Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4198 828

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Stalker , 2014

Jokookno
21.08.2021 odpad!

Kvalita knihy niekde na úrovni letáku z Kauflandu. No, možno ešte väčšie napätie a radosť zažívam, keď majú v akcii Jack Daniel's honey, než zbytočné dobrodružstvá Joona Linna honey.

Kristulda
04.08.2021 5 z 5

Bylo to napínavé,bylo to akční,spoustu zvratů. Četla jsem na dovolené,byla to jízda,nedalo se odtrhnout.super

knihomolkaMist
09.06.2021 4 z 5

Jakoby asi takhle... Děj naprosto super, styl psaní - bomba. Ale nelíbilo se mi to tolik, jak bych čekala. Asi je to tím, že jsem již vyčtená z Cartera, který je za mě mistrem v oboru a toto spisovatelské duo na něj (minimálně v této knize) prostě nemá.
Vadilo mi velké množství postav (ale bohužel jsem udělala tu chybu, že jsem tuto knihu četla jako první, tak se tam třeba ty postavy objevily dřív, nevím...) a to, že to vyšetřování samotné vraždy nešlo tolik do hloubky. Jsem zkrátka zvyklá na podrobný popis Roberta Huntera...
Co se mi ale skutečně líbilo byl epilog. Ještě nikde jsem to neviděla a bylo to naprosto skvělé zakončení celé knihy.

Knihu bych mohla doporučit, jen bych do toho nešla s očekáváním, že to je druhý Carter - ten je bohužel jen jeden :D

ilčidlo
23.03.2021 4 z 5

Za mně dobré a napínavé čtení jsem spokojená

zd0981
13.03.2021 odpad!

Po pár stránkách odkládám. Asi jsem se vůči těmto autorům nějak vnitřně zasekl. Bude to věkem????
Postavy jsou protivné, plno nelogičnosti. Myšlení a postupy detektivů, podivné, snad policejní práce švédské policie v reálu vypadá jinak.

hnusák
02.03.2021 5 z 5

Tedy, co říci... ještě teď jsem plný emocí s překotně se řítíciho děje a opět do poslední chvíle jsem netušil, kdože je ten šílenec. Musím smeknout pomyslný klobouk před autory, kteří toto dílo přivedli na svět a dovolili nám nahlédnout do zvrácených duší magorů, zde mistrně popsaných. A už konečně vím, proč a zač byl odsouzen Joona. A ačkoli detektivky opravdu nevyhledávám, natož severské, tuto sérii zcela jistě přehltám celou, díky.

Jurajovamaka
28.02.2021 5 z 5

Táto kniha bola podľa mňa úplne najlepšia. Boli tak prekvapivé momenty, skvelá akcia, úžasný priebeh deja. Pri tejto knihe som sa opätovne zaľúbila do kníh Keplera, pretože pri žiadnej inej knihe som sa nebála tak ako pri tejto a zároveň ma úplne pohltila.
Za MŇA ÁNO ✌

Vlaďkaa4
16.02.2021 5 z 5

V krátké době jsem přečetla 2 díly s Joonou. Od knih se nedá odejít. Johna si nejspíš dá na chvíli pauzu a ja taky. Čekají mě domácí práce nemůžu jen číst a číst....Ale vřele doporučuji.

Asterixxka
09.02.2021 3 z 5

Moje prvotina od této švédské dvojky. Severské krimi mám ráda, ale tohle byl podle mě pouze lepší průměr. Postavy jak vystřižené z nutné gender diversity dnešní doby, sympaťák byl vlastně jen Rocky (trochu zvláštní, že?). Nebylo to špatné, víkendová krimoška dobrá, ale do TOP 10 detektivek se tedy nevejde.

Barette
06.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Za mě zatím nejslabší Keplerovka. Začátek je takový všední, plus mi přijde, že fingovaná sebevražda Joony Linny ještě z předchozího dílu má nevyužitý potenciál. Prostě se během jednoho odstavce ztratil, příběh šel jinam, a pak se opět během chvilky objevil.
Konec knihy zachránil hodnocení na pět hvězd.

Kicka
04.02.2021

Velmi povedené, Kepler nezklamal. Konec mě tak chytl, že jsem četla až do 4 do rána. Nepřišla mi sympatická hlavní vyšetřovatelka, která málem porodila na místě činu, pasáže s ní se pro mě trošku táhly. Líbí se mi návaznost na předchozí díly a zapojení známých postav.

