Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4466 757

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

Hkk935
31.03.2023 5 z 5

Tak tento díl byl velmi podařený, musím říct, že jsem jen nerada odkládala knížku, trochu mi neseděl slovník dívek, byl až moc vulgární, ale jinak to mělo vše... napínavé, emocionální, a i když to vypadá, že v půlce je vše jasné, tak vlastně vůbec není, a to mě bavilo. Tak se jdu vrhnout na další díl...snad nezklame.

Pauvka
28.03.2023 4 z 5

Dobry dil. Ale.. Flora divna a holky v ustavu chovani katastrofa.

dlabikk
18.03.2023 5 z 5

Kepler patří mezi mé oblíbené autory. Výborně vykreslený příběh plný zvratů. Když si myslíte, že víte, dodají mistři něco navíc. Vrah je celkem předvídatelný, ale nevadí a vedlejší děj dodá něco víc, což jsem nečekala a 100% navnadí na další díl :o)

Timkim
16.03.2023 4 z 5

Ne že by to byla úplně špatná kniha, ale dej je takový nevyvážený. Jako když jedete po klidné vodě, pak peřeje, následně zase klid a hned vodopád....kolikrát jsem se přistihl že poslouchám, aniž bych věděl co. Byla tam místa u kterých mě dej absolutně nezajímal. Flora na mě působila spíš rušivě a její " ubulenost" mě lezla na nervy, ale bavila mě bezprostřednost chovanek. Úplně se bojím začínat jinou knihu od autorů, aby nebyla ještě horší. Objektivně 70%

Nikol..1
03.03.2023 5 z 5

Svedkyne ohne jsou pro me z teto serie jedny z nejlepsich. Obcas se clovek i malicko boji a ma to ten spravny sled udalosti a dej.

ZuzanaK.
24.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Začátek velmi dobrý. Ale pak to nějak začalo drhnout. Navíc jsem měla pocit, že čtu americký dokument - opakování již řečeného po krátké reklamní pauze - a ten konec, kdy se vše semele a co hůř, zase přesně v tu správnou chvíli, aby ...
Hvězdu navíc bych dala za jmého Joona Linna, to se mi libí.

Dasa1313
10.02.2023 4 z 5

Třetí díl, za mě lepší jak druhý, ale horší než první.
A poprvé jsem odhalila vraha velmi brzy. Ono taky není moc možností.
Téma dívek z ústavu bylo pro mě bližší než politika v Paganiniho smlouvě, ale dívky mi nebyly sympatické. Jejich agresivní chování sem omluvit nedokázala. A Flora mi celou dobu trošku vadila, jelikož jsem nevěděla co si o ní myslet.
Ale Joona je pořád skvělý.

grimik
08.02.2023 2 z 5

Po dost dobré Paganiniho smlouvě přišel pád střemhlav dolů. Nic moc, hodně nic moc.

Kanylka
19.01.2023 4 z 5

Joona Linna mě baví. Díky moc

Habina074
01.01.2023 2 z 5

Nesedí mi styl psaní.... krátké, úsečné věty, kvetnatost jazyka na nule. Celkově ten název knihy byl vysvětlen jen tato tak, aby to bylo....

Natyna3
15.12.2022 4 z 5

,,Člověk je beznadějně osamělá bytost, pomyslí si. Když je jí nejhůř a připadá si naprosto opuštěná, hledá spásu v několika krásných vzpomínkách.“
Strhující thriller, navíc zasazený do prostředí psychiatrické léčebny, což je z mého pohledu dokonalé. Jedná se dosud o nejlepší díl série, která má zatím jednoznačně stoupající tendenci. Jsem zvědavá, jaký bude další díl, který je tolik opěvován, a co nám odhalí o postavě samotného detektiva.

Saxofonista
07.12.2022 1 z 5

Takhle to dopadá, když někdo píše s cílem, aby to bylo zfilmováno. A aby tomu pomohl, tak si ještě jako část pseudonymu vezme kus příjmení momentálně frčícího autora. Pak už na zbytku nezáleží, tak proč se snažit o víc než o pár hnusáren? Jistě že od detektivky nelze čekat stylistické dobrodružství, ale tohle už je trochu moc.

petraj30
02.12.2022 5 z 5

S každým dílem je to lepší a napínavější a Joona Linna se rozhodně nenudí. Všichni vyšetřující jdou doprava, ale Linna jde doleva. Snad právě proto mu všechno vychází. Dvě vraždy v ústavu se mohou ostatním jevit jako jednoduchá záležitost, zvláště když v téže době uteče jedna schovanka. Kdo jiný by vraždil?
Možný spoiler:
Kdo vraždil jsem nějakým zázrakem poznala hned. Tam ani nebylo moc jiných možností. Ale jak do všeho zapadá bláznivá Flora, byla záludná otázka.
Nakonec se z toho vyklubal případ, který sahal až do dávné minulosti, ale Linna je prostě génius. Těším se s ním na další případ. Bylo tu i něco naznačeno, s čím se bude Linna potýkat dál.

Cacolinka
29.11.2022 2 z 5

Lepší jak první dva díly...to rozhodně. Ale pořád takové rooooztahané. Nesba jsem přečetla celého. Tam nic tak roztahaného nebylo. Proto nechápu, že si někdo myslí, že je "Joona" podobně kvalitní jako "Hole". To podle mého názoru není.

MartiSim
09.10.2022 5 z 5

Opět skvělé, přečteno jednim dechem

vybusna
09.10.2022 5 z 5

vážne skvelý titul. Postava Flory ma iritovala, ale nakoniec ma hnevalo, že nebolo autormi napísané, ako jej život po tom všetkom pokračoval. Záverečné kapitoly s postavou Jurka ma silne znepokojili a veľmi pripomenuli istý oscarový film. Ostáva mi len dúfať, že takéto niečo je fikcia. tip na to kto vraždil, mi vyšiel. No a na záver...nikdy v živote by som nemohla byť kriminalistom, nechápem ako to to tí detektívi robia, že náhle , na základe nejakej vety, ich osvieti a presne vedia, ako sa to všetko stalo a ako to bolo .

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Skvělý díl!

Dudlík08
07.09.2022 5 z 5

Třetí v pořadí a přečteno na jeden nádech. Zatím je to hodně povedená krimi série. Detektiva Joonu Linnu nejde nemít ráda, těším se na další poodhalení jeho soukromí :)

uzivatel3730
24.08.2022 5 z 5

Kniha byla má první od tohoto autora a úplně mně posadila na zadek. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Potom jsem četla další a další. Je to mimořádně čtivé. Strhující. Do konce jsem netušila kdo to udělal.

Atara16
24.08.2022 5 z 5

Četlo se to samo a vraha jsem taky neuhádla.

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967