Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4596 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

Jossie
05.02.2015 5 z 5

Musím říct, že jsem se na Písečného muže moc těšila, protože Keplerovky mě baví a nezklamal. Ležela jsem v tom a čekala na každou další stránku. Trochu mě dostal konec a popravdě už byl trochu přehnaný a to není jediná věc, co mi trochu vadila (nevím proč je potřeba některé věci něustále opakovat, příliš krátké kapitoly a také nelogické až pitomé jednání některých postav), ale i tak mě to moc bavilo a příběh byl dobrý.

Ynés
05.02.2015 3 z 5

Pokud je to to nejlepší ze světa kriminálek, jak se tu několikrát píše, tak mě skutečně mrzí, že už nemám co číst. Kniha se čte lehce, někdy až moc, kdy manželé používají krátké věty v přítomném čase bez dalšího rozvíjení a popisu (sice známe barvu vlasů všech postav, ale k čemu nám to doopravdy je, když nedokáží popsat pořádně ani hlavní dějiště?). Skutečně mrazivé ve smyslu "je tam spousta sněhu a postavy pořád mrznou", jinak se jedná o klasiku, která nijak nenadchne ani neurazí, až na to trojité vysvětlování jednoduchého děje. Vlastně mě ani tak nezaujal klišoidní příběh blonďatého svalnatce, jako jeho neméně blonďatého a klišoidního protějšku Sagy, která odhaluje své drama z dětství. Původně jsem se chtěla pustit do všech případů komisaře Linny, ale pokud má být tenhle nejlepší, tak se raději přesunu k dalšímu autorovi...

čuřil
05.02.2015 4 z 5

Souhlasím s většinou, tedy že kniha je povedená a dobře se četla. Zápletka, napětí, akce je strhující a s otazníkem na konci. Prostě se povedla.

lenka9893
03.02.2015

Knihy Larse Keplera mi byly doporučeny. Začala jsem Hypnotizérem, během dvou dní (četla jsem v nemocnici) jsem knihu přečetla. Hltala jsem stránku po stránce. Věděla jsem, že bez komisaře Joony už další dny nevydržím. koupila jsem si Svědkyni ohne a Písečného muže. do týdne nebylo co číst. bylo to strhující, mrazivé. prostě jen čtete a čtete a čtete...

Johncze
30.01.2015 5 z 5

To nejlepší ze světa kriminálek obecně, maximálně napínavé až do konce, skvěle napsané a přečtené na jeden zátah. Platí pro celou sérii.

LEN.ny
29.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha, přečteno jedním dechem! Můj první objev Larse Keplera v roce 2013 byla Svědkyně ohně, poté nutně následovalo dočítání Paganiniho smlouvy a Hypnotizéra, aby představa životního příběhu Joona Linny byla kompletní. A pak už jen nedočkavé čekání na fenomenálního Písečného muže, není potřeba nic dodávat, rozhodně nezklamal. Jsem velmi zvědavá a nedočkavá, co se týče Stalkera, už aby byl březen.

mikesh
26.01.2015 3 z 5

slusny prumer

weberda
25.01.2015 5 z 5

Napínavá čtivá kniha od začátku do konce. Vtáhne vás do děje a nedá se odložit. Uf, jsem ráda, že mám dočteno:)) Doporučuji.

Michi.01
24.01.2015 5 z 5

Opět napínavý děj od první do poslední stránky!!!

Rou
21.01.2015 5 z 5

Napínavá kniha hned od první stránky, i přes počet stran přečtena během pár dní. Výborně se četla, vyhovovaly mi krátké kapitoly. Pár situací bylo sice trochu nereálných, ale jinak super.

marca_m
17.01.2015 5 z 5

Asi nejlepší severská krimi, kterou jsem zatím četla. Kniha má hlavně díky krátkým kapitolám velký spád a dynamiku, zároveň dokáže plně pohltit a sklíčit. Asi v žádné detektivce jsem nepotkala tak neuvěřitelnou bestii jako je Jurek Walter. I při četbě jsem z něj normálně měla strach.

klarka9174
15.01.2015 5 z 5

Po dlouhé přestávce strávené nad skripty a sešity do školy jsem se pustila do knížky, která měla být bestsellerem minulého roku. A opravdu zaslouženě. Necelých 500 stran jsem za dva dny přečetla jedním dechem. Chvílemi jsem se při čtení i bála. Je to poutavé, napínavé čtení.

elcapitano
14.01.2015 5 z 5

Po delší době jsem se pustil do detektivky. Po prvních pár stránkách mne uplně pohltila temnota..
Fakt dobrý, působivý, čtivý..

mystar
13.01.2015 5 z 5

Kniha byla uzasna a napinava. Knizku jsem precetla jednim dechem. Konec me sokoval a jsem moc zvedava na pokracovani, ktere si MUSIM precist! Zajimavy dej, ktery byl chvilemi opravdu strasidelny. Proste uzasna knizka. Urcite doporucuji precist.

XXL
03.01.2015 5 z 5

Tohle byla nejlepší krimi jakou jsem kdy četla!!! Knihu jsem přečetla jedním dechem. Možná že to bylo trochu zdlouhavý..ale napínavý jako prase!! Doporučuju

Luca287
01.01.2015 5 z 5

Skvělé...poutavé... přečteno na jeden zátah, jedním dechem...

Pavlnka
31.12.2014 5 z 5

Hodně dobrá knížka

Teryy
27.12.2014 3 z 5

Čekala jsem něco víc. Samozřejmě, že když se začtete, tak chcete vědět jak to všechno doopravdy je. Ale v této knize se něco začalo dít až 150 stránek před koncem.
Konec má zřejmě nalákat na další knihu. Ale konec nemusel být až tak nedovysvětlený. :)

soukroma
23.12.2014 5 z 5

Velmi čtivé, přes slušnou délku lze "slupnout" na posezení. Ze čtyř knih autorů se mi líbila nejvíc - precizně se drží jedné tematické linie, nasazení mladé policistky do prostředí uzavřené psychiatrické kliniky je děsivé, z hlavního padoucha mrazí ...i když konec je samozřejmě jako obvykle šílený, jako rozptýlení je to výborné čtení.

studienka
13.12.2014 5 z 5

Zaujimavy spad, na konci trosku vela nahod ale inak velmi dobry styl pisania, citala som to jednym dychom az sa mi zdalo ze tych stranok mohlo byt napisanych viac.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler