Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4204 828

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

m.zirhut
11.12.2020 2 z 5

(audiokniha - nedoposloucháno) Po zklamání z Písečného muže jsem dal Keplerovi druhou šanci, ale opět u mě neuspěl. Audio jsem vypnul asi po hodině nudného poslechu.

monci6485
05.12.2020 4 z 5

Škoda té omáčky okolo. Knize by prospělo pár stran ubrat. Třeba LGBT osvěta je v kriminálce úplně zbytečná. Stejně tak těhotenství, vyloženě trapné. Ale uznávám, že akce plodová voda byla k popukání. No a Joona vstane z mrtvých a ani neřeší papíry, majetek? Nevadí, i jako bezdomovec dokáže vyřešit případ. Jen za to bude muset zaplatit.

ashburton
04.12.2020 3 z 5

Zápletka příběhu je vymyšlena velmi dobře, o tom žádná, ale tady pozitiva bohužel končí. Kniha se mi velmi špatně četla, především jsem si tam nenašel jedinou sympatickou postavu. Hlavní vyšetřovatelé Margot a Adam mi byli protivní od začátku do konce. Erik, to je kapitola sama o sobě a Joona se choval taky dost podivně. Těch zmrtvýchvstání tam bylo příliš moc a s tím rádoby grandiózním a přehnaným finále to autoři už vyloženě přehnali. Ukázkový příběh toho, jak zabít dobrý nápad...
Hodnocení: 50 %

bee88maja
30.11.2020 4 z 5

Musím uznat, že tato manželská dvojice umí. Díl od dílu lepší, ovšem, když jsem se pokoušela číst Stalkera bez znalosti předchozích dílů, vůbec mě to nebavilo, jelikož jsem nechápala souvislosti. Což vidím jako jedinou skulinu v dokonalosti :). Nedají se číst bez posloupnosti... alespoň tedy pro mne.

Andrea81
24.11.2020 4 z 5

Opět velmi dobré, Písečný muž se mi ale líbil víc.

Rihatama
23.11.2020 5 z 5

Být policistou a dostat video s živým člověkem, pěkně doma u TV, a následující den s jeho mrtvolou, s živým, s mrtvolou, s živým.... musí být strašidelná frustrace a pocit bezmoci. A Joona si prostě někam zmizí. Nevím, kde se Alexandrové Kepleři učili psát, protože série Joony Liny je jejich první, ale chtěla bych do té školy chodit taky. Nejspíš bych si zvolila jiný žánr, ale musím uznat, že jsou skutečně výteční. I když pravdou taky je, že než se zrodil Lars Kepler, oba už měli na svém kontě každý ze pár knih. Duo Lars Kepler je rozhodně zajímavým fenoménem na přebohaté knižní krimi-scéně, kde bez debaty uspěl. Stalker nabízí možná trochu víc překombinované zápletky, ne zcela originální námět, výsledek je nicméně hodně dobrý. Poutavé, mrazivé, strhující... čtení. Tak kde je ten Joona Lina...?

martinaandulka
22.11.2020 5 z 5

Přes 5 lety jsem jí četla poprvé a ted po letech se mi líbí stejně.Je to čtivá a napínavá detektivka.Mám ráda celou serii a brzy mě čeká nový díl "Zrcadlový muž".

Hvězdinka
21.11.2020 4 z 5

Skvělé čtení, dokonale propletené. Takřka 600 stran uteklo hrozně rychle. Drobné mušky by se našly, např. načasovaný porod či supermanství některých postav, ale celkový dojem je skvělý.

petrpospa
20.11.2020 4 z 5

Čtyři hvězdy v tomto případě znamenají tolik, co osm hvězd u "některých" počinů "některých" autorů. Jinými slovy to bylo hodně dobrý... Určitě prospěla změna, kdy numero uno nebyl Loona, ale Erik. Odpouštím i trošku vláčný střed a podezřívám autora, že tomu bylo jen proto, aby posadil čtenáře na prdel strhujícím koncem, kterému na dramatičnosti chybělo snad jen hašení požáru plodovou vodou (...to fakt nevymyslíš). Pokud by celá kniha běžela v závěrečném tempu, hrozil by velké části čtenářské populace prudký nárůst kardiovaskulárních příhod.
Za tu jednu strženou hvězdu autor vlastně ani nemůže. Je to jen moje vina, že mi příliš nesedí příběhy psané v třetí osobě jednotného čísla. Ale hlavní problém vidím to, že jsem si před touto knihou pustil filmové zpracování Hypnotizera, kde se Erik jeví jako naprostý zoufalec, Loona jako naprostý sráč a zpracování mi připomíná 40 let staré filmy s Delonem. Nedivejte se na to!....
...vlastně si to pusťte, ať vidíte, jak se dá knižní předloha zmršit... :-(

