Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4464 757

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

lakyh
26.08.2014 5 z 5

Bylo velice těžké občas knížku odložit, protože je strukturovaná tak skvěle, že prostě musíte vědět co bude dál. Naprosto nejlepší Keplerova kniha i když Písečný muž, který bude vlastně tak trochu na svědkyni navazovat může být stejně výborný, ale lepší už být prostě nemůže. Jedinečně propracovaný příběh, jako vždy napínavé. Úžasná kniha!

Kuneší
24.08.2014 5 z 5

Jsem nadšena.. knížku jsem přečetla jedním dechem :)

helenkan
23.08.2014 5 z 5

Napínavý od začátku až do konce.

makovec.h
21.08.2014 4 z 5

Celou jsem ji přečetla přibližně na dva zátahy, chtěla jsem ať už je pachatel chycen a vím, kdo to je. Tak moc napínavé a pohlcující to bylo. Akorát bohužel jsem už pře koncem tušila, jak to celé dopadne a kdo je vrah, a to se mi nestává úplně často a nejsem si jistá zda to mluví pro nebo proti knize. Z tohoto důvodu tedy ubírám jednu hvězdičku. Ale i přesto jsem si čtení této knihy užila a určitě bych nikomu neříkala, ať ji nečte, že za to nestojí :)a ještě musím dodat, že jsem velmi ráda, že se nějak posunul osobní příběh Joony :)

Katuska88
15.08.2014 5 z 5

Já jsem se do Keplera zamilovala. Líbí se mi návaznost děje z předchozích příběhů. Zajímá mne osud Joony Linny a prostě se mi tato dvojice výborně čte.
Líbí se mi, že děj většinou není průhledně předvídatelný.

aktak1203
13.08.2014 4 z 5

Napínavé, skvělé čtení. Pro milovníky detektivek vřele doporučuji.

Merynkaw
10.08.2014 5 z 5

Kniha v napínavosti nepolevila ani o řádek. Opravdu napínavá a hezká kniha...

Adiee
03.08.2014 5 z 5

Ačkoliv se po stránce jazykových prostředků a stavby vět nejedná o nějaký zázrak, rozhodně kniha nebyla nudná, právě naopak a ani mě nenapadlo, že by mohla skončit přesně tak, jak skončila.

Pivísek
21.07.2014 5 z 5

"Četla" jsem ji jako audioknihu a naprosto mě nadchla. Nejspíš to bylo taky charismatickým podáním P. Rímského, ale i tak mě příběh zaujal více než např. Hypnotizér nebo Písečný muž (také naposloucháno).

adrianna0305
15.07.2014 4 z 5

Po slabší Paganiniho smlouvě přišlo opět kvalitní počtení :-) Zaujal mě konec knihy a těším se na pokračování. Jedinou výhradu, kterou mám a týká se všech dílů, jsou rádoby erotické scény. Vůbec mi to tam nesedí, ač je to pár řádků, příběh by se bez nich zcela obešel :-)

Kent2004
01.07.2014 2 z 5

Nechápu jak se tohle může někomu líbit. Já použiji paraleru z jedono českého filmu z 90-tých let: "Ještě větší blbost než jsme doufali". Začátek špatný, prostřední část hrozná a konec katastrofální. Stačí se jen obyčejným "selským" rozumem zamyslet čím nás to autoři krmí a soudný člověk musí pochopit, že celá kniha je slátanina absurdit a nesmyslů. Autoři se vůbec nenamáhali s tím, že v jedné chvíli určitou informaci vypustí, aby ji záhy popřeli. Ale nechci zde prozrazovat děj, jako u hypnotizéra. Celá kniha působí hodně kýčovitě, rovněž tak způsob jakým je děj předestřen mi vůbec nesedí.
Za akční kousky detektiva Linny by se nemusel stydět ani Steven Segal - bravo, tleskám hrdinovi - supermanovi. Přesně takového asi společnost potřebuje. Je schopen zlikvidovat nebezpečný gang úplně sám a vůbec nikoho k tomu nepotřebuje, nebojí se do rozvodněné řeky a bez jakéhokoli jištění se potápí.Další trapárna s potápěčem (jakože profíkem - no comment) Všude je první a pokud tam náhodou první není, tak je tam dřív než ostatní....co mi to jen připomíná? Že by vtipy o Chucku Norisovi...
Celou sérii jsem dostal darem jako audio knihy a interpret se do toho až moc vžil, což mi vadilo. Jen z úcty k člověku, který mne obdaroval, jsem po slabém Hypnotizérovi překousnul tuto blbost. Na Písečného muže fakt už nemám nervy. To už si raději pustím nějakou pohádku, tam aspoň vím co mohu očekávat. Pak aby si člověk vybral knihu podle hodnocení. :-/

lue
01.07.2014 5 z 5

Ze série o Joonu Linnovi je Svědkyně ohně pro mne nejlepší. Opravdu jak mnozí píší, napínák od začátku do konce a knihu nebudete chtít dát z ruky než ji dočtete.

lukasmiri
29.06.2014 5 z 5

jeden z nejlepsich krimi romanu. vrele doporucuju, cte se jednim dechem.

Эva
23.06.2014 4 z 5

Po Hypnotizérovi (který se mi nelíbil) a Paganiniho smlouvě (ze které jsem taky nebyla nadšená) jsem dala šanci Svědkyni ohně a tato kniha se mi líbila ze všech nejvíc. Ano, Joona Linna je na mě pořád moc hollywoodský, jsem spíše fandou "loserů" Harryho Holea a Carla Morcka, ale příběh mě zaujal a knihu jsem přečetla jedním dechem. Asi dám šanci i Písečnému muži.

Marčullkas
23.06.2014 5 z 5

Opět výborná krimi knížka, která mě uchopila do svých pout a uráčila mě pustit až na poslední stránce! Mrazivé, děsivé a především napínavé zpracování. Vraha jsem odhadla dobře, chce to jen číst v řádcích. Ihned začínám s Písečným mužem!

princesse
23.06.2014 4 z 5

Čtivá, místy děsivá kniha. Po prvních 30 stranách, přečtených před spaním, jsem v noci probudila sama sebe křikem, tak nevím. :-) Knihu jsem četla bezprostředně po Písečném muži. Zřejmě na mě prostředí ústavů až tak zapůsobilo nebo toho zřejmě bylo moc. Každopádně sen se odehrával v tomto prostředí. Pro mě Písečný muž o něco lepší, ale určitě Svědkyně ohně nezklame vaše očekávání. Další vydařené severské krimi od "zkušené" dvojice autorů.

Acionna
22.06.2014 5 z 5

Tak tohle byla první kniha, se kterou jsem se od této autorské dvojice setkala. Jsem nadšená, jak zápletkou, tak vypravěčským stylem . Kniha mne opravdu obrala a pár hodin spánku :-) nemohla jsem se odtrhnout

Azala
13.06.2014 5 z 5

strhující a velice napínavý příběh, občas jsem se i bála

Vendelína
08.06.2014 4 z 5

UF! Byla to obrovská nálož adrenalinu a napětí. Super zápletka, příjemně krátké kapitoly, svižné tempo vyprávění. Místy jsem se až bála.
Trochu mě ale mátly situace z minulosti detektiva Joona Linny (Hypnotizér a Paganiniho smlouva) a ten konec mě zaskočil - návaznost na Písečného muže.
Tato kniha se mi líbila nejvíc. Předchozí dvě jsem ani nedočetla.

Lenka.Vílka
06.06.2014 5 z 5

Kniha napravila dojem z druhe. Tohle bylo zatim nejlepsi...byla jsem nadsena od zacatku do konce...vlastne jsem svedkyni precetla ze vsech nejrychleji a bavila me nejvic...

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967