Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4596 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

Rolada88
22.12.2021 5 z 5

Tak tohle byla chuťovka ze severu až z ni poradně mrazilo parádní detektivka která se neskutečně rychle četla a nemohl jsem dat knihu z ruky dávám 100%

BaPe895
28.11.2021 4 z 5

Asi má tak vypadat moderní severská detektivka,přesto neudělím plný počet bodů,protože existují mnohem lepší a hlavně uvěřitelnější příběhy.

latanya34
16.11.2021 5 z 5

Kriminální komisař Joona Linna a jeho kolegyně Saga Bauerová pátrají po sériovém vrahovi, který má na svědomí desítky obětí a přitom je hlavní podezřelý, ke kterému vedou všechny důkazy již několik let ve vězení. Skvělá kniha! Krátké kapitoly mě stále udržovaly v ději a hlavní záporák byl po celou dobu tajemný. Atmosféra byla velmi stísněná a depresivní.. prostě sever se vším všudy. Kepler nezklamal, výborná detektivka, kterou jsem přečetla během chvíle.

Razič
12.11.2021 5 z 5

Po slabší Svědkyni ohně opět naprostá paráda, která se vyrovná Paganiniho smlouvě a v určitém smyslu ji překonává. Děj se posunul k větší jednoduchosti. Pěkně napsané postavy. Paráda, čte se to jedním dechem.

Jana92
11.11.2021 5 z 5

Opet super knizka plna napinavych a strhujicich akci :) Uz se tesim na dalsi dil :)

Doubravka1975
11.11.2021 5 z 5

Super, čtivé a drsné. A ten konec má znamenat jako co ? Jdu hned na další díl Stalker .....

Kačka_knihomol
10.11.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem měla doma již velice dlouho, ale z nepochopitelných důvodů se mi do ní nějak nechtělo. Nicméně jsem se k ní "přemluvila" a rozhodně nelituji. Bohužel jsem četla zatím pouze jednu další knihu ze série Joona Linna, takže mi některé souvislosti možná unikají, ale i tak to pro mě byl velice chytlavý a napínavý příběh do poslední chvilky. Nebudu zastírat, že jsem četla i lepší knihy se zajímavější (nebo možná lepe řečeno méně předvídatelnou) zápletkou, nicméně i tak si myslím, že si zaslouží 5 hvězd a doporučení dále. A ano, opět se budu opakovat, ale na knihách z této série mě velice baví krátké kapitoly.

Gracinka
10.11.2021 4 z 5

Z počátku se děj dost táhl. Nějak jsem se nemohla začíst. Pokračování bylo poutavější.
Saga je odvážná. Měla jsem radost, jak dopadl ten nesympatický mladý doktor.

alyce14
09.11.2021 5 z 5

Neskutečné. Pořád mě tento autor nepřestává překvapovat. Každá stránka je napínavá. Pořád vás to nutí číst a číst. Jedna z jeho nejlepších knížek.

Amazonka72
09.11.2021 4 z 5

Klasická Keplerovka - sáhla jsem po ní z naprosto prozaického důvodu - přečíst si něco oddychového. A jako každá předchozí kniha této spisovatelské dvojice, ani Písečný muž nezklamal. Krátké kapitoly, jasně členěné, díky tomu se kniha výborně čte. Stejně jako čtenářka "slunicko 1958" beru příběh jako "pohádku pro dospělé", takže nepřemýšlím o tom, co je reálné, a co již trochu "drhne". Těším se na další Keplerovku, až zase budu mít chuť při čtení jenom tak relaxovat.

Havrnka
01.10.2021 5 z 5

Opět strhující a velmi dobré čtení. Jdu na další pokračování.

slunicko1958
25.09.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila. Byla napínavá, děsivá. Dobře se čte, díky krátkým kapitolám a skvělému členění se těžko od rozečtené knihy odchází.
Vím, že by se mohlo najít několik kritických připomínek. Tento druh četby však beru jako odpočinek a stejně jako u pohádek nepřemýšlím, jestli je děj reálný nebo ne. Chci se jen odreagovat a u tohoto románu se mi to podařilo dokonale.

pige
19.09.2021 3 z 5

Asi jsem ve srovnání s ostatními příběhy čekala lepší zápletku/zpracování, ale ve finále to bylo opět skvěle zpracované.

Už od samého začátku bylo jasné, že celý příběh bude hodně ponurý. Čemu se divit - zase léčebna. A hlavní postava je vážně psychopatem. Nicméně vyústění celého příběhu bylo překvapivě logické.

Emberas
19.09.2021 3 z 5

Hypnotizér byl dle mého názoru podstatně lepší. Postava Jurka Waltra mi přijde tak nepravděpodobná a nereálná, že ne mě chvílemi působila téměř komicky. A přitom měla působit zcela opačně.

veronika4001
11.09.2021 3 z 5

Nevím, zda se mám připojit k pozitivním nebo negativním ohlasům. Tato kniha byla hodně čtena. Moje měřítko je, že existují dějově lepší knihy, to nadšení tady u mě nebylo úplné. Chybí mi v tom horor, ta intenzita, to nadšení a hlavně ta vášeň číst dál, kdy máte strach a chcete mít ještě větší. Zůstala jsem tak nějak nenaplněna, chtělo to další osud, něco hororově nabité. Příběh je nápaditý, ale chybí mi tam intenzita, větší zápřah, to nekonečné a všudypřítomné děsivo. Krátké kapitoly jsou výborné a hodnotu krátkých kapitol podceňuje nejeden autor. Tohle Lars Kepler zřejmě ví. Přesto mě příběh a postavení děje včetně zakomponovaných rolí osob nijak neoslovil a i přes okázalou barvitost cítím tam ztrátu temperamentu, toho pozitivního chtíče nadchnout čtenáře a něco jim dát. To něco by bylo srozumění s příběhem a intenzita prožitku.

Pilulka89
01.08.2021 3 z 5

Nic z čeho bych nemohla spát. Jak nedočkavostí tak hrůzou. 3*

VeFab
01.08.2021

Opravdu děsivé!

Kristulda
13.07.2021 5 z 5

Zaslouží si plný počet. U Keplerovek si vždy řeknu wau to byla jízda. Když mám čtecí krizi vezmu knížku od něj a je po krizi. Jsem hrozně moc zvědavá jak to bude dál.

littlestar
11.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Série s Joonou Linou se čte dobře a mám ji rád. Ale pořád mi u každé knihy něco chybí, aby to bylo na 5 hvězd. Příběh se mi nedokázal dostat tolik pod kůži, napětí se úplně nedostavilo, naopak děj se obcas vleče ... a vyvrcholení nepřineslo očekávaný wow efekt. Moc jsem nepobral souvislost příběhu. Na začátku hledali vraha velkého počtu lidí, ale nebyla nám poodkryta motivace k jejich realizaci. Pouze zname vztah vraha a unesených sourozenců a jedné další rodiny. Ale co zbytek? Zároveň je zde filozofická otázka .. muselo zemřít tolik lidí pro záchranu jednoho života? Nicméně sérii zůstávám věrný, věřím v lepší zítřky a vyhlížím Slalkera. 70 %

JanuldaN
26.06.2021 5 z 5

Zatím nejlepší Kepler! Napínavý, děsivý, čtivý, nepředvídatelný... Hlavní záporák byl sice takový "superman", ale vůbec mi to nevadilo. Nejlepší postavou tohoto dílu byla za mne rozhodně Saga. Jdu na další díl! Jsem zvědavá, co se stalo s Joonou Linnou.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler