Lovec králíků

Lovec králíků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324375/bmid_lovec-kraliku-plq-324375.jpg 4 3263 699

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Kaninjägaren , 2016

Mona-Lisa
Mona-Lisa
18.02.2024 5 z 5

Zapomněla jsem, jak mi jejich psaní způsobuje příjemný mráz po zádech, v každé molekule těla, upřímně.
Zapomněla jsem, jak je toto duo manželů právem oblíbené, čtivé a nedají ti šanci přestat, díky krátkým kapitolám a údernému textu.
Tak tenhle díl je jak akční film. Joona se chudák vůbec nezastaví.
Děsila jsem se politického balastu a teroristického prvku-moc mě to nebere.
Sorry za spoiler, ale bylo to zbytečné- o to tu primárně vuuuubec nejde.
Jde tu o staré dobré lidské zlo, křivdy, škraloupy z dětství.
Ten KONEC panečku. Nesmírně napínavý, skvělý. Popravdě celý tento díl by se skvěle vyjímal na filmovém plátně.
Ráda nahlížím do myslí vrahů, dokážu ocenit perspektivu jejich pohledu, když je dobře napsaná a trošku i opodstatňuje jejich chování.
To v sérii s Joonem Linnou nacházím a proto patřím k velkým fanouškům.

Kolaloka
Kolaloka
04.02.2024 3 z 5

Kepler mě baví, jen tady se mi něco zdálo mimo - kdyby mi někdo mířil zbraní na manžela, asi se nebudu vraha s klidem ptát, jestli aspoň můžu odvést děti, aby se na to nekoukaly. Nebo třeba policejní mučení svědkyně. Náhodný sex na veřejných záchodcích a úplně poslední kapitola taky neměli v příběhu význam, nechápu.
I tak podle mě stojí za přečtění.

Teddy2023
Teddy2023
18.01.2024 4 z 5

Opět velmi čtivý příběh...konec mě ve rozesmutnil i dojal. Přečtené před dlouhou dobou, ale zajimavý a čtivý.

Mišák240
Mišák240
15.01.2024 4 z 5

Opět napínavý a čtivý příběh a díky otevřenému konci budu číst dál.

rengers
rengers
18.11.2023 5 z 5

Je to jedna velká a spletitá cesta životem vyšetřovatele Joona Liny, který neustále musí řešit a pochopit sériové vrahy.
Tahle série nemá příliš mnoho slabých míst a drží si laťku hodně vysoko.

Lalina3
Lalina3
10.11.2023 5 z 5

Trošku se nám tu stupňuje brutalita oproti předchozím dílům, ale zatím to není zbytečně přehnané, naopak to úplně stupňuje ten hrozivý (správný) pocit ze čtení.
Zase super díl, těším se na další.

KnihoSny
KnihoSny
08.11.2023 5 z 5

Lovec králíku byl napínavý
zajímavý zápletek tam bylo dost na to aby mě to mátlo vůbec jsem si nespojila nějaké věci až ke konci mi to začlo tak nějak docházet jak to asi bude :) doporučuji

Peggy2711
Peggy2711
30.09.2023 4 z 5

Tuto část série řadím k té lepší. Děj se prolíná i do minulosti, kde se stalo něco, co nyní musí být potrestáno. Dílo je dobře propracováno, je zde hodně postav, o kterých si myslíte, že jsou jen odbočkou, ale kdo ví, jestli nebudou nakonec nejdůležitější. Promyšleno a zamotáno. Brutalita tu rozhodně nechybí, ale to už ke Keplerům tak nějak patří.

Zahradnice19
Zahradnice19
01.09.2023 4 z 5

Skvělé čtení, už i na ty, někdy přílišné a obšírné popisy jsem si zvykla, buď mne to vtáhne do děje nebo je čtu jen tak zlehka..... připadá mi, že autoři jsou stále drsnější, erotikou také nešetří, ale není to jen tak prvoplánové, vše nakonec má svůj smysl, i ty zdánlivé epizodní odbočky.... brilantní zápletky.... a ten konec....ještě že mám hned k dispozici další díl :-)

MisakCZE
MisakCZE
09.08.2023 4 z 5

Opět neuvěřitelně čtivé, Linna je zpět na místě kam patří a posouvá vyšetřování záchvatového vraha tím správným směrem.

simca9342
simca9342
31.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety na střední.

Telefon zvoní, dávejte velký pozor na hlas dítěte, který odříkává básničku o několika chundelatých králíčcích. Kdyby jen tak ledajakou.... vrahovy oběti ji slyšely taky a už nežijí

Komisař Joona Lina má další případ na stole! Vraždy v politickém kruhu pro něho nejsou nic nového, ale když začnou mít oběti něco společného a přímo jako další oběť má být celosvětově známý kuchař a kritik tak to je už na Joonu tak trochu moc. Jak skončí souboj s časem a děsivý boj o přežití?

netopýrek1985
netopýrek1985
26.07.2023 5 z 5

Páni to byla jízda. Tomu se ani nechce věřit. Napínavé od začátku až do konce a Joona sympaťák.

TeriLoch
TeriLoch
29.06.2023 5 z 5

Každý díl snad čím dál víc napínavější!! Od začátku do konce! Nemělo chybu! :) Doporučuji! Těším se na další díl.

Kanylka
Kanylka
20.06.2023 5 z 5

Nejlepší ze série, byla jsem napnutá jako struna

Rolada88
Rolada88
19.06.2023 5 z 5

Opět napnuté jak struna výborný čtení

martineknatasa
martineknatasa
13.06.2023 5 z 5

Líbilo se, líbilo, líbilo... Přečteno za den. Jdu do dalšího dílu.

Cher
Cher
12.06.2023 5 z 5

Prostě skvělé, napínavé od začátku do konce.

Etule
Etule
07.06.2023 5 z 5

Díl od dílu lepší a lepší. :-) Tentokrát mě správně zmátli, páč jsem vraha tipla špatně. :D Napínavé, oblíbila jsem si jednu postavu, takže na konci jsem volala na Joonu, kde se sakra fláká. :D A tentokrát se vrátila i Saga, takže za mě velký dobrý. :)

Pauvka
Pauvka
05.06.2023 5 z 5

Tak toto jsem slupla jako malinu. L.Kepler to proste umi. Jen je pro me tezky uhodnout, kdo je vlastne vrah :D

Hkk935
Hkk935
01.06.2023 5 z 5

Tak při této knize jsem opravdu nenáviděla čas, kdy jsem nemohla číst. Téma, děj, popis...všechno skvělé. Lars Kepler to fakt umí. Jde v popisu děje i hodně do hloubky, takže kolikrát má člověk pocit, že tam stojí a je přímým svědkem toho masakru. Velmi zdařilé.