného muže to nemá ani zdaleka.

katerina.p.
29.11.2017

Samotná zápletka kolem "paganiniho smlouvy" byla zajímavá a napínavá. Co mi ale vadilo, a to mají všechny knihy od L. Keplera společné, je to, že když už autor neví kudy kam, přijde Joonovo tušení a intuice (a následně opakující se "měl jsem pravdu"). Vyšetřovatelku Sagu podle mě nejde označit jinak než jako hysterku. A v neposlední řadě mi přijde dost nereálné množství úchylů a podivínů, na které narazila dvojice postav, která už tak prchala před nájemným vrahem ...

Kacule88
26.11.2017

Začala jsem tady tímto dílem, Hypnotizér na mě teprve čeká.
Z knihy jsem nadšená, politické prostředí mi nevadilo, nebylo tam zbytečně moc postav.
Za mě super.

Melaanie
23.11.2017

Tohle byla první kniha, kterou jsem od autora přečetla a musím říct, že se nemůžu dočkat, až si přečtu zbytek. Příběh byl opravdu zajímavý, měl spád a nutilo vás to ke čtení, protože jste chtěli a hlavně museli vědět, jak to bude pokračovat dál. Za mě tedy knihu doporučuji, opravdu to bylo super.

TheGoldenHill
17.11.2017

Detektivka od švédských spisovatelů Keplerových Paganiniho smlouva má skvělý rozjezd - záhadné vraždy, které spolu zdánlivě nesouvisejí a tak se případu ujímá komisař Joona Linna a Saga Bauerová. Není to špatná detektivka, ale Písečný muž a Svědkyně ohně se mi však líbili více.

makyla
14.11.2017

Pro mě byl toto nejslabší díl ze série. Začátek super, opravdu napínavé a pak jsem se musela do čtení nutit. Rozjelo se to zase až ke konci. Vím, že tento díl si znovu nepřečtu. Jednou a dost. Mají lepší. :-)

Lůca99
05.11.2017

Opravdu propracovaná a napínavá knížka. Líbila se mi více než předešlý Hypnotizér, který ale byl také dobrý.

novina
04.11.2017

Kniha je čtivá, krátké kapitoly tomu jen nahrávají. Libilo se mi, že primárním cílem nebylo chytit vraha, ale rozplést celý příběh.
Jednu hvězdu odebírám za konec.

SilvieSisinka
30.10.2017

Všechno od manželů je super :-)

stumpy
26.10.2017

Série je super. Pro mne todle nejslabší díl. A to hlavně jeho závěr. Jinak to bylo prima čtivo.

Wargo
19.10.2017

Výborné ! Axelove hádanie práve hranej skladby sláčikového qvarteta len na základe fotografie bola absolútne dokonalá idea... Oproti prvej knihe veľký skok vpred. Vyzretejšie, obsahovo plnšie, len tak ďalej.

klara7038
18.10.2017