Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4464 757

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

DuchDoby
27.06.2021 1 z 5

Chuck Norris, tedy pardon Joona Linna, v akci. Nepojte se, zvládne to. Ostatně jako vždy.

Haloon
25.06.2021 4 z 5

Bylo to čtivé, hezky to odsejpalo, zkrátka fajn počtení. Na krimi od Nesba, Larssona, či Maye to však nemá.
Dle mého názoru se totiž autoři rozhodli přelít hrnek dramatem, takže v něm nezbylo mnoho z uvěřitelnosti. Ale aby mě pořádně mrazilo za krkem, jak severská krimi slibuje, musím věřit tomu, co čtu.

lucah3
07.06.2021 5 z 5

první kniha od autorů a aboslutní pecka, od které se nešlo odtrhnout. přečteno za dva dny. kapitoly jsou kratší, což mi vyhovuje, děj plyne dobře a o napětí a všelijaké ne/čekané zápletky není nouze. rozhodně doporučuju :)

Jokookno
04.06.2021 odpad!

Vzal som poprvýkrát vlastnú knihu do kníhkupectva. Musel som skontrolovať, či mi Ježiško nenadelil pod stromček nejakú pančovanú čínsku kópiu slávneho Larsa. Žiaľ všetky sú úplné rovnaké.
Toto nieje severská detektívka. Toto nieje ani detektívka. Toto je nič. Ťažko sa číta niečo čo si sám autor po sebe zjavne neprečítal.
A tak je vysledok ešte horší, akoby sa Z. Troška rozhodol režírovať Pána prsteňov.
Slovami nesmtrteľných: Vidím veľký špatný.

maryska09
31.05.2021 5 z 5

Tyhle knihy prostě baví. Jsou svižné, rychlé a napínavé. Joona Linna je spíš takový superman než detektiv, ale čtenář ho má rád. Ač jsou to knihy hodně obsáhlé, tak se velmi dobře čtou a nenechají čtenáře odpočinout, dokud s nimi neskončí. Mírně návykové.

JanuldaN
30.05.2021 4 z 5

To je snad poprvé, co se mi podařilo odhalit vraha asi v půlce knihy. Konečně! :-D
Další díl ze série s Joonou Linnou dua Lars Kepler byl za mne rozhodně lepší než dva předešlé. Napínavý, strašidelný, poutavý, čtivý. Oceňuji konec, který uvozuje Písečného muže. Už se na něj těším!

Acquenta
30.05.2021 3 z 5

Příliš dlouhá kniha, konec se táhl , možná by bylo lepší, kdyby měla méně stran. Vraha jsem odhadla hned na prvních stránkách, takže překvapení se nekonalo , bohužel. Příběh Pii a Danteho mě zasáhl, hlavně scény, jak bylo s malým chlapečkem zacházeno, to se nedalo ani číst ( z pohledu matky:( ) . Jinak ok, docela fajn kniha.

ninano
29.05.2021 4 z 5

Napínavé a trochu strašidelné čtení. Tato autorská dvojice píše velmi poutavě, ale někdy je té brutality až moc. Vůbec nevadí, že knihy z této série nečtete v pořadí, jak byly napsány.

Aivlis
26.05.2021 4 z 5

Dobrá detektívka, táto kniha mi páčila viac než Lazar. Uveriteľnejší dej, bavilo ma "médium" a tip na vraha vyšiel :-)

Domčik
23.05.2021

Asi jsem příběhů od dua přehlcena. Tuto knihu jsem četla jako poslední ze všech jeho vydaných. Příběh jako tradičně dobrý. Baví mě, jak ubíhá, ale uznávám, že jsem se těšila na konec, až to budu mít za sebou. Oceňuji závěr a vysvětlení situace s manželkou a dcerou Joony, který byl vlastně pro mě stěžejní a dovysvetleni ostatních dílů. Jinak samostatně kniha super, nic překvapivého.

hnusák
03.05.2021 5 z 5

Opět bezva počtení a s příjemných vstáváním chlupů na šíji, kdy jsem se tak zabral do čtení, že jsem nevnímal okolí. Musím přiznat, že Joona Linna je docela frajer.

Kristulda
03.05.2021 5 z 5

Právě dočteno a to byla jízda.

Hanjimka
20.04.2021 5 z 5

Hodně napínavé čtení. Asi budu muset sehnat další díly. Čteno jako audiokniha.

Nikini11
17.04.2021

Úchvatná detektivka, přesto, že se jedná o pokračování série, nevadí, když čtenář nezná předchozí díl. Jen zpočátku moc dívčích jmen, ale postupně se každý zorientuje.

Surikata369
08.04.2021 5 z 5

Tuhle detektivku jsem si užila. Zapeklitá hned od začátku. Děj graduje a i přes počet stran se dá přečíst tak na 3 zátahy, jak musíte číst stále dál :D Omylem jsem přeskočila knihu číslo 2 ze série a vůbec to nevadilo.

animovanej medv
08.03.2021 4 z 5

Dobrý thriller, ale nenašla jsem nic nadprůměrného. Vlastně už mě moc nabaví thrillery na pokračování, kde hlavní děj je na začátku a na konci knihy a mezi tím se odehraje detektivka, takže kvůli tomu hvězda dolů. Nečetla jsem předchodzí knihy série a nebudu číst ani ty následující, ale měla jsem chuť na dobrý thriller, což tato kniha bezpodmínečně splnila.

petulka6691
21.02.2021 4 z 5

Za mě tato kniha od Keplerů zatím nejlepší..

daniela8398
21.02.2021 5 z 5

Parádní čtení

Vlaďkaa4
03.02.2021 5 z 5

Super, nešlo přestat číst! A ten konec, ještě že mám koupený i následující díl.

lukemorte
28.01.2021 4 z 5

Paráda! S každým dalším Joonou to jde nahoru, tento díl zatím asi u mě vede. Dávám 4.5 hvězdy

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967