čef
02.02.2021 4 z 5

Autor umí potěšit čtenáře množstvím barvitých a napínavých scén, z jejich uvěřitelností je to ale o hodně moc horší. Celkově jako by se příběh odehrával v jiné dimenzi, kde žijí velmi podivné charaktery. Hlavní vyšetřovatel je samozřejmě žena, jak jinak (nuda – dnes ve všech kriminálkách), ale to nestačí, ještě musí být těhotná před slehnutím (to už je lepší, ale také to už tady bylo), ale i to je málo, ještě musí být lesbička (výborně - ještě mohla být jiné rasy, z vyloučené komunity, bojovnice za práva zvířat a oteplování planety) a okolo musí brousit vyšetřovatel Arab a je samozřejmě hodný. Sem tam někdo vstane z mrtvých, Joona Linna sice nemá proti sobě Jurka a tak unáší odsouzence z vězení a zachraňuje nevinné, až je z toho pro něj basa. No, pokud vypnete kritické myšlení a zapojíte moooc fantazie, tak se možná pobavíte.

Baruš111
28.01.2021 5 z 5

Pokračování další knihy mě nezklamala, opět napínavý děj, už se těším na poslední díl. Doporučuji přečíst.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Ďalší plný počet hviezd, som zvedavý kedy Keplerovci dajú nohu z plynu, zatiaľ len pridávajú.

kristie
07.01.2021 5 z 5

Kepler opět nezklamal. Napínavé, výborný námět. Ostatně upřímně, kdo z nás v dnešní době sociálních sítí není sem tam sám tak trochu stalker… Více méně bych se mohla jen opakovat, tahle dvojice psát umí a dokáže si čtenáře získat. To co některé postavy přežijí je někdy až úsměvné, nicméně to tak je už od Hypnotizéra a člověk to buď přijme a nebo mu to nesedne a dál v sérii nepokračuje. Já to zkousla a tak s každým přečteným dílem žasnu a přemýšlím, kam na to autoři chodí.

Nicméně, jako spousta lidí tu, jsem nepochopila důvod, proč do pozice hlavní vyšetřovatelky dosadili ženu těsně před porodem, která se někdy sotva dokolíbá do kanclu a přesto u případu zůstává. Buď je švédská kriminálka tak neschopná, že nemá nikoho schopného aby ji nahradil, nebo je Margot tak trochu padlá na hlavu. A celkově mi nijak sympatická nebyla. Doufám, že v dalším díle se neobjeví, nebo alespoň ne v takové míře. A snad se dočkáme návratu Sagy…

Anastazie0810
03.01.2021 5 z 5

Na tenhle díl jsem byla upřímně zvědavá. Slyšela jsem totiž spoustu "recenzi" od lidí co knížku už četli.
Kde začít...rozhodně je to pořád stejně čtivé, myslím že se dvojice opravdu zdokonaluje co se týče námětu, popisu a napjaté atmosféry. Pořád mě to bavilo, pořád mě to pohltilo.
U tohoto námětu jsem se zamyslela i v souvislosti v jaké době dnes žijeme a chvílema mě až mrazilo z představy, jak vlastně reálné to může byt.
Byli tam však pasáže které byli dle mého názoru malinko přehnané.
nic to však nemnění na tom, že to bylo super čtení a rozhodně budu pokračovat s případy Joona Linny.

Pája699
27.12.2020 4 z 5

Bezvadný námět se stalkerem. Chvílemi jsem se i přičtení sama doma bála :-) Někdo Vás pozozuje a vy o tom ani nemáte tušení brrr. Z tohohle příběhu až mrazilo. Opět čtivé a napínavé, ale opět pro mě zbytečně natažené. To mi v celkovém důsledku kazí celkový dojem z knihy, bohužel. Někdy méně je opravdu více. No a o komisařce Margot v pokročilém těhotenství ani nemluvím. Ta mi tam opravdu nesedla.

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Fuj, to byla síla. Chtěla jsem to doposlouchat, tak jsem trochu ponocovala. Jako takhle.. vždycky, když začínám Joonu Linnu poslouchat (protože tuhle sérii výhradně poslouchám jako audioknihy), musím si chvíli zvykat na Pavla Rímského. On je skvělý, ale to jeho čtení, to je psycho. Dává hororovou intonaci i k tomu, když si ženská sundavá kalhotky. A taky jsem si všimla, že čte zdvojená písmena, jakože kamenný, cenný... to je dobře? Mně to trochu vadilo. A taky mi vždycky leze na nervy, jak je místy ten příběh zdlouhavý. Jenže pak přijde konec. Tedy, nějaké to odhalení vraha. A pátrání po něm. Je to vlastně stejné ve všech dílech, ale když si je správně nadávkujete (tak jeden, max dva ročně :D), je to docela účinný scénář, který vás pak donutí dát té knížce o hvězdičku navíc.

ZimníLidé
17.12.2020 5 z 5

Tak se nám tu objevila naše známá firma z jedničky. Erik zas ládoval jednu tabletku za druhou a z Joona nám udělali bezdomovce. :D Nějaké scénky byly trošku přitažené za háro, ale to by prostě nebyl Kepler :). Každopádně kniha je čtivá a plná napětí, ale písečný muž prostě vede :).

jihej
17.12.2020 4 z 5

Celkem solidní thriller od známého autora.