Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4202 828

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

boxas
08.08.2022 3 z 5

Joona Linna to umí líp...

hellena1523
09.07.2022 3 z 5

No, vzhledem k hodnocení a těm všem superlativum, kterých se mi dostalo jsem čekala víc. Zajímavých 120 stran, zbytek vata.

Haloon
08.07.2022 2 z 5

Na úvod by mě zajímalo, v jakém psychopatickém Švédsku to autoři žijou? Proč je každá druhá postava nebezpečný cvok? Bohužel, vidím v tom nesmyslnou snahu zaujmout, ze které vychází panoptikum brutality, zvrácenosti a neuvěřitelnosti.
A špatné bylo i jednání postav. Nelogické a leckdy i absurdní. Pryč je důvěra v obsah textu a stejně tak v příběh jako takový.

adabraz
26.06.2022 3 z 5

Tento díl mám ráda, ale jak už je tu zmíněno párkrát. Je zda maličko hodně nereálných situací, každopádně ale super napínavých, takže to knize neubírá na kvalitě. Jen je potřeba se na to připravit :).

Gracinka
25.06.2022 4 z 5

600 stran uteklo jako nic. Chyběla mi Saga, vadilo mi, že z Joony udělali trosku a že mu nikdo z kolegů nevěřil.

Lexie321
21.06.2022 5 z 5

Kniha bola super. Mne sa príbeh náramne páčil. Pre mňa asi druhá alebo tretia najlepšia zo série. Vrelo odporúčam.

Annicka
17.06.2022 4 z 5

To se může stát jen mně, že si koupím jako první zrovna 5. díl v sérii :-)

Musím říct, že ačkoliv tenhle žánr posledních pár let zrovna nemusím, kniha mě úplně pohltila. Ano, pokud si přečtete komentáře přede mnou, tyhle nešvary, které činí knihu stěží reálnou, tam jsou - ale zrovna od tohohle žánru moc reálna neočekávám. Ostatně kolik takových sériových vrahů existuje, že... Za mě má kniha vše, co od ní očekávám - napětí, náhlé zvraty a spousta psychopatů. A hlavně to, že jsem po valnou většinu knihy nepřišla na to, kdo je vrahem (i když jsem většinou ten typ, co na to s troškou logiky a zkušeností s tím, jak jsou knihy psané, přijde dřív :-)).

Jediné, co se mi nelíbilo, byl místy dosti krkolomný jazyk plný různých odborných termínů a příšerné syntaxe odborných textů. A to i tam, kde to nebylo třeba. Ale nevím, nakolik za to můžou Kepler(ovi) a nakolik překladatelka.

maryska09
13.06.2022 5 z 5

Další skvělá detektivka, na kterou bych si vždy nejraději vzala 24 hodin volno, aby mě při čtení nikdo nerušil. Kniha je obsáhlá, ale čte se jedním dechem. Závěr mě překvapil, bylo to skvělé napínavé čtení. Díky za knihu

Ovecka_Saki
06.06.2022 2 z 5

Kepler kombinoval, kombinoval, až překombinoval. Připadalo mi to jako tisíc příběhu v jednom. A vlastně to celou dobu byla jen omáčka. Jen posledních 80 stran stálo za to? Ale to je málo, když musím nejdřív přečíst 480 stran. Budu se opakovat, ale nejvíc se mi líbil Hypnotizér. Už předchozí díl pro mě ztratil šmrnc a tohle už je definitivně moje poslední kniha této série.
Teď k postavám: na to, že Margot měla být nějaká specialistka, tak v mých očích byla naprosto neschopná. Vlastně na nic nepřišla. O Adamovi nebudu ani začínat, to byla taková katastrofa, že radši budu dělat, že neexistoval. Joona si zaslouží trošku odpočinku a rehabilitace, Erik si taky zaslouží už jen to dobré. A to bylo jediné pozitivní na téhle knize návrat Erika a Joony a jejich spolupráce.

likaf
24.05.2022 5 z 5

Protože čtu knihy postupně od 1. dílu, nedělá mi problém orientovat se v postavách. Děj opět neskutečně napínavý. I když člověk už tuší nebo i ví kdo je vrah, je to stále "kšandopéro". Rozhodně jdu číst další díl.

