Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4197 681

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

Hany.Honey
Hany.Honey
24.04.2022 3 z 5

Méně náročný příběh na přemýšlení. Nejvíc mě baví pomalu odhalovat život detektiva Joona Lina. Je to skvěle napsaná postava!

Lída27
Lída27
13.04.2022 3 z 5

Tak tato kniha od Keplera mě moc nebavila,četla jsem od něj všechny,ale u téhle jsem se těšila až jí dočtu a to u jeho knih se mi nestává.

evvva
evvva
04.04.2022 5 z 5

Napínavé od začátku,do konce, mohu jen doporučit,ač složitější téma a komplikovanější zápletka,dalo se v ději orientovat a nemusela jsem pracně pátrat v ději...kdo,kdy,kde a proč, jak se mi u některých knih občas stává....

adabraz
adabraz
03.04.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že v knize bylo hlavní téma vývoz zbraní, nebyl toto pro mě ten nejideálnější šálek kávy. Přesto však jsem tuto knihu přečetla za necelý týden :). Doporučuji.

work
work
01.04.2022 4 z 5

Je pro mě velmi obtížné tohle dílo nějak hodnotit souhrnnými hvězdičkami. Příběh je maximálně na jednu, jeho vyprávění na čtyři, a načtení (posloucháno jako audiokniha) na pět. Takže asi tak.
Začnu od konce. Pavel Rímský Keplera umí a nedokážu si u toho představit jiný vhodnější hlas. Je to jeden z těch vzácných hlasů, které z audioknihy dělají ještě lepší zážitek, než je knížka papírová.
Pak tu máme styl vyprávění. V přítomném čase, naléhavý, rychlý, jednotlivé linie perfektně prostřídané a pospojované, stále vás něco drží ve střehu - pro mě je to právě vypravěčství, které z dvojice, skrývajicí se pod pseudonymem Lars Kepler, dělá jedny z velmistrů krimi, a to nejen severské.
No a pak tu máme příběh sám, který je slepencem nesmyslů a logických kotrmelců. Když po dočtení přemýšlím, které z postav jsem vlastně držel palce, tak mě žádná nenapadá. Všechny se chovají chvíli docela rozumně, chvíli zcela stupidně, padouchy ani policisty nevyjímaje. To, co zpočátku vypadá jako čistá krimi, se přehoupne nejprve do politického thrilleru, který se pak v závěru změní ve scénář k libovolnému hollywoodskému akčnímu filmu. Joona je tu ještě nedovtipnější než v pozdějších knížkách, nicméně u keplerovských padouchů už nalezneme zárodky superschopností, které je zdobí ve zbytku série. Asi nejvíc mě zlobilo, že švédská společnost - od běžných lidí až po politické a obchodní špičky - je tu líčena tak, že mi to bere chuť se Švédska ještě někdy podívat. V Paganiniho smlouvě v podstatě není nikdo normální, byť se všichni řídí vznešenými cíli.
Z čistě čtenářského pohledu je však tahle knížka výborná, dost špatně se od ní odtrhává a po dočtení chcete víc.
P.S. Kdybyste chtěli někdy po někom střílet, tak si vyberte celoplášťové střely. Opakuji, celoplášťové. Autor to taky opakuje každých pár stránek, takže počítám, že je to důležité...

kob
kob
22.03.2022 5 z 5

Příběh je napínavý od začátku do konce a místy opravdu dost drsný.
Taky jste si šli po přečtení pustit Paganiniho?

Caminka
Caminka
19.03.2022 5 z 5

Špinavá politika a pašování zbraní? Nic moc pro mě. Ale to jsem se pěkně mýlila. V podání Larse Keplera pecka! Kniha byla jedna velká jízda a za mě lepší než Hypnotizér. A ještě jsem se něco zajímavého přiučila o Paganinim.
Joono Linno, začínám vás mít ráda :-)

Bubun
Bubun
08.02.2022 2 z 5

Tak tohle je můj poslední Kepler. Jakmile člověk jednoho dva přečte, je to fakt na jedno brdo. Oni na to maj snad nějakej mustr, nebo co.

Honza23
Honza23
26.01.2022 3 z 5

Zajímavá zápletka, na můj vkus však až moc velký "akčňák" s holywoodským záporákem. Každopádně pokračuji dál, protože se knížky čtou perfektně.

escapelle
escapelle
21.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Moje druhá Keplerovka a asi i poslední. Z první jsem byla úplně zklamaná, všichni říkali "dej tomu šanci", tak jsem dala. První půlka knihy ještě docela šla. Ale od útěku Penelope a jejího přítele už to šlo z kopce...pasáž s tím magorem hercem nebo co to bylo, úplna tragédie Pak už mě v podstatě vůbec nezajímalo, jakto dopadne. No překousala jsem to, ale fakt to bolelo. Na další díly série už fakt asi nebudu mít sílu.

veronika.j
veronika.j
03.01.2022 3 z 5

Druhá "keplerovka" mě svým příběhem a rozuzlením až tak nenadchla. Kniha měla spád, nebyly v ní žádné prázdné dlouhé pasáže, přesto mi trvalo delší dobu, než jsem ji dočetla. U některých postav mi schází jejich detailnější vykreslení a v příběhu, dle mě, mají mezery. Pořád je to ale skvělá detektivka a s chutí půjdu do dalších v sérii.

MartiSim
MartiSim
01.01.2022 5 z 5

Napjatá až do konce. Skvělá kniha

Holly.W
Holly.W
29.12.2021 5 z 5

Kepler je sázka na jistotu. Nelze hodnotit jinak než nejvyšší možnou známkou. Moje třetí kniha od tohoto autora a opět jsem nadšená. Kniha má vše, co má výborná detektivka mít - překvapivé zvraty, neočekávaný vývoj a je napínavá jako kšandy. Joona Linna je veliký sympaťák. Už těď se těším na další knihu.

icezero
icezero
25.12.2021 4 z 5

Za mě skvěle napsaná detektivka ze zajímavého prostředí. Jen je pro mě docela zajímavý postřeh, že většina hlavních hrdinů v severské literatuře má nějaké své vnitřní démony, kteří ale do děje tak nějak zapadají. K dalšímu pokračování se určitě dostanu

vladka321
vladka321
03.11.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva je opět dokonalá detektivka, která se celkem dost liší od prvního dílu série Hypnotizér a to mě opravdu baví. Děj byl úplně z jiného soudku a přesto opět dokonale zpracován, takže já si četbu užila a jsem opravu zvědavá, co mě čeká v dalším díle.

mataj
mataj
14.10.2021 4 z 5

Tak tohle byla poslední kniha, která mi v sérii chyběla... Zápletka byla docela zajímavá, děj napínavý a celkově se to četlo velmi dobře. Nicméně další díly byly přece jen lepší

hnusák
hnusák
06.10.2021 5 z 5

Škoda, že nemohu dát více hvězd, kniha se mne opět velice dobře četla, děj se k mému uspokojení rozvíjel od spekulativních teorií až po nečekaný závěr.

allart
allart
03.10.2021 3 z 5

Tak toto malo iný šmrnc. Oproti Hypnotizérovi mali udalosti spád a konečne sa Joona Linna vyfarbil. Už má svoje charakteristiky, tak ako sa na správneho komisára patrí. Celkom sa mi to páčilo, dobre sa to čítalo a bolo to trošku z iného súdka.

nicolettkaa
nicolettkaa
24.09.2021 3 z 5

Sice se kniha čte dobře a rychle, ale přesto tomu něco chybí. Hodně mi vadí spoustu vaty kolem, která s dějem nemá nic společného, také opakování již řečených věcí několikrát dokola. Jakoby se manželé/autoři nedohodli, kdo tu danou informaci napíše. Od čtení dalších dílů mě to neodradilo, ale tento konkrétní bych znovu už nečetla.

POZOR MOŽNÝ SPOILER
Hlavní mafiánský boss si dává natolik záležet, aby jeho nohsledi důkledně odvedli práci a zahladili všechny stopy a nechají svědkyni únosu jen tak? To se mi nějak nezdá.

oblakaknih
oblakaknih
17.09.2021 4 z 5

4,5

Pro čtení druhého dílu ze série s Joonou Linnou jsem se rozhodla náhodou, ale měla jsem obrovskou radost, že na ni došlo právě teď! Proč? Na setkání s hlavním hrdinou jsem se moc těšila, protože již v Hypnotizérovi mi neskutečně přirostl k srdci.

Jak už to u sérií bývá, je těžké vyhnout se nějakému srovnání s ostatními díly, takže i v tomto případě přihlížím k mému názoru na první díl.

V této knize se případ soustředí na trochu jinou oblast, která mi není zrovna nejbližší, ale v tomto případě mi to nijak nepřekáželo. Naopak jsem ráda, že jsem do ní mohla alespoň tímto způsobem nahlédnout.

Styl psaní jsem již vychválila u předchozí knihy a za svým názorem si stále stojím. Je originální, kniha se skvěle čte a v tomto díle jsem si navíc užívala i názvy kapitol, kterým běžně nevěnuji tolik pozornosti.

Hlavní vyšetřovatel je jedna z mých nejoblíbenějších knižních postav. Zamilovala jsem si jeho osobnost, styl, jakým mluví s ostatními i to, jak mu všechno prochází. Ostatní postavy jsou sice trochu upozaděné, ale přesto dobře a dostatečně popsané. Jediná postava, s jejímiž kapitolami jsem měla ze začátku problém, byl Axel, ale i to jsem během čtení překonala.

Pár maličkostí jsem na začátku knihy odhadla, takže malou předvídatelnost musím v tomto případě zmínit. Můj celkový názor taky trošku ovlivňuje čtecí krize, která mě během čtení bohužel přepadla.

Celkově se mi ale kniha líbila a já se těším na další díly, jen Paganiniho smlouva v porovnání s Hypnotizérem o chlup slabší.