Jeanine8
10.11.2020 5 z 5

Tohle nečtěte samy doma......:-)))

Mona-Lisa
08.11.2020 4 z 5

Pátý díl v sérii. Miluješ vyšetřovatele a styl vyprávění, očekávání jsou vysoká.
A do určité míry je tato 568-set stránková bichle naplnila. Líbí se mi, jak jsou všechny díly přímočaré a nelítostné, ale zároveň plné citů a uvěřitelně popsané bolesti. Ten Švédský, nebo chcete-li severský styl je sexy a má něco do sebe.
Zde je konkrétně opět hodně jmen a vazeb a člověku se vyplatí dávat pozor a posléze slavit triumf s odhalením vraha, protože poctivě četl drobečky nápověd mezi řádky.
Chápu, že některým může to detailní až explicitní vyobrazení násilí připadat vulgární a provokativní. Já to vnímám, jako nezbytný prvek, který je spjatý s tímto žánrem. K pachateli tak člověk aspoň nahromadí potřebný odpor a přeje mu zaslouženou zkázu.

A teď k mínusům. Ač to pořád vnímám jako nadprůměrnou detektivku, předchozí díly mě chytly víc. Měly určitou přidanou hodnotu, kterou jsem tady pro mě nenašla. Místo, zápletku, vyčnívající postavu...
Ale závěr byl hodně vydařený a finální twist jakbysmet, stálo mě velké sebeovládání nepřeskočit dopředu, jak to dopadne.
Tentokrát jsou to silné 4 hvězdy a snad se to zlomí v dalších dílech, co mám před sebou.

Dixinka
01.11.2020 5 z 5

Super kniha. Autora mám ráda, čte se sama.

Jikovka
29.10.2020 5 z 5

Skvěle napsané, dlouho člověk vůbec netuší, kdo je vrah. Doporučuji.

M.Bo.
29.10.2020 5 z 5

Jako všechny předchozí knihy ze série, naprosto skvělé. Jsem ráda, že mám před sebou aktuálně ještě tři tituly ze série. Dám si asi chvilku pauzu, abych se měla na co těšit.

katerina5544
22.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Sice lehce přitažená za vlasy :) ale mně to nevadilo, bylo to napínavé a neskutečně čtivé.

Ternem
21.10.2020 5 z 5

Takové hltání stránek, obzvlášť v druhé polovině knihy, jsem ještě nezažila! Wow!

vikyna9
12.10.2020 5 z 5

Noo, tak to byla jízda. Těch nocí, kdy jsem nespala a hltala stránku za stránkou. Snaha usnout byla marná, po pár minutách čtečka opět svítila. A konec... Doslova fičák, souhlasím s komentem někde níž pode mnou. Nejde odložit, ať se děje, co se děje.

temna.vila
06.10.2020 5 z 5

Stalker je mou nejoblíbenější knihou z celé série s Joonou Linnou. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout už po pár stránkách. Celá kniha má výbornou atmosféru a je protkaná napětím. Občas mi bylo ze čtení až nepříjemně, což je přesně pocit, který z knihy tohoto žánru chci mít. Vřele doporučuji, myslím, že lepších detektivek bude jen poskrovnu.

Rubbertrouble
29.09.2020 5 z 5

Dobrá rada - aspoň od půlky knížky si neberte prášek na spaní, stejně neusnete, jen vás bude bolet hlava. Vyzkoušel jsem si to, tak to vím. A počítejte, že posledních 50 stránek přečtete na jeden zátah. I kdybyste leželi v hořící posteli v bortícím se domě ve městě, na který řítí tornádo.

Prostě dokonalá lahůdka pro ty, kdo mají rádi napínavý čtení.

playada
28.09.2020 5 z 5

Joona Linna je jako stopařský pes. Když chytí stopu, tak nepustí. A vy jste na té honičce s ním. Na konci jste zcela vyřízení :-).