Fanda74
14.05.2022 3 z 5

Napínavé, čtivé, ale tak nějak moc komplikovaně až přehnaně. Možná je chyba, že romány této autorské dvojice nečtu postupně, takže mi chvíli trvá než se srovnám :-)

Ulala
12.05.2022 4 z 5

Lehce zdlouhavé, střídání spousty mrtvol při divných akcích a zdlouhavého popisu běžného života mně tentokrát docela udolalo. Nicméně zápletka dobrá, životy Erika a Joony se posunuly snad k lepšímu. Jsem zvědavá co si autoři vybájili v dalším díle.

Garfi
29.04.2022 1 z 5

(SPOILER) Kniha začíná celkem slibně, ale postupem času se stává méně a méně uvěřitelnou. Veškeré nešvary zazněly už v komentářích předemnou, tak jen ve zkratce, co mi vadilo asi nejvíce. Joona se z bezdomovce s bolavou kyčlí a sepsí stává superhrdinou. Erikova dlouholetá kolegyně působí v nemocnici a X let vyčkává, nikdo nepozná, že jí " šplouchá na maják". Navíc je nezničitelná, což ale nic neznamená, protože stejně nezničitelná je i jedna slepá oběť. Finále je opravdu přitažené za vlasy, až to bolí. Opět zmiňováno, a detailně popisováno násilí na zvířatech.

Holly.W
03.04.2022 5 z 5

Lars Kepler je pro mě už jednoznačně jedním z nejlepších spisovatelů současnosti. U této knihy jsem se trošku bála, že bude bez joony, naštěstí to nebyla pravda. A hypnotizér Erik je zpět, super! Napětí se stupňuje od prvních stránek postupně až do infarktového finále. Některé pasáže jsem zapomínala i dýchat, tak mě kniha vtáhla do děje. Kdo je vrah jsem začala tušit ke konci knihy. Takže opět úžasná kniha a už se těším na Lovce králíků!

Razič
23.02.2022 5 z 5

Opět neskutečná jízda od začátku do konce, jak už jsme ostatně zvyklí. Jedna z nejlepších knížek série.

Arlienen
14.02.2022 4 z 5

Postava Erika mě neskutečně baví. Líbí se mi, že to není takový ten klasický nesmrtelný hrdina, který nemá žádné chyby.
Padoucha jsem si vytipovala v první třetině knihy a myslela jsem si, jak to je absurdní, že to určitě tak být nemůže. Světě div se, měla jsem překvapivě správný tip! Bohužel mě tento padouch tolik neoslovil a ani jeho modus operandi.
Konec byl lehce překombinovaný, ale i tak knihu hodnotím **** hvězdami.

mrtn
07.02.2022 4 z 5

Jsem si celkem jistý, že jsem knihu komentoval už před Vánocemi, ale očividně ne. Zápletka mi připadala přitažená za vlasy, popis vražd mě vůbec nebavil a hlavní hrdina stále v nedohlednu. S jeho příchodem (a s druhou známou postavou) se ale příběh hodně zlepšil. Akční konec to vytáhnul na obligátní 4. Králíka si někdy dám.

culina111
31.01.2022 5 z 5

Četla jsem jedním dechem - napínavé, překvapivý závěr.. možná občas trochu překombinované, ale za mě asi jedna z nejlepších jejich posledních knih po Písečném muži :)

HYPNOS88
21.01.2022 5 z 5

Tak tohle mělo fantastickou atmosféru. Více hlavních postav, zápletky parádní, prakticky celou knihu se něco dělo, což je strašně fajn. Jediné co bych vytkl, je přílišná popisnost míst, které jsem tak po odstavcích kolikrát přeskakovat. Snížením o pár desítek stran by kniha určitě neztratila šmrnc.

slečna.k
18.01.2022 odpad!

Po mnoha letech jsem přečetla první knížku této autorské dvojice. Tak jako už je zvykem, je hlavní hrdina nesmrtelný superman, co všechno vyřeší navzdory všem ale to jsem čekala, protože snad jediná opravdu originální hrdinka severských detektivek byla, je, a nejspíš zůstane Lisbeth Salanderová . Knížka se mi zpočátku dějem líbila, i napsána je minimálně čtivě. Nicméně pak dostala až přehnaně brutální (a to nejsem žádná citlivka) a přemrštěný spád. Občas mám dojem, že autoři detektivek přemírou násilí a akcí, zakrývají svou malou představivost a méně spisovatelského umu.