Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4211 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

_kadla_
11.07.2023 2 z 5

Konečně dočteno. Mě se to četlo strašně špatně, hodně jmen, děj natahovaný, nějaký náznak napětí až tak od druhé poloviny, konec nijaký. Zápletka dost předvídatelná. Druhá knížka od těchto autorů a ani ta mě nepřesvědčila. S díky odkládám a již se k nim nikdy nevrátím.

Lusa
29.06.2023 5 z 5

od začátku se mi to velice dobře četlo, děj byl svižný, napínavý, jenom ten Joona byl trochu jako superhrdina, na to že je to teprve 2 kniha s ním, tak nic nebylo pro něj problém, no ale i tak je sympatický a člověk se těší, jak se bude jeho příběh rozvíjet.

Mišák240
20.06.2023 4 z 5

Skvělě načtená kniha panem Rímským, opět zamotaný detektivní příběh se zmínkou o skladateli Paganinim a samozřejmě jak jinak než neohrožený Jonna Linna. Příběh se mi líbil.

charlizee
16.06.2023 3 z 5

Vypadá to, že jsem si potvrdila, že nejspíš nebudu patřit mezi fanoušky dua Lars Kepler. Ačkoliv je tenhle příběh konzistentnější a méně rozvleklý než předchozí, zbytečných pasáží v něm vnímám stále dost. Téhož si nejspíš všimli také tvůrci audioknihy, pro jejíž adaptaci byly zcela vyškrtány některé kapitoly a odstavce kapitol pozůstalých, a výslednému dojmu uvedené prospívá. Vyprávění je díky tomu o něco svižnější a méně těžkopádné.
Vyloženě mi sedí zápletka na pozadí mezinárodních vztahů, politiky a obchodu se zbraněmi, ale to, jak ji autoři budují, už vůbec. U jejich knih vlastně zatím nikdy nemám takovou tu nutkavou potřebu číst dál a dál, takovou, která je pro knihy podobného charakteru typická
Fun fact závěrem:
Vyloženě mě pobavilo, jak se v knize synonymně pracuje s pojmy letadlo a vrtulník. Sama jsem na míle vzdálená nějaké technické odbornosti, ale rozeznat letadlo od vrtulníku zvládám celkem bez obtíží. Tady se skutečně pojmenovává tentýž dopravní prostředek dvěma významově odlišnými způsoby.

Aligi
14.06.2023 5 z 5

Fascinuje mě, jak někdo dokáže vymyslet takové příběhy. Napínavá detektivka, místy docela roztáhlá. Autor skáče z minulosti do přítomnosti, rozvíjí postavy. Posledních 200 stran jsem přečetla jedním dechem.

sgjoli
11.06.2023 3 z 5

Paganiniho smlouvu jsem poslouchala jako audioknihu v podání skvělého Pavla Rímského, jehož interpretaci jsem si užila. Jeho styl mne baví a jeho hlas je mi velmi příjemný na poslech.
Co jsem si už tolik neužila, byla ta obsahová část, která mi úplně nesedla do noty. Zápletka a to téma, kolem něhož se točí děj této knihy, mne příliš neoslovila. Přitom nemohu říct, že by kniha byla napsaná nudně. Je to vcelku svižné, je tu řada akčních scén, které mají spád, a vyšetřovatel je vcelku sympaťák, byť mi osobně nepřijde tolik výrazný - ve srovnání s jinými detektivkami/thrillery, které na postavě vyšetřovatele stojí daleko víc.
Celkově hodnotím průměrně. Není to vysloveně špatné. Děj má více méně hlavu i patu, některé scény jsou napínavé, což mne bavilo. Ale mám dojem, že jako celek to mne spíše steklo a nic to ve mně nenechalo. Závěr, byť je docela akční, mne na kolena nedostal, záporák mi byl tak nějak šumák a myslím, že brzo zapomenu, o čem takhle kniha byla. Vím, že manželské duo stojící za pseudonymem Lars Kepler se u nás těší velké oblibě, ale já se obávám, že se mezi skalní fanoušky nezařadím. Po dvou přečtených dílech to ve mně zanechává pocit průměrnosti a snadné zapomenutelnosti...

Kanylka
06.06.2023 5 z 5

Koupila jsem "za babku" celou serii.

martineknatasa
03.06.2023 5 z 5

Kniha je napínavá a dobře se čte. Těším se na další díl.

KnihoSny
18.05.2023 4 z 5

Čtení super bylo to napínavé... Ta hlaška stím počítačem mě úplně odrovnala:D ale jinak příběh je celkově skvělí:D dozvěděla jsem se trochu i o houslistovi Paganini sem ani nevěděla kdo to byl:) než sem četla knihu

Batigol555
04.05.2023 5 z 5

Super čtení od začátku do konce.

Etule
26.04.2023 4 z 5

Joona Linna prostě válí. Mám tohohle chlápka prostě ráda. Skvěle načtená audiokniha, kdy člověk ke konci skoro ani nedýchal. Ve chvíli, kdy bral do vazby počítač z kavárny, jsem se usmívala jako pitomec. :D Skvělé, spravilo mi to chuť po předchozím celkem propadáku od Lisy Regan. ;)

netopýrek1985
24.04.2023 5 z 5

Jj další autor, který se mi moc líbí a Linna je mi moc sympatický. Úplně se to četlo samo.

Lalina3
20.04.2023 4 z 5

Ono se tu vlastně nic moc nestalo, žádné velké odhalení a přesto to bylo tak čtivé! Čtení jsem si užila.

Hkk935
08.04.2023 5 z 5

Přeskočila jsem omylem díl v sérii, ale nebyl to až takový problém. Za mě velmi podařené čtení, určitě lepší, jak první díl. Má to napínavý děj, je to strhující, když už je věc skoro vyřešena, objeví se další dějová linka, a příběh jede nanovo...i když pořád navazuje na ten počáteční. Opravdu skvělá kniha.

Ishir
07.04.2023 5 z 5

Napínavá od první do poslední stránky.

000nugatovej
02.04.2023 3 z 5

První kniha od manželů Kepler.
Asi mám neopodstatněně vysoká očekávání, Zřejmě kvůli nim přichází zklamání. Dlouho přemítám, co mi tak vadí. Jo, pak to odhalím: To až protivné používání přítomných tvarů sloves. Jasně přítomný čas posiluje napětí - děje se to jako by právě teď. Jenže u dokonavých sloves vyjadřuje přítomný tvar budoucnost. A to se tu tedy tvrdě mele... Nevím, zda je to problém překladu. Nebo zda tak píší Kepler. Nicméně jen tři hvězdy bych zřejmě dal i při překladu jiném.

mondulinecka
01.04.2023 5 z 5

Druhé dobrodružství Joony Linny. Opět napínavé, čte se proste samo! Já bych asi nevynechala nic, spoustu zmíněných věci se brzy rozplete a objasni, takže hurá na další! Řekni to ano Joono, zase jsi měl pravdu!

hrabalikoval
31.03.2023 4 z 5

Tohle bylo lepší než první díl. Celou dobu jsem byla aspoň trochu napnutá co bude dál a to mě nutilo číst dál. Jsem zvědavá co nám příští díl.

Ivanka83
29.03.2023 3 z 5

Líbilo se mi to o něco víc než Hipnotizér, ale bylo to zbytečně dlouhé.

Pauvka
15.03.2023 5 z 5

Dej pekny ale nektere pasaze bych vynechala.