Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4198 828

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Stalker , 2014

sabca
24.07.2016 5 z 5

Již 3 kniha této autorské dvojice, kterou jsem přečetla. Dala jsem 5 hvězdiček stejně jako knize Písečný muž. Četla se moc hezky od samého začátku. Napínavá ale nejvíce ke konci. Kdo je sériový vrah jsem nepoznala a na konci bylo opravdu překvapení, které jsem nečekala. Doporučuji k přečtení

aluskacz
22.07.2016 5 z 5

Opět bomba, ale Písečný muž byl pro mě trošku lepší :) Nicméně opět 5 hvězd :)

Kikuli
22.07.2016

Kniha byla neuvěřitelně napínavě a poutavě napsaná :) Někdy jsem se vážně bála vyjít z pokoje :D :)

aliali
20.07.2016 5 z 5

Přečteno se zatajeným dechem, neuvěřitelně napínavá kniha.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Super čtení.

Mischone
14.07.2016 5 z 5

Po Písečném muži jsem se musela dovědět jak to s J. Linnou dopadlo. Stalker je další skvělá kniha, kterou určitě doporučuji přečíst. Příběh je tak skvělý - tak krutý- , že ho přímo zhltnete. Skvěle napsáno! :)

evis_ka
13.07.2016 5 z 5

Kepler mě znovu totálně dostal...naprosto dokonale poskládaný děj. Setkala jsem se s mnoha názory na Keplerovy knihy, že již od začátku je jasné, kdo je vrah. Četla jsem všechny knihy a nikdy jsem to tedy absolutně netušila, tak teď jsem si řekla fajn, zkusím na to přijít, ale teda musím říct, že na konci jsem čučela jak puk :D Úžasné, krásné, dokonalé...miluju! :)

martina.tim
11.07.2016 1 z 5

Nedokážu si pomoct, ale tetno poslední díl mě vcelku zklamal. Mám ji doma v knihovně již od loňska, ale vrhla jsem se na ni až teď. Možná jsem ji měla přečíst hned po Písečném muži, když jsem byla nadšená a asi by mě více bavila a určitě bych ji zhlatla lépe, než teď po jednom roce. Do čtení se musím nutit a i tak mám rozpolcené pocity. U některých pasáží si říkám: WTF???? Takové to zacházení až do krajností mě přijde už přes čáru. Každopádně mi chybí dočíst ještě pár stránek, ale toho přemlouvání.... ohodnotím po dočtení.

Tak jo. Dočteno. Je pravda, že konec odsýpal pěkně. Kniha je čtívá, ale v hodně bodech zachází až do krajností, u kterých jsem skřípala zuby.
Vrah na mě působil chvílemi jako superman. To co dokázal mi hlava nebere, ale byl to psychopat co si budeme povídat.
Za další bych zhodnotila policejní tým jako otřesný. Hlavně Adam. U toho jsem si několikrát představovala, jak má špička boty končí v jeho rozkroku. Arogantní zajíc, který si myslí, jak je dokonalý a skvělý policista a přitom je to břídil. I další komisaři mě štvali, jak byli zaujati proti Joonovi. Netvrdím, že by mu měli líbat nohy a uctívat jako boha, ale i tak jako k bývalému kolegovi by mohli mít nějakou tu úctu. Co se týče Margot, tak ta mě až zase tak nevadila alespoň neházela druhým klacky pod nohy. Pro mě zaručeně zklamání o proti předešlým dílům. I tak se určitě vrhnu na připravující se řadu: Hřiště.

Plútarchos
11.07.2016 4 z 5

Ve svém žánru je to fakticky dost dobrá detektivka. Moje druhá Keplerovka. Stejně dobrá nebo o málo lepší než Písečný muž. V dnešním trendu a oblibě severských autorů zaujímá autorská dvojice Lars Kepler určitě jedno z předních míst, ne-li úplně první.
Joona Linna se po roce objeví znovu na scéně, aby našel sériového vraha, který bestálním způsobem vraždí ženy. Před vraždou vždy pošle policii odkaz na youtube, kde je krátký záznam oběti před vraždou, natočený Stalkerem přes okno, za nímž oběť žije.
Na příběhu oceňuji zejména stavbu příběhu, vystupňování napětí a rozuzlení zápletky. Občas mě zarazilo, jak polomrtvý Joona dokáže čelit nebezpečí, ale to se dá překousnout.
Určitě doporučuji zájemcům, kteří si oblíbili severské detektivky...

