Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4198 828

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Stalker , 2014

Monni
18.01.2022 5 z 5

Tohle autoři a joona jsou moje srdcovka :)

Kačka_knihomol
08.01.2022 4 z 5

Ač velmi nerada, hodnotím "jen" čtyřmi hvězdami. Příběh byl napínavý, krásně odsýpal, opět mé oblíbené krátké kapitoly, dějová linka na pozadí. ALE... konec mě nějak neuspokojil, nepřišel mi moc reálný. Nechci nic prozrazovat, ale opravdu by vrah tohle všechno a tak dlouhou dobu dokázal? Opravdu by mohl dělat profesi, kterou dělal? Opravdu by u jedné z vražd proplul policii nepozorovaně před očima? A opravdu by mohl mít tak silnou motivaci? Tohle mi tam dost nesedělo a cítila jsem se kvůli tomu po dočtení knížky dost rozpačitě - proto hvězda dolů.

mrtn
01.01.2022 4 z 5

Začátek se trochu táhnul a nevěřím, že by byl daný člověk schopen takových sadistických vražd. Konec to ale zase vytáhnul na obligátní 4. Králíka si určitě někdy dám.

vladka321
29.12.2021 4 z 5

Tento díl se mi líbil o malinko méně. Bylo to napínavé jako ostatně vždy. Stejně tak neotřelé a zajímavé. Nicméně mi to přišlo dost komplikované a překombinované. Ovšem kniha se četla dobře, děj odsýpal a na konci jsem téměř nedýchala.

barusa.s
12.12.2021 5 z 5

Jako vždy autor nezklamal. Napínavé až do konce.

karolina5333
11.12.2021 3 z 5

Za velmi napínavý závěr nakonec hvězda navíc, ale celou dobu to byl jinak velmi slabý průměr. Žádná z postav mě nezaujala, takže jsem děj nijak extra neprožívala. Plus opět mám pocit, že by knize slušelo tak o sto až dvě straň méně, je to zbytečně překombinované.

icezero
28.11.2021 4 z 5

Pěkně napsaný a hodně elánu napínavý příběh, o trošku jiném pohledu na ostatní lidi. Když ale pročítám ostatni komentáře, zjišťuji, že sem neměl začínat pátým dílem. Takže uvidíme co zbytek série.

evask
20.11.2021 5 z 5

Dobrá detektivka.

Doubravka1975
14.11.2021 5 z 5

Opět skvělé, drsné a pěkně psycho. I když paní vlastně slečna hlavní komisařka, to její na rozsypání těhotenství bylo už na mě trochu moc. Ale i tak je to za plný počet. Okna doma normálka pořádně zatahuji a teď to ještě radši kontroluji :):)

mfajmanova
09.11.2021 3 z 5

Za mě zatím nejslabší z těch, které jsem od Keplera četla, ale stále nadprůměrné čtení. Konec byl pro mne příliš akční, ale u autora už jsem na to zvyklá. Beru to jako daň za to, že zbytek knížky se mi dobře čte.

sodmic
09.11.2021 4 z 5

Zajimavy pribeh (misty tezko uveritelny), obcas jsem mel obavy,ze se blizime ke scifi, ovsem zvraty a prekvapeni na konci staly za to. Oproti ostatnim dilum se mi nektere pasazezdaly umele prodluzovane. Celkove fajn napinavy pribeh.

Littleben
03.11.2021

Jasně, že to kvalitativně nemá na Stiega, ba ani na Nesba nebo Christie. Nicméně tímto kouskem mi duo Kepler udělalo velkou radost a zpříjemnilo pár hodin života, za což jim děkuju, tleskám a těším se na další napínavé čtení.

slunicko1958
01.10.2021 4 z 5

Před dalším dílem série si budu muset dát pauzu a přečíst si něco "normálního".
Moje hodnocení je nižší než u předešlého dílu. Těch maličkostí, které ubírají tomuto thrilleru na dokonalosti, zde bylo mnohem víc a ze závěru jsem nijak nadšená nebyla. Zbytečně protahované, nastavované, už jsem se nemohla dočkat konce...

Havrnka
01.10.2021 5 z 5

Uff, zase napínavý, strhující děj odzačátku až do konce. Jedinečné, jako všechny předcházející díly.

pige
19.09.2021 5 z 5

Skvělý příběh. Napětí od samého začátku. Takové to, když postavy i čtenář tuší, že to dopadne špatně. Hodně špatně.

Skvělé vyústění zápletky. Pro mě hodně překvapivý padouch.

(A ještě lepší je, že autor nenaznačuje, jak bude pokračovat příběh kolem komisaře Joony a lidí v jeho okolí.)

Emberas
19.09.2021 4 z 5

Tato kniha mi přišla z celé série s Joonou Linnou ta nejlepší, přesto mi celkově dvojice Lars Kepler připadá spíše neadekvátně vyzdvihovaná, protože z mého pohledu existuje mnoho méně exponovaných a méně nápadných titulů, které jsou mnohem kvalitnější.

anája
12.09.2021 5 z 5

Čtivé, napínavé a strhující - co ještě dodat? Vůbec jsem nečekala tohoto pachatele. Doporučuji.

evvva
06.09.2021 5 z 5

Jó,to by šlo....tady se nám autoři vyřádili...a já to mám ráda, spoustu napětí,krve a finále,co si s Kingem nezadá....jen jako by na konci už už mělo zvonit, tak rychle dopsat,ať můžeme jít domů....ale kdo z nás něco na konci něčeho neuspěchal....

Kami33
05.09.2021 5 z 5

Čtivé, napínavé, mě se líbilo.

eva8941
26.08.2021 5 z 5

Opravdu do posledni chvile by me nenapadlo kdo byl pachatel. Velmi napinava knizka. Nemohla jsem se odtrhnout