Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4204 828

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

mondulinecka
12.04.2023 5 z 5

Proste pecka! Napínavé od začátku až do konce a podle mě teda vrah nebyl jasnej vůbec! A to už to čtu podruhé a stejně jsem byla znovu překvapena. Kepler proste umí a hurá na další

Miliarda
07.04.2023 5 z 5

Lars Kepler umí a Stalker je toho důkazem. Kniha je napínavá od začátku do konce a nemohl jsem od jejich stránek odtrhnout oči. Oproti dalším knihám ze série šel vrah poměrně snadno odhadnout, nicméně to na její kvalitě neumírá. Určitě se s chutí vrhnu na další knihu ze série.

Hkk935
03.04.2023 5 z 5

Musím napsat, že je kniha velmi povedená, čtivá, má spád, je napínavá a samozřejmě na konci i překvapivá, ale na druhou stranu je to občas hodně přitažené... přesto stojí za to, si ji přečíst...a myslím, že každá žena se po přečtení fakt občas koukne oknem :-). Takže jdu do dalšího dílu.

salexice
24.03.2023 4 z 5

ke knize jsem se vrátila po několika letech a byl to pro mě znovu zážitek. Byla jsem zvědavá, jestli mě i po druhé donutí večer zatáhnou žaluzie, ohlédnout se v obýváku přes rameno, obejít temné kouty. Dvojice autorů rozhodně umí pracovat s napětím a pro mě je to na knize to nejcennější. Paličitý Joony Linny už je spíše tou pomyslnou třešinkou. Jednoznačně pozitivní čtenářský zážitek.

mirinda973
24.03.2023 4 z 5

Teď mě trošku mrzí, že jsem nejela sérii popořadě, ale přeskakovala díly. Tenhle díl mě přesvědčil o kvalitě této série a budu muset dohnat díly, které jsem přeskočila.
Skvělé, čtivé, napínavé

Dendulka118
21.02.2023 5 z 5

Tato kniha byla první co jsem četla od tohoto autora. Po přečtení této knihy jsem pak četla autorovy díla postupně a žádné me nezklamalo. Kniha byla pro me napinava a zajímavá. U knihy mám rada moment překvapeni, když je vrah člověk někdo o kom uz se psalo a člověka by to třeba hned nenapadlo. Naprosto skvělá kniha se zajímavým příběhem.
Postavy byly charakteristické a hezky popsány.
Moje hodnocení knihy je rozhodne 5 z 5. Kdo má rad zajímavé thrillery tak at neváhá přečíst další díla zmiňovaného autora.

Cacolinka
13.02.2023 1 z 5

Glock nemá pojistku. A to, z koho udělali vraha, mi přišlo taky trochu divné....ne překvapivé, ale divné... A kniha trpí keplerovým syndromem rozvleklosti. Opět.

Timkim
03.02.2023 4 z 5

Začátek byl dobrý, prostředek výborný a ke konci to začalo uvadat jako květina v červenci. Konec byl hrozně překombinovaný. Někdy je lepší nechat jednu dějovou linii s pozvolným odhalováním pachatele, než dělat nesmyslné kotrmelce. Já se snad vrátím k Jurkovi...jasně, mělo to grady...tak do 3/4...pak už to bylo jen o tom přetrpět konec a zjistit jak to je. Ale ok, už mám v hledáčku Svědkyni ohně......uvidíme..

BaPe895
28.01.2023 4 z 5

Trochu překombinované a moc mi neseděla postava hlavní vyšetřující. Knize by určitě prospělo zkrácení.

petraj30
11.01.2023 4 z 5

I když napíšu, že to byla prozatím nejhorší kniha z celé série, tak si pořád drží slušnou úroveň.
Možný spoiler:
Na youtube se objeví video s mladou ženou, která je později nalezena zavražděna trýznivým způsobem. Vyšetřování se ujímá těhotná Margot. Ne, že by byla úplně zabedněná, ale přišla mi úplně zbytečná, protože na nic zásadního nepřišla. Bez Joony to nebylo ono. A když se tam konečně objeví, poměrně dlouhou dobu se dává dohromady. Případ řeší sám za sebe, stejně tak vyšetřovací tým a každý věří někomu a něčemu jinému.
Vraha bych v žádném případě netipla, přišlo mi to hlavně dosti nelogické. Ovšem teprve konec mě hodně zklamal, proto doufám, že právě konec tohoto dílu nebude mít neblahý vliv na další případ. Stejně mi to přišlo v jistých směrech nedořešené. Ale jinak se mi to až na nějaké nesrovnalosti a drobnosti líbilo.