Gracian1964
06.07.2016 5 z 5

Aj tu musím dať plný počet, nedá sa nič robiť. Nebolo to moje prvé stretnutie s manželskou pisateľskou dvojicou a myslím, že ani posledné. Prečítal som Hypnotizéra, Zmluvu podľa Paganiniho a to je tuším všetko. Je tu badať svojský autorský rukopis, chvíľu čitateľovi trvá, než si naň zvykne, ale dá sa to. Naozaj strhujúci príbeh, povedané slovami klasika : napínavé jak guma v trenkách, alebo žeby ako podprsenka? Každopádne, nech je ako chce, skvelá detektívka, či skôr thriller? Vrelo odporúčam každému milovníkovi nielen severského napätia. Nebude sklamaný. MOR HO!!!

michimuller
06.07.2016 4 z 5

Moje první Keplerovka a určitě ne poslední. Dostala se mi do rukou jako audiokniha, moc příjemné poslouchání. Chvílemi jsem se v ději ztrácela, ale to byl dáno spíše mu nesoustředěností než vinu autora. Rozuzlení docela nečekané. Jediné co bych vytkla byla postava těhotné vyšetřovatelky, tohle mi prostě nesedlo a přišlo mi zbytečně výstřední.

KatChiss
28.06.2016 5 z 5

Co dodat? Prostě další dechberoucí krimiromán od této manželské dvojice.
Varování: Nejezte při čtení této knihy, některé pasáže jsou docela pestře popsané.

---Veronika---
27.06.2016 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, pouze některé pasáže byly únavné. Posledních 200 stránek se četlo skoro samo a konec... co dodat, prostě severská krimi. Nemám, co bych vytkla!

cie
27.06.2016 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce!

luciefeix
27.06.2016 4 z 5

velice napínavé

elisa194
15.06.2016 3 z 5

Při čtení této knihy jsem měla velice smíšené pocity. Začátek mě velice chytl. Chvilkami jsem se ale potom ztrácela v ději. A z konce knihy jsem byla absolutně otrávená.

Amisha
13.06.2016 5 z 5

Moje třetí kniha od této skvělé dvojice autorů. Bohužel, nejsem schopná je číst v chronologické řadě, takže starší události, který občas vstupují do současného děje, mě trochu matou, ale ne natolik, abych opět neocenila naprosto bravurně napsanou knihu. Už od prvních stran jsem věděla, že tuto knihu nedám z ruky, dokud ji nedočtu. Výborně popsané myšlenkové pochody postav a děje. Možná může někomu děj ke konci připadat již trochu absurdní, ale přes to všechno můžu jen zatleskat a těšit se na další pokračování.

RyxiraAmyGinger
08.06.2016 3 z 5

Jako nemůžu si pomoct, ale vyšetřovat brutální vraždy ve vysokém stupni těhotenství je prostě... no, debilní. Přečetla jsem Jo Nesba a celá nadšená severskou detektivkou jsem se vrhla na tohle, ovšem byla jsem zklamaná... Začátek byl těžký (chvilku to trvalo, než jsem si zvykla, že je kniha napsaná v přítomném čase), ke konci mě to docela chytlo, ovšem některé věci prostě nelze dost dobře ignorovat. Veliké množství postav je korigováno s přehledem, akce je vypsaná dobře, ale prostě... některé věci mi zkrátka vadí.

babsi66
06.06.2016 2 z 5

Špatná detektivka s ještě horším závěrem. Při čtení jsem se nemohla zbavit dojmu, že autoři při psaní postupovali podle předem daného mustru, kterého se snažili držet zuby nehty. A ono to je vidět.

Závěr, který zřejmě měl být plný nepředvídatelných zvratů, to pak zazdil úplně. Jako kdyby si autoři vymýšleli vysvětlení jednotlivých detailů, až když si v průběhu psaní uvědomili, že se k nim žádné přirozené vysvětlení nenabízí.

Další díl už číst nebudu. Nebo možná jo, ale jen proto, abych se pobavila nad tím, jak Kepler vyseká Joonu z vězení, aby mohl švédské policii ukázat, jak se správně chytají padouši.

martunka
01.06.2016 5 z 5

I když je to první kniha od této manželské dvojice, musím uznat, že se mi moc líbila. Dobře se mi četla a Joona Lina je dobra postava.