pavlina4737
03.01.2023 4 z 5

První kniha, kterou jsem četla od Keplera. Až po tom, co jsem si ji koupila, jsem od známých zjistila, že série na sebe navazuje a je lepší ji číst postupně. Ale dá se to pochopit i když nejdříve začnete s jinou než první knihou série. Každopádně tahle kniha byla fakt napínavá a vážně mě bavila, takže si postupně přečtu celou sérii.

Dudlík08
02.01.2023 4 z 5

Knihu jsem dočetla asi před dvěma měsíci, doteď si pamatuji pocity, kdy jsem se bála jít i na záchod :D Stalker mě děsil, ale Joona zase vše vyřešil. Už se těším na další díl.

TomTomis
24.12.2022 3 z 5

Knihu jsem vzal do ruky, protože se blížilo vydání Pavouka. Ale číst několik dílů za sebou nebyl zrovna nej nápad. Tento díl mě odrazoval dlouho, nemám rád téma stalkerování atd. Příběh a zápletka samotná se nesla v duchu zvratů, zapleteností, někdy motivace vraha je na pováženou, ale to se mi může jen zdát. Určitě čtivé...

allart
04.12.2022 5 z 5

Teda toto bol adrenalín...tak skvele podané napínavé situácie do najmenších podrobností len umocňujú zážitok z čítania. Pri tejto knihe sa mi fakt nedriemalo :). Som zvedavý na svojrázneho Joonu, či sa mu podarí vykľučkovať z problémov, ktoré si narobil. Takže zháňam ďalší diel...

karaliene
03.11.2022 3 z 5

Nápad dobrý, ale opravdu by stačil podat na polovině stran.
Každopádně stísněnou atmosféru autoři vytvořit umí, to se jim upřít nedá.

martin8647
27.10.2022 5 z 5

Osobně hodnotím jako nejpovedenější z Keplerovek, ještě spolu s Lovcem králíků, nejspíš i proto, že se v obou případech děj odklonil od poněkud přepálené linky s Jurkem. To dle mého názoru této sérii pokaždé neskutečně prospělo. Pravda, konec byl na mě kapku přitažený za vlasy, ale to je prostě Kepler - a zážitek z knihy byl peckový, takže vše odpuštěno. 5,5 hvězdičky z 5 :-)

.berenika.
25.10.2022 4 z 5

- už od 1/3 víte, co hrozného se stane oběti, která se stává jednou z hlavních postav
- prožíváte ten děs a strach ze žluté pláštěnky
- zaručeně si nejdřív půjdete zatáhnout závěsy a pak se teprve ponoříte do knihy
- jen mě trochu v půlce trápil stav Joony, jeho původní charakter se mi v tomto dílu ztrácel
- měla jsem pocit jako by první 2/3 nepsal Kepler - chyběla mi Saga, z Joony uplně zbytečně troska, hůře popsány postavy
- líbil se mi návrat hypnotizéra do série
- konec byl skvělý! hezky napínavý, trochu brutální, ale zase to byl kepler

vybusna
15.10.2022 5 z 5

no....bolo to dlhé?, Priznám sa, že ako tlačenú knihu by som to čítala veľmi dlho, ale ja som to počúvala a pri počúvaní, mi tá kniha letí. "Vata", ktorá sa spomína v komentároch mi nevadila a ako vatu som ju nevnímala. Vraha som sa nesnažila odhadnúť a dobre som urobila. Niektoré časti boli pre mňa tak nesmierne znepokojujúce, že to bolo až fyzické. Je zvláštne, že tento typ prežívania, dokážem len pri počúvaní, pri čítaní mi to plynie, len tak. Záverečná veta , mi príde nesmierne nespravodlivá.
Ešte som neprečítala celú sériu s Linnom, ale zatiaľ je pre mňa naj, Piesočný muž.

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Krásně a rychle se to čte :)

adel_pe
01.09.2022 2 z 5

Souhlasím, že vzhledem k hodnocením (ať už tady nebo v mém okolí) jsem čekala od knihy víc, začátek i konec byly super, ale prostředek (takže tak 400 stran :D) se nesmyslně